Açıköğretim'den önereceğiniz meslekler

Tbmyjob

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2017
4
3
24
Merhaba Kafam o kadar karışık ki Açıköğretim okuyacağım ama hangi meslek karar veremiyorum. Dersleri çok çok zormuş bazı bölümlerin öyle diyorlar Kafam iyice karıştı

Açıköğretim ataması var mı bilmiyorum ama sosyal hizmetler kpss puanları düşük diye biliyorum. Dersleri hakkında bilgim yok ama bir tıp mühendislik mimarlık değil en nihayetinde.

Merhaba Kafam o kadar karışık ki Açıköğretim okuyacağım ama hangi meslek karar veremiyorum. Dersleri çok çok zormuş bazı bölümlerin öyle diyorlar Kafam iyice karıştı

Bnm de ikinci üni olarsk kaydım var bankacılığa ama bıraktım şimdi bölüm değiştiriliyormuş değiştrcem ama senn gbi karar veremiyorum. Bnce en iyisi çocuk gelişim ve (veteriner teknikerliği ve laborantlık) bu ikisi mantıklı ama bn de veteriner ve laborantlık ın derslerinden korktum.. Çocuk gelişimi de sınavla alıyo ikinci üni olarsk olmuyor o da yüksek.
Kazanabilirim dersen çocuk gelişim..
Gerisi saçma sapan bölümler bnce ya bn de bilemiyorum

sosyal hizmetler eger 2 senelıkse yada sosyolojı ılerleyen yıllarda aynı aıle hekımlerı gıbı aıle sosyologlarıda olacakmış önu açık bir meslek çocuk gelişimide olabılır

Merhaba öncelikle basarilar dilerim. Benim önerim sonucunda hem mesleginizin olacagi hemde 4 yilliga tamamlayabileceginiz meslekler. Ornegin cocuk gelisimi okuyup dgs ile anaokulu ogretmenligine gecis yapmak yada yasli bakimi vb bolumler okuyup hemsirelige gecis yapmak bunlarin alimlari bol her daim ihtiyac var bu meslek gruplarina ek olaral radyoloji gibi saglik bolumleri de okuyabilirsiniz. Ama onemli olan sizin ne istediginiz, kendinize inanmaniz . Basarilar.

Sosyal hizmet gibi bir dusunceniz olmasin siz bitirene kadar önü kapanir puanlar 80 e cıktı AÖF sayesinde.

Ders açısından değil, severek yapabileceğin meslek açısından değerlendir, vakit ayırıp çalıştıktan sonra zor diye birşey yok illa ki geçersin, önemli olan bitirince içine sinsin okuduğun bölüm.

X