Adet oldum ama hamileyim

kelebekketkisii

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2022
96
38
29
Arkadaşlar merhaba ben bat günümde evde gebelik testi yaptım silik çizgi çıktı o gün kan testinde 11 hcg değeriyle hamile olduğumu öğrendim. 2 sonra adet oldum yerleşme gibi değil bayağı yoğun 4 5 gün süren adet. Doktorum kimyasal gebelik geçirdiğimi adetle atılacağını söyledi ben de takip etmedim ama bir hafta sonra acaba değerim düştü mü diye evde yaptığım gebelik testinde iki çizgi gördüm tekrar kan verdim değerim 550 çıktı doktor ne olduğunu anlamadı ama başına böyle bişey gelen var mı?

cok bıldıgıme degıl.takıp edılmesı lazım . kanama dusuk rıskınden dıs gebelıkten falan da olabılır. dolayısıyla artısa bak tekrar. kanı ne zaman vermıstın

kuzenim düzenli regl oldu hamilelik döneminde hatta ilk 4 ay hamile olduğunu anlamadı

Canım benim kuzenimde regl oldugu ay hamile oldugunu öğrenmisti az ihtimal olsa da olabiliyor insallah bebisin seninledir ve saglikla yerlesiyodur yerine artısı güzel gibi aslinda ama mutlaka takibini yaptir sakın ihmal etme

cok bıldıgıme degıl.takıp edılmesı lazım . kanama dusuk rıskınden dıs gebelıkten falan da olabılır. dolayısıyla artısa bak tekrar. kanı ne zaman vermıstın
Adet günümde kan verdim 11 çıktı iki gün sonra tekrar baktırdım 16 çıktı doktor kimyasal dedi kanamam da olunca adet oldum diye düşünüp kan vermedim ilk kanı verdiğimden tam 8 gün sonra yani dün 550 çıktı doktor daha önce böyle bi şeyle karşılaşmadığını söyledi çok tedirginim ne olduğunu bilmemek kafamı çok karıştırıyor 2 gün sonra tekrar kan vericem

Canım benim kuzenimde regl oldugu ay hamile oldugunu öğrenmisti az ihtimal olsa da olabiliyor insallah bebisin seninledir ve saglikla yerlesiyodur yerine artısı güzel gibi aslinda ama mutlaka takibini yaptir sakın ihmal etme
İmkansız olduğunu söylüyorlar hamileyken regl olmanın bi de kafamı karıştıran şey 11 den 16 ya çıkmıştı ilk kan verdiğimden iki gün sonra bu da normal değil aslında ama sonradan da bu kadar yükselmesi de garip

Ben de dolu dolu regl olduktan sonra dış gebelik yaşadığımı öğrendim.

Hatta bitmeyen regl şikayetiyle gitmiştim doktora, gebelik testi pozitif çıkınca doktor da ben de çok şaşırdık. 2 günde bir değerlerimi takip ettik. Düzenli artmıyordu. Keseyi bir türlü göremediler ve sol yumurtalığımda inanılmaz bir ağrı vardı. Sonrasında dış gebelik olduğu anlaşıldı.

Mutlaka doktorla beraber 2 günde bir takip edin.

Değerleriniz kaçtı hatırlıyor musunuz

Değerleriniz kaçtı hatırlıyor musunuz
Tabi. adet oldum, 11. günde değerim 878 çıktı. 2 gün sonra 1120 idi. 2 gün sonra 528 ve ertesi gün 674 çıktı.
Doktor 528 çıktığı gün dedi ki dur bakalım belki düşük oluyodur. Yarın tekrar test yapalım, eğer düşüyorsa bu iyi bi şey demişti ma yükselip 674 çıkmıştı.. Dış gebeliği böyle anladı zaten..

Çok geçmiş olsun rabbim tekrar yaşatmasın ben de pazartesi kan vericem 2 kat artmazsa dış gebeliktir belki de inşallah öyle bi durum olmaz ama gerginliği bile çok fazla Allah kimseye yaşatmasın her hangi bir belirtiniz oldu mu peki dış gebeliğe dair ağrı yada başka bir şey

Çok teşekkür ederim amin.
İnşallah siz benim yaşadığım durumu yaşamıyosunuzdur.

Bunları yazmaktaki maksadım sizi korkutmak değildi öyle olduysa kusuruma bakmayın lütfen. Sadece ihmal edilmemesi gereken bir durum.

Benim adet sonrası kanamam hiç durmamıştı. Yani lekelenme şeklinde, bazen biraz fazla biraz az kanamam devam ediyodu. Normal bi durum olmadığının ilk belirtisi buydu. Yanlış hatırlamıyosam 2. kanı verdiğim günün akşamı sol kasığımda ağrı başladı. Anormal batmalar ve sızı oluyodu ve süreç bitene kadar hep sol tarafımda ağrı oldu. Bebek sol yumurtalığımın ucuna tutunmuş çünkü..

Eğer kanamanız falan yoksa içinizi rahat tutun. Belki de regl olup hamileliğini sürdürenlerden olacaksınızdır. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…