Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

kızlar selam.. hepiniz prp hastasımısınız ?
erkek faktörlü olup bülent beyde tedavi olan varmı

Merhaba . Bende Bülent Traşın hastasıyım. Bugün rahim içi yapışıklıkdan operasyon geçirdim . 2 ay sonrası için tekrar rahim içi film gerekiyormuş . Sonrasında transfer yapacaklar . Benim durumumda olan var mı? Sonuç başarılı mı bunu merak ediyorum
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Benim durumum seninle aynı değil.ama bildiklerimi söylemek istedim.sonucta ben de buraya yazdığımda acaba birileri bildiklerini soylermi diye merakla bekliyordum.daha önce rahim ici yapisikliktan ameliyat olup olumlu sonuçlar alan çok duydum. Sonuçta rahimde yapışıklık varsa gebelik oluşsa bile devamı gelmez. Daha önce geçirilen kurtajlardan sonra yapışıklık olabiliyormuş. Siz kürtaj oldunuz mu. Bazılarının da doğuştan olabiliyormuş. Ama histereskopi olduktan sonra yapisikligi düzelip hamile kalan çok kisi duydum. Başka bir problem daha yoksa tabi.umarım yardımcı olabilmişimdir. Tedaviniz hayırlı olsun.sağlıklı bir evlat nasip etsin rabbim size.

Bende 43 yaşındayım
Merhaba ben de 41 yaşındayım. Yumurta rezerviniz nasıl sizin.fsh kaç. Benim fsh yuksek ve rezervim 0.06. 2 ay sonra transfer olacağım demissiniz demekki embriyonuz var ne güzel. Enazından bu aşamaya gelebilmişsiniz. Fsh düşürmek için ve yumurta kalitesi için bana birşey önerebilir misiniz lütfen.

Bende 43 yaşındayım
Bende 43 yaşındayım . 46 yaşında anne olanlar var moralinizi yüksek tutun. Biz elimizden geleni yapalım takdir Allah’ın . Daha önce farklı bir hastanede tüp bebek denedim ve beni artık olmaz boşa uğraşmayın deyip gönderdiler. Sonrasında Bülent Traşı keşfettik ve tekrar denemeye karar verdim . Çok şükür şimdilik her şey yolunda gidiyor. Allah hepimizin çabasını boşa çıkarmasın.
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Benim durumum seninle aynı değil.ama bildiklerimi söylemek istedim.sonucta ben de buraya yazdığımda acaba birileri bildiklerini soylermi diye merakla bekliyordum.daha önce rahim ici yapisikliktan ameliyat olup olumlu sonuçlar alan çok duydum. Sonuçta rahimde yapışıklık varsa gebelik oluşsa bile devamı gelmez. Daha önce geçirilen kurtajlardan sonra yapışıklık olabiliyormuş. Siz kürtaj oldunuz mu. Bazılarının da doğuştan olabiliyormuş. Ama histereskopi olduktan sonra yapisikligi düzelip hamile kalan çok kisi duydum. Başka bir problem daha yoksa tabi.umarım yardımcı olabilmişimdir. Tedaviniz hayırlı olsun.sağlıklı bir evlat nasip etsin rabbim size.
çok teşekkür ederim 😊 kürtaj olmadım . Sanırım doğuştan ya da geçirilen ateşli hastalıktan da olabilirmiş. 2 ay sonra tekrar rahim içi film çekilip bakılacak . Evet yapışıklık olunca gebelik olsa bile düşük oluyormuş. Bebek tutunamıyormuş . İnşallah her şey yolunda gider.. sabırla bekliyorum. Sizdeki problem neydi ?
Merhaba ben de 41 yaşındayım. Yumurta rezerviniz nasıl sizin.fsh kaç. Benim fsh yuksek ve rezervim 0.06. 2 ay sonra transfer olacağım demissiniz demekki embriyonuz var ne güzel. Enazından bu aşamaya gelebilmişsiniz. Fsh düşürmek için ve yumurta kalitesi için bana birşey önerebilir misiniz lütfen.

Merhaba kızlar.. ben bugün toplamda 5; Bğlent hocadaki1 yıllık emeğimimin sonucunu aldım galiba, test günüm sonucum 507 çıktı, umarım devamı da gelir🙏🏼 Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah.. süreçler vs sorusu olan olursa seve seve de cevaplarım, ben çok cevap aradım sağolsunlar buradan da çok destek gördüm🙏🏼

Merhaba kızlar.. ben bugün toplamda 5; Bğlent hocadaki1 yıllık emeğimimin sonucunu aldım galiba, test günüm sonucum 507 çıktı, umarım devamı da gelir🙏🏼 Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah.. süreçler vs sorusu olan olursa seve seve de cevaplarım, ben çok cevap aradım sağolsunlar buradan da çok destek gördüm🙏🏼
Ne kadar guzel bir haber, saglikla dogsun..
Cok sevindim. Her sey yolunda gitmis ve mutlu son ile biten hikayeleri severiz💜

Çok sevindim.Rabbim kucağınıza da almayı nasip etsin inşallah 🙏benim problemim de yaş 41 yumurta rezervi az .Iki doğal gebelik ve düşük var. Sizin durumunuzla bir benzerligimiz varmi acaba ne dersiniz .bülent hocayı önerir misiniz. Bazıları da para odaklı diyor karar veremiyorum. Zaten zor bela bu paraları biriktiriyoruz 😔benim durumumda olan birine ne önerirsiniz

Merhabalar bende bu ay profesör doktor bülent tıraşta tüp bebeğe başlayacağım kısmetse adetimi bekliyorum muhtemelen 1 hafta sonra başlayacağım. Amh 1,43 bu kış baktırmıştım yaşım da 27 bülent tıraşa gittiğimde alttan muayene etti ve yumurtalık rezervin çok az hemen tüp bebeğe başlayalım dedi öncesinde prp önerdi ama eşimle istemedik 2 aylık bir bekleme süreci olduğu için. Bu arada 2,5 yıllık evliyim hiç gebe kalamadım.

amin canım inşallah
çocuk sahibi olmak isteyen herkes emeklerinin karşılığını alır , kucakları dolar inşallah

biosteron günde 3 kez, omepa q10 günde 2kez, gonamax günde 1kez kullanıyorum ben.
Bülent bey bu saydığınız vitaminlerin aynısını bana da verdi aynı dozda kullanıyoruz sanırım tüp bebek öncesi herkese veriyorlar

Ne kadar guzel bir haber, saglikla dogsun..
Cok sevindim. Her sey yolunda gitmis ve mutlu son ile biten hikayeleri severiz💜
Çok teşekkür ederim, yolumun aynı olduğu herkesin, hepimizin mutlu sonla bitsin inşallah...

Çok sevindim.Rabbim kucağınıza da almayı nasip etsin inşallah 🙏benim problemim de yaş 41 yumurta rezervi az .Iki doğal gebelik ve düşük var. Sizin durumunuzla bir benzerligimiz varmi acaba ne dersiniz .bülent hocayı önerir misiniz. Bazıları da para odaklı diyor karar veremiyorum. Zaten zor bela bu paraları biriktiriyoruz 😔benim durumumda olan birine ne önerirsiniz
Benim çikolata kisti ve yapışıklık sorunum vardı ,3 olumsuz denemem oldu , pozitif görmek kısmet olmadı, yaşım 35.. Evet biraz maliyetli ama bence maliyetli olmasının en büyük nedeni tedavinib oldu bittiye gelmemesi, 1 yıl boyunca önce vitamin takviyeleri, sonra sağlıklı embriyo bulmaya çalıştık (2 opu ve genetik tarama), sonra rahmi hazırlamaya çalıştık ( histereskopi + hsgler , beğenmezse filmi tekrar işlem uygulayıp gene bekleme süreci) en son rahimi kalınlaştırma işlemi , gerekli gördüğü kendi uygulamaları ( gebelik aşısı gibi ekstra uygulamalar) ve transfer... benim anladığım %1 şansını düşüren birşey bile görse risk almıyor hoca.. hal böyle olunca her aşama bir maliyet malesef😔 Tabi ki sonuca da garanti vermiyor kimse ama bu yolda bunu da denemedim demeyeyim gün sonunda diyordum hep.. Allah gönlümüze göre versin hepimizin inşallah...

Merhaba.
Ben Bülent Beye değil de başka doktorla 3 kere tedavi oldum 3 ü de tutmadı. ( 2.si tuttu ama kese görünmeden düştü)
Amhım düşük fshım yüksek yaşım 38. Yumurta rezervim tükenmek üzere. Zar zor bir embriyo çıkıyor her tedavimde. Şimdi ara verdim, çok yoruldum 3 ayrı tedavi ve operasyon sebebiyle.

ben bülent beyden tedavi olanlardan öğrenmek istiyorum, bu doktor nasıl bir tedavi uyguluyor, ne aşamalardan geçiyor hangi ilaçları ve destek ürünleri kullanıyorsunuz.
Kısacası kendi tedavim ile kıyaslayabilmek adına öğrenmek için soruyorum. Ne farklı yani bu doktorun yaptığı işlem de bu kadar başarılı.

Çünkü 3 keredir tutmaması beni üzüyor.
İstanbulda yaşasam bülent beye gitmek isterdim.
herkes çok güzel yorum yapmış.
Sorduğum soru hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum. Sevgiler...

Merhaba.
Ben Bülent Beye değil de başka doktorla 3 kere tedavi oldum 3 ü de tutmadı. ( 2.si tuttu ama kese görünmeden düştü)
Amhım düşük fshım yüksek yaşım 38. Yumurta rezervim tükenmek üzere. Zar zor bir embriyo çıkıyor her tedavimde. Şimdi ara verdim, çok yoruldum 3 ayrı tedavi ve operasyon sebebiyle.

ben bülent beyden tedavi olanlardan öğrenmek istiyorum, bu doktor nasıl bir tedavi uyguluyor, ne aşamalardan geçiyor hangi ilaçları ve destek ürünleri kullanıyorsunuz.
Kısacası kendi tedavim ile kıyaslayabilmek adına öğrenmek için soruyorum. Ne farklı yani bu doktorun yaptığı işlem de bu kadar başarılı.

Çünkü 3 keredir tutmaması beni üzüyor.
İstanbulda yaşasam bülent beye gitmek isterdim.
herkes çok güzel yorum yapmış.
Sorduğum soru hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum. Sevgiler...
Oncelikle zorlu yolculugunuz umarim en kisa surede biter ve saglikli bir bebeginiz olur.
Yumurta rezervi dusukhastalarda maalesef surec cok uzunoluyor.
Size onerilecek ilk sey prp olacaktir. Prp sonrasi spontan gebe kalanlar oldu, prp hic ise yaramayan vakalar da oldu.
Tup bebek tedavinizde bulent hoca havuz onerebilir size. Genetik test onerilirse, Her toplamaniz sonucu 3.gun dondurulur embriyolar. İstenilen sayiya ulasilinca butun embriyolar cozudurulup 5.gune gidenler genetik teste gider.genetikten saglikli gelen rahminiz uygun durumdaysa transfer edilir.
Bulent hoca tup bebek tedavisinde ilac kullanimi olarak hastanin durumuna gore merional, fostimon, gonalf ve humotrope kullandirir.
Vitamin olarak biestoren, omepaq10, imprly kullandirir
Transfer asamasina gelince once lucrin kullandirilip bir Sonraki reglniz ile transfer yapilir.
Tranaferde gebelik asisi, rahim kasilma ignesi ve bagisiklik icin intralipid serum kullandirilabilir.
Bunlarin disinda taze transfer de yapilabilir.
Sizin dusuklerinizin sebebi olarak kendi doktorunuzun yorumu nedir?

Kizlar merhaba RABBIM emeklerimizi bosa cikarmasin hepimize hayirlisiyla saglikla bir evlat versin

Birsey sormak istiyorum bulent beyin hastasiyim bir defa yumurtalarim toplandi ve tup bebek tedavisine baslarken 9900 paket parasi odedik simdi eylul reglimi bekliyorum tekrar 2.defa yumurtalarim toplanicak tekrar 9900 ana paket parasi odeyecekmiyim bilgisi olan varmi hemsireye ulasip soramadim :KK43:

Oncelikle zorlu yolculugunuz umarim en kisa surede biter ve saglikli bir bebeginiz olur.
Size onerilecek ilk sey prp olacaktir. Prp sonrasi spontan gebe kalanlar oldu, prp hic ise yaramayan vakalar da oldu.
Tup bebek tedavinizde bulent hoca havuz onerebilir size. Genetik test onerilirse, Her toplamaniz sonucu 3.gun dondurulur embriyolar. İstenilen sayiya ulasilinca butun embriyolar cozudurulup 5.gune gidenler genetik teste gider.genetikten saglikli gelen rahminiz uygun durumdaysa transfer edilir.
Bulent hoca tup bebek tedavisinde ilac kullanimi olarak hastanin durumuna gore merional, fostimon, gonalf ve humotrope kullandirir.
Transfer asamasina gelince once lucrin kullandirilip bir Sonraki reglniz ile transfer yapilir.
Tranaferde gebelik asisi, rahim kasilma ignesi ve bagisiklik icin intralipid serum kullandirilabilir.
Teşekkürler cevap için. Sağlıklı çoğalmadığı için vücut onu atıyordur diyor. Başka ne sebep olur bilmiyorum açıkcası.

Teşekkürler cevap için. Sağlıklı çoğalmadığı için vücut onu atıyordur diyor. Başka ne sebep olur bilmiyorum açıkcası.
Evet iste saglikli embriyo olmadigi ve saglikli sekilde bolunmedigi icin maalesef gebelik devam etmiyor.
Bu yuzden size genetik onerilecektir ve yumurta sayisi az olan hastalarda maalesef bu surec baya uzun oluyor ve havuz isleminde cok fazla yumurta toplamasi yapiliyor.her opuda 1 ya da 2 yumurtaniz cikiyorsa o zaman en az 4 opu olmaniz gerekebilir.

Evet iste saglikli embriyo olmadigi ve saglikli sekilde bolunmedigi icin maalesef gebelik devam etmiyor.
Bu yuzden size genetik onerilecektir ve yumurta sayisi az olan hastalarda maalesef bu surec baya uzun oluyor ve havuz isleminde cok fazla yumurta toplamasi yapiliyor.her opuda 1 ya da 2 yumurtaniz cikiyorsa o zaman en az 4 opu olmaniz gerekebilir.
Genetik testlerimiz temiz çıktı. Her seferinde 1 embriyo zar zor oluyor. Bu tedavi zaten pahalı ve ilaçları bünyem artık kaldırmıyor. Zaten 3 kere ayrı ayrı tedavi oldum. Gerçekten yoruldum. 4. Tedavi için ara verdim. Umarım 5.bir tedaviye gerek kalmaz, çünkü maddi manevi bitik hissediyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun. Size de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim 🙏🏻

• Beğen
Reactions: 2be
Merhaba benim düşüklerim için de vücut bebeği yabancı madde gibi algılayıp dışarı atıyor olabilir dendi.ben de bunun üzerine cd56 testi yaptırdım ve sonuç yüksek çıktı. %38 'di.bana da intralipid serum önerildi ama Türkiyede yokmuş. Onun muadili bir serum varmış oda 250 ml si 300 küsürdü eczanede.bende tüp bebeğe başlamadan önce yurt dışından getirttim orjinalini. Elimde bayağı birikti serum.ama bu seferde tedaviye başlayamıyorum. Yumurta oluşmuyor ve adet duzensizlesti. Oyuzden cyclo prognova verdi. Bakalım yumurta gelişirse tedaviye başlayıp serumları kullanicam kısmet olursa.. siz hiç cd56 testi yaptirdinizmi neye gore intralipid serum veriyor bülent hoca. Geçen gün tv de çağla sikelin programında bir doktor bu serumdan bahsetti yine.insallah ise yarar bu serum ben umutluyum

• Beğen
Reactions: 2be
Merhaba birsey sormak istiyorum.Bulent hoca intralipid serumu onerdigi hastalarına bu serumu nerden temin ediyor bilmiyormusunuz. Çünkü ben yurtdışından getirttim burada olmadığı için.Turkiyede orjinali yok, muadilinin iceriginde de asıl bize lazım olan madde çok çok az var.eger Turkiyede temin edilebiliyorsa ben de buradan alırım tekrar hamile kalabilirsem.gerci elimde biraz var..Allahim bu yolda emek harcayan bütün arkadaşlarıma hayırlı sağlıklı evlat nasip et🙏

X