Adaletsizlik mi değil mi?

Bence öğretmenle konuşma sonuöta olay duyulursa sen sevimsiz olursa tüm arkadaşların sana cephe alır. Acı ama gerçek. Lise acımasız bir yer malesef. Bir de şu haksızlık konusunu şöyle süşün çözdüğün her test üniversite sınavında sana artı olacak. O ders sınavda çıkmıyor olabilir ama ona çalışmış olmakta senin vizyonunu genişletir yine sana yarar yani. Tipik öğrenci psikolojisi o ödevleri hocalara yapıyorsunuz zannediyorsunuz ama inan hocalara gram faydası yok ödev yapmanızın. Siz o ödevleri kendiniz için yapıyorsunuz. Ödev yapanla yapmayanın çalışanla çalışmayanın ayrımı şu an üç beş puanlık notlarla yapılıyor olabilir. Ama asıl ayrım gerçek hayata başladığınızda yapılacak.

Aslında mantıklı bir bakış açısı.Şimdi olmasa da ileride mükafatını alabiliriz.

Geçen yıl da düşük alanlara 25 puan mı ne eklemişti yani ortalamaları düşmesin diye yapıyor.

Siz kendiniz için çalışın, bu dersin size ne katacağına bakın. Onlar çalışmadan 100 alıyorlarsa kendilerinin kaybı. Hoca adaletsiz davranıyor evet o kesin, ama demek ki kendisi de dersini pek fazla önemsemiyor ve çocukların not ortalamalarını düşürmek istemiyor. Ders notları, sayılar için okumayın lütfen. Bir şeyler öğrenmek gelişmek için okul okuyun. Sonra çok görüyoruz burada da, okumuş ama adam olamamış kişileri.

Ay lise anılarım aklıma geldi. Coğrafya dersinden bütün sorulara doğru cevap vermişim 100 bekliyorum baktım ki ne 0,5 vermiş bana. Diğer arkadaşlarım işi çözmüşler ben bilmiyorum tabi, çocukların hepsi uzun uzun ne anılar yazmışlardı onlar 100 almıştı. Meğerse hoca doldurana puan veriyormuş, soruları doğru yapana değil. Tabiki de şikayet ettim hakkımı aramıştım da düzelmişti. Diğerlerinin de tabi puanlar düşmüştü :)
Var böyle insanlar. Ama şimdi sen gitsen hocam o neden bu kadar aldı desen sorun olabilir. Sana haksızlık yaparsa karışabilirsin ancak.

Çok haksızlık yaptılar ama olsun 15 tatilde öyle bir matematik kasıcam ki ilk 3 e giricem sınıfta full ders çalışıcam ne kadar torpil alırlarsa alsınlar moralim bozulamayacak.sanırım bu haksızlıklark önlemenin tek yolu daha fazla çalışmak.Sınavda da çalışan kazanacak.

Bu ders üniversite sınavında da çıkmayacakmış madem, emeğine yazık. Git öğretmenine de ki “Hocam haybeden 32şer puanlar ekleyeceğinizi bilseydim ben de oturur matematik coğrafya fizik kimya çalışırdım!” Bu ne saçmalık ya. Sen o kadar çalış emek ver bunca sınav stresinin arasında,diğerleri ekmek elden su gölden.ohhh ne ala memleket! Yok öyle ! Peşine düş. Şimdi susarsan ömür boyunca iş,evlilik,her türlü sosyal hayatındaki adaletsizliğe karşı dilsiz kalacağını adım gibi biliyorum. Bak senin 92 olan sınav puanını 100 yapsa dahi adaleti sağlamış olmuyor anlıyorsun değil mi? Sakın,aman neyse deme. Benden sana abla tavsiyesi.

Herkes kendi icin ogreniyor. Universite sınavında 32 puan eklenen ile puan eklenmeden yuksek notu alan kisilerin arasindaki fark cikacak ortaya. Hoca dersim sinavda cikmiyor bari cocuklarin ortalamasi dusmesin diye dusunmus olabilir. Ayrica daha lisedesin :) universitede nelerle karsilasacaksin :) senin dolu kagidima sifir veren hoca bombos kagitli bir baskasina yuz verecek ve agzini acamayacaksin :) sen kendinle ilgilen bosver baskasini, hakki, hukuku...

Hakkı,hukuku boş mu versin? Diğer söylediklerinizde haklısınız ama ben bu son cümlenize katılmıyorum maalesef. Şimdi hakkının peşine düşmezse her zaman kaybeder. İnsanlar hakkının emeğinin arkasında durmadığı için ne haldeler görüyoruz her gün ne yazık ki..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…