Adıvar'dan Seçmeler

kaydirigubbakcemile3Kayserilinin duasıkaydirigubbakcemile3

Kayserili ve temel bir gün camide dua ederler temel: allahım bana hanlar hamamlar cok para nasip et diye dua etmektedir yan tarafta dua eden kayserili: allahım temele cok para ver diyerek ellerini açarak göz yasları icinde dua etmektedir bu sırada yanlarında duran biri kayseriliye sorar :neden kendin için istemiyorsun arkadasını bu kadar çok mu seviyosun kayserili cevap verir: temelin duası kabul olur allah temele versin ki ben o parayı altından girer üstünden çıkar bir sekilde alırım.​

:1rolleyes:Ekmeğin parasını ver yeter:1rolleyes:

Köyden Kayseri'ye gelen köylü sabah kahvaltısı için bir lokantaya girmiş. Sabahın erken saatleri olduğu için oldukça kalabalık olan lokantada yer bulamayan köylü kasiyerin yanındaki küçük masaya oturmuş.
Garson gelince mercimek çorbası söylemiş, fakat bizim köylünün karnı çok acıkmıştır ve çorba gelene kadar ekmek sepetindeki bütün ekmekleri yemiş.. Çorba gelince onu da içmiş. Giderken kasada oturan Hacı Ağa'ya borcunu sorduğunda Hacı Ağa: "Ekmeğin parasını ver de çorba bizden olsun" demiş.:roflol:​

naniknanikTemel Kayseridenaniknanik

Bir gün temel kayseriyi cok merak edip kayseriye gider.Kayseriye varinca yuksek bir bina temelin dikkatini ceker ve bakmaya baslar. O sirada uyanik bir kayserili temelin yabanci oldugunu gorur, yanina gelir ve sorar, Nereye bakiyorsun sen? Temel cevap verir ha su pinaya bakayrum. Kayerilide derki o bina benim, kacinci kata baktiysan o kadar para vereceksin bana der. temelde düsünür sonra 5. kata baktim der ve 5 milyon verir. kayserili parayi alip hemen kacar.
Temelde kendi kendine; bide bu kayserililere uyanik derler 13. kata baktim 5. kat parasi verdim.sositososito​

:lepi:Kayserili ve Terzi:lepi:

Kayseri`li Ali`ye babası hayat dersi veriyormuş oğlum senden ne kadar isterlerse istesinler yarısından fazla verme.
Ali birgün terziye takım elbise diktirmiş.
Kayseri`li sormuş borcum nedir?
Terzi cevap vermiş 6 milyon
Kayseri`li mümkün değil 3 milyon demiş.
Terzi kurtarmaz 4 milyon demiş.
Kayseri`li mümkün değil 2 milyondan fazla vermem demiş.
Terzi lanet olsun tamam demiş.
Bu sefer Kayseri`li 1 milyondan fazla vermem demiş.
Terzi sinirlenmiş para falan istemiyorum al elbiseni defol demiş.
Kayseri`li bir takım elbise daha dikmezsen şurdan şuraya gitmem demiş.:roflol:​

kaydirigubbakcemile5Yerde para buldumkaydirigubbakcemile5

Bir gün Kayseri'lilerle lazlar savaş yapıyorlarmış.Kayseri`lilerin aklına bir fikir gelmiş.Demişlerki;
-Bu laz'ların hemen hemen yarısı Temel, diğer yarısıda Dursun'dur .Ve daha sonra savaşın ortasında bağırmaya başlamışlar:
-Temel! Temel!!!
Laz'lardaki Temel`ler kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar.
Daha sonra Kayseri`liler :
-Dursun! Dursun!!!!
Diye bağırmışlar. Dursun`larda kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar. Laz'lardan çok az kişi kalmış ve onlarında aklına bir fikir gelmiş.Ve:
-Yerde para buldum bu kimin?
diye bağırmışlar. Bütün Kayseri`liler kafalarını kaldırmışlar ve vurulmuşlar:1shok:.​

kaydirigubbakcemile358 Kayserili ve 1 lazkaydirigubbakcemile3

Bir uçakta 58 kayserili ile 1 laz yolculuk yapıyorlarmış kaptandan bir ses gelmiş uçaktaki ağır eşyaların hepsini atın yoksa düşecez bunun üzerine tüm ağır eşyalar atılmış. 10 dak sonra kaptan tekrar seslenmiş uçağın sağ kanadını koparmak zorundayız yoksa düşecez kanadıda koparmışlar. sonra kaptan tekrar seslenmiş sol kanadıda koparacaz. uçak kanatsız ilerlerken kaptan seslenmiş kusura bakmayın ama uçağın alt kısmını kesmezsek hepimiz ölecez tüm yolcular yukarıdaki tutacaklara tutunmuşlar ve alt kısım kesilmiş. yolculuk devam ederken kaptan bu son isteğim malesef kontrolü sağlayamıyoruz o yüzden içinizden 1 kişinin atlaması lzım der bunun üzerine 58 kayseliri laza döner laz ise şöyle der başını sallayarak tamam tamam anladım ama hani alkış der kayserililerde alkışlar.:icecream:​

hihoyyyt Medeniyet hihoyyyt

Gümrük kapisindan bir Ingiliz, bir Fransiz ve bir Türk geçmek için bekliyorlarmis.
Gümrük görevlileri valizlerini kontrol etmeye baslamis. Önce Ingiliz in valizine
bakmislar. Içinden 7 adet don çikmis. Hemen sormuslar Ingilize :
- Niye 7 tane?
- Haftanin yedi gün var. Hepsi için bir tane. Pazartesi, Sali, Çarsamba...
Gümrük görevlileri, "Vay be! Helal olsun medeniyete, temizlige bak
adamlardaki." diyerek Ingilizi takdir etmisler. Sira Fransiz in valizine gelmis,
açmislarbakmislar 8 tane don. Hemen Fransiz a sormuslar :
- 7 yi anladik da niye 8?
- Pazartesi, Sali, Çarsamba... Hergün için bir tane, bir tane de ne yedek...
Gümrük görevlileri yine, "Vay be! Adamlardaki temizlige medeniyete bak!"
demisler.Sira Temel e gelince açmislar bakmislar tam 12 adet don. "Vay be!
Ne varsa bizim insanimizda var. Su medeniyete, su temizlige bak!" Sormuslar :
- Neden 12 adet?
- Ee, neden olicak 12 ay vardur... Ocak, Subat, Mart,..:-)naniknanik​

AYŞE
Bir gün Temel bankadan para çekerken hırsızlar içeriye girer ve herkesi rehin alırlar.
Daha sonra rehinenin fazla olduğunu görünce birkaç kişiyi öldürmeye karar verirler ve herkese adını sorarlar.
Temel'in yanındaki bir kadına sorarlar:
- "Adın ne?"
- "Ayşe"
- "Benim annemin adı da Ayşe" der bir soyguncu, kadını bırakırlar.
Ve sıra Temel'e gelir...
Temel'e "adın ne?" diye sorarlar.
Temel korkarak cevap verir:
- "Adım Temel, ama arkadaşlar bana Ayşe der."kaydirigubbakcemile3
:roflol:kaydirigubbakcemile3:roflol:

Girmek Yasak

Üç genç kız göl kıyısında arabadan indiler.
Çevrede kimsecikler yoktu.
Soyunmaya başladılar.
İlk soyunan, mayosunu giymeye gerek görmeden göle doğru
ilerledi.
Suya dalacakken, bir bekçi arkasından seslendi:
- Bayan, burada göle girmek yasak.
Kıpkırmızı olan genç kız, arabaya doğru giderken:
- Soyunmadan önce söyleseydin ya!
diye bağırdı.
- Bekçi :
Soyunmak yasak değil ki...
kaydirigubbakcemile3:roflol:kaydirigubbakcemile3​

KARISINDAN KORKAN AYAĞA KALKSIN

Adamın biri kahveye girer ve oyun oynayanlara hitaben:
Hop abİler, bi dakka. Hanımından Korkanlar ayağa kalksın
Ani bir gürültü, haydaaa herkes ayakta. Bir kişi hariç.
Kahvenin tamamı hayretler içinde.
Soruyu soran adam, oturan adama yaklaşır ve: Abi helal olsun be, delikanlı adam mışsın.
Harbiden sen hanımından korkmaz mısın?
Adam nefes nefesedir. Heyecanı biraz geçince:
Yav kardeşim öyle bi laf ettin ki, dizlerimin bağı çözüldü, kalkamadım.
:KK70:

:roflol::roflol:

Temel, Dursun, Cemal suyun altında en çok kalma yarışması yapıyorlarmış. Dursun 15 dakika, Cemal 10 dakika durmuş çıkmışlar. 10 saat olmuş 20 saat olmuş Temel in cesadi karaya vurmuş. Daha sonra Fadimeye baş sağlığı dilemişler.

-"Üzülme" diye teselli etmek istemişler.

Fadime: -"Önemli değil yarışı kazandı ya önemli olan o" demiş.

Temel ile karısı Fadime yayladan evlerine giderken önlerini eşkiyalar kesmiş.Eşkiyaların lideri,Temel ile Fadimeye eğer isimleri,kendi akrabalarımın isimlerinden değilse onları öldüreceklerini söylemiş.Eşkiyaların lideri önce Temele sormuş:
-Senin adın ne?
Temel:
-Adım Temel demiş.
Eşkiya lideri:
-Tamam,seni öldüreceğim.
Sıra Fadimeye gelmiş:
-Senin adın ne?
Fadime:
-Fadime demiş.
Eşkiya lideri:
-Senin adın bizim akrabalarda var,yani sen kurtuldun.
Adam tekrar Temele dönerek:
-Senin adın neydi,unuttum?der.
Temel:
-Adım Temel ama kahvede bana Fadime derler!

Ameliyat sonrası gözlerini açan koca,elini tutmuş karısını görünce

"Hatırlıyorum da,orta okulda derslerim zayıf,haylaz bir çocuktum ama sen hep yanımdaydın

Lise de çapkın ,kopya çeken bir çocuktum,sınıfta kaldım sende benimle kaldın yine yanımdaydın

Üniversitede, olaylardan başım hep dertteydi ,nezaretten çıkamadım sen hep yanımdaydın

Evlendik çocuklar,kariyer,para,her şeyim var.Ameliyat oldum iyiyim yaşıyorum sen yine yanımdasın....Sen ne uğursuz kadınsın.."
[/I]kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Adımı yanlış yazmışlar...:KK70:

Macera peşinde koşan iki arkadaş bir gece çok büyük mezarlıkta uyumaya karar verirler.uyuyacakları yeri bulurlar .gece yarısını geçerken büyük bir gürültüyle fırlarlar.ikisi de deli gibi korkar ama işin ucunda erkeklik var .sese doğru giderler.sesin olduğu yerde bir amca çıkmış bir mezar taşına bir şeyler yazıyor.bizim kahramanlar tabi müthiş rahatlarlar.adama yaklaşıp yahu amcacım bu saatte çalışılır mı seni hayalet sandık ödümüz patladı valla.adam kafasını kaldırıp gençleri süzdükten sonra sinirle homurdanır. adımı yanlış yazmış gerizekalılar!!!
akannehirdelikafadulden

Temel Dursun'a Telefon 'da adresini söylüyormuş. "Bahçe Caddesi..."
Dursun demiş ya şunu bir kodlasana demiş.
Temel saymış "Bolu'nun B'si, Adana'nın A'sı..".
Dursun hemen sormuş: "Adana'nın hangi A'sı."lülülülülülü

.: Çorap :.

Ayaklari çok fena kokardi. Bir gün bir arkadasina, birlikte tiyatroya gitmelerini teklif etti.
- Hay hay, dedi arkadasi. Ama eve git, ayaklarini yika ve temiz bir çorap giy. Söz mü?
- Söz...
Tiyatroya gittiler. Yerlerine oturdular. Aradan bes on dakika geçmeden etrafindakiler mendillerini burunlarina götürmeye basladi.
- Hani söz vermistin, dedi arkadasi.
- Vallahi degistirdim, dedi ve ekledi:
Inanmazsan diye kirlileri de cebime koydum. Iste burada!...
:roflol:akannehir:roflol:

Kadının biri, yanmış iki kulağıyla doktora gider.
Dr.Kulaklarına ne oldu?
Kadın- Ütü yapıyordum ve telefon çaldı. Ben de telefon diye ütüyü koydum kulağıma.
Dr.Peki öteki kulağına ne oldu?
Kadın- Lanet olası tekrar aradı...

Kadının biri kütüphaneye girmiş ve direk bankoya yönelerek görevliden bir hamburger, bir kola, birde patates kızartması istemiş. Görevlinin saf saf yüzüne baktığını gören sarışın bu sefer daha yüksek sesle
-"Anlatamadım galiba beyfendi, bana bir hamburger,bir kola, birde patates kızartması" demiş.Artık iyice sinirlenen görevli
"Hanfendi burası kütüphane!" demiş.Sarışının yüzü kıpkırmızı olmuş, özür dileyip çok çok kısık bir sesle fısıldayarak
-"Pardon pardon, bana bir hamburger, bir kola, birde patates kızartması"..
delikafaduldendelikafadulden:lepi:

Telgraf...

Avukat müvekkillerinden birine telgraf çekti:
-Kayınvalideniz dün gece öldü.Gömülmesini mi,mumyalanmasını mı,yoksa yakılmasını mı sağlayalım?
Ertesi gün cevap geldi:
-Emin olmak isterim.Her üçü de yapılsın.
:1ninca:

Pilot ve Karısı

Adam pilotmuş, bir gün hava muhalefeti nedeniyle uçuş iptal olmuş ve adam her zamankinden erken eve dönmüş. Yatak odasına çıkmış ve ne görsün? Karisi bir adamla
pilot ve karısı yatakta..
-"seni öldüreceğim kadın" demesine kalmadan, kadın yalvarmaya başlamış.
-"çok üzgünüm, seni çok seviyorum, söz bir daha olmayacak" demiş ve adamı ikna etmiş.
Yine bir gün uçak arıza yapmış ve adam o gün ise gidememiş. Eve beklenmedik bir şekilde erken döndüğünde karisini bu sefer başka bir adamla yine yatakta yakalamış. kadın yine yalvarmaya başlamış:
-" İnan seni çok seviyorum, sen benim bir tanemsin, söz bir daha olmayacak, artık bunu yapmayı bırakacağım demiş". Adam da:
-"bak seni çok sevdiğim için yine affediyorum ama bu işleri bırakmazsan seni bir dahaki sefere öldürürüm" demiş.
Bir zaman sonra yine beklenmedik bir şekilde evine dönen adam bu kez de karisini yatakta bir cüce ile yakalamış. Çıldırmış şekilde karısına bağırmaya başlamış:
-"ikinizi de öldüreceğim, hani bana söz vermiştin, artık bu isleri bırakacaktın" demiş. kadın da cevap vermiş:
-"hayatim niye sinirleniyorsun ki? Azaltarak bırakıyorum iste".

Temelin ineği çok hastalanmış...

başlamış dua etmeye, "Ya Rabbi ineğumi bana bağışlarsan söz 15 gün oruç tutacağum"

Sonra temelin ineği biraz iyileşir gibi olmuş, Tabi temelde hemen oruçları tutmaya başlamış..

1-2-3 derken 15 gün orucu tamamlamış Temel...

16. gün temelin ineği ölüvermiş, Tabi temel bu duruma çok bozulmuş...

Açmış yine ellerini semaya;

"Ya Rabbi, sen bu temel kuluni akilsiz bir kul bellemeyesun,

Ha bu ineği kurbana sayayrum, orucuda Ramazandan düşeyrum bilesun..."

Yaşamaktan iyice bıkan delilerden biri intihar etmeye karar verir eline bir ip alır ipi önce beline sonra yüksek bir ağaca bağlar, başlar sallanmaya.
Durumu farkeden gardiyan sorar :
-Sen ne yapıyorsun
Deli:
-ıntihar ediyorum, der.
Gardiyan :
Hiç öyle intihar edilir mi ipi beline bağlayacağına boğazına bağlasana, der.
Deli:
-Onuda denedim ama o zaman nefes alamıyorum, der.

X