Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Merhaba birsey sormak istiyorum.Bulent hoca intralipid serumu onerdigi hastalarına bu serumu nerden temin ediyor bilmiyormusunuz. Çünkü ben yurtdışından getirttim burada olmadığı için.Turkiyede orjinali yok, muadilinin iceriginde de asıl bize lazım olan madde çok çok az var.eger Turkiyede temin edilebiliyorsa ben de buradan alırım tekrar hamile kalabilirsem.gerci elimde biraz var..Allahim bu yolda emek harcayan bütün arkadaşlarıma hayırlı sağlıklı evlat nasip et🙏
Eczaneden aliniyor, kullanilan serumun adi clinoleic. Zaten cok az miktarda kullaniliyor.

Merhaba benim düşüklerim için de vücut bebeği yabancı madde gibi algılayıp dışarı atıyor olabilir dendi.ben de bunun üzerine cd56 testi yaptırdım ve sonuç yüksek çıktı. %38 'di.bana da intralipid serum önerildi ama Türkiyede yokmuş. Onun muadili bir serum varmış oda 250 ml si 300 küsürdü eczanede.bende tüp bebeğe başlamadan önce yurt dışından getirttim orjinalini. Elimde bayağı birikti serum.ama bu seferde tedaviye başlayamıyorum. Yumurta oluşmuyor ve adet duzensizlesti. Oyuzden cyclo prognova verdi. Bakalım yumurta gelişirse tedaviye başlayıp serumları kullanicam kısmet olursa.. siz hiç cd56 testi yaptirdinizmi neye gore intralipid serum veriyor bülent hoca. Geçen gün tv de çağla sikelin programında bir doktor bu serumdan bahsetti yine.insallah ise yarar bu serum ben umutluyum
Bana Cd56 testi yapilmadi, bulent hoca hastanin durumuna gore kendisi oneriyor.
Sadece serum ile sorun cozulmuyor maaleaef, onemli olan saglikli embriyo olmasi.
Yasiniz genc ise kalan yumurtalarinizdan saglikli embriyo olusmasi yuksek ihtimal ama 40 yas ustunde maalesef bu oran dusuk kaliyor

Genetik testlerimiz temiz çıktı. Her seferinde 1 embriyo zar zor oluyor. Bu tedavi zaten pahalı ve ilaçları bünyem artık kaldırmıyor. Zaten 3 kere ayrı ayrı tedavi oldum. Gerçekten yoruldum. 4. Tedavi için ara verdim. Umarım 5.bir tedaviye gerek kalmaz, çünkü maddi manevi bitik hissediyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun. Size de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim 🙏🏻
Embriyoya pgt ya da ngs testi yapilarak genetikten saglikli gelmesi olarak soylemek istemistim. Yumurta rezervi az olan vakalarda maalesef surec cok uzun oluyor

Ama bu serumun orjinal olmadığını söylüyor doktorlar😔
Inanin ben cok arastirma yapmadim, Bulent hoca verdi uyguladim.
Istanbulda belki Murat berksoy dediginiz serumu uyguluyor olabilir.
Aslinda serum filan da aslinda kesin care degil sanirim, Allah ol demisse oluyor.
Zamani gelmisse geliyor bebek.
Umarim isteyen hepimiz icin cok beklemeyiz

Merhabalar bugün ilk tüp bebek tedavime başlamış oldum bugün adetimin 3üncü günü yiğit bey 5 adet folikülün var dedi yaşın çok genç bu da senin için büyük bir avantaj dedi bu arada yaşım 27. Folikül sayım iyi mi sizce

Bana tlfonda bunu söylemediler bu cok saçma kabul etmem böyle birşeyi onca muayne parası veriyoruz
Bana baştan demişlerdi ilk muayene bir de transfere giriyor sadece diye söylemiş olmaları gerekiyordu sana da. Bülent hoca çok yoğun oluyormuş bir de o işlemleri asistanları yapıyor asistan dediğim de doç dr. yani

keşke hepsine bülent hoca girebilse bende çok isterdim ama yiğit bey de bana güven verdi

İlk muaynen değilmi?
Hayır bu ikinci gidişim bugün tüp bebek tedavisine başladım. İlkinde bülent beye muayene oldum 770 tl aldılar sonra daha muayene ücreti ödemiyorsun direk tüp bebek ücreti ve ilaçlarını da zaten ezcaneden ayrı olarak temin ediyosun

Merhabalar bugün ilk tüp bebek tedavime başlamış oldum bugün adetimin 3üncü günü yiğit bey 5 adet folikülün var dedi yaşın çok genç bu da senin için büyük bir avantaj dedi bu arada yaşım 27. Folikül sayım iyi mi sizce
Eğer ilaçsız 5 folikül varsa bence gayet iyi canım.zaten ilaclarla da çoğalıyor. Zaten doktorun da iyi olduğunu söylemiş. Tedavin hayırlı olsun inşallah. Ben de merkez degistirmeyi düşünüyorum. Benim.durum vahim. Yaş 41 rezerv yok denecek kadar az.benim durumumda olanlar gidiyormu acaba oraya.iki doğal düşüğüm var. Onerirmisin bana orayı nasıl sence.

Hayır bu ikinci gidişim bugün tüp bebek tedavisine başladım. İlkinde bülent beye muayene oldum 770 tl aldılar sonra daha muayene ücreti ödemiyorsun direk tüp bebek ücreti ve ilaçlarını da zaten ezcaneden ayrı olarak temin ediyosun
Ayyşimdi olduuu ilk muayne benm için önemli

İlkinde eşimle yaptırdığımız testleri gösterdik bülent bey alttan muayene etti sonra oturup konuştuk napmamız gerektiğine. Daha sonrasına asistanları ve hemşireler bakıyor canım

Eğer ilaçsız 5 folikül varsa bence gayet iyi canım.zaten ilaclarla da çoğalıyor. Zaten doktorun da iyi olduğunu söylemiş. Tedavin hayırlı olsun inşallah. Ben de merkez degistirmeyi düşünüyorum. Benim.durum vahim. Yaş 41 rezerv yok denecek kadar az.benim durumumda olanlar gidiyormu acaba oraya.iki doğal düşüğüm var. Onerirmisin bana orayı nasıl sence.
İlaçsız canım 1 ay öncesine 3 çeşit vitamin yazmışlardı onları kullandım sadece bugün de tüp bebek iğnelerine başladım Allah razı olsun canım♥️Hiç tüp bebek yaptırdın mı amh kaç. Kesinlikle gittiğim yeri tavsiye ediyorum sana rezervin bitikse prp öneriyorlar ama 2 ay bekletiyorlar sonucu için.Nerede oturuyosun istanbuldamısın canım

Senden kötü durumda olanlar da gidiyordur eminim canım o prp yöntemini önereceklerdir mutlaka sana da daha fazla vakit kaybetmeden başla

Merhaba bülent hoca da devam ediyorum,39 yaşındayım rezervim az,prp yapılmadı ama 3 opu ile havuz yapıldı sonrasında ngs ye gitti embriyolar.miyomlarım vardı alındı,şimdi histeroskopi yapilicak,benim anladiğim az rezerv ve rahim yumurtalık problemleriniz varsa süreç oldukça uzun,1 sene gibi benimki,hiç vakit kaybetmeyin,sadece şunu söyleyebilirim bülent hoca adım adım gidiyor,biz de ancak sabır ve dua ediyoruz.

X