Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Hic korkma,cok rahat.ben cektirip arabaya binip eve gelmistim..
fulya acik emar heralde gittiginiz yer.rahat eahst girip cekiyor..

Insallah saglikla esit buyurler benim yasadiklarimi yasamazsin hayirli olsun yeni tedavin canim

Nasi gecti canim cektirdin mi bende rahat gecirmistim

Hic korkma,cok rahat.ben cektirip arabaya binip eve gelmistim..
fulya acik emar heralde gittiginiz yer.rahat eahst girip cekiyor..

İnşallah bakalım.
Ben bir de yalnız geldim (bu işleri ailemin tüm tantanasına rağmen yalnız halletmek istiyorum) araba kullanıcam ama bu sefer hemen atlamam arabaya. Müsait bir yerde kıvranırım bir yandan direksiyon sallayıp bir yandan kıvranmak zordu

Oldum çıktım
Gayet konforluydu aşırı fark var önceki deneyimimle arasında.
Şimdi hafif bir sancı başlar gibi sanki, inşallah başlamaz
Antibiotik verdiler 7 gün. Size de vermişler miydi? Geçen sefer vermemişlerdi bana.
Bu akşam da çok kalabalık bir yemek organize etmiştik amaaaan tadım kaçtı

Hadi gecmis olsun yok banada vermemislerdi antibiyotik gecer birazdan agrin bende baslarda hissetmistim ama gecti aksama kalmaz biseyin keyfini cikar buda geldi gecti herseyimiz bunun gibi gelsin gecsin insallah hayirlisiyla

Tebrik ederim .güzel haberler gelecek devamında inşallah.

Ben fulya emar da çektirdim. Acı kalmıyor. O gün. Rahat olun. Antiyotik 7günlük içmedim . Daha az günlüktü
sanırım

Bana da vermislerdi,kullandim.
Yok yok sanci olmaz,olumlu dusunelim.araba kullanmistim ben de.aksama organizasyonda cok sikinti olacagini sanmiyorum .afiyet olsun şimdiden ..

Arkadaşlar bu 3. Gun 5. Gun ne demek oluyor 2. Kalite ne demek birde bana gulmeyin ama bu dun ki toplanan bir yumurtadan sonra kalan folokuller ne olcak adet gunune kadar yeniden ovulasyon olur mu acaba ne dersiniz ki

Arkadaşlar bu 3. Gun 5. Gun ne demek oluyor 2. Kalite ne demek birde bana gulmeyin ama bu dun ki toplanan bir yumurtadan sonra kalan folokuller ne olcak adet gunune kadar yeniden ovulasyon olur mu acaba ne dersiniz ki
Ben bildigim kadariyla size anlatayim.3.gun embriyosu 6-8 hucreli olarak belirtiliyor ama 10 hucreli olmasi da sorun teskil etmiyor,5.gun embriyosu 100 hucreli olmus oluyor ve artik biyopsi alinabilecek duruma gelmis oluyor.genertik teste gonderilecek embriyolarin once 5.gune ulasmasi bekleniyor,daha sonra biyopsi alinip teste gonderiliyor.
Kalite siniflandirmasi 3.gun embriyolari icin ;
Embriyonun fragmantasyon orani,hucre bolunmesinin sayisi,bolunmus hucrelerin simetrik olup olmadigina gore kalite 4 gruba ayriliyor.1.ve 2.kalite embriyolar emin olmamakla benim Bildigim kadariyla umut verici olanlar oluyor.
Neden sizin embriyonuz 3.gun donduruluyor sorusuna gelince?
Bana verilen cevabi aynen aktariyorum
Yumurta rezervi az olan hastalarda,havuz uygulanan hastalarda 3.gun embriyo dondurma islemi tercih ediliyor.
1) maliyet acisindan.cunku her toplamanizda 5.gune gitmesi beklenip genetik test icin biyopsi alinacaksa o zaman her toplama icin biyopsi ucreti verilecek.eger en son yumurtalariniz toplanip 5.gune gidenlerden biyopsi alinirsa o zaman tek ucret aliniyormus
2) embriyolar grup olarak daha iyi yasarlarmis,yani tek embriyonun tek basina 5.gune gitmeye calismasi ile 6-7-8 embriyonin bir arada 5.gune gitmeye calismasi arasinda fark varmis .cunku grup olunca birbirlerini desteklermis..
Toplanmayan folikuller icin onu bilmiyorum hic calismadigim yerden geldi:))

Cok sagol canim bu bilgiler yeter bana

Bana da vermislerdi,kullandim.
Yok yok sanci olmaz,olumlu dusunelim.araba kullanmistim ben de.aksama organizasyonda cok sikinti olacagini sanmiyorum .afiyet olsun şimdiden ..

Gerçekten ne ağrı ne sızı hiçbirşey olmadı. Bindim arabama geldim evime.
Eczaneden ilacı alırken de sordum bu akşam alkol alıcam büyük ihtimalle, ne yapsam diye. İlaca yarın sabah başlayın dediler. Ben de öyle yaptım, almadım ilacı. Bir sürü insana -yani arkadaşlarımıza- tedavi ilaç vs açıklama yapmak istemedim. Yarın başlayacağım ilaca. Zaten tedbiren alıyoruz sanırım bu antibiyotiği, Memorial’da çekildiğimde antibiyotik falan vermemişlerdi.
Benim de aklımda toplanmayan nispeten küçük foliküller ne oluyor sorusu var.. opu’dan Sonra kimseyle görüşmedim merkezden ama merak ediyorum..

Aynen tedbir amacli verilmistir antibiyotik yigit hocaya sordum bunlar gidecek onumuzdeko ay yenileri gelcek demisti kalan folokuller icin ama acaba yeni ovulasyon olur mu da takildim ben adet gunune kadar

Ben fulya emar da çektirdim. Acı kalmıyor. O gün. Rahat olun. Antiyotik 7günlük içmedim . Daha az günlüktü
sanırım

5-10 dakikalık bir gelsem mi gelmesem mi diyen bir sancı şüphesiyle bekledim ama hiçbirşey olmadı çok şükür.
1 haftalık antibiyotiği niye verdiler bana bilmiyorum. Alkolle ilgimi kesmek içinse bravo diyorum onlara çünkü bünye bir şekilde terbiye olmalı bu süreçte baktılar bunda potansiyel var. Bas antibiyotiği içemesin

Aynen tedbir amacli verilmistir antibiyotik yigit hocaya sordum bunlar gidecek onumuzdeko ay yenileri gelcek demisti kalan folokuller icin ama acaba yeni ovulasyon olur mu da takildim ben adet gunune kadar

Hmm o zaman yenileri gelmiş midir ki??
Şu anda yumurtam var mıdır büyüyor mu gelişir mi falan diye heyecanlanasım geliyor ama bizde morfoloji ve ileri hız sorunu var. Ne yapsam bilemedim çatlama gününü değerlendirip sonraki üç gün amuda mı kalkıp öyle mi yaşayayım ne yapayım bilmiyorum oooofff

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…