Ağabey ve ablanızla yakın mısınız?

Loiseauxrouge

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
3.550
914
Ağabey ve ablanız varsa onlarla ilişkileriniz nasıl,ağabeyinizden çekinir misiniz size şefkatli mi davranır,ayrıca aranızda çok yaş farkı var mı?:çok üzgünüm:

ablam var. yaş farkı 4. ama o benm annem gibidir.onu cok seviyorum.ona bişi olursa ben yasayamam sanırım.

Ben tekim:1no2:Ama hep bir ablam olsun isterdim:çok üzgünüm:

Sağolsun annem ablam gibi :asigim:

1 abim 1 ablam var abimle gayet iyi anlaşırız çıkar dolaşır zıplar eğleniriz kafa yapımız uyar abalamla pek iletişim kuramam o planlı yaşamı ve tkdüze olmayı sever ne varsa abimde var:icecream:

benim bi agbim var aramizda 9 yas var

iyiki var benim bu dünyadaki en büyük desteklerimden biri... benim icin okdr önemli ve degerliki bunu kelimelere anlatamam
beni her düstügümde tuttu her konuda yanimda oldu
en önemlisi beni hic karislik beklemeden sevdi
belki bi ablam olasaydi bana bukdr destek olmazdi bilemiyorum
böyle bi agbiye sahip oldugum icin cok sansliyim, mutluyum
özellikle hayatim son 3- 5 seenesinde kardesligin nekdr önemli oldugunu anladim Allah bizi hic ayirmasin
canim abimmmmm benim cok sewiyoooooorummmmm onu coooooooook

Benim ablamda var abimde ve çok iyi anlaşırız..............kardeşlik bambaşka bir duygu yeri doldurulamaz.........ama ne yazıkki etrafımdaki tek çocuğu olan insanlar rahatlıkları için 2. çocuğa hayır diyorlar.Onları ikna etmeye çalışıyorum,bende sırf kardeşsiz kalmasın o duyguyu yaşasın diye çok zorluklarla 2. oğlumu dünyaya getirdim..ALLAH herkese o duyguyu tattırsın inş.......

Benimde bir abim var butun gun calisdigi icn dogru durust goremiyorum aslinda, abimle aramda 4 yas var. Bazi seylerde kiz kardeslerimle rahat oldugum gibi abimde olamiyorum tabiki cekindigim seyler oluyor.Iyiki kiz kardeslerim varmis onlarla iletisimim super.

Yazdıklarınızı okuyorum ve böyle kardeş ilişkilerinin olması ne güzel diyorum ama esas kardeşlerin sadakati ne zaman belli oluyor biliyormusunuz anne ve baba hayattan göçünce ,çünkü anne ,baba kardeşleri hep bir araya topluyor onlar hayatta olmayınca kardeşlerinizin sizi ne kadar sevdiği ortaya çıkıyor,o zamanda aynı yakınlık sürüyorsa işte gerçek kardeş,allah hiçbirinizin ilişkisini bozmasın,keşke ben de ablam ve ağabeyim için aynı şeyleri söyleyebilseydim,ama olmuyor işte,fedakarlık hep sizden olunca eskiden çekiliyor belli yaştan sonra yapılan şeyler hazmedilemiyor,zaten onlarında birbiriyle iletişimi çok kopuk herkese sevgiler...:a015:

İki abim, bir kızkardeşim var. Büyük abim (aramızda 9 yaş var)
henüz 15 yaşındayken (ben 6 yaşımdayken) şehirdışına yatılı
okumaya gitti. Subay okuluna. O yüzden aramızda hep bir mesafe
olmuştur. Ama birbirimizi çok severiz. Küçük abimle hep birarada
olduğumuz için daha samimiyiz tabi. İkisini de çok seviyorum.
Ama kızkardeşimin yeri ayrı. 6 yaş var aramızda. Çocukken hep
kavga eder dövüşürdük. Yaş ilerleyince farklılaşıyor aradaki ilişki.
Çok seviyorum bitanemi küçücük daha yavv hem de taa Rizelere
gelin verdik. Çok özlüyorum çok senağlama

Benimde iki tane abim var.
Büyük abimle 5, küçük abimle 3 yaş var aramda.
Büyük abimle biraz mesafeliyiz, yani çok haşır neşir değiliz ama birbirimizi çok severiz. Küçük abim ise o bambaşka benim için acılarımı, sevinçlerimi her şeyimiz onunla paylaşırım. Tabiiki oda benle. İkisinide çok seviyorum birbirinden ayıramam ama küçük abimin yeri sanki başka özel gibi geliyor.

Ama iyiki varlar :1hug: Kardeşlik bambaşka :1hug:

Ablam var aramızdaki yaş farkı iki evlenmeden evvel pek anlaştığımız söylenemez çok zıt iki karakterdik evlenip başka şehire gidince anladım aslında aynı evde olması bile benim için bir lütufmuş,zamanında anlayamamışım.

Benimde bir kız kardeşim var aramızda iki yaş var..
Çok iyi anlaşırız herşeyinde yanındayımdır..
Çok azimli çok istekli..
Okuyacağım diye Samsundan iki saat uzağa hergün gidiş geliş yaparak okudu 4 yıl boyunca..Otobüslerde uyudu 4 yıl boyunca.Akşamları geç vakitte eve geliyordu yorgun argın.Genede okul 2.olarak bitirdi.Okul biter bitmez 2 gün sonrada hiç onaylamadığımız ve onaylamayacağımız sevgiliyle nişan taktırdı bizlere..
Geleceğinde özel hayatında gerçekten mutsuz olacağını düşünüyorum..
Allahtan devlet bankalarından birine memur olarak ataması yapıldı da mutsuz da olsa güzel bir mesleği var...

Biz Iki Kardeşiz Bir Ben Bir De Abicim
Onu çok Seviyorum Ve çok Sevildiğimi Biliyorum
öl Dese ölmeye Hazirim Allah Onu Başimizdan Eksik Etmesin
Seni çok Seviyorum Canim Abicim.... Ve Aramiz çokta Iyidir Maşallah

BİZ İKİ KARDEŞİZ BİR BEN BİR DE ABİCİM
ONU ÇOK SEVİYORUM VE ÇOK SEVİLDİĞİMİ BİLİYORUM
ÖL DESE ÖLMEYE HAZIRIM ALLAH ONU BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN
SENİ ÇOK SEVİYORUM CANIM ABİCİM.... VE ARAMIZ ÇOKTA İYİDİR MAŞALLAH

biz dört kardeşiz iki abim bir ablam var.ablam benden 16 yaş, büyük abim 14 yaş,küçük abim 8 yaş büyük.ben onların hem kardeşi hemde çocukları gibiyim.

hepsini çok seviyorum ama ablam annemi kaybettikten sonra benim annemde oldu hem annem hem ablam hemde arkadaşımdır benim.onun yeri çok farklı.ALLAH benden önce almasın onu yoksa yaşayamam sanırım.

abilerimle aram iyidir.onlarda babam evlendiğinden beri bana babalık yaparlar.bir problemim olsun hepsi hemen gelirler.

ALLAH hiç birinin acısını yaşatmasın

5 kardeşiz. En küçüğüm ben... En küçük ablamla aramızda 6 yaş var. Abilerimide ablalarımıda çok severim. Zaten en küçükleri olduğum için çok düşerler üstüme. En büyük ablamla aramda 17 yaş var. Abladan çok annem gibi...Telefonda sesim kötü gibi gelse, 15 dakika sonra muhakkak biri kapımda olur. Gelemeyen gelebilecek durumda olana haber verir. Ve telefonum susmaz :) Onları çok seviyorum. İyi ki varlar...Annemi kaybedince onların varlığının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım...Onların gözünde sanırım 40 da olsam, hep küçük, hep kollanması gereken kardeş olarak kalacağım...Allah yokluklarını göstermesin...

ağabeyim yok erkek kardeşim var bir de ablam var benden üç yaş büyük kocaman insanlar olduk ama hala bazen atışırız :)) tabi sevgiden ileri gelen birşey bu,iyi ki ablam var iyi ki kardeşlerim var bu duygu ifade edilemez

ablalarimla arkadas gibiyiz her seyimi anlatirim onlarda bana aramizda asla mesafe yoktur agbim yok ama bende kücük erkk kardesim var ona hepimiz ayri bir sefkat gösteririz evimizin tek oglu hep bizi güldürür

benim bir tane ablam var oda bir yabancıdan farksız.belki bir yabancı bile insana insan gibi davranıp derdini alır ama benim ablamla bi dertleşmeye kalksam bana başka bi tarafıyla güler.öyle bi insan o konuşmuyoruz zaten durduk yere hem bana hem anne ve babama küstü ne olduğunu anlayamadık.işte böyle bir ablam var benim.ama artık yok bende aynı onun bize yaptığı gibi çıkardım hayatımdan

Benim ne ablam ne de ablam var
Ben yalnızmıyam ne:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…