Acil Köpek ısırması

Aşıları tamsa hiç bir şey olmaz. Yani en azından kuduz olmazsınız😂 ısırdığı yeri sabunlu suyla yıkamanız yeterli. Küçük ırk köpeklerin böyle bir huyu var, benim köpeğimde beni çok ısırırdı ama aşıları vardı ve hiç hastaneye gitmedim. Endişe etmeyin🙏🏻

Bizim kızımızı kedi tırmalamıştı. Her hastanede yok kuduz bölümü, gidecekseniz internetten bakıp gidin. Benim bildiğim avrupa yakasında kanuni’de var bir de ya haseki ya samatyaydı, hangidi hatırlamıyorum.
Sitenin kedisi olduğu için oradaki görevli kediyi 10 gün takip edin bir şey olacağını sanmıyorum dedi, kız 3 yaşındaydı, tetenoz aşısı da yeni dedi. Antibiyotikli krem sürün o bölgeye dedi. Bir sorun olmadı. 10 gün sonra hastaneden arayıp sordular, ya da biz arayıp iyiyiz dedik, tam hatırlamıyorum.
Sizin de bebeğiniz varmış, tetenos aşınız vardır. Geçmiş olsun.
Yakında kuduz bölümü olan hastane varsa gidin görünün, ne zararı olacak.

Ustteki mesaji beni alintilayip attiginiz icin olabilir mi mesela? Ben fikrimi soyledim, kendi takintilariniz sebebiyle icinizi rahatlatmak istemenizi anliyorum ama bu duruma beni alet etmenizi anlayamiyorum 🤷🏼‍♀️
Size yazacakkenn unutup fotoğraf etikette kalmışsınız fotoğrafi o şekilde atmışım

Bence bir şey olmaz ama içime böyle dert olacagına ben olsam ortalıgı yıkar giderdim en fazla arkandan ammada pimpirikli derler. Tamam götürmeyın taksıyle gıdıcem de git ağla abart 😂

Merhaba kuzenimin ev köpeği kuduz aşıları tammis beni ısırdı küçük bir kanama oldu kolonya li bezle falan sildim ama korkuyorum birşey olurmu bizide kaç defa ısırdı dediler .
Eşiniz yanınızda degil mi ne demek hastaneye götürmüyorlar. Doktora muayene olmanızı tavsiye ederim, bence şakaya gelecek bir durum değil. Birde çocuğunuza dikkat edin köpek ona da saldırmasın.

Merhaba kuzenimin ev köpeği kuduz aşıları tammis beni ısırdı küçük bir kanama oldu kolonya li bezle falan sildim ama korkuyorum birşey olurmu bizide kaç defa ısırdı dediler .
Saglık bakanlıgı eğer ki hayvanın son 1 yıl içeirisnde kuduz aşıları tamsa kuduz aşısı yapılamsımı önermiyor, tetanoz aşınız da vardır diye düşünüyorum son 5 yıl içerisinde. Bir de şöyle bir bilgi var hayvanda kuduz varsa 10 gün içerisinde ölür bu rehberlerin bize söylediği eğer ki hayvanın 1 yıl içinde kuduz aşısı var sizin de 5 yıl içinde tetanoz aşınız varsa hayvanı gözlemlersiniz 10 günde bir şey olmazsa problem yok der rehberler

X