Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Pgt nedir benimde dondurulmuş 5. Gün embriyom var
Benim önceden dondurulmuş 3 embriyom daha var. Bugun sordum dondurulmuşlara genetik oluyor mu diye. 3. Gün dondurulduysa biyopsi alınıp gönderilebiliyor genetiğe ama 5.gün dondurulmuş embriyodan biyopsi alıp genetiğe göndermek zarar verebiliyor Bülent hoca pek uygun görmüyor dedi.

İnşallah güzel haber gelir 🙏
Bizim genetiğe gidiş 12 Nisan.. Sonuç 3 Mayıs’ta geldi.
Ama embriyoların genetik raporundaki tarih 30 Nisan. Yani genetik lab.dan sonuç gelir gelmez bize hemen bildirilmedi.
Muhtemelen Bülent Hoca baktı değerlendirdi öyle aradılar bizi.. yani sorarsanız belki hızlandırabilirsiniz zira çok yoğunlar dosyanız yapılacak işler klasöründe bekliyor olabilir ☺
Aradım :) ama bayram yoğunluğu var dedi gec çıkabiliyor böyle zamanlarda dedi. Bayramdan önce hepimiz ürüyoruz galiba :)

Hmm doğrudur bana dondurulmuş olduğu için olmuyor dediler demek ki yapmıyorlar. Çok soru soruyorum size de ama kusuruma bakmayın bilmiyorum pek bişey

Rica ederim ne kusuru hepimizin kafası soru işareti dolu ☺️ Tabi hiçbirimiz bir 2 2be olamayız soru sorma konusunda, üstat o 😂😂

Vallahi hem de ne yuvarlak konuşmak poker face mübarekler.
Ben az adeti görünce hemen transfer diye heyecana kapıldım ama bu kez de eşim NGs/pgt diye tutturdu 😂 bugüne kadar para tuzağı vs bir sürü attı tuttu, yumurta kapıya gelince çark etti 😂
Aynen öyle düşünüyorum. 5. güne gidebilen olursa genetik test isteyeceğiz, gidemeyen 4. gün dondurulan olursa hemen transfer ettirmesem de yedek bir plan olarak saklarım.
Hakkımızda hayırlısı 🙏
Aynen hayirlisi, kadet kismet deyip bagliyoruz konuyu.🤪
Yarina daha netlesir durum.. iyi haberler olsun...

Vallahi hem de ne yuvarlak konuşmak poker face mübarekler.
Ben az adeti görünce hemen transfer diye heyecana kapıldım ama bu kez de eşim NGs/pgt diye tutturdu 😂 bugüne kadar para tuzağı vs bir sürü attı tuttu, yumurta kapıya gelince çark etti 😂
Aynen öyle düşünüyorum. 5. güne gidebilen olursa genetik test isteyeceğiz, gidemeyen 4. gün dondurulan olursa hemen transfer ettirmesem de yedek bir plan olarak saklarım.
Hakkımızda hayırlısı 🙏
Benide 3.gün aradıklarında 2 orta 2 iyi demişlerdi. 4.gün ortalar devam etti ama 5.gün devam etmediler. Yani sana 4ünede iyi diyolarsa 5.güne dayanırlar iyi düşünelim. ❤ benim pgt yapılmayacağı halde hiç demediletki ortaları 4.gün donduralım . Halbuki acıbademdekiler 4.gün transfer edilmişti.lafını bile etmediler. Tercihleri 5.gün olması ki seninkini genetiğe göndermeyi.hedefliyolar

Merhaba arkadaslar
Bülent hoca tedavi ye baslamadan once yumurta kalitesi için hangi multivitamin ilaçlarını yazıyor acaba paylasabilir misiniz
Rabbim bu yolda olan herkese pozitif gormeyi nasip etsin inşallah

Benide 3.gün aradıklarında 2 orta 2 iyi demişlerdi. 4.gün ortalar devam etti ama 5.gün devam etmediler. Yani sana 4ünede iyi diyolarsa 5.güne dayanırlar iyi düşünelim. ❤ benim pgt yapılmayacağı halde hiç demediletki ortaları 4.gün donduralım . Halbuki acıbademdekiler 4.gün transfer edilmişti.lafını bile etmediler. Tercihleri 5.gün olması ki seninkini genetiğe göndermeyi.hedefliyolar
Acibademde 3.gun dondurulmus embriyolarinin transfer asamasinda ;
Embriyolari Mesai saati aksam cikislarinda cozulmesi icin birakiyorlarmis ve sabah geldiklerinde bakiyorlarmis.acibademde transfleri gunduz yapiyorlarmis, Bulent hoca o yuzden dondurulmuslari aksam cozup sabah hazir olmasini istiyormus.boyle olunca 4.gun
Transfer yapilmis oluyor..Bana boyle anlatilmisti..

Merhaba arkadaslar
Bülent hoca tedavi ye baslamadan once yumurta kalitesi için hangi multivitamin ilaçlarını yazıyor acaba paylasabilir misiniz
Rabbim bu yolda olan herkese pozitif gormeyi nasip etsin inşallah

Hoca omepaq10,biestoron, gonamax ya da imprly veriyor. Ama inanin kalitesi icin cok faydasi oldugunu sanmiyorum, ben 1 Seneden fazla kullandim ...

Acibademde 3.gun dondurulmus embriyolarinin transfer asamasinda ;
Embriyolari Mesai saati aksam cikislarinda cozulmesi icin birakiyorlarmis ve sabah geldiklerinde bakiyorlarmis.acibademde transfleri gunduz yapiyorlarmis, Bulent hoca o yuzden dondurulmuslari aksam cozup sabah hazir olmasini istiyormus.boyle olunca 4.gun
Transfer yapilmis oluyor..Bana boyle anlatilmisti..
Hım benimde hep kafam karışmıştı. Ama benim donmamıltı. 3.gün aradılar yarın transfer edeceğiz diye. Transfer olduğumda tam 4 gün geçmiş oldu

Hım benimde hep kafam karışmıştı. Ama benim donmamıltı. 3.gün aradılar yarın transfer edeceğiz diye. Transfer olduğumda tam 4 gün geçmiş oldu
Taze transfer icin planlamayi nasil yapiyorlar bilmiyorum.
Ben semra hoca ile konustugumda o da bana embriyolarini buraya getirsen bile sana 4.gun transfer yapariz demisti.
Acibademde yaptiginizda orayla 3.gun embriyolari sabah cozdurup ogleden sonra transfer yapilmasini isteyin demisti.
4.gunu bekletmek belki daha uygun onu bilmiyorum.

Bana semra hoca acıbademden verilen o vitamin reçetesine zaten sen bilirsine getirmişti. Bencede bişeye yaramıyor
Benim de 2. Opuda sayı artınca ilaçlar işe yarıyor demek ki böyle devam edelim dediklerinde umutlanmıştım ama 3.opuda yine başa dönünce pek işe yaramadıklarını düşünüyorum. Son opudan sonra hiç sormadan bıraktım zaten.

Hoca omepaq10,biestoron, gonamax ya da imprly veriyor. Ama inanin kalitesi icin cok faydasi oldugunu sanmiyorum, ben 1 Seneden fazla kullandim ...
Bende kullandım bir etkisini görmedim hatta yumurta kalitemi olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Hiç ilaç kullanmadan geçen sene 23 yumurtadan 18 iyi kalitedeydi bu denemem de 22 yumurtadan 12 yumurta kaldı ki ilk denemede hiç ilaç kullanmadım ikincisinde bu ilaçları kullandım

Bende kullandım bir etkisini görmedim hatta yumurta kalitemi olumsuz etkilediğini düşünüyorum. Hiç ilaç kullanmadan geçen sene 23 yumurtadan 18 iyi kalitedeydi bu denemem de 22 yumurtadan 12 yumurta kaldı ki ilk denemede hiç ilaç kullanmadım ikincisinde bu ilaçları kullandım

Aynen ya ben de anlayamıyorum
Vücut hormonlara karşı bağışıklık mı kazandı ne oldu. İlk tedavide tabi hiç görmemişler atladılar üstüne. Bu sefer yüzüne bile bakmadılar benimkiler 🙄
Ya da gözünü sevdiğim Humo’sunun marifetiydi 😂
Şu anda birşey diyemiyorum ama olur da Allah yüzümüze bakar da 1 taneciğim sağlıklı kalırsa gerçekten burada yırtınacağım yumurta adetine takılmayın diye.

• Beğen
Reactions: 2be
X