Adaletsizlik mi değil mi?

AdventureTime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2016
932
397
Merhaba ablalarım ben geldim yine
Bu sefer gerçekten önemsemem gereken bir konu var.Yani ben öyle düşünüyorum.
Tekrar hatırlatayım lisedeyim,üniversite sınavına hazırlanmaya başladım yavaş yavaş,sınavlarım yeni bitti sayılır çok olmadı.Notlar hemen hemen girildi ve ben haksızlığa uğradığımı düşünüyorum.
Bir hoca var dersinin kat sayısı iki.Üniversite sınavında da onun dersi çıkmıyor.Ama biz bu dersten de diğerlerinde olduğu gibi 2 yazılı oluyoruz bir dönemde.
Bu hoca kafa dengi biri gezmeyi eğlenmeyi öğrencilerini seven.Sevilen bir insan.Ben de seviyorum kendisi çok iyi bir insan.İyi de bir öğretmen demek istiyorum ama bazı kişilere haksızlık yaptığını düşünüyorum.
Ben bu son yazılıdan 92 aldım,arkadaşım da 56.Sınav biraz kafa karıştırıcıydı,ama 1 soru hariç her şeyi derste işlemiştik.O bir soru için herkese 4 puan eklendi.
Hoca bugün notları girmiş benim beklediğim gibi 4 puanla beraber 96 oldu.Arkadaşımın ise 56dan 92ye yükselmiş
Yani o herkese eklenmesi gereken 4 puanın yanında bir de ayrıca 32 puan daha eklenmiş.Arkadaşım kimseye söyleme dedi ortalama düşmesin diye eklemiştir herhalde bari 70 falan yapsaydı dedi.Ama ben biraz içimden hayıflandım beleşten 32 puan aldı kız.Başka düşük alanlar da vardı 60 lı alanlar ama onlarla fazla samimi değilim bilmiyorum eklenmiş mi onlara da.Muhtemelen eklenmiştir ama.O zaman diğer öğretmenler de öyle yapsınlar bi sınavdan düşük alan öğrenciye puan eklesinler ortalamaları düşmesin.Herkes böyle yaparsa çalışanla çalışmayanın ne farkı kalır ki?Sınav yapmasın o zaman o hoca herkese 100 girsin ne uğraşıyor ki?
Üstelik bu arkadaş yine aynı dersle ilgili bir ödevimiz vardı sözlü olacaktık bir performans bundan girilecekti onun da yapılacağı gün okula gelmedi.Onu da zaten kolay yaptı zorlanmadık herkes 100 aldı.Gelmeyenlere de 100 girdi ama haftaya yapmazlarsa silicem dedi.
Bu arkadaş ve 1-2 kişi daha yapmamıştı hiçbiri gelip sözlü olmadı ama 100leri silinmedi.Biz şimdi boşa mı çalıştık o kadar sözlü için?Keşke ben de gitmeseydim yine 100 alırdım.
Suç arkadaşta da değil kimse demez hocam 32 puanımı geri al diye suç burada öğretmende bence o hak geçiriyor diğerlerine.
Aynı zamanda başka bir dersten de her ünite sonunda soru çözüp götürmek zorundayız bir performans notu bundan verilecek.Kitap aldık o dersten.Geç getirenlere zamanında getirenden daha düşük veriliyor.Ben hepsini zamanında götürdüm düşük almamak için.3 ünite işlemişiz bu bahsettiğim arkadaş sadece 1 tane götürmüş o da sanırım zamanında değil.Göstermeyi de düşünmüyor.İkinci yazılım iyi yüksek verir diyor.Şimdi böyle bir şey olursa haksızlık olmaz mı ben ve diğerleri boşuna mı o kadar kitap götürüp gösterdik?Yazılıdan çok kişi yüksek aldı zaten kolay sormuşlardı.
Yanlış anlaşılmasın garezim bu arkadaşa değil,ama burada hep onunla ilgili yakınmış oldum çünkü hep onla ilgili şahit oldum böyle şeylere.Diğerleri hakkında tam bilgim yok ama herkes kitabını sözlüsünü vs.tam yaptı diye biliyorum.Başkası olsa yine aynı şekilde düşünürdüm.Hatta kendim de düşük alıyorum birçok kez,bana tolerans tanınsa mahcup olurum.
Zaten suç bence disiplin sağlamayan öğretmende bence öğrenci sorumluluk bilmeli koskoca liseliyiz üniversiteye gidicez ilkokullu değiliz ki.Hak geçiyor yani.
Ben takdir alıyorum o arkadaşım teşekkür.Ders konusunda bildiğim şeyse yardım ederim notlarımı veririm.Yemin ederim isterim takdir almasını.Ama benimle eşit şartlarda.Ben nasıl sınavıma çalışıp ödevimi yaptıysam o da yapsın bedavadan 32 almasın.
Ben çok çalışkanım en iyiyim diğerleri tembel almasınlar takdir demiyorum asla.Ben de öyle aman aman bir öğrenci değilim ama çalışıyorum bu sene artık.Herkes hak ettiğini alsın istiyorum sadece.
Lütfen yargılamadan,kırıcı olmadan cevap verin.Haklı mıyım haksız mıyım?Haksızsam nerede haksızım nasıl düşünmeliyim doğrusu ? Öğretmen ablalarım ? Siz olsanız bu yazılı ve sözlü olayıyla ilgili ne düşünürdünüz ? Gerçekten haksızlık var mı yoksa sınav sıkıntılarından ben mi kafayı yemişim?

Valla ben sınav kağıdında 84 ü bile 85 yapmayan bir öğretmen olarak nasıl + 32 puan verildi anlamadım. Hadi en fazla 5 puan kanaat notu olsun ki o bile mümkün değil. Gel gelelim sözlüde sınıf içi katılımı fazla olan öğrencilere sınavı düşük bile olsa en yüksek notu veririm her zaman. Yapacak birşey yok öğretmen böyle takdir etmiş...

Bu arada özel okul mu bu lise?

Çok uzun yazmışsın
Arkadaşıma sınavdan bedavadan 32 puan eklendi düşük almış diye.Aynı dersten sözlü yapıldı o girmedi haftaya olmazsa geri alınacak denilerek ona ve 1-2 kişiye daha 100 girildi.Sözli olmadılar biz çalıştık olduk onlar da 100 aldı biz de.
Keşke ben de sınavda sallasaydım ve sözlüye da çalışmayıp olmasaydım bence adaletsizlik var.
Özeti bu sanırım

Kesinlikle adaletsizlik olmuş. Çalışan boşuna çalışıyor o zaman. Ama malesef hayatta her zaman adaletli olunamıyor.

Hayır devlet okulu.Bol notlar kesinlikle verilmiyor.Ama bahsettiğim hoca böyle rahat bir hoca.Çalışana hak geçiriyor bence.Testle performans veren hoca disiplinli biri.Ama o da acıyıp yüksek verirse artık ödev de yapmayacağım.Yapmayandan bir farkım kalmıyor çünkü.

Senin öğrendiğin kendine fayda eder güzelim öyle düşünme. Öğretmeninle bu meseleyi konuş istersen...

Öğretmenin yaptığı bir suç
O yazılı sınavlarını dönem sonunda idareye teslim edecek ve onlar bir süre saklanacak. Öyle kafasına göre not ekleyemez. Şikayet etseniz suçlu bulunur zaten. Böyle yaparak diğer öğrencilere kötü örnek oluyor. Onlar da iyi ben de yapmayım alırım bi 90 üstü diyor. Bence öğretmenle konuşmalısın. Yazılı kağıdında oynama yapamaz. O kağıdın bir cevap anahtarı olmalı vr ona göre puan vermeli.

acaba kağıdı yanlış okumuş olabilir mi tekrar okuma durumu vs. ünide bana 8 puan mı ne fazla girmişti hoca söylemiştim düzeltilmez artık yapacağım bir şey yok demişti

Haksızlık tabi. Ama üniversiteye gidince bu haksızlık olayı son bulmuyor. Her daim böyle oluyor e yazık ki. Hocaların vicdanına kalmışız durumdayız elimizden bir şey gelmiyor maalesef..​

Ya diğer arkadaşlarına sor çaktırmadan kaç girmiş diye ya da öğretmenine. 5-10 puandan bahsetmiyorsun burada öğretmenin yanlış girmiş olabilir mi acaba ? Meslektaşım olarak bi anlam veremedim çünkü

Önce hocayla konuşun ama yüksek ihtimal tersler sizi. Müdürle görüşün bir bakalım nedir ne değildir.

Yaarisini okudum. Bu ve benzeri olaylar oldu oluyor olacak. 32 degil isterse 60 puan eklesin. Uni ye girmek icin sinava girdiginizde kim calismis kim calismamis ortaya cikacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…