Adete 6 gün kaladan beri yaptığım testler (örnek olsun sizlere)

Evet canım yumurtlama gününü ovülasyon testiyle belirledim tam doğumgünümdü ve sadece o gece birlikte olduk bu ay. Öncesinde de birlikte olmuştuk ama ovülasyon testi negatifti. Sonra doğum günümden sonra hastalandım çok fena grip oldum bir daha ilişki olmadı. İlk belirtim ilişkiden sonraki günün akşamı göğüs ucu acıması oldu. Sanki jiletlemişsin gibi acıyordu. Sonra bir yerde okudum ki döllenmeden hemen sonra olabilirmiş böyle. Ara ara şiddetlendi ara ara hafifledi acısı ama birkaç gün sürdü. İlişkiden 6-7 gün sonra da kasık ve karın ağrısı oldu. Hatta bir gün sabahtan akşama kadar ağrıdı. Yerleştiği gündü diye düşündüm. Adetime yakın sık idrara çıkma başladı. Ve beyaz ama şeffaf değil kokusuz bir akıntım oldu ama günlük ped kullanacak kadar yoğun. Bu da birkaç gün devam etti hala var ama eskisi kadar yoğun değil. Bir de adete 3-4 gün kala göğüs ucu acısı bitti. Ben dedim ki tamam demek ki bu ay da yok. Sonra göğüslerim bütün olarak acımaya başladı. Zaten adete 6 gün kala ve 5 gün kala yaptığım testler negatif çıkınca iyice inandım bu ay tutmadığına. Sonra göğüsler bütünüyle acımaya başlayınca tekrar test yaptım adete 4 gün kala pozitifleşmeye başladı. Ha bir de adete yakın uyku hali vardı. Ama ne uyku.... Uyuyordum uyandıramıyordum kendimi.... Hala devam ediyor. En belirgin belirtilerden biri de yine adete yakın bacak ağrıları oldu. Sanki saatlerce ayakta kalmışım gibi bel ve bacak ağrıları vardı ama ayak bileklerime kadar yani. Popom ağrıdı yaaa bildiğin :) etlerim dökülüyordu sanki. Onun dışında başka bi belirti hatırlamıyorum. Bulantım hala yok inşallah da olmaz ama doktoruma göre olacakmış. Ekşi yiyorum. Çok sevdiğim tatlıları görmek bile istemiyorum. Et aşeriyorum ve hergün yiyorum. Bunlar da adet tarihim 5 gün geçtikten sonra başladı. Bebeğim 4 hafta 4 günlükmüş :) mercimek kadar bi kese gördük dün ama kalp daha bu hafta oluşacakmış. Bu yüzden kalbini duyamadık. 2 hafta sonra tekrar gidicem doktora. İnşallah kalbini de duyarım da rahatlarım. O çift çizgiyi görünce bitmiyor. Sonrasında bi keseyi göreyim diyorsun sonra kalbini duyayım... Sonra eli ayağı sağlam mı yok ikili testiydi yok dopleriydi..... Doğana kadar bitmiyor endişeler. Allah sağlıkla kucağıma almayı nasip etsin inşallah... Ve bebek bekleyen her ay aynı heyecanla dua eden herkese allahım en kısa zamanda bebeklerini nasip etsin. Her birinize ayrı ayrı dua ediyorum....
Rabbim hayırla kucağına almayı nasip etsin inşAllah. Kız çocuk olursa sürekli uyku hali olur diye biliyorum. Şimdiye kadar hep doğru çıktı, seninkinin cinsiyeti ne zaman belli olacak. Sağlıklı ve hayırlı bir evlat olsun inşAllah.

Selamun aleykum arkadaslar. Siteyi surekli takip ediyorum. Ben de kisaca kendimden bahsetmek istiyorum. 2.5 senelik evliyim. Bu sene mayıs ayında 8 haftalık bebeğim karnımda öldü malesef. Evlendigim ilk gunden beri hic korunmadik. 2013 nisan ayında rahmimde cok buyuk iltihapli bir yara vardi onu yaktirdim. Adetlerim hep duzensizdi. Anne olmak icin pek de sabirsizlanmiyordum ta ki gebe kalana kadar... Daha 8 haftalik da olsa onu benden aldiklarinda karnimda koca bir boşluk hissettim. Son adet tarihim 24 kasım. 8 gün gecikti, az önce idrar testi yaptim negatif. Adet gunume yakin cok belirtim vardi ama simdi hic belirtim yok basim cok donuyor. Ayın 15 inde randevum var o gune kadar olmazsam hayırlısı olsun inşAllah
İnşallah olmassın, doktora muayene olmadan hiç birşey belli olmuyor ümitlerini tüketme, ben de senin gibiyim 1,5 senelik evliyim ama 3 aydır korunmuyoruz, hala bebek yok, hakkımızda hayırlısı.

Canjm hayirli olsun bebisini saglikja kucagina alırsın ins.benim sana bi sorum olucak ben bu ay klomen ve ayin 19undada çatlatma iğnesi oldum adetime 4 gun kaldi ama gecen pazar acilde kan testi yaptirdim 2.45 cikti carsamba baska bi hstnede test yptirdim 0.288 cikti ikisindede hamile degilsin dediler senin bu topihi açtığında bi bayan 2.47 demis degerini ve adetine 3.4 gun kala yaptirmis benim adetim daha gecikmedi bile sence bu ay bnde gamile kalmis olabilirmiyim cunku igneyi oldugumdan beri hep karnim agriyo kasiklarim agriyo yumurtam sagdaydi surekli sag tarafıma kramp giriyor goguslerim hala sis uclari kabardi ve aciyo yatakta yan bile yatsam aciyo..ve cok istahlandim gece surekli yemek yiyesim geliyo ve ozellikle ekşi seyler yiyip içiyorum he birde geçe n gun eşim dediiki yuzune ayri bi güzellik geldi bambaşka geliyor sun gözüme sence buda hamileliktenmidir of ins öyle dir cok uzun yazdim hakkini helal et cnm

İnşallah olmassın, doktora muayene olmadan hiç birşey belli olmuyor ümitlerini tüketme, ben de senin gibiyim 1,5 senelik evliyim ama 3 aydır korunmuyoruz, hala bebek yok, hakkımızda hayırlısı.
İnşAllah hayırlı bir evlat nasip eder Rabbim. Ben maalesef dün gece regl oldum

Mrb arkadaşlar,
Bende yeni katıldım. Polikistik Over Sendromluyum. Adetlerim düzensiz, kocam şehir dışında çalışıyor ve 2 haftada bir geliyor, düzenli ilişki yok.. Yumurtlama için tedavi görüyorum.. Duphaston, Glukojen, Klomen, Femara ilaçlarını sırasıyla kullandım.. 1 tane kimyasal gebelik geçirdim, düşük oldu.. Adetime geçen aya göre 1 hafta kala dayanamayıp bugün Beta HCG yaptırdım, sonuç 1.2
Çok fena kasık ağrım, göğüs ağrım var. Ara ara midem bulanıyor, kokulara karşı hassaslaştım, hamile olabilir miyim? Test ne zaman tekrarlanmalı?? Lütfen cevap verin.. :KK43:

Mrb arkadaşlar,
Bende yeni katıldım. Polikistik Over Sendromluyum. Adetlerim düzensiz, kocam şehir dışında çalışıyor ve 2 haftada bir geliyor, düzenli ilişki yok.. Yumurtlama için tedavi görüyorum.. Duphaston, Glukojen, Klomen, Femara ilaçlarını sırasıyla kullandım.. 1 tane kimyasal gebelik geçirdim, düşük oldu.. Adetime geçen aya göre 1 hafta kala dayanamayıp bugün Beta HCG yaptırdım, sonuç 1.2
Çok fena kasık ağrım, göğüs ağrım var. Ara ara midem bulanıyor, kokulara karşı hassaslaştım, hamile olabilir miyim? Test ne zaman tekrarlanmalı?? Lütfen cevap verin.. :KK43:

Mrb arkadaşlar,
Cnm bnde sen gibi erken test yaptim simdi iicm icimi yiyo acaba mi diye sen adetini bekle gecikirsen test yap ins hamilesin dir yumurtlama gununde esinle birlkte oldunmu kusura bakma soruyorum ama esim 2 haftada bir gelio demisin oyuzden sordum hyrlisi cnm ins hamilesindir

Cnm bnde sen gibi erken test yaptim simdi iicm icimi yiyo acaba mi diye sen adetini bekle gecikirsen test yap ins hamilesin dir yumurtlama gununde esinle birlkte oldunmu kusura bakma soruyorum ama esim 2 haftada bir gelio demisin oyuzden sordum hyrlisi cnm ins hamilesindir
Canım benim çok teşekkür ederim cevabın için.. evet yumurtlama günlerimde eşim burdaydı 5 gün üst üste beraber olduk.. (ne kusuru olacak, herkes neler neler yazıyor) senin durumun nasıl?

Canım benim çok teşekkür ederim cevabın için.. evet yumurtlama günlerimde eşim burdaydı 5 gün üst üste beraber olduk.. (ne kusuru olacak, herkes neler neler yazıyor) senin durumun nasıl?
Cnm ben bu ay klomen kullandim 19unda catlatma ignesi oldum bitane yumurtam 20mm buyudu ve yumurtlama gunumden beri sag kasığımda agri var ve hep karnim agriyo igneden sonra 9gun gectiydi esim hastalandi acile gittik ozaman hazir gotmisken bi kan testi yaptirayim dedim 2.45 cikti sonra doktor 2gun sonra tekrar yptir iki katina cikarsa hamilelik olabilir dedi ben 4gun sonra ozel bir hastanede kan testi yptirdim orda 0.288 cikti degerler farki yazilio orda yine hamile degilsin dediler arttimi dusumu bilmiyorum ama sali adet gunum ins hamileyimdir

Cnm ben bu ay klomen kullandim 19unda catlatma ignesi oldum bitane yumurtam 20mm buyudu ve yumurtlama gunumden beri sag kasığımda agri var ve hep karnim agriyo igneden sonra 9gun gectiydi esim hastalandi acile gittik ozaman hazir gotmisken bi kan testi yaptirayim dedim 2.45 cikti sonra doktor 2gun sonra tekrar yptir iki katina cikarsa hamilelik olabilir dedi ben 4gun sonra ozel bir hastanede kan testi yptirdim orda 0.288 cikti degerler farki yazilio orda yine hamile degilsin dediler arttimi dusumu bilmiyorum ama sali adet gunum ins hamileyimdir
Anladım canım inşallah hamilesindir.. Allah gönlüne göre versin.. 8-9 kez beta hcg yaptırdım her defasında - sonuç insanı çok yıpratıyor.. hakkımızda hayırlısı..

1,5 yıldır evliyiz.. 6-8 aydır uğraşıyorum, araştırıyorum.. yavaş yavaş korku sardı.. :KK43:
Cnm ya endiselenme bende 18 agustosta evlendim 16 ay oldu ve evlendigim gunden beri korunmuyoruz hic bi saglik prblemimiz yok ben cok stres yaptim niye olmuyo die sana tavsiyem rahat olmaya çalış biliyorum cok zor ama alah yardimcimz olsun

Cnm ya endiselenme bende 18 agustosta evlendim 16 ay oldu ve evlendigim gunden beri korunmuyoruz hic bi saglik prblemimiz yok ben cok stres yaptim niye olmuyo die sana tavsiyem rahat olmaya çalış biliyorum cok zor ama alah yardimcimz olsun
çok haklısın amin hepimizin.. çaresizlik çok zor..

Adete 6 gün var ve dayanamayıp yaptığım test ikinciçizgi silik cikti kızlar sizce varmı bebis :KK43:

Eklentiler

• 20150102_185346.jpg
    20150102_185346.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 251
Rabbim hayırla kucağına almayı nasip etsin inşAllah. Kız çocuk olursa sürekli uyku hali olur diye biliyorum. Şimdiye kadar hep doğru çıktı, seninkinin cinsiyeti ne zaman belli olacak. Sağlıklı ve hayırlı bir evlat olsun inşAllah.
Sağol canım. Benimkinin cinsiyeti önümüzdeki hafta belli olacak inşallah. Kız çocuk olduğuna dair belirtiler var ama bilemiyorum artık :) kocakarı testleri hep kız diyor :) ben en son girdiğim ultrasonda hiç pipiye dair birşey göremedim. Hatta doktora da söyledim pipisi yok sanki diye güldü ve dur bakalım acele etme iki hafta sonra kesin söylerim dedi. Önümüzdeki cuma gideriz herhalde bakalım. Hayırlısı....

X