Ağustos ayı gebelik planlayanlar 2022 (güncel )

Kızlar benim bugün regl olmam gerekiyordu dün sabah kaset test yaptım negatif dün sonra kahverengi lekelenme başladı dedim ki tamam testi yaptım negatif gördüm bak regl oluyorum ama hala regl olmuş değilim çok çok az akıntı gibi lekelenme yaşıyorum normalde bu lekelenme olurken ağrıdan ölürüm kanama başlayınca ağrım azalır ama şu an 0 ağrı noluyo anlamıyorum göğüs hassasiyetim çok fazlaydı azaldı birazcık ilk kez böyle bir şey oluyo neden olabilir sizce çok stres yaptığım için mi böyle aşırı da alınganım dün yok yere arkadaş buluşmasında saatlerce ağladım hormonal dengem mi bozuldu ki

Bu ay benimde hep çizgi çıktı ama regl oldum maalesef ne koyulasiyordu ne de siliklesiyordu.

İkiside kurumuş gibi canım görünmüyor birşey

Kızlar klomen ve çatlatma iğnesi hangi durumlarda yapılıyor yapan yada bilen var mı?
Bende, hsg'den sonra 6 ay gebelik oluşmayınca doktor ilk olarak bunu deneyerek tedaviye başladı. Bundan sonrası aşılama, tüp bebek.. ama şimdilik bunlara uzak bakıyorum Yumurta belirli olgunluğa gelmeden çatlıyor bu sebeple gebelik oluşmuyor sanırım. Doktor ilaçla yumurtanı büyütüp iğneyi yaptırıyor. Klomen değil de femara kullandım ben. Bu ay da yaptırdım bekliyorum.

Bizde 7 aydır istiyorz olmuyor hsg falan çekmedim doktorum 1 yıl bekle dedi ama ben bu ay hormon tahlillleriyle başlayacam beklemek istemiyorm yumurtalıkları nasl kontrol ettirecem peki belli bir olgunluğa gelmeden çatlıyorsa nasl anlaşılıyor

Bata üç gün var bugün test yaptım çıkmadı bu ay yumurtlamadan bir hafta sonra beyaz akıntı oldu sağ kasığım ağrıdı vücudumu çok dinliyorum dinledikçe sırt ağrısı bel ağrısı hissediyorum bugün test yaptıktan sonra ağlamadım bir buçuk yıldır ağlıyordum bugüne kadar belki test yanlıştır dedim bekledim yanlış olmadı bu sefer de yanlış olduğunu sanmıyorum

Hormon tahlilleri için de yumurtalara baktırmak için de adetin 2-3. günleri gitmen gerekiyor. Eğer ilaca başlatacaksa gittiğin gün alttan muayene edecek yumurtaların durumuna bakacak. 5 gün ilaç kullanıp kontrole gidiyorsun sana iğne için gün verecek. Yumurtanın belirli olgunluğa gelmeden çatlama konusu ise ben öyle düşünüyorum çünkü çok erken çatlama gördüğüm oluyordu mesela 8.gün, bana mantıklı gelmiyor adet bittiği gibi büyüyüp çatlaması. İlaç kullanmama rağmen 12.gun büyümüş oluyor ve sonraki gün çatlıyor

Zaman geçtikçe bi kabulleniş geliyor insana bende de öyle oldu çünkü. Varsa var,yoksa yok düşüncesine geldim artık. 1.5 sene oldu ama vardır zamanı diyip bekliyorum

Anladm canım şuan adetim zaten yarın gidip hormon tahlili verecem zaten bu ay ben tek memlekete gidiyorum değerlendiremecez bir sorun yoksa bir dahaki adette gideyim yumurtalara baksn. Yanlış anlamadıysam yumurta olgunluğu kontrolü içinde adet gitmem gerek demi??

Zaman geçtikçe bi kabulleniş geliyor insana bende de öyle oldu çünkü. Varsa var,yoksa yok düşüncesine geldim artık. 1.5 sene oldu ama vardır zamanı diyip bekliyorum
Çok üzülüyorum benimle aynı zamanda evlenen iki arkadaşımın çocukları oldu bir yaşlarına girecekler nerdeyse herkes soruyor yaş 34 oldu Allahım çok bekletmesin imrettirmesin

Canım sen 7 aydır denediğini söylersen muhtemelen bekle diyecek sana. Beklemek istemiyorsan 1 senedir korunmuyoruz dersin. Yumurta olgunluğuna baktığında sen adetten çıkmış oluyorsun çünkü adet dönemi ilaç kullanıyorsun 3-5 gün sonra yumurtanın boyutu için seni tekrar çağırıyor

Çok üzülüyorum benimle aynı zamanda evlenen iki arkadaşımın çocukları oldu bir yaşlarına girecekler nerdeyse herkes soruyor yaş 34 oldu Allahım çok bekletmesin imrettirmesin
Ah canım seninle aynı zamanda benden sonra evlenen herkes Ya gebe Ya bebişli maşallah bu sefer herkes bana soruyor kızıyorum hatta korunurken sorarlardı olmuyor mu diye sorana Denemedim siz kadar hakim değilim konuya ama deneyeyim gecesinde haber vereyim mi diyordum 3 sene kendimiz korunduk bu sene başladık işte 8 aydır tam yılbaşında bıraktık üzme kendini asla Allah ne zaman verirse ozaman

İnan ki bu kıyas sadece bizi üzer strese sokar. Benimle evlenen arkadaşlar da nerdeyse 2.çocuklarına hamile kalacaklar ben de 28 yaşında 3 yıllık evliyim. Sağlıklı hayırlı evlatlar olsun ama çokta bekletmesin inşallah

Bir sağlık sorununuz yoksa eşinizin ya da sizin akışa bırakın. Rabbim hayırlı zamanda nasip edecektir inşallah sorun varsa tabi onu tedaviye yönelik adım atmak lazım. Tedbir bizden yakdir Allah'tan

Eğer bu ay pas geçeceksiniz tahlil verme derim çünkü sağlık ocağında bakmıyorlar doktora gitmen gerek bunun için. Bidahaki ay yine hormon tahlili ister doktorun. Sen en iyisi döndüğünde adet zamanı git hem hormon tahlili ver hem de muayene etsin seni

Bekliyoruz canım Allah yardımcımız olsun insanlar kırıcı olabiliyor bir yakımın bir çocuğu var ikinci çocukta düşük yaptı çocuk yapmaya çalışıyor adet olduğunu söyledi ben de aptal gibi bu süreçte öğrendiğim bilgileri takviyeler ilişki günlerini anlatmaya başladım bana mı anlatıyorsun ben iki defa hamile kalmış insanım dedi döndüm kaldım doğru söyledi ben bir kere bile hamile kalamadım daha. yine de incelik beklerdim hep bu konuları araştırdığım ve kafamın içi hep bu konuyla dolu olduğu için yardımcı olmaya çalıştım cevabımı aldım ben öğretecek değilim tabi bir yakınımda yanımda çocuğu olmayan bir kadından örnek vererek kadının anne babasının iyi olmadığı için kızlarının çocuğunun olmadığını söyledi hiç unutmam eve gidene kadar ağladım o gün. İnsanlar biraz daha incelik gösterseler keşke ama doğan cüceloğlunun dediği gibi sen hüzünlüsün diye dünya sana dönüp yol vermeyecek diyorum kimse bana incelik göstermeyecek bu yüzden güçlü olmalıyım zaten çok zor bebeğimin olması tüp bebek de tutmadı alışmam lazım bu konuşmalara alışırken de umudumu canlı tutmalıyım Allahtan umut kesilmez çok uzun oldu içimi döktüm çünkü artık tanıdığım kimseye içimi dökmemeye karar verdim içimi döktüğüm yakınlarım bile bir incelik göstermiyorlar

Bı süre yapmamak en iyisi o zaman canım bekleyebilirsen bir hafta daha bekle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…