Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Ben durumun stres faktoruyle dogru orantili oldugunj dusunuyorum.sen ilk toplAmada henuz basina geleceklerden habersiz ,gidisat hakkinda fazla bilgiye sahip olmadigin icin rahattin..korku ,stres, endise bas gosterince sayi da azaliyor , olgun cikan sayisi da , dollenecek olan da etkileniyor..
Kendi adima kafaya premenapoz durumunu taktigim icin artik hic adet goremeyecekmisim gibi dusunup karalar baglamis haldeyim
Ve adet olamiyorum

Bugün aradılarmı beni akşama doğru aramamışlardı 17.00 miydi ne .ben aradım

Bugün aradılarmı beni akşama doğru aramamışlardı 17.00 miydi ne .ben aradım

Aramadılar henüz.
12’ye kadar aramazlarsa benim aramamı söylemişlerdi dün. Tam 12’de aradım bugün bir toplantıları olduğunu aramaların geciktiğini, 14:30’a kadar arayacaklarını, aramazlarsa benim aramamı söylediler.

14:30 olmus, gecmis bilehaberler nasil?

14:30 olmus, gecmis bilehaberler nasil?

Aradılar da ben yazamadım
Bir tane morulamız varmış. Morula iyi birşeymiş, hem hücre sayısı hem görüntüsü iyiymiş. Diğer 3’ünün de hücre bölünmesi sürüyormuş ama geriden geliyorlarmış.
İnşallah 2 kalır gibi birşey söyledi embriyolog, zaten istatistik 50% diyormuş. Bakalım yarın ola hayrola

Morula blastoskistin 1 önceki hali sanırım. Yaşasın 1 tane cepte ozaman. Benimde 4 taneden 2 kalınca yüzde 50 çok iyi bi olasılık içiniz rahat olsun dedi. Herşey güzel olacak. Pgt ye gönderecekmisin şimdi planlar ne olcak

Geriden gelip ataga kalkar arap ati misali belli olmaz
Mevcut 1 ama yarina sayi yukselmesi olabilir, %50 ile 2 tane 5.gun olursa ikiz geliyor
Ben o iki yavrucagin genetikten saglikli gelecegi kanaatindeyim.. #dayaninbebeler

11’den 4’e düşünce ilk şokla pgt’yi tamamen silmiştim kafamdan ama sakinleşince düşüncelerim değişti; mantıklısı pgt istemek gibi görünüyor galiba. Eşim de risk almayalım yaptıralım diyor. 1 tane de olsa göndereceğiz sanırım.
Senin ikisi birden mi transfer olacak konuştunuz mu doktorlarla? (Bunu konuştuysak ve unuttuysam kusura bakma )

Ben mikroçip genetik biyopsi dondurma çözdürme hepsinin fiyatlarına hakimim☺ ama ilk aşaması 9000 nakit
Merhaba ben cuma günü bülent beyle ilk randevuma gidicem yaşım 44 sanırım bana havuz önerecektir kendisi. Sizinde havuz yöntemi yaptırdığınızı okudum bu arada bu foruma yeni bakıyorum ilerleyen sayfalarda belki hamile olduğunuzu bile okurum inşallah hakkınızda hayırlısı olsun. Havuz yöntemi ne kadar acaba çok masraflı mı onu merak ediyorum ve kaç kez yumurta toplanıyor?

Dogru karar...
Bayram biraz stresli bekleme ile gececek ,genetige yurtdisina mi gonderiyor memorial?

Konuştukmu bende hatırlamıyorum. Bende hep unutuyorum şaşırıyorum.tekrar tekrar soruyorum bazen sizde benim kusuruma bakmayın. Çok kişi var diğer grupta birbirine giriyo bazen benim tek tek dondurdular . Tek transfer olacak. Zaten rahim kavitemide genişlettiler ya .yücel bey tek olsun istiyoruz.düşük olmaması için dedi. Zaten 2z gebelik tercihimiz değil dedi. Bir arkadaşımdan duymuştu. Tüp bebekte 2 tane tutunca drlar arasında başarısız tedavi gibi düşünüyolarmış. Tek olsun sağlam olsun niyetindeyim zaten. Pgt yaptırmayı ben hep şey sanardm. Down olmaması için .ama anladığım kromozom olarak bozulsa zaten vucüt kabul etmediği için. düşük olduğu. Tabi kaderde varsa bazılarını vucüt atmıyor ve dünyaya geliyor masum .doğrumu anlamışım

Geriden gelip ataga kalkar arap ati misali belli olmaz
Mevcut 1 ama yarina sayi yukselmesi olabilir, %50 ile 2 tane 5.gun olursa ikiz geliyor
Ben o iki yavrucagin genetikten saglikli gelecegi kanaatindeyim.. #dayaninbebeler

Ay ne çok isterim ne çokk ama yarına 2 de kalsa benim bünyeden 2’de 2 pgt pozitif çıkmaz potansiyel belli

Dogru karar...
Bayram biraz stresli bekleme ile gececek ,genetige yurtdisina mi gonderiyor memorial?

Aaa bu hiç aklıma gelmemişti 5.güne kilitlendik ya sonrasını hiç düşünmedim Dediğin doğru ama bayramdı tatildi derken daha kolay vakit geçer belki iyi tarafını düşüneyim
Hiç sormadım genetik lab.ını. Yarın iyi haber gelirse sorarım

O zaman senin iki embriyo da maşallah iyi. Benim kuzenin de 2 tane kaldı, ikisini birden transfer edeceklermiş çünkü biri iyi kalite diğeri eh imiş.
Tabi pgt’yi hem düşük hem de sağlıksız bebek ihtimalini düşürmek için yapıyorlar ama sanırım çoğunlukla düşüyor bozuk embriyolar. Tutunup doğanı da var ama çok duymuyorum. Hamilelikte de testler yapılıyor zaten.
Sen yaş itibarı ile riskli grupta değilsin düşünme pgt ne işe yarar falan diye. Tek tek transfer de iyi olur. 40’ı görmeden ikisini de doğurmuş olursun inşallah

Bende soru cokyarina da guzel habeler olur Allahin izniyle

Fiy
Merhaba.. sayfa 40 ta bütün fiyatlar yazıyor. İlk toplamayla hemen hemen aynı fiyatlar sadece 9000 olan tedavi fiyatı 7250 ye düşüyor.ama ilaçtı vs yine aynı fiyatı buluyor .. siz 40.sayfa fiyatlar çarpı 2 yapın..benim 2 kere toplandı..Toplamda 10 oldu..5.güne 5 geldi ngs den 1 sağlıklı geldi..
Hayırlı olsun tedaviniz..Bülent bey tatlıdır. Karar vermeden önce bu forumun sayfalarını okuyun derimkolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…