Ağuatos Ayında aşılama olacaklar toplaşalım :)

Sabah bende dedim eşimin yanına gidip elim karnımda bize Günaydın dermisin diye. Yüzüme doğru bakti kaptırma kendini bak ya yoksa dedi olmazsa evet üzülürüm belki aglarimda ama bu şekilde umut içinde varmış gibi davranmak varmış gibi sevip konuşmak çok iyi geliyor. Olsun Eger negatif olursa da en azından olmasına bu kadar yaklaşmışken böyle davranmak iyi geliyor ve pişman da olmiycam varmış gibi yaşadım derim en azından yani.

Oy kuzum benim ya Rabbim nasip etsinn hayırlısıyla az kaldı senin test gününe de , güzel haberlerini alırız pazartesi Allah’ın izniyle

Böyle durumlarda bi şeyler yapacak olursam sanki bebek için yapıyormuşum gibi şeytan vesveseye sokuyo. Normalde namaz kilsam bu durumda kilamiyorum. Normalde bi şeyler okusam bu durumdayken okuyamıyorum. Sanki menfaat uğruna yapiyorum gibi hissediyorum. Kalbim bozulmasın diye de sadece dua ediyorum rabbimle konuşuyorum içimden.. amaaaa özellikle bakara süresinin vaziletleri gerçekten aşikar. İnşirah suresi.. ayy hersey her sure dua hepsi huzur veriyor. Rabbime Hamd olsun

Oy kuzum benim ya Rabbim nasip etsinn hayırlısıyla az kaldı senin test gününe de , güzel haberlerini alırız pazartesi Allah’ın izniyle
Ayyy canım benim inşallah Rabbım bu ay en erken herkese her birimize nasip etsin. Bu durumda olan kim varsa bir kişi bile gebe kalsa büyük umut büyük mutluluk bizlerden biri azalacak. Rabbım izin versin hepimiz katılalım o kervana

İşte biz kadınlar biraz daha duygusal oluyoruz. Onlar için demesi biraz daha kolay oluyor

İşte biz kadınlar biraz daha duygusal oluyoruz. Onlar için demesi biraz daha kolay oluyor
Onlar da yansıtmıyorlar, geçen aşılamamda eşim de öyleydi tutmayınca ağladığına şahit oldum..bilmiyordum o kadar umutlandığını
Kesinlikle biz duygusal olduğumuz için ve duygularımızı belli edebildiğimiz için eslerimiz sanki heyecanlı değil gibi görünüyorlar ama bizim kadar mutlu yada üzgün oluyorlar bizler belli ediyoruz sadece..
Lavincim umarım esin en yakın zamanda mutluluktan göz yaşı döker. Rabbım nasip etsin

O şekilde düşünme şeytan o şekilde vesvese çok verir Rabbim içimizden geçenleri en iyi bilen değil midir. Birde menfaat için bile olsa kuldan değil Rabbimden istiyorum diye düşün. Ne diyor Resulullah herşeyi Rabbinizden isteyin kopan ayakkabı bağınızı bile o yüzden şeytana fırsat vermek yok.

Canımmsın Amiin çok teşekkür ederim

Aynen katılıyorum

Her sözün çok çok doğru. Belki bahane gibi gelir dışarıdan bakanlar için fakat şeytan çok uğraşıyor benimle. Kalbim bozulsun istemiyorum o yüzden biraz kendimi geri çekiyor gibiyim. Şeytanın vesveseleri ile uğraşmak hic kolay değil bi yerden sonra kendime zarar veriyorum manevi olarak. Rabbım içimi biliyor ben ona teslimim

O bende de çok oluyordu o kadar dua ediyorsun kabul olmuyor bak diyordu haşa. ibadetlerime de engel oluşturuyordu hep vesvese ama elhamdülillah evde Kuranı Kerim seslerinden sonra azaldı eskisi gibi değil yani.

O bende de çok oluyordu o kadar dua ediyorsun kabul olmuyor bak diyordu haşa. ibadetlerime de engel oluşturuyordu hep vesvese ama elhamdülillah evde Kuranı Kerim seslerinden sonra azaldı eskisi gibi değil yani.
Evet zaman geçtikçe bir şekilde azalıyor bizim vesvese oldugunu fark etmemiz ve ona rağmen bir şeylere devam etmemiz azalmasını sağlıyor. Sadece bazı zamanalr kalbimi bozmaktan korkuyorum

Evet zaman geçtikçe bir şekilde azalıyor bizim vesvese oldugunu fark etmemiz ve ona rağmen bir şeylere devam etmemiz azalmasını sağlıyor. Sadece bazı zamanalr kalbimi bozmaktan korkuyorum
Evet ama onun için de elden bişey gelmez o an yine dua edeceksin Allah'ım kalplerimiz sana emanet en ufak şüpheye düşmekten şüpheye düşürecek şeylere yaklaşmakta sana sığınırım diye

Bacım seytan seni bu sekilde yakalamis bak ibadetine namazina vs kalbim bozulmasin diye ara vermissin sen bunu daha kötü bir noktaya gelmemek icin yaptigini saniyorsun ama aslinda asil şeytanın oyunu bu.. daha cok baglanmalisin namazina sımsıkı sarilmalisin Allahin izniyle kalbin iyilesir uzak durarak seytani sevindirirsin ancak Rabbim dualarinizi kabul etsin bacilarim benimde dualarimdasiniz

Evet ama onun için de elden bişey gelmez o an yine dua edeceksin Allah'ım kalplerimiz sana emanet en ufak şüpheye düşmekten şüpheye düşürecek şeylere yaklaşmakta sana sığınırım diye
Kesinlikle çok haklısınız. Fakat bende şöyle birsey oluyor. Mesela bazı kişiler namazlarını kılar kuran okur ve hayatlarına devam eder. Ben gıpta ediyorum çünkü bir vakit namazda kilsam şeytan bana öyle çok şey yapiyo ki. Dinden sogumaktan korkuyorum Rabbım korusun. Ve bi yerden sonra düşüncelerime hakim olamıyorum. Sapitmaktan korkuyorum. Şüphesiz Rabbım kalbimizi niyetimizi bizden daha iyi bilen ama ben imanımı kaybetmekten isyana düşmekten korkuyorum.. Bu şekilde şeytanın uğraşması imanın güçlü oldugundandir derler. Yani anlatmakla anlatamıyorum aklımı yitircek dereceye getiriyor bazen. Bi kaç sefer şiddetli şeyler yaşadım. Ne bileyim yoksa namazın huzurundan kaçmak istermiyim

Kızlar günaydın benim aşılamam yılan hikayesine döndü. Okuyanlar bilirler adet olmadım lekelenmem oldu. Dün test verdim. Hamile değilim ama doktorum bir hafta daha bekleyelim dedi. Adet olmazsam haftaya tekrar test vereceğim. Böyle bir şey yaşayanınız var mı? Ümitlenemiyorum bile çok karmakarışık duygular içindeyim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…