Adanmış ruhlar mı, aldanmış ruhlar mı?

Bu konuyla ilgili bir başlık açmıştım ama pek rağbet görmedi. Üstelik Sinan Meydan bilindik bir yazar olmasına rağmen onlarca kaynak ve belge sunmuş.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=707877

Hay ağzına sağlık yahu.
Varsa yoksa cehape dini yaktı, dini yok etti...Yahu adamlar o dönemde inanç özgürlüğüne ket vurmuş resmen din bütünlüğünü sağlamak için..Diğer inançları asimile etmiş..

Dine Atatürk kadar değer veren başka bir lider geldi mi acep şu ülkenin başına..

Ha ama dini sömüren, siyasete ve kendi çıkarlarına kalkan yapan çok geldi bak.

Şu hangi ülkede oluyormuş acaba maden siz duydunuz biz niye duymadık böyle şeyleri

Bir de sizin bu bahsettiğiniz sıkıntıları yaşayabilmeniz için şuan 85 yaşında falan olmanız lazım.

Ben kurana giderken başımıza yemeni takamazdık annem izin vermezdi dedim. Olayları ben yaşadım demedim dikkat..! annemden, dayımdan duydum dedim... bi kerede doğru okuyun, öyle üstüne gelin insanın

Demekki neymiş.. bunlar olmuş yaşanmış demi... teşekür ediyorum yazdığınız için

"Bir ülke ki, camiinde Türkçe ezan okunur.
Köylü anlar manasını namazdaki duanın
Bir ülke ki, mektebinde Türkçe Kuran okunur
Küçük büyük herkes bilir buyruğunu Hüda'nın
Ey Türk oğlu, işte senin orasıdır vatanın."
(Ziya Gökalp)

33 yaşindayım bende küçükken gittim kuran kursuna hemde güle oynaya başörtüsü takarak kimsede bize siz nereye gidiyosunuz demedi sizden büyük olduğuma göre daha iyi bilmem lazım bunu dimi

Ya hu Atatürk zamanında misyonerlik faaliyetleriyle en çok mücadele eden devlet adamıydı........bir memleketin dinini ve dilini kaybettiğinde herşeyini kaybedeceğini bize anlatan bir devlet adamıydı
Memlekette hep mağdur oldu birileri zaman zaman kimsenin sesi sizin gibi çıkmıyor.........bunlar hep mağdur hep ağlak........azalarak bitin artık

Sürekli camii üzerinden konuşup duruyorlar, tarihi gerçekler ortada, neden camiilerin neden kapatıldığını söylemiyorlar, evet Milli Şef dönemi denen İsmet İnönü zamanı camiiler kapatılmış lakin savaş varmış savaş, ibadethanelerin kutsallığına inandığı içinde saldırmazlar diye oralara depolamış herşeyi, hatta yiyecek azığımızı bile camiilere depolamış, sebep asker ve halkın azığı zarar görmesin, savaş zamanı elbette herşey zordur, biz yaşamadık Allah'ta yaşatmasın ama lütfen insanlarda bir araştırsın, neden camii depo olmuş, kışla olmuş.

Kolay öyle camiileri kapadılar demek, deyipte kestirip atmak, ne oluyor o zaman insanların aklında vayy camiileri kapatmış kısmı kalıyor, bre kafir, bre din düşmanı diye söyleniyor insanlar.

Tabii oğlu rahmetli Erdal İnönü'de yok artık, savunacak, hayır öyle değildi diyecek kimse kalmadı.

İçim inanmıyor ki ama...
Olamaz diyorum böyle bir şey..
Kuran yasaklamak.. Aklım almıyor..

February... hala daha olmadı deyipte biz yaşamadık diyenler videoları izlesin youtubede olması lazım bizzat yaşayan büyükler anlatıyo

yorum yok.

Zamanını bilemem çok duydum etraftan ben, kuran kursları kapatılıyodu ki bende çocukken gizli saklı giderdik...:26:

Ben çocukken kur an kursuna gizli gitmedim............o zamanlar Diyarbakır askeri lojmanlar da çocuklar için kur an kursu vardı biz gitmiştik...........git bak belki hala vardır

Bu konuyla ilgili bir başlık açmıştım ama pek rağbet görmedi. Üstelik Sinan Meydan bilindik bir yazar olmasına rağmen onlarca kaynak ve belge sunmuş.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=707877

Belgeler falan kimin umrunda canım, böyle kendini yazar zanneden insanlar çıkar birileri de sırf görüşlerine uyuyor diye sorgusuz sualsiz ne derse kabul eder aksini düşünmek aklının ucundan bile geçmez

İçim inanmıyor ki ama...
Olamaz diyorum böyle bir şey..
Kuran yasaklamak.. Aklım almıyor..

Böyle bir şey yok zaten. Kuranın yasaklandığı yok.

Bu gerçekleri kabul etmek istemez insanlar. Ama çarpıtılmışlar pek güzel benimsenir.

Her şeyi geçtim de, bu adam ülkeyi 2. dünya savaşına sokmadı yahu..Bu adamlar kurtuluş savaşı komutanları. Biraz minnet...

Bu nasıl bir cumhuriyet düşmanlığıdır aklım almıyor..Dini ağızlarına pelesenk yapanlar, rahatça iftira atabiliyor..Ne yaman çelişkidir.

Ben çocukken kur an kursuna gizli gitmedim............o zamanlar Diyarbakır askeri lojmanlar da çocuklar için kur an kursu vardı biz gitmiştik...........git bak belki hala vardır

Evet şimdi çok şükür ki var artık herkes istediği yere gizlenmeden saklanmadan gidebiliyo.

February... hala daha olmadı deyipte biz yaşamadık diyenler videoları izlesin youtubede olması lazım bizzat yaşayan büyükler anlatıyo

Video falan izlemedim, tek dedemden duydum ben..
Fakat o iş öyle değildir diye düşünüyorum..
Ki öyle olsa dahi konunun Atamıza gelmesini hazmedemem.. Atamız dini önemseyen, din için çabalayan biriydi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…