Adetime 3 gün var, belirtiler basladı idrar testi yapmalımıyım?

cnm bnmde birlesmenin uzerinden 6 gun gecti arastiyordum test yapsam cikarmi diye baktim imkansiz gibi bir sey adeti beiklemek en dogrusu Allah yuzumuzu guldursun cnm ins

İdrarla Ypılan Hamilelik Testi İlişkiden Ne Kadar Sonra Sonuç Verir?
İdrarla Yapılan Hamilelik Testi ilişkiden hemen sonraki bir kaç günlerde sonuç veremez. İdrarla Yapılan Hamilelik Testi doğru sonuç verebilmesi için adet gecikmesi olana kadar beklemek vedaha sonra test yapmak gerekir.
Bunun nedeni, İdrarda gebelik testi gebeliğe bağlı oluşan HCG hormonunun anne kanından idrara geçmesi sonucu idrarda saptanması mantığına dayanır. Gebelik yumurtlama zamanına yakın günlerde veya yumurtlama günlerinde girilen ilişkiyle oluşabilir. Yumurtlama gününe yakın gerçekleşmiş bir ilişkiyle gebelik oluşsa bile bu gebeliğin rahime kadar ilerlemesi ve rahime yerleşmesi 6 – 10 gün kadar sürer. Rahime yerleştikten sonra salgılanan HCG hormonu anne kanına geçebilir. Hatta gebelik rahime yerleştikten sonra bu hormonun anne kanına ve oradan da annenin idrarına geçmesi de bir kaç gün alabilir. Bütün bunlardan dolayı kısacası yumurtlama zamanına yakın girilen bir ilişkiden sonra gebelik oluşursa bu gebeliğe bağlı salgılanan HCG hormonunun annenin idrarına geçmesi için ve yapılan idrar testinde pozitif çıkması için, neredeyse 15 gün kadar zaman geçmelidir. Bu da bir sonraki adet dönemine denk gelir, yani gebelik oluşmussa buna bağlı adetin gecikeceği zamana denk gelir. O yüzden gebelik oluşma şüphesi olan bir ilişkiye girilmişse idrarda gebelik testi adet gecikmesi olunca yapılmalıdır.

canım bendee aynı senin durumundayım bugün 7.gün benim yarın adetimin ilk günü ilk idrarımla test yapıcam bakalım 8 gündee cıkar umarım... günlerdir bekle bekle öldümm, psikolojik olarak hamile gibiyim hazırladım kendimi, negatif cıkarsa cok üzülücem biliyorum..

sanki içimden bir his hamile değilsin boşuna ümitlenme diyor ama :KK43:

canim insallah hamilesindir
o hisler psikolojik olarak etkilenmemisse cok dogru..
benim bir dusugum oldu bebisim dustugunde hissetmistim gitti diye ve gecen ay doktorum hata yapti kan pozitif dedi ve ben 10 gun boyunca hamile olmadigimi hissettim oyle ogrendim..

tatlım gögüslerim aşırı agrıyo ve şiş, belimde cok agrıyor suan bile hissedebiliyorum. agzımda kuruluk war sabah kalkınca yanıyor sanki 2 bardak su içsemde gecmiyor susuzlugum, sanki birde gögüslerimin ucu koyulasmıs büyümüş gibime geliyorr, hafif sarı akıntım geldi birde bugün midem bulandı sanırım cok kafama takıyorum psikolojikte olabilir :/

birde anlamadıgım sol kasıgımda agrı war ilişkiye girerken özellikle mahfediyo beni..

canim goguslerinde damarlarinda yesillenmeler oluyorsa,agzinda demir tadi oluyorsa hamile olabilirsin.
ki ins.hamilesindir ama psikolojikte olabilr.
hayirlisi olsun canim..
rabbim isteyen herkese hayirlisini varsin.

suanda hicbişey hiissedemiyorum cok stresliyim :KK43:( gögsümün ucunda degisiklik oldu bunu görebiliyorum sabah erken kalkıp testi yapıcam kızlar içimde bi süphe war hamile degilim sanki :KK43: gerci 8 9 günde döllenme olurmu idrarda gözükürmü onuda bilemiyorum

suanda hicbişey hiissedemiyorum cok stresliyim :KK43:( gögsümün ucunda degisiklik oldu bunu görebiliyorum sabah erken kalkıp testi yapıcam kızlar içimde bi süphe war hamile degilim sanki :KK43: gerci 8 9 günde döllenme olurmu idrarda gözükürmü onuda bilemiyorum

hayırlısı olsun cnm.inş.hamilesindir

canım test yaptınmı merak ettim.
gecen ay benimde adetim 3 gün gecikmeli geldi bütün belirtileride yaşamıştım halbuki:KK9:
psikoloji öyle birşeyki normal hamile bi kadın bu kadar yaşayamaz yani belirtileri.
ama inş sen hamilesindir.

kızlar yaptım malesef hamile değilim :KK43: ama hala belim ve kasıklarım fena agrıyor.. 1 haftaya yakın kırmıızılar gelmezse tekrar yapıcam :KK43:

kızlar yaptım malesef hamile değilim :KK43: ama hala belim ve kasıklarım fena agrıyor.. 1 haftaya yakın kırmıızılar gelmezse tekrar yapıcam :KK43:

sanki testi biraz erken yapmışsın gibi geldi bana ve hamilesin gibi geliyo bana inşallah öyledir canım

daha erken. vucut her seferinde hamile olsanızda , adet olacakmışşınz gibi belirtier verir. beklemekte fayda var.

Cnm herkes aynI degil belki gelmez adetin
benim 1 dusugum oldu ozaman adetim gectikten 2 gun sonra ogrenmistim ama bu sefer adetime 3 gun varken test yapmaya basladim ilk gun golge gibiydi dun daha belirgin pembeydi bugun simdi yaptim (burda sabah) cok cok belirgin cikti artik..

Stres yapmayi biraktiginiz an bebisiniz geliyor inanin bana bak benim hemen olmus .. Halen inanamiyorum :KK25:

X