Acil bakarmisiniz!? "eşimin telefonuna geçen hafta gelmiş bir mesaj" +91 numara

Eşiniz yoğunluktan degil numaradan bile dolandırıcı olduğunu anlayıp acmamistir .
Yabancı numaralardan gelen link, foto vseyleri açmamak lazım bence

Kardeşim ankarada bi devlet universitesinde akademik personel. Gecen ay biri universiteye ait mail hesabının sifresini kırmış ve bir suru kişiye mailler atmış. Hepsi de ingilizce yazilmis. Kimine ırakta askerim demiş, kimine aşk mektubu kivaminda uzun uzun döktürmüş. Yani olabiliyor böyle manyaklar ..

benim bu mesajlara bakışım çok net, link varsa kesin dolandırıcıdır. maillerdede, smslerde de olaya böyle bakıyorum. dolandırıcılar inanılmaz arttı bu dönemde, geçen istanbuldan bir numara aramış bana ev internetimde indirim tanımlamışlar, yapın indirimi benden ne istiyorsunuz diyorum, üç ay fatura almayacaklarmış ama benim 74,99 tl ödemem lazımmış. sağolun benim kendi dolandırıcım var dedim, kapattılar suratıma.

91 pakistan idi sanırım ya kesin dolandırıcılık allaşkına neye üzülmüşsünüz

Hindistan kodlu telefon.
Ve elbette dolandırıcılık.

Böyle durumlarda o telefonu google da arayın, kalplerinden geçen en saf en ari duygularla minnoş minnoş yorumlar yazan pek çok vatandaşımızla karşılaşacaksınız.

Dolandırıcı oluyor kendileri daha önce kadın olmama rağmen bana da öyle +91 le başlayan bir çağrı geldi görüntülü özellikle whatsapdan atıyorlar .
Ağına düşenler yandı

Aynısı İngilizce olarak babama da gelmiş, bana gösterdi. Facebook’ta okey oynadığı için çok fazla tanımadığı, yurt dışından insan ekli. Bakmışlar babam İngilizce mesaja cevap vermeyince çat pat çeviren bir siteden Türkçesini de atmışlar . Virüslü bir link olduğunu düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…