Acil yardım boşanma arifesindeyim...

mutsuzkararsiz

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2016
27
8
46
Arkadaşlar merhaba günlerdir bi sitede yazılanları okuyorum. Esimle ayrılma noktasına geldik. Bizim sebep kaynana başrol tabi. Neyse anlatayım akıl verin bana ne olur. Hakliyim ama hala yuvam yıkılmasından diye de mücadele ediyorum. Esimle 2014 Haziran ayında tanısip 2015 mayista evlendik. Eşimin evlenmeden önce ailesiyle birlikte yaşadıkları evin kendine ait olduğunu yanı ona bırakılacağını söyledi( babası da babama söyledi ilk tanışmalarında ) ben de buna istinaden tayin istedim neticede ev almak zor iş diye düşündüm ve hayatımı o şehirde yaşamaya karar verip tayin istedim tabi bu süreçte tayin cikmadi. Neyse evlendik eşimin ailesi bu evi bize satmaya çalıştılar başta eşime ait olduğu söylenen ev satılmaya çalışıldı karşı çıktım kira istenildi. Ben böyle bir aile gornedim ömrümde. Yedi aylık evlilik içinde ev için bizden eşimin payı dusulerek 2+1ev için 100/90/70/80 istendi. Artık serden kabul ettim bikmistim surekli baskılardan. Bu arada esimin ailesi başka bir şehirde yaşamlarına devam ettiler biz evlendikten sonra ama her ay rutin çeşitli sebeplerle bizdelerdi bu durumdan çok rahatsizdim daha bi alisamamisken bu de ana baba çıkıyordu basıma.bu arada tayin çıkmadı iş için başka şehre gidip geliyorum kayatimda bir ton stres var. Neyse en sonun da kredi cekicem karar verdim alıp kurtulalım dedim bu arada kredi borcu benim adima olacaktı tapu esimle ortak. Neyse aralık ayında eşim kahvaltı yaparken annem ev için 85 istiyo tapu masrafları için 5000 TL daha eklemiş ben artık isyan ettim tabi almiyorum artık dedim kavga ettik ve ailemin yanına geldim iş için tabi. Neyse bu süreçte eşime dedim ki ben ev almiyorum anan baban gelsin evlerine otursun biz kiraya çıkalım dedim.bu süreçte tabi bu ev yüzünden surekli kavga ediyoruz kaynanamin para sevdası. Neymiş borcu varmış 30000 düğün yapmış inanın tüm ev eşyalarını ben aldim ben odedim tek basıma tek kuruş yardım etmediler hatta takıları satıp anasına verdik parayı borcunu kapatsin diye gene odememis. Tabi eşim kiraya çıkmayı kabul etmedi. Onu kimse o evden cikaramazmis o zaman annesine ayda 400/kira verecekmisiz annesine. Mesele para değil annesinin oyunları. Benden para koparmak için yapmadığı kalmadı. Bu kadın ev hanımı.bu bankalar buna nasıl kredi veriyor anlamıyorum borcu borçla kapata kapata bu duruma gelmiş. Ocak ta da çekecektim krediyi Allah ayaklarına DOLANDIRDI. Aylarca çıkmayan tayin bu zorlu süreçte çıktı ve eşinin evden çıkmam inatlari yüzünden tayini iptal ettim aldığım esyalarimi nakliyeye yukledim ve ailemin yanına geldim. Ssndim ki eşim akillanir ev kiraya çıkmayı kabul eder. Ama etmedi su an ayrılık asamasindayiz anasının tek derdi su an oğlunun maaşını eline geçirdi ve beni de kaybettiğini anladığı için su an bosanmamiz için elinden geleni yapıyor. Tabi eşim bu arada ana sevdalısı taM ana kuzusu modeli. Esyalari goturmem anasina koymus kadun benim aldigim esyalarun dwrdinw dustu uranmadan ve eve gelip ywrlestiler kocasiyla hemen firsati kacirur mi amaci bana evi satip parayi yemek ve gene gelip bizde kislari kalip bama hizmet etrirmekri. Tabi esimi de bi güzel doldurdu bana karşı barismk için hiçbirşey yapmıyor bikac kez aradı eve don eşyaları getir diye hayır dedim kiraya cikacaksak başka eve glirim ddim gene kabul etmedi arama o zaman dedim bi daha ve aramadi. Çok zor günler yaşıyorum. Yuvamin yıkılması düşüncesi kahrediyor beni kabullenemiyorum yeniden eski bekar hayatımda buldum kendimi bunalımdayim dostlar yardım edin

Canım çok üzüldüm, allah yardımcın olsun. Yaptıkları beni çok tiksindirdi, tamam annesi kötü kadın doldurmuş ama koca denecek adam da iyi dolmuş maşallah!

Ama eşim diyorsun, yuvam diyorsun sa ortada bunlae giç oluşmamış ki. Seni para makinesi görmüşler. Sana kendi evlerini satıp oturmaya devam edecekler.
İyiki bir de kredi belasına girmemişsin, elini kolunu kurtaramazdın yoksa...

Benim eşim olsa annesi böyle yapsa bana çaktırmadan annesine kira verir gibi para öderdi ya da o evden çıkardık, kendi evimizi alır öderdik. Ama nedense erkeğim sahip olduğu eve senin kira ödemen, para vermen, satın alman beklenmiş. Bunu ailece kocan dahil beklemişler. Parana bu kadar heveslilermiş!!!

Hiç üzülme, yuvan sandığın şey gerçek bir yuva olmamış.

Bu kadın uslanmaz eşin de iyi bir kazik yemeden farkına varmaz hiç birşeyin bosan ya da boşanma diyemem ama daha 7 aylık evliyken bunu yapan ilerde daha beterlerinide yapar emin ol. Şimdiden seni borca sokup binbir olan yapan adamlar yarın maaşina da el koyar. Buna benzer birşey benim bir arkadaşımın başına geldi adam hem kadıncağızi dövüyor muş bize birşey caktirmiyordu hemde maaş kartına bile el koymuş kız birde polisti yemeğe alışveriş e gitmek istesek bahane bulur gelmezdi meğer kızcağızın cebinde parası olmuyormus biz bunu esi denen mahlukat bir kavgada hızını alamayıp yani hayvan dövmekle yetinemeyip kızı bacağından vurduğunda öğrendik

Eşinizle yüz yüze sakince konuşmalısınız bence.. Hem ailesinin çekim alanından çıkmış olur sizin yanınızdayken hem de sizin ne kadar üzüldüğünüzü gözleriyle görür. Vicdanlı bi adamsa zaten atılması gereken adımları atacaktır..

Ailesiyle aralarındaki göbek bağını kesmesi lazım siz sinirle değil daha naif hareket ederek ona durumunuzu belli edin istekleriniz çok doğru ve yerinde.. Başka şehirde de yaşayabilirsiniz tayini bahane edip mesela..

Kimsenin ettiği yanına kalmaz bu insanların hiç mi Allah korkusu yok anlamıyorum.. Allah yardımcınız olsun..

arkadasim hic ama hic uzulme bence sevenmelisin oyle bi kabustan kurtuldugun icin.cunlu o omur boyu duzelebilecek bi konu degil.cunku anne babasi hep olacak.ve suda var tamm haklisin insan uzuluyo cunku bi yuva kurmakta bozmak zorunda kalmakta zor.ama zaman herseyin ilaci derler ya zamanla yaran kapanacak ve sukredeceksin.cocugunda yok zaten.hic uzme tatli canini.hem calisiyosun zaten cabuk atlatirsin.

arkadaşınıza şok oldum :\

Bu para miras bilmem ne işlerinden ne çektiğimi Allah biliyor insan öyle bir aoğuyor ki. Şimdi dönsen de bir dönmesen de eşin başka eve çıkmayı kabul etse de bir etmese de bikere adam kocama çok benziyor seven adam bunj yapamaz demiyorum seviyodur sevginin ne çok yüzü var adamlar aşklarından kadın öldürüyor ha önemli olmak sevmek değilmiş canım önemli olan karakterli bi evde büyümüş karakterli bi adammış inşallah öyle biri çıkar karşına da kurtulursun bunlardan yoksa hayatın zehir olur benimki gibi iki çocukla kalırsın hoş ben bile düşünüyorum artık bişeyler yapıcam inşallah ailende yanında hiç sıkma kendini

tesekkur ederim arkadaşlar inanın o kadar kötü ruh halindeyimki annesi ben karismiyorum kendileri karar versin kendi hayatları diyo ama ogluna da bisa gitsun o dusunsun dul kalacak senin elinin kiri bi daha evlenirsin diyomus. Ben ailemin yanina ilk geldigimde babi aradi ozur diledi tamam gel al karini dedi annesineanlatmis annesi gidersen hakkimi helal etmem kendi donsun donecekse demis ve kocam olacak karaktersiz bir saatlik yola gelemedi beni almaya. Sonra dedim ki eşime bak annenin borcu ne kadarsa abinle oturup konuşalım yarı yarıya kredi çekip odeyelim evlerine dönsünler ben kiraya cikmata raziyim dedim anası olacak gene demiş ki si kira odeyemezsiniz biz ayda 4000 TL para kazaniyoruz bu kadar acizi madem bizden ayda 400 TL kira isterken yada ayda beni 2000 TL birca sokarlen peki nasıl odeyecektik para hırsı tamamen buz çıkarsak para kaynağı kesilecek. Allaha havale ediyorum onları ilahi adalet öyle büyük ki Rabbim çıkarır elbet açısını beni rezil ettiler eşime dostuma. Ona güvenip isimi ailemi arkadaslarimi kariyerimi bıraktım onun yaptığına bakın. Neymiş ben 5000 TL için yuvami yikmism maddiyatciymisim. Bu adam 1200 TL maaş alıyordu nasıl madditarciyim bana dermisiniz. Ondan mal mi mülk mu istedim kiraya gidelim dedim.ki yedi ay boyu tüm ev eşyalarının borcunu ben istedim cebimde para olmuyordu. Bırakın yardım etmeyi utanmadan anası olacak neymiş babam arabasını satmaliymis benim ev esyami almaliymis ben de eve katkıda bulunmaliymusim bu kadar pislik bir kadın oğlunu kadın sandı galiba hey Allahım sinirinden kuduruyorum. TaMinat davalarını acsam kazanirim elimde bi ton delil vaar ama birkaç yıl daha bunlarla ugfasmak zorunda kalacam ailem çok öfkeli başımız belaya girmeden birsin istiyorum ama bi yandan da parayı bu kadar seven anasından ve esimden ancak bu şekilde parayla vurabilirim onları bi akıl verin bana sağlıklı dusunemiyorum aartik sizce ne yapayım anlaşmalı mi çekişmeli mi bosanayim. Ha durum bisey daha anlatayim dedim ta beni nasıl dolandiracaklarini şaşırdılar bugün benden 20000 kredi cekmemi istedi anası dedim ki tamam ama evi eşimin üzerine yapın dedim sonra da geri kalanı oderiz dedim anası dedi ki o zaman sende 60000 TL lık senet imzala dedi ben şaşırdım sen oğluna guvenmiyor musun dedim evi oğluna yap senedi ben niye imzaliyorum oğlun imzalasin dedim neymiş ben memurmusm garantiymis bu kadar serefsizlwr işte dostlar. Esimle de son telefon konusmamizda dedim ki krediyi zorlayıp durmayin yeter artık tamam anana kira verelim ama satın almam için baskı yapmayın bana dedim hem sen taseronlar kadroya geçecek ya o zaman evi sen al senin olsun dedim bana dedi ki aynen ooooo ..... O zaman evin yarısı senin olacak deyince ertesi sabah tayini durdyrdum nakliyeyi dayadim kendi esyalarimi aldım yatak odası takımı ve banyoya dolap yapılmıştı onları o aclara sadaka niyetine bıraktım aldım geldim baba evine. Bir koca karısına bunu der mi ben alırken senin oluyordu ama. Bu kadar karaktersiz bir adam uğruna hayatımı mahvettim . allah belalarini versin. Daha da günlerce üzüldüm bu beş para etmeyen adam için çık Sevmiştim onu ama o adı benim parama bel baglamis hangimiz erkek hangimiz kadın bilemedim

Arkadaşlar lütfen yorum yapın.

En doğrusunu yapmışsınız. Çocuk olmadan isabet olmuş
Bunlar sizi kredi borcuna sokup perişanda edebilirlerdi.
Ev ortak olacak ama kredi borcu size ait olacaktı.

Nasıl bir psikoloji yaşıyorum su an kendime inanmıyorum bir bakiuorum ki gayet rahatim doğru karar verdim aradan iki dk geçmiyor Allahım ben ne yaptim deyip resimlerimize bakıp hungur hungur agliyorum ailemi de mutsuz ettim gozumun içine bakıyorlar uzulmeyim mutlu olduğumu görünce onlarda mutlu oluyor uzuldugumu de onlar da cokuyor Allahım ne olur güç ver bana ne kadar gamsiz bir adammis ne ariyo ne soruyo bi daha ona guvenemem diyomus halbuki ben kıza ne yaptım böyle ki aklına bile gelmeyecek şeyi yapmak zorunda kaldı diye düşünmez.mi
Off of. O da üzülüyor mu acaba ben surekli ruyalarimda onları o evimi goruyorum. Özlediğim zaman gözlerimi kapatıp eski evinin içinde geziniyorum kısa sure de olsa hala orda yaşadığını hissediyorum nişanlı iken konusmalarimizi.geyik olsun ilerde hatıra kalır diye kayıt etmiştim bilgisi dahilinde şimdi geceleri uyamadan önce o kayıtları dinliyorum ordaki beni kiskaniyorum bana yardım edin arkadaşlar sizce çok geç kalmadan haklı olsam bile geri adım atayim mi ben bu arkadaslarqsevdim hayatındaki tek adamdı belki o yüzden bağlandı ona bu kadar ben tüm iyi niyetiyle cabalarken o ailesini seçti nasıl vicdanlari rahat anlamıyorum ben davayı AC herşeyi benden bekleme diye aradım bi kez sinirle annesi olacak kadın oglum istemiyor ama hala peşinde dolaniyo demiş Allahindan bulasica. Yuvami yıktı para hırsı kimin aklına gelir ya geline ev satmak Allah belaniİ versin . yardım arkadaslar
Çok dengesizlestim ne yapacagimi nasıl davranacagimi bilemiyorum artik

Belli ki esin hicbir sey yapmiyor senin icin. Ve son derece gurursuz. annesinin o kadar evi maddiyata dokmesine ragmen nasil orada yasamaya devam etmis helal olsun.

Bence eşinle konuşmalısın. Ben boşanılacak bir sebep görmüyorum. Bu konular maddi konular hele ki ailelerin dahil olduğu maddi konular çok can sıkıcı. Konuşarak halledebilirsiniz inatlaşarak değil. Sizin eşyalarınızı alıp gitmeniz iyi olmamış. Neden eşinizi yalnız bırakıyorsunuz?

Evet ortada boşanılacak bir durum yok ama hâlâ anasının ağzına bakan kot kafalı bi erkek var , bu ana kuzularının boynuna ip te taksan analarından ayrılmazlar , Allah yardım etsin kardeşim , önce anasını ara , " Size verdiğim bütün parayı istiyorum , dava açtım avukatım yüzde yüz kazanırız dedi , Söke söke ev için ne kadar verdiysem hepsini geriye alıcam , al oğlunun turşusunu kur " de blöf yap , belki kayınvaliden korkar oğlunu sana gönderir , e işin ucunda hem para hem cezaevi var

Allah sabır versin canm bence biraz zaman ver belki oda şuan sağlıklı düşünemiyordur annesinin sürekli doldurmalarndan ve seviyorsa en doğru kararı verip sana döner hemen yuvani yıkma derim ben çünkü çok seviyorsn bosanirsan daha çok üzülürsn ama geri adm da atma o kadın için kredi falan çekme Allah yardımcn olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…