Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Ama bi belirti olur bişey olur hiçbirşey yok 🤷‍♀️
Oruç tutuyorum ya, regl olunca giderim diye düşünmüştüm, oruç sakatlanmasın diye 😊
1-2 gün daha durayım da giderim.

Orucluyken doktora gittim ben valla,vajinal muayene de oldum:))
Allah kabul eder insallah ..
Tabi orucun etkisi de olabilir belki biraz gecikme ama eger ki iliski gunu tutturup da dollendiyse sans buyuk:)

Kızlar birşey sorucam.
Tedaviye başlarkenki regl tarihi opu’dan sonra değişiyor ya, sonra geri eski döngüye/tarihe mi dönüyor?
Ben 23 Mart’ta başlayan reglim ile tedaviye başlamıştım. Opu sonrası 18 Nisan’da regl oldum.
Mayıs’da daha tık yok.
Normalde de döngüm tıkır tıkır işlemez ama 2 günden fazla da şaşmazdı pek.
Şimdi aklıma geldi; acaba eski döngüme 23 lü tarihlere geri dönüyor olabilir miyim?
Benim hiç şaşmazdı hatırlıyorsan 2.reglim 5 gün gecikti sonra regl oldum. Sanıyorum düzene girmesi biraz zaman alıyor..

Evet embriyolariyla dolasanlar, gelip gidiyorlar:KK66:
Benim fikrim bir opu daha yaparsam temmuz ya da agustosta.cunku malum prp sonrasi etkisi gecmesini beklerim.cunku yine dollenmeme riski var.
O yuzden bayram sonu gerekli denirse histereskopi once yapip sonra toplama ya da transfer yaparim.
Benim bülent beyden anladığım önce yumurta topluyor sonra rahim filmi istiyor gerekli operasyonları yapıp sonra tranfer ediyor. Bana öyle dediler.bende de ilk muayenede çikolata kisti gördü miyom gördü ama tranfere etki edecek yerde değil dedi.önce yumurta toplayalım sonra onlara bakıcaz dedi

Benim bülent beyden anladığım önce yumurta topluyor sonra rahim filmi istiyor gerekli operasyonları yapıp sonra tranfer ediyor. Bana öyle dediler.bende de ilk muayenede çikolata kisti gördü miyom gördü ama tranfere etki edecek yerde değil dedi.önce yumurta toplayalım sonra onlara bakıcaz dedi
Aynen once yumurtaya ulasalim diyor.bana kurtaj sonrasi rahim filmi cektir demisti,yapisiklik gorunce o yuzden histereskopi yapariz diye belirtmisti.
Benim zaten mevcutta 4 tane 3.gun dondurulmuslar var,Sayi olarak az olubca 5.gun riskine girmeyecegim o yuzden bu halde transfer dusunuyorum.
Histereskopi eger kesin yapilmasi lazimsa bayram sonrasi yapililip agustos gibi transfer yapilsin diye dusunuyorum,tabi bulent hocanin fikrini de alacagim.
Tatilbasladi mi:))

Hepsi gidecek 5 e insallah...
Bana rahim yapisiklik icin yapalim dedi hoca.kurtaj sonrasi olustu
İnşşalah. Evet bende de yapışıklık vardı 3 sene önce onun içinde yaptırmıştım.
Buarada 8 yumurtadan 7 si döllendi haberi geldi.umarım 5 e de gelebilirler hepsi.toplam 10 oldu.bakalım yarınki haberler ne olacak

Aynen once yumurtaya ulasalim diyor.bana kurtaj sonrasi rahim filmi cektir demisti,yapisiklik gorunce o yuzden histereskopi yapariz diye belirtmisti.
Benim zaten mevcutta 4 tane 3.gun dondurulmuslar var,Sayi olarak az olubca 5.gun riskine girmeyecegim o yuzden bu halde transfer dusunuyorum.
Histereskopi eger kesin yapilmasi lazimsa bayram sonrasi yapililip agustos gibi transfer yapilsin diye dusunuyorum,tabi bulent hocanin fikrini de alacagim.
👍
Bugün gidemedik eşimin toplantısı çıktı.yarın çıkıcaz yola inşşalah bi aksilik olmazsa 😊

• Beğen
Reactions: 2be
Buarada 8 yumurtadan 7 si döllendi haberi geldi.umarım 5 e de gelebilirler hepsi.toplam 10 oldu.bakalım yarınki haberler ne olacak
Cokguzel haber😍hadi bebeler yolun sonundaki isiga dogru ileri!
Yapisiklik sorunu cozuldu mu?

Orucluyken doktora gittim ben valla,vajinal muayene de oldum:))
Allah kabul eder insallah ..
Tabi orucun etkisi de olabilir belki biraz gecikme ama eger ki iliski gunu tutturup da dollendiyse sans buyuk:)

Tutturamamışız 🤪

Cokguzel haber😍hadi bebeler yolun sonundaki isiga dogru ileri!
Yapisiklik sorunu cozuldu mu?
🙏💕
Evet çözüldü. Sonra dış gebelik oldum. bu seni korkutmasın lütfen..Dış gebelik sayesinde haşimato troidi oldugum ortaya çıktı.çünkü bazı troid hastalıkları ya hamilikte ya menopozda çıkıyormuş.o güne kadar tsh larım normaldi çünkü.
Sonuçta yapışıklık çözülmeli..hamile kalmayı engelleyen bi durum.
Demem o ki benim için hayırlısı olmuş oldu dış gebelik.
Umarım senin sorun da çözülür.🙏🙏🙏

Karar verdiniz mi?
Keşke ben de 5’ini birden NGs ye göndermeseydim.
Ngs’siz bekleyen olsaydı ben de denerdim ama sağlıksız denilen embriyoyu transfer ettiremem içime sinmiyor. Halbuki onlarda bile şans oluyormuş. Bizim yaş grubunun en büyük derdi bu NGs. Yapsak mı yapmasak mı yapsak mı yapmasak mı 🙄🤪

Ay hadi inşallah! 🙏🥰 Hepsi birden gitsin 5.güne 😍 her gün hayırlı haberler gelsinnn 🙏

Karar verdiniz mi?
Ngs’siz bekleyen olsaydı ben de denerdim ama sağlıksız denilen embriyoyu transfer ettiremem içime sinmiyor. Halbuki onlarda bile şans oluyormuş. Bizim yaş grubunun en büyük derdi bu NGs. Yapsak mı yapmasak mı yapsak mı yapmasak mı 🙄🤪
Yani bu konu da benim de kafam karışık.sonuçta benim 2 başarısız denemem var ve 4 ü de 5.gün ve 5AA kalitedeydi.bülent beyin dediği genetik bi problem vardır ya da rahimde..o yüzden ngs siz boşuna zaman kaybı benim için.. bir de gereksiz umut..
Ama ben bu sefer 3.günden 5.güne gidemeyecek gibi olanları dondurmalarını isticem.çünkü bazen 3.gün embriyosu dışarda 5 e gidemiyor ama rahimde gidebiliyor..
Tabi bunu bana yazmamışsın sonradan farkettim ama olsun atlamış oldum posta😂😂😂

Karar verdiniz mi?
Ben de aynen sizin gibi hareket ederdim sayi fazla olsa...
O yuzden ikinci denemede ngs den saglikli olarak donmesi ihtimali yuksek.
Bayram sonu bir baska doktordan histereskopi icin gorus alacagim,eger yaptirin derse bayram sonu histereskopi yaptirip 2 ay bekledikten sonra transferi dusunuyorum.

X