Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bu polipler sanırım iğneler esnasında büyüyor ve sonra kendiliğinden küçülüyor. Bir yakınım aynı şeyi yaşadı, tedavi öncesi hiçbirşey yoktu, opu esnasında polip var dendi ve histereskopi önerildi, opu sonrası histereskopiye girdi polip küçülmüş ama bu vesile ile rahime çizik attık demişler. Benzer bir hikayeyi bir arkadaşım daha yaşadı. (Bunlar Acıbadem’de yaşanmadı)
Bence o ikinci doktor doğru söylemiştir ama Bülent Hoca da histereskopide diretirse vardır bir bildiği çünkü dediğim gibi bu polipler vesilesi ile rahime çizik atıp embriyonun tutunma ihtimalini arttırmaya çalıştıklarını düşünüyorum ben. Tedavinizde bol şans 🍀
Rahme cizik atilinca tutunma sansimi artiyor ilk defa duydum

Öncelikle herkese bu zorlu yolda pozitif sonuçlar diliyorum.belki benimle aynı durumda olan vardır diye yazmak istedim.Ben acıbadem de devam ediyorum,yolum uzun.ilk opu da bir embriyom 3.gün donduruldu.havuz yapıyorum.bu arada rahmimde miyom ve t uterus formu sözkonusu fakat Bülent bey tüm cerrahı işlemleri en sona bırakıyor.miyomlarımda tup bebek ilaçlarından mı bilmiyorum dejenerasyon oldu ve müthiş ağrım var.yaşim 39 ameliyat olsam belki doğal da olur diye düşünmeden de edemiyorum.sonucta bu havuz işi bir yıl sürecek gibi duruyor.tabii bir yandan da yumurtam biter mi endişesi..
Benzer şikayetlerle başladım ben de kasım ayında.. toplam 2 opu ve genetiğe giden embriyolardan 2 tane kaldı elşmizde. Şimdi histereskopide yapışıklık ve t rahim için işlemler yapılacak, adetimi bekliyorum.. zaman hızlı geçiyor aslında, yani umutla beklemek güzel hissettiriyor:)
Bülent hoca en emin adımlarla giden hocalardan, o sebeple tüm koşulları uygun hale getirmeden transfer yapmıyor, başlayacaksanız aklınızdaki soru işaretlerini yok edin bence ki sorgulamaya başlayınca insanız moralimiz bozuluyor:)

Rahme cizik atilinca tutunma sansimi artiyor ilk defa duydum

Evet öyle söyleniyor.
Şu andaki doktorum son çalışmalarda bunun artık kesinleştiğini söyledi, ancak her operasyonda olduğu gibi bunda da komplikasyon ihtimali olduğundan rahimde hiçbir sorun yoksa önermezmiş, ama düzeltilecek bir durum varsa operasyonu yapıp girmişken de çizik atıyormuş.
Kendim için görüştüm de ordan biliyorum daha geçen hafta konuştuk.

Çok teşekkür ederim ☺ 14 şubatta oldu transferim bugun 7. Günüm test yapmamak için kendimi o kadar zor tutuyorumkiiii🙈 salı günü test günüm sabredip bekliyorum☺ Sizin daha önce denemeniz oldumu acaba? Bu süreci yaşayan bir arkadaşım var sadece onun için pek paylaşımım olamıyor☺

Pozitif değil mi?? 😍

Tedaviniz hayırlı olsun. Doğal yolla olur mu bilemem bu işler biraz da kısmet, ama öncelikle yeterli sayıda embriyo elde edip dondurmadan operasyonu düşünmemenizi öneririm ben de, operasyon sonrası rezervde ciddi düşüş olabiliyor ve malesef dönüşü yok.
Doğru yoldasınız süreç biraz uzun gibi görünse de zaman çabuk geçiyor merak etmeyin. Boş şans 🍀
Desteğiniz için teşekkür ederim,kafamda her gün deli sorular :) Ağrılarım için kontrole gittim,miyom kaynaklıymış isterseniz ameliyatı öne çekebiliriz dediler.Bülent hoca ya danışacaklardı fakat vazgeçtim,sabredip 2.opu ya hazırlanıcam

Benzer şikayetlerle başladım ben de kasım ayında.. toplam 2 opu ve genetiğe giden embriyolardan 2 tane kaldı elşmizde. Şimdi histereskopide yapışıklık ve t rahim için işlemler yapılacak, adetimi bekliyorum.. zaman hızlı geçiyor aslında, yani umutla beklemek güzel hissettiriyor:)
Bülent hoca en emin adımlarla giden hocalardan, o sebeple tüm koşulları uygun hale getirmeden transfer yapmıyor, başlayacaksanız aklınızdaki soru işaretlerini yok edin bence ki sorgulamaya başlayınca insanız moralimiz bozuluyor:)
İlk opu da gerçekten bir acemilik oluyor.Şimdi daha rahat hissediyorum.Ağrılarıma sabredip devam edicem.Umarım biz de sizin gibi sonuçlar alırız.İyi şanslar :)

Merhaba benim ilk denemem ve 2 tane koydular emrbriyo banada supriz oldu ama herkese göre değişiyor yaşla alakasi yok

Tekrar merhaba,havuz yaparken opu aralarında adetlerinizde gecikme oldu mu.ikinci opu için gidicem fakat adetim gecikti.hamilelik yok.

Tekrar merhaba,havuz yaparken opu aralarında adetlerinizde gecikme oldu mu.ikinci opu için gidicem fakat adetim gecikti.hamilelik yok.
Merhabalar.. opudan sonraki ilk adet erken oldu fakat sonraki ay bir haftayı geçkin süre gecikti.. ikinci opudan sonra da aynı şekildi ilki erken , sonraki adet yine geç oldu... normal bir durum yani tedirgin olmayın

Merhaba arkadaşlar, merkezin malum durum nedeniyle güncel durumu nasıldır acaba tedaviler nasıl devam ediyor bilen var mı?

Merhaba arkadaşlar, merkezin malum durum nedeniyle güncel durumu nasıldır acaba tedaviler nasıl devam ediyor bilen var mı?
Bu konuyu bende merak ediyorum.25 şubatta laparoskopi+histereskopi oldum ve 2. Adetimde konulan spiral çıkarılıp transfer hazırlığına başlanılıcaktı.2. Adetime 12 gün kaldı ve çok tedirginim gerçekten.biraz daha yaklaşsın arıycam hemşiremi.

Bu konuyu bende merak ediyorum.25 şubatta laparoskopi+histereskopi oldum ve 2. Adetimde konulan spiral çıkarılıp transfer hazırlığına başlanılıcaktı.2. Adetime 12 gün kaldı ve çok tedirginim gerçekten.biraz daha yaklaşsın arıycam hemşiremi.
Merhabalar, görüşünce bilgi verebilir misiniz burdan da acaba, merkeze ulaşamadım da , ben de önümüzdeki ay spirali çıkarttırmaya gidecektim normalde

Merhabalar ,

Bülent beyde tüp bebek tedavisinin maliyeti nedir acaba ?
Yeni tedavi gören transferini yapanlar bilirler, bilgi verebilirlerse sevinirim. :)

Merhabalar,
Bülent hoca da tedaviye başladım. Pazar günü opu oldu. 3 günden beri progestan 50ml iki doz birden vuruluyorum. Ağrısı artık dayanılmaz oldu. Sanırım transferden sonra da devam ettiriyor. Bu iğneden kullanıp daha az ağrı için çözümü bulan var mı, cevap yazarsanız çok sevinirim. Çok acı çekiyorum iğneye başladığımdan bu yana :mad:

Tüp bebek paketi 9.900
İlaçlaç şimdilik 6.000 - 6.500 buldu (tedavim devam ediyor ek ilaç verebilir)
Mikroçip olursa 1800
Şimdilik bu kadar

X