Adanmış ruhlar mı, aldanmış ruhlar mı?

ben hiç hatırlamııyorum kuran kursuna gizli gitme olayını.gayette rahat giderdik.yani şu dini kullanmayı bırakın ya artık.başka yerden gelin.ve araştırın biraz kulaktan duyma şeylerle gelmeyin bidaha.çok müslümanım diyenlerin de ne kadar müslüman oldukları ortada.şu dini kullanmayı bırakın artık

Kuran konusuyla ilgili mi yazmışım ben ? Saldırmadan iyice bir okuyun yorumu.

Hükümet ne derse onu yazıyor demişim.

Neden ünlü olduğu da belli zaten.

zaten nedense sizin kafanıza uygun gelmeyen fikirleri hep 'hükümet ne derse onu yapar' düşüncesindesiniz!

merak ettim kaç yaşındasın, nereye gidiyorsunuz ki kuran kursu için, ben de gittim çocukken ama hiç öyle gizlenerek değil, ben camiye gittim

soruma cevap alamadım, neyse...

ben hiç hatırlamııyorum kuran kursuna gizli gitme olayını.gayette rahat giderdik.yani şu dini kullanmayı bırakın ya artık.başka yerden gelin.ve araştırın biraz kulaktan duyma şeylerle gelmeyin bidaha.çok müslümanım diyenlerin de ne kadar müslüman oldukları ortada.şu dini kullanmayı bırakın artık

aynen ya, hiç hatırlamıyorum böyle bişey

yazı çok tuhafıma gitti chp ile başlamış....sonralarda sanırım türkçe olimpiyatlarındaki şarkı vs gelmiş ve yapılanların islami değil türkçü ,milliyetçi olduğundan bahsetmiş...bende çıkıp soryorum daha önce neden böyle bi yazı kaleme almadında hükümetle araları açılınca yazdın.merak ettim o şarkı söyleyen çocuklara alkış tuttanlar arasında alper tan varmıydı...yada geçen yıllarada görüp 'aaa bunlar yanlış yapıyor , islamiyeti anlatmıyorlar milliyteçiliği yayıyorlar, bb'de bunları neden savunuyorki ' dedimi? çok gülünç geldi

ya birde kurs mursda dememiş,direkt kuranı yasaklamış demiş.
CHP İslam’ın temelini ortadan kaldırmak için bu dinin özünü oluşturan Kur’an’ı yasaklamış,

pardon göremedim o kadar çok saldırı oldu ki anda... yaşım 25.. 6,7 yaşlarında ablalarımla giderdim kurana,camiye,kurslara.. Ankarayı bilirmisin bilmem ama Cebecide otururduk... Başımıza yemeni takmak isterdim annem aman kızım oraya gidince tak derdi. ablalarımda öyle... benim dayım astsubay annem anlatır evlere baskın yapılırmış kuran olan evde inceleme yapılır tutanak tutulur görevden alınırmış..o zamnın hükümette de chp varmış

pardon göremedim o kadar çok saldırı oldu ki anda... yaşım 25.. 6,7 yaşlarında ablalarımla giderdim kurana,camiye,kurslara.. Ankarayı bilirmisin bilmem ama Cebecide otururduk... Başımıza yemeni takmak isterdim annem aman kızım oraya gidince tak derdi. ablalarımda öyle... benim dayım astsubay annem anlatır evlere baskın yapılırmış kuran olan evde inceleme yapılır tutanak tutulur görevden alınırmış..o zamnın hükümette de chp varmış
babam subay. evimizde kuran vardı. babam orucunu tutardı. ankara da geçti çocukluğum okul hayatım.
mış muşla gelmeyin lütfen.

Son düzenleme:
zaten nedense sizin kafanıza uygun gelmeyen fikirleri hep 'hükümet ne derse onu yapar' düşüncesindesiniz!

Evet,çünkü öyle yapıyor.

Ne varmış kafamda ? :KK14:

Şükür ki harama el uzatanları destekleyen,Kuran ile alay edenlerin peşinde değilim.

merak ettim kaç yaşındasın, nereye gidiyorsunuz ki kuran kursu için, ben de gittim çocukken ama hiç öyle gizlenerek değil, ben camiye gittim

Bende gittim çocukken zaten tüm mahallenin çocukları gidiyordu nerdeyse hiçte gizlenerek falan gitmiyorduk :KK14:

Elbette haklısınız her önüne gelen yazarım diye bişeyler yazıp çizemez ama alper tan böyle usulsüz bişeyi olmamış bişeyi yazarsa zaten ses getirirdi. Ki inanın bunu yaşayan büyüklerim var,kuran okunmazdı evde,baskın yapılır kuran göreceklerde nereye saklayacağız diye düşünürdük diyenler vardı. Acı ama bi gerçekti bunlar.. Bizzat yaşamadım ama duydum yakınlarımdan.....

Özellikle bir kesim seçildi heralde yasaklar için ben şu an 30 yaşındayım ilkokul-ortaokul çağlarında alenen ellerimizde kuranlarımızla camiye kursa giderdik yazın kimse de birşey demedi. Babaannem Dedem hacılar her sene Ankara ya 3 ay klamak için bize gelirlerdi evimizde kuran okunurdu hiç kimse de bigün gelip siz kuran okuyamazsınız yasak demedi.
Evet geçmişte çok hatalar yapıldı ama bu hatalar anlattığınız gibi yasakalr değildi. Cemaat ve tarikatlar yasaktı. Ve böyle toplulukların oluşturulduğunu düşünülen yerlere baskınlar yapıldı. Doğru ya da yanlış orası tartışılır ama hiç kimsenin bireysel dini özgürlüğü kısıtlanmadı diye düşünüyorum. Türban konusu ayrı bir konu CHP ve diğer partilerde bu konuda yapılan büyük hatayı farkedeli yine uzun zaman oldu insanlar için içki içmek nasıl bir özgürlükse türban da öyle bir özgürlüktür bunu herkes anladı. Arada kendini bilmez saçma sapan türbana karşı sölylemler söyleyen chp li ya da başka partililer olabilr ama bu tüm toplumu temsil etmez. İnsanlar bazı şeyleri abartarak anlatıyor ne yazık ki en yakınlarımdan biliyorum ben de. Mesela çok yakın bir akrabam çıkıp diyor ki eskiden hacca gittiğini söyleyemezdi insan hangi eskiden o merak ediorum kendi annesi babası hacca gitti geldi konvoylarla uğurladık konvoylarla karşıladık ve ağırladık göğsümüzü gere gere her yerde haykırdık.
Kulaktan dolma abartılara bu kadar prim yaptırmayalım lütfen.
GEçmişte hatalar yapıldı ve bu hatalardan ders alındı diye düşünüyorum.

Özellikle bir kesim seçildi heralde yasaklar için ben şu an 30 yaşındayım ilkokul-ortaokul çağlarında alenen ellerimizde kuranlarımızla camiye kursa giderdik yazın kimse de birşey demedi. Babaannem Dedem hacılar her sene Ankara ya 3 ay klamak için bize gelirlerdi evimizde kuran okunurdu hiç kimse de bigün gelip siz kuran okuyamazsınız yasak demedi.
Evet geçmişte çok hatalar yapıldı ama bu hatalar anlattığınız gibi yasakalr değildi. Cemaat ve tarikatlar yasaktı. Ve böyle toplulukların oluşturulduğunu düşünülen yerlere baskınlar yapıldı. Doğru ya da yanlış orası tartışılır ama hiç kimsenin bireysel dini özgürlüğü kısıtlanmadı diye düşünüyorum. Türban konusu ayrı bir konu CHP ve diğer partilerde bu konuda yapılan büyük hatayı farkedeli yine uzun zaman oldu insanlar için içki içmek nasıl bir özgürlükse türban da öyle bir özgürlüktür bunu herkes anladı. Arada kendini bilmez saçma sapan türbana karşı sölylemler söyleyen chp li ya da başka partililer olabilr ama bu tüm toplumu temsil etmez. İnsanlar bazı şeyleri abartarak anlatıyor ne yazık ki en yakınlarımdan biliyorum ben de. Mesela çok yakın bir akrabam çıkıp diyor ki eskiden hacca gittiğini söyleyemezdi insan hangi eskiden o merak ediorum kendi annesi babası hacca gitti geldi konvoylarla uğurladık konvoylarla karşıladık ve ağırladık göğsümüzü gere gere her yerde haykırdık.
Kulaktan dolma abartılara bu kadar prim yaptırmayalım lütfen.
GEçmişte hatalar yapıldı ve bu hatalardan ders alındı diye düşünüyorum.

Herkes yazının içeriğini geçip, bana kanıt göster derdinde.. Yaşandı bunlar ben neden yalan söyleyim size biz gidemezdik aleni bi şekilde kurana. Gidenler gitmiş ne güzel. Evlere baskın yapılırdı buda yalan değil, dayımdan duydum ailemden duydum.. bunada mışlı muşlu denecekse pes artık diyorum

Şu yaşananlara bir bakar mısınız

Öyle olduğu artık ne kadar kabul görür ayrı konu ama en azından görünürde bir dini cemaat son seçimde olmayacak bir karar verdi ve malum CHP’yi destekledi. Malum CHP diyoruz; çünkü bu malum CHP neler yapmıştı? CHP İslam’ın temelini ortadan kaldırmak için bu dinin özünü oluşturan Kur’an’ı yasaklamış, ezanı değiştirmişti. CHP, Müslüman dindarı “mürteci” saymış, Bediüzzaman’ı yıllarca zindanda çürütmüş, ölmesi için defalarca zehirlenmesine göz yummuştu. O CHP, 27 Mayıs ve 28 Şubat darbelerine destek vermişti. O CHP, İmam Hatip Liseleri'nin kapısına kilit vurduran YÖK’ün katsayı uygulamasını desteklemişti. O CHP, ilk başörtülü milletvekili Merve Kavakçı’nın Millet Meclisi’nden kovulmasına alkış tutmuştu. O CHP, üniversitelerde başörtülü kızların ikna odalarında istiskal edilmelerine katkı sağlamıştı.

Alper TAN

Sayın Alper Tan müthiş bir senaristsiniz siz. :KK9:
Gişe rekorları kıracağınıza eminim. :KK31::KK31::KK31:
Demek Cehape o dönemlerde Kuran'ı yasakladı, biri eline Kuran alınca kameralarla izlendiklerinden, içeri dalıp ellerinden alıyorlardı.
Vay be yasağa bak. :KK37:
Namaz kılarken 'suçüstü' yakalayıp içeri tıkıyorlardı. :KK53:
Zülumun, işkencenin biri bin paraydı. Müthiş bir zulüm. Müthiş bir terörizm...:KK51:
Herhalde sonradan yurt dışından getirilen özel hocalar yardımı ile dua etmeyi unutan halka namaz kılıp Kuran okumayı öğrettiler. :KK53:

Bediüzzaman meselesine gelince, 'gizli cemiyet kurmak, rejimin temel düzenini yıkmak' suçlarından içeri girdi, gül yüzünü kıskandıklarından değil.:KK31:
Ki, nitekim 'ışığındaki evleri' eğitimleri boyunca Kuran'ı değil, Risale-i Nur'u okuyarak aydınlanırlar hala.
Burada bile dini ne derece saptırdıkları ortada.
Neden Kuran değil de Risale dendiğinde, Kuran yerine bu kaynak çok daha basit dilde yazılmış öyle derler, papağan gibi hep bir ağızdan. :KK6:
Demek ki çok da yanlış bir karar değilmiş. :KK51: Saptırdıkları ve yaptıkları ortada. :KK31::KK6:

Herkes yazının içeriğini geçip, bana kanıt göster derdinde.. Yaşandı bunlar ben neden yalan söyleyim size biz gidemezdik aleni bi şekilde kurana. Gidenler gitmiş ne güzel. Evlere baskın yapılırdı buda yalan değil, dayımdan duydum ailemden duydum.. bunada mışlı muşlu denecekse pes artık diyorum
ya şimdi diyorsunki adamlar evlere girip kuran varmı diye bakıyor muydu. yasak sakın evde durmasın diye.
geç kardeşim geç. inanmayın bunlara ya. bir dönem evlere okunan kitaplar için polis basıyordu. çoğuda sol içerikli kitaplardı. uğur mumcunun sakıncalı piyadesini bile gizli okurdu millet. ama kuran asla yasaklanmadı. siz yada diyenler yanılıyorlar

Son düzenleme:
Kuranı Kerim in yasaklanmasını bilmiyorum ama arapça okunmasının yasaklandığını duymuştum ...

Sayın Alper Tan müthiş bir senaristsiniz siz. :KK9:
Gişe rekorları kıracağınıza eminim. :KK31::KK31::KK31:
Demek Cehape o dönemlerde Kuran'ı yasakladı, biri eline Kuran alınca kameralarla izlendiklerinden, içeri dalıp ellerinden alıyorlardı.
Vay be yasağa bak. :KK37:
Namaz kılarken 'suçüstü' yakalayıp içeri tıkıyorlardı. :KK53:
Zülumun, işkencenin biri bin paraydı. Müthiş bir zulüm. Müthiş bir terörizm...:KK51:
Herhalde sonradan yurt dışından getirilen özel hocalar yardımı ile dua etmeyi unutan halka namaz kılıp Kuran okumayı öğrettiler. :KK53:

Bediüzzaman meselesine gelince, 'gizli cemiyet kurmak, rejimin temel düzenini yıkmak' suçlarından içeri girdi, gül yüzünü kıskandıklarından değil.:KK31:
Ki, nitekim 'ışığındaki evleri' eğitimleri boyunca Kuran'ı değil, Risale-i Nur'u okuyarak aydınlanırlar hala.
Burada bile dini ne derece saptırdıkları ortada.
Neden Kuran değil de Risale dendiğinde, Kuran yerine bu kaynak çok daha basit dilde yazılmış öyle derler, papağan gibi hep bir ağızdan. :KK6:
Demek ki çok da yanlış bir karar değilmiş. :KK51: Saptırdıkları ve yaptıkları ortada. :KK31::KK6:
şaka gibi ya. iftiranında bu kadarı olmaz.pes

İnsanımız o derece okumaktan araştırmaktan aciz ki, Peygamberlerinin doğum tarihinin bile 20 sene önce 20 Nisan tarihine sabitlenmesini tuhaf karşılamıyor.
Nerde kaldı 80 sene öncesini o şekilde kabul edip inanmak... :KK53:
Ona hayli hayli inanırlar yeter ki inanmak istesinler... :KK51:
Bunlar hep halifeliğin kaldırılışından, laik düzenin getirilişinden duyulan rahatsızlık. Ama iftira atmakla olmuyor işte.:KK31:

Yazıda ciddiye alınacak bir içerik yok benim açımdan kusura bakmayın sizin yazınızı gördüm ve güzelce anlatmaya çalışıyorum size kanıt gösterin demedim. Ama insanları kutuplaştıracak ve yanlış yönlendirecek sözler söylemeyelim. Siz gerçeği bilmediğinizi duyduğunuzu söylüyorsunuz ben size gerçeği tanık olduğum şeyleri anlatıyorum fark burada. Siz yalan söylüyorsunuz demedim ayrıca. Ama gerçekten bu tarz olayların abartılarak anlatıldığının tekrar altını çiziyorum lütfen herkes her anlatılana her söylenene inanmasın hemen ne geliyorsa başımıza bundan geliyor.

X