Ağustos-Eylül Gebelik Planlayanlar🍀🤰💗

Canım geçen ay yumurtlama ve önceki günü değerlendiremedik sadece çatlama gününü ve sonrasındaki 2 günü değerlendirebilmiştik pozitifi gördüm. Maalesef tutunamadı ama en azından böyle de olabildiğini gördüm
Aa nasip bu ay tutup sağlıkla ilerler inşallah :KK43:

Canım geçen ay yumurtlama ve önceki günü değerlendiremedik sadece çatlama gününü ve sonrasındaki 2 günü değerlendirebilmiştik pozitifi gördüm. Maalesef tutunamadı ama en azından böyle de olabildiğini gördüm
Yumurtlama ve çatlama aynı anlam. Geçmiş olsunn

Normal de regl dönemi bağırsaklarım iyi çalışır şu 2 gündür tık yok 🥴

Yumurtlama ve çatlama aynı anlam. Geçmiş olsunn
Teşekkür ederim. Nasıl aynı anlam canım? Yumurtlama sonrasında çatlama olduğunda ovulasyon testi pik halinden silikleşiyor ve biz de çatlama gerçekleşti diyoruz değil mi? Çatladığı günden kastım bu yani yoksa elbette yumurtlama olduysa çatlama da vardır. 👍

Teşekkür ederim. Nasıl aynı anlam canım? Yumurtlama sonrasında çatlama olduğunda ovulasyon testi pik halinden silikleşiyor ve biz de çatlama gerçekleşti diyoruz değil mi? Çatladığı günden kastım bu yani yoksa elbette yumurtlama olduysa çatlama da vardır. 👍
Tıbbi olarak öyle burada daha once uzun uzun yazıldı pik olan gün yumurtlama olarak adlandırılmaz yanı yumurtlama gunu ılskı olmadı dediğin için yanlış anlasılablr bu yüzden düzelttim 🤗 yani ilk okuyunca en onemlı gun kacmıs gb duruyor. Ya yumurtlama ya catlama deriz buyüzden o güne. Yumurtlama oncesı gün önemli buarada tabiki ama öyle deyince catladıgı gün sanılablr

ama 2 3 sene önce benimde hormonlarima baktılar gebelik olmaz dediler ben hamile kaldım döngümde düzenli idi ama düşük yaptım 9 ay önce sebepsizce
Ya sanada geçmiş olsun. Benim hormonlarımda sıkıntı yoktu öyle aslında aşırı tüylenme için Eylül'de gitmiştim sonra tekrar gideyim hem gebelik öncesi olur dedim sonuçlar böyle oldu

Kızlarrrr az önce ovülasyonda pik gördüm. Bugün ve önümüzdeki 2 gün değerlendiricem ama nelere dikkat etmek gerekiyor? Ayakları havaya dikmek, beslenme falan? 11. Deneme bu ay :KK43:
Boşalma sonrası ilk 20 saniyenin çok önemli olduğunu okumuştum. Bu sebeple boşalma sonrası hemen belin altına yastık koyarak spermlerin yolculuguna destek olmak önemli. Aralıklarla bacakları havaya kaldırmak dizleri karına çekmek ve 20-40 dk arası aynı pozisyonda yatmak iyi olur inşallah.
İki ilişki arası spermlerin depolanmasi açısından en az 2-3 gün olursa daha iyi sonuç alınır diye düşünüyorum.
Beslenme icin ise ekmeği, tatlıyı ve paketli gıdaları en az 3 ay tamemen bırakmasak da az tükettik ve denemelere öyle başlamıştık. Eşim de ben de unutmadığımız günlerde pekmez, tahin ve arı poleni ile güne başladık. Kabak çekirdeği, ayçekirdeği, keten tohumu, chia tohumu da döngümüzü destekleyen besinler arasında ben yoğurdun içine karıştırarak hurma ile tatlandirip bol bol yedim.
İnşallah hayırlısıyla güzel sonuç alınır bu ay 💖

Boşalma sonrası ilk 20 saniyenin çok önemli olduğunu okumuştum. Bu sebeple boşalma sonrası hemen belin altına yastık koyarak spermlerin yolculuguna destek olmak önemli. Aralıklarla bacakları havaya kaldırmak dizleri karına çekmek ve 20-40 dk arası aynı pozisyonda yatmak iyi olur inşallah.
İki ilişki arası spermlerin depolanmasi açısından en az 2-3 gün olursa daha iyi sonuç alınır diye düşünüyorum.
Beslenme icin ise ekmeği, tatlıyı ve paketli gıdaları en az 3 ay tamemen bırakmasak da az tükettik ve denemelere öyle başlamıştık. Eşim de ben de unutmadığımız günlerde pekmez, tahin ve arı poleni ile güne başladık. Kabak çekirdeği, ayçekirdeği, keten tohumu, chia tohumu da döngümüzü destekleyen besinler arasında ben yoğurdun içine karıştırarak hurma ile tatlandirip bol bol yedim.
İnşallah hayırlısıyla güzel sonuç alınır bu ay 💖
Evet bunu bende biliyorum giden ilk 20 saniyede gidiyomuş

Eklentiler

• IMG_20240717_053152.jpg
    IMG_20240717_053152.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 77
X