Adetime 3 gün var, belirtiler basladı idrar testi yapmalımıyım?

irvaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2011
84
3
arkadaslarr 27 aralıkta adet olmam gerekiyor. Sarımsı akıntım geliyo az az belirtilerimde war.. 6gün önce ilşki gördüm sizce bu 6 gün içinde döllenme olmuşmudur? bugün gidip test yapsam mı? adet günümü mü beklesem? ne dersiniz...

yokmuuu derdimee derman olacak bi vatandaş
adet gününden 3 gün önce test yapıpta pozitif cıkan yokmuu kızlar yaa

yumurtlama zamanında mı ilişkiye girdin ?
döllenmeden 15 gün sonra test yapabilirsiniz..

yokmuuu derdimee derman olacak bi vatandaş
adet gününden 3 gün önce test yapıpta pozitif cıkan yokmuu kızlar yaa

çıkmaz canım.yani bende yapmıştım cıkmamıştı..adetim geçtiği ilk gün yaptım cok silik çıkmıştı ikinci gün..tabı hormonlara yansıması yerleşme zamanına bağlı. yani döllenmeden sonraki 10 gün içinde yerleşio ve o andan itibaren hormonlara yansıo.yani senın durumun test için çok erken

anladım canım adetimin ilk günü belki varsa cıkar diye düşünüyorum 3 gün daha bekliycem o zaman..
bide anlamadıgım şu warr sarı akıntı geliyo az az ayy hayır olsun inşallah

o akıntı normal canım. üşütmüş olabilirsin. hamile olduğunu sanmıyorum. ancak geç döllenme olduysa belki ama hamileysen bile belirtiler başlamaz daha.

slm ya bişi sormak istiyorum yumurtlama dönemi dışında hamile kalınmıyor mu ?

valla canim belli olmuyor
benim bir dusugum oldu onda cikmamisti adetim gectikten 2 gun sonra cikmisti
bu ay 29 aralikta gelmesi lazim yani 3 gun var.. bu ay cok belirtim oldu hatta 2 gun once uyuduktan sonra birden mide bulantisiyla uyandim, yasadigim belirtilerin psikolojik olmadigindan eminim cunku bu ay olsun diye bir beklentim yoktu. benim yasadigim yerde sabah suan ve test yaptim cok silik cizgi cikti.. beklicem hergun test yapcam bakalim nolcak..

canımm siliksee o zaman sen hamilesiiinnn :))))) cok sevindim darısı bize inşş :)
benimde adetime 1 gün warr sabah ilk idrarımla testi yapıcam 27 sinde bakalım nolucak

bilmiyorum 8 gündee döllenme oluşurmu belirtiler baslarmı ama sanıyorum benimki psikolojik:/

canim ne gibi belirtilerin var??
benimde 2 kala yapmistim ve net bir sekilde cikmisti..

canim ne gibi belirtilerin var??
benimde 2 kala yapmistim ve net bir sekilde cikmisti..

tatlım gögüslerim aşırı agrıyo ve şiş, belimde cok agrıyor suan bile hissedebiliyorum. agzımda kuruluk war sabah kalkınca yanıyor sanki 2 bardak su içsemde gecmiyor susuzlugum, sanki birde gögüslerimin ucu koyulasmıs büyümüş gibime geliyorr, hafif sarı akıntım geldi birde bugün midem bulandı sanırım cok kafama takıyorum psikolojikte olabilir :/

birde anlamadıgım sol kasıgımda agrı war ilişkiye girerken özellikle mahfediyo beni..

canımm siliksee o zaman sen hamilesiiinnn :))))) cok sevindim darısı bize inşş :)
benimde adetime 1 gün warr sabah ilk idrarımla testi yapıcam 27 sinde bakalım nolucak

Rabbim isteyen herkese bebis verir insallah
cnm valla insallah bebis vardir bekliyorum bakalim

cnm bnmde birlesmenin uzerinden 6 gun gecti arastiyordum test yapsam cikarmi diye baktim imkansiz gibi bir sey adeti beiklemek en dogrusu Allah yuzumuzu guldursun cnm ins

İdrarla Ypılan Hamilelik Testi İlişkiden Ne Kadar Sonra Sonuç Verir?
İdrarla Yapılan Hamilelik Testi ilişkiden hemen sonraki bir kaç günlerde sonuç veremez. İdrarla Yapılan Hamilelik Testi doğru sonuç verebilmesi için adet gecikmesi olana kadar beklemek vedaha sonra test yapmak gerekir.
Bunun nedeni, İdrarda gebelik testi gebeliğe bağlı oluşan HCG hormonunun anne kanından idrara geçmesi sonucu idrarda saptanması mantığına dayanır. Gebelik yumurtlama zamanına yakın günlerde veya yumurtlama günlerinde girilen ilişkiyle oluşabilir. Yumurtlama gününe yakın gerçekleşmiş bir ilişkiyle gebelik oluşsa bile bu gebeliğin rahime kadar ilerlemesi ve rahime yerleşmesi 6 – 10 gün kadar sürer. Rahime yerleştikten sonra salgılanan HCG hormonu anne kanına geçebilir. Hatta gebelik rahime yerleştikten sonra bu hormonun anne kanına ve oradan da annenin idrarına geçmesi de bir kaç gün alabilir. Bütün bunlardan dolayı kısacası yumurtlama zamanına yakın girilen bir ilişkiden sonra gebelik oluşursa bu gebeliğe bağlı salgılanan HCG hormonunun annenin idrarına geçmesi için ve yapılan idrar testinde pozitif çıkması için, neredeyse 15 gün kadar zaman geçmelidir. Bu da bir sonraki adet dönemine denk gelir, yani gebelik oluşmussa buna bağlı adetin gecikeceği zamana denk gelir. O yüzden gebelik oluşma şüphesi olan bir ilişkiye girilmişse idrarda gebelik testi adet gecikmesi olunca yapılmalıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…