Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

T rahim sorunu da çözülmüştü güya eski histereskopide, evet buarada t rahim sorunum da var, o da mı tekrarlar bilmiyorumki, jel falan konacak dendi, sağlıklı bebe bulursak 2 ay da histereskopi sonrası süreci beklycekmişiz:/
yapışıklık adete hiç engel olmadı, bu konudaki yolunda giden tek şey saat gibi şaşmayan adet döngüm:))
5 embriyom toplandı bugün , aslında muayenelerde daha çık görünüyordu ama 2si boş çıkış, 1i de kist şeklindeymiş içi kan doluydu dedi doktor...
artık güzel haberler beklycez inşallah...
Regl kanamaniz kendiliginden ilacsiz oluyorsa yapisiklik ileri derecede degildir o zaman.
Bulent hoca jel ve spiral kullanacak mi?
Benim durumun sizinle ayni, tabi ben genetik yaptirmaktan vazgectim:))
Butun bunlarin uzerine endometrium inceligi cikti, bakalim subatta kontrolde gorecegiz.
Kalan 2 tanesi 3.gune kadar beklenip mi dondurulacak?

Regl kanamaniz kendiliginden ilacsiz oluyorsa yapisiklik ileri derecede degildir o zaman.
Bulent hoca jel ve spiral kullanacak mi?
Benim durumun sizinle ayni, tabi ben genetik yaptirmaktan vazgectim:))
Butun bunlarin uzerine endometrium inceligi cikti, bakalim subatta kontrolde gorecegiz.
Kalan 2 tanesi 3.gune kadar beklenip mi dondurulacak?
Aynen jel ve spiral dediler bana da :))
Yok yanlış anlattım galiba, aslında 8yumurta görünüyordu, bugün 5 tane işe yarar topladık dediler.. yarın ararlar döllenme durumlarıjı bakalım, 5.güne kadar Kalan olursa ki inşallah olur, birönceki seferden kalan embriyo ile gidecekler genetiğe ...

Aynen jel ve spiral dediler bana da :))
Yok yanlış anlattım galiba, aslında 8yumurta görünüyordu, bugün 5 tane işe yarar topladık dediler.. yarın ararlar döllenme durumlarıjı bakalım, 5.güne kadar Kalan olursa ki inşallah olur, birönceki seferden kalan embriyo ile gidecekler genetiğe ...
Evet hatirliyorum onceki toplamadan biyopsi alinip bekleyen vardi..
Bundan da insallah hepsi 5.gunu gorup genetikten saglikli gelsin..5 ‘te 5 olsun🤗
Histereskopiyi Opu sonrasi bu regl ile planladiniz mi?
insallah sorunsuz gecer surec ..
Daha onceki histereskopi neden yapilnisti ? Yapisik miydi sorun?

Evet hatirliyorum onceki toplamadan biyopsi alinip bekleyen vardi..
Bundan da insallah hepsi 5.gunu gorup genetikten saglikli gelsin..5 ‘te 5 olsun🤗
Histereskopiyi Opu sonrasi bu regl ile planladiniz mi?
insallah sorunsuz gecer surec ..
Daha onceki histereskopi neden yapilnisti ? Yapisik miydi sorun?
İlk gün elimizde kaldı 3 embriyo:) hayırlısı bakalım...
İlk histereskopiyi rahim şekil bozukluğu nedeniyle olmuştm cnm, bir de çizik atalım demişti hoca. Laparoskopik hisyeteskopi oldum ben tek tüpüm de çok kötü durumdaymış onu da amelyat esnasında almak zorunda kaldım dedi..
Bülent hoca genetikten sağlıklı dönem olamsı durumda yapıcaz histereskopi dedi, ilk genetikten haber beklycez bakalım Olacak mı bizşmle kalmak isteyen..

İlk gün elimizde kaldı 3 embriyo:) hayırlısı bakalım...
İlk histereskopiyi rahim şekil bozukluğu nedeniyle olmuştm cnm, bir de çizik atalım demişti hoca. Laparoskopik hisyeteskopi oldum ben tek tüpüm de çok kötü durumdaymış onu da amelyat esnasında almak zorunda kaldım dedi..
Bülent hoca genetikten sağlıklı dönem olamsı durumda yapıcaz histereskopi dedi, ilk genetikten haber beklycez bakalım Olacak mı bizşmle kalmak isteyen..
İnsallah 3 u de sizinle devam eder.5.gunu gorur ve genetikten saglikli gelir.
Sekil bozuklugu sebebiyle histereskopi yapilmasi yapisikliga sebebiyet verir miymis?

İnsallah 3 u de sizinle devam eder.5.gunu gorur ve genetikten saglikli gelir.
Sekil bozuklugu sebebiyle histereskopi yapilmasi yapisikliga sebebiyet verir miymis?
Histereskopiden ziyade çikolata kisti yapışıklığın ana sebeplerindenmiş, kistim de sürekli tekrarlaync ayapışıklık da telrarlıyor demekki:/
Buarada 3ü döllenmeye devam ediyormuş, 3.gün bülent hoca karar verecekmiş duruma göre ya dondurulup bir opu daha ki onlardan elde edilenlerle bu seferkiler çözdürülüp 5e götürülecekmiş. Ya da uygun görürse mevcuttlarla 5.güne gidelim diyecekmiş gittiği kadar.. buna neye göre karar veriyorlar bilemedim tabi... bir opu yu daha kaldırabilecekmiyim bilmiyorum valla artık:KK43:

Kızlar benim çok kafam karışıyor bu işlerde ya.. şimdi amacımız genetk.. ilk opudan 5.güne giden 1 embriyo var; 2.opuda şuan 2.gün 3embriyo var. Yarın duruma göre ya onları donduracaklar, bir opu daha yapıcaz; ya da onlarla 5.güne gidicez.. dediklerine göre ilkinde çok embriyom olduğu için direk 5.günü beklemişler, bunsefer 3embriyoda risk almak istemeyebilirlermiş. Aklıma takılan 3.opuyu yaptık hadi, 2.den dondurulan 3embriyo çözülüp, 5.güne giderse biyopsiler alınıp genetiğe yollanıp sonra tekrar mı dondurulacaklar.. kafam çok karıştı ve bu bana çok saçma geldi kıymayı bile çözdükten sonra tekrar donduramıoz dedim eşim de gülüyo ama içime sinmedi böyle mi oluyor bu iş acaba?

Histereskopiden ziyade çikolata kisti yapışıklığın ana sebeplerindenmiş, kistim de sürekli tekrarlaync ayapışıklık da telrarlıyor demekki:/
Buarada 3ü döllenmeye devam ediyormuş, 3.gün bülent hoca karar verecekmiş duruma göre ya dondurulup bir opu daha ki onlardan elde edilenlerle bu seferkiler çözdürülüp 5e götürülecekmiş. Ya da uygun görürse mevcuttlarla 5.güne gidelim diyecekmiş gittiği kadar.. buna neye göre karar veriyorlar bilemedim tabi... bir opu yu daha kaldırabilecekmiyim bilmiyorum valla artık:KK43:
Kucuk bir tavsiyede bulunabilir miyim🙈
Bu embriyolari 5.gune gonderip kalanlari genetige gonderin.
3.gun dondur sonra tekrar opu yapilip Onlarla beraber bunlari 5.gune gonderin yapmayin.
Her opu sonucu 5.gune gitsin o sekilde havuz devam edecekse etsin.
Surec uzun, histereskopi yapilacak. Spiral ve bekleme suresi.
Elinizde 5.gun biyopsi alinmis bir tane embriyonuz var, bundan da gelenleri biyopsi alinip sonucu gorun derim.

Kızlar benim çok kafam karışıyor bu işlerde ya.. şimdi amacımız genetk.. ilk opudan 5.güne giden 1 embriyo var; 2.opuda şuan 2.gün 3embriyo var. Yarın duruma göre ya onları donduracaklar, bir opu daha yapıcaz; ya da onlarla 5.güne gidicez.. dediklerine göre ilkinde çok embriyom olduğu için direk 5.günü beklemişler, bunsefer 3embriyoda risk almak istemeyebilirlermiş. Aklıma takılan 3.opuyu yaptık hadi, 2.den dondurulan 3embriyo çözülüp, 5.güne giderse biyopsiler alınıp genetiğe yollanıp sonra tekrar mı dondurulacaklar.. kafam çok karıştı ve bu bana çok saçma geldi kıymayı bile çözdükten sonra tekrar donduramıoz dedim eşim de gülüyo ama içime sinmedi böyle mi oluyor bu iş acaba?
Oncelikle embriyo dondur-coz-dondur - coz isleminde merkezin lab kalitesi cok iyi sorun olacagini sanmam ama bahceci boyle uygulama yapmiyor.kac tane embriyo olursa olsun en basindan 5.gune gonderip biyopsi alinip genetige gidiyor.
Size 3.gun donduralim demelerinin sebebi neymis?
Zaten 5.gune her sekildegonderilecekse neden simdi 3taneyi goturmuyorlar?
En kotu senaryo bunlar ya hicbiri gitmez ya da 1 tanesi gider 5 gune.
Her opu direk 5.gune gitsin.sonuc neyse ciksin.

Oncelikle embriyo dondur-coz-dondur - coz isleminde merkezin lab kalitesi cok iyi sorun olacagini sanmam ama bahceci boyle uygulama yapmiyor.kac tane embriyo olursa olsun en basindan 5.gune gonderip biyopsi alinip genetige gidiyor.
Size 3.gun donduralim demelerinin sebebi neymis?
Zaten 5.gune her sekildegonderilecekse neden simdi 3taneyi goturmuyorlar?
En kotu senaryo bunlar ya hicbiri gitmez ya da 1 tanesi gider 5 gune.
Her opu direk 5.gune gitsin.sonuc neyse ciksin.
Ben de sizin gibi düşünüyorum, çok teşekkür ederim.. bugün aradıklarında ne yapmak istediklerini hem net öğreneyim hem de isteğimin bu yönde olduğunu belirteyim.. 3.opu olacaksa her şekilde olacak zaten dondursa da 5e gitse de..

• Beğen
Reactions: 2be
Ben de sizin gibi düşünüyorum, çok teşekkür ederim.. bugün aradıklarında ne yapmak istediklerini hem net öğreneyim hem de isteğimin bu yönde olduğunu belirteyim.. 3.opu olacaksa her şekilde olacak zaten dondursa da 5e gitse de..
Acibadem havuz uyguladigi hastalarda az yumurta oldugu zaman direk 3.gun donduruyor. Genetige gidecek olsa bile!
Bunun sebebi olarak size ne diyecekler inanin cok merak ediyorum, bana suru halinde 5.gune gitmeleri daha kolay demislerdi😂
Hatta her opu sonrasi sonucu bilmeniz daha iyi olur.belki ilk opudaki biyopsi alinan embriyo saglikli gelecek . O yuzden size onerim; bu embriyolar 5.gune gitsin , gidenden biyopsi alinsin ve bir onceki opudaki embriyo ile genetik yapilsin.
Sonuc gelene kadar siz 3.opuya karar verir ya da vermezsiniz..

Acibadem havuz uyguladigi hastalarda az yumurta oldugu zaman direk 3.gun donduruyor. Genetige gidecek olsa bile!
Bunun sebebi olarak size ne diyecekler inanin cok merak ediyorum, bana suru halinde 5.gune gitmeleri daha kolay demislerdi😂
Hatta her opu sonrasi sonucu bilmeniz daha iyi olur.belki ilk opudaki biyopsi alinan embriyo saglikli gelecek . O yuzden size onerim; bu embriyolar 5.gune gitsin , gidenden biyopsi alinsin ve bir onceki opudaki embriyo ile genetik yapilsin.
Sonuc gelene kadar siz 3.opuya karar verir ya da vermezsiniz..
Valla aynen dediğiniz gibi yaptım. Bide embriyologlarla iletişim sıkıntısınvar merkezin. Bugün aradıklarında 3tanesi güzel devam ediyor zaten genetik diye not almışız yarın aramaycağız 5.gün haberleşiriz dediler. Tamam dedim kapattım. Güya dün hemşireyle konuştuğumda bülent hoca dosyay bakıp karar verecek demişlerdi ama demekki bundan embriyoloğun haberi yok:)))) bidaha aramadım ben de valla böyle demiştinz noldu diye.. inşallah burdan da kalan olur da bi gitsinler bakalım genetiğe, sonrasına sonra karar veririz. Düzgün biöindirimi vs olsa amennah da dişe dokunur bi indirim de yok, kendimi yormycam artık iğnesi ilacı.. güveniyorm 3 silahşörlerime ☺️
yorumlarınız ve desteğiniz için çok teşekkürler buarada☺️

• Beğen
Reactions: 2be
Valla aynen dediğiniz gibi yaptım. Bide embriyologlarla iletişim sıkıntısınvar merkezin. Bugün aradıklarında 3tanesi güzel devam ediyor zaten genetik diye not almışız yarın aramaycağız 5.gün haberleşiriz dediler. Tamam dedim kapattım. Güya dün hemşireyle konuştuğumda bülent hoca dosyay bakıp karar verecek demişlerdi ama demekki bundan embriyoloğun haberi yok:)))) bidaha aramadım ben de valla böyle demiştinz noldu diye.. inşallah burdan da kalan olur da bi gitsinler bakalım genetiğe, sonrasına sonra karar veririz. Düzgün biöindirimi vs olsa amennah da dişe dokunur bi indirim de yok, kendimi yormycam artık iğnesi ilacı.. güveniyorm 3 silahşörlerime ☺️
yorumlarınız ve desteğiniz için çok teşekkürler buarada☺️
Olur olur yola ciktilar artik 5.gunu gorurler Allahin izniyle.
Guzel haberlerinizi bekliyorum💜

Olur olur yola ciktilar artik 5.gunu gorurler Allahin izniyle.
Guzel haberlerinizi bekliyorum💜
2si 5.güne gelmiş💪🏽 Ben anlamıorm ya yumurta aynı, sperm aynı, bir yanda 7de 1 ; diğer yanda 3de 2... artık heyecanla genetik sonucu beklycez.. bu uzuuuuun süreç heralde bir üzülmeli bir gülmeli , böyle değişik değişik geçecek...

2si 5.güne gelmiş💪🏽 Ben anlamıorm ya yumurta aynı, sperm aynı, bir yanda 7de 1 ; diğer yanda 3de 2... artık heyecanla genetik sonucu beklycez.. bu uzuuuuun süreç heralde bir üzülmeli bir gülmeli , böyle değişik değişik geçecek...

Hayırlı olsun inşallah genetikten güzel haber alırsınız. Benim bildiğim rekor 3’te 3 buradan bir arkadaşımızın ☺️ Darısı başınıza İnşallah 🙏❤️

Teşekkür ederimmm, bir yanım çok umutlu olma sonra üzülürsün derken diğer yanım umutsuz olmaz diyor:) Hepimiz mutlu sona ulaşalım da stresleri kaygıları unutalım inşallah🙏🏼

Toplamda 3 embriyo cok iyi... genetikten de olumlu sonuc gelsin..
Surec insallah sizin icin su gibi akip gider, sonu guzel biter..
Histereskopi planlamasi genetik sonucuna gore mi yapacaksiniz?
Histereskopiye karar verip regl ile operasyonu olup transfer olmak arasinda 4,5 ay sure geciyor. Onu da goz onunde bulundurun.ben 1 kasimda histe.oldum, spiral suresi,uzerine lucrin sonra ilk regl ile tranafer hazirligi baslanmsi derken transfer olacginiz zaman 4.5 ay gecmis oluyor😬
Sabir gerektiiriyor..

Toplamda 3 embriyo cok iyi... genetikten de olumlu sonuc gelsin..
Surec insallah sizin icin su gibi akip gider, sonu guzel biter..
Histereskopi planlamasi genetik sonucuna gore mi yapacaksiniz?
Histereskopiye karar verip regl ile operasyonu olup transfer olmak arasinda 4,5 ay sure geciyor. Onu da goz onunde bulundurun.ben 1 kasimda histe.oldum, spiral suresi,uzerine lucrin sonra ilk regl ile tranafer hazirligi baslanmsi derken transfer olacginiz zaman 4.5 ay gecmis oluyor😬
Sabir gerektiiriyor..
Teşekkür ederimm:)
Genetik sonrarı histereskopi konusunda netiz aslında. Genetikten sonraki ilk regl de mi oluyor işlem yani reglken mi ? Bide 2 ay mı o jelli spiralli süre 🤦🏻‍♀️ Ben tahminimce herşey yolunda giderse en erken mayısta transfer olur gibi diyorum ama sizce ? :)) bitmiyo ki, güya ilk görüşme ağıstosta başladık bir yıl olacak heralde:)
Neyse sonuç istediğimiz gibi olsun da artık:)

Teşekkür ederimm:)
Genetik sonrarı histereskopi konusunda netiz aslında. Genetikten sonraki ilk regl de mi oluyor işlem yani reglken mi ? Bide 2 ay mı o jelli spiralli süre 🤦🏻‍♀️ Ben tahminimce herşey yolunda giderse en erken mayısta transfer olur gibi diyorum ama sizce ? :)) bitmiyo ki, güya ilk görüşme ağıstosta başladık bir yıl olacak heralde:)
Neyse sonuç istediğimiz gibi olsun da artık:)
Sizin yine cokiyi 1 sene dolmadan transfer olmus olacaksiniz:)
Acibademde genetik sonucu ne kadar surede cikacagini teyit edin, opu sonrasi 10-15 gun icinde regl olursunuz, regl olup bittikten sonra bulent hoca en gec 1 hafta icinde planlamasini yapiyor.eger o zamanda saglikli sonuc gelirse hicbeklemeden histereskopi olun.
Histereskopi olup transfer olacaginiz gune kadar 4,5 ay geciyor.zaman planlamanizi ona goreyapin.
O yuzden genetik sonuc icin siz biraz onlari sikistirin, sonuc gelip histereskopiyiilk regl ile olmak istiyorum diye konusun..
Acibademde sonuclar nedense biraz gec geliyor.

X