Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bombastik haberler!
11 taneden 4 tane döllenmiş! Diğerlerini de atmadık izliyoruz dediler.
Ağlayayım mı güleyim mi ne diyeceğimi şaşırdım vallahi.
Taze transfer istiyorum dedim, arayacaklar.
Ama şimdi korktum ben ya 5. güne giden olmazsa 😳

Kızlar hepinizin tedavisi hayırlı olsun Rabbim daha fazla bekletmeden hepimizin yüzünü güldürsün, Bülent Traşın hastasıyım bende prp yapıldı eylülde tüp bebeğe başlayıcaz, opudan sonra perdeli bölümde yatılıyor diye okudum o zaman eşimiz yanımıza gelemiyor mu, birde transferden sonra yine aynı şekilde perdeli bölümdemi yatılıyor yoksa oda veriliyor mu
1 kurtaj,3 opu, 1 prp hepsi odada oldu, odalar dolu ise perdeli olan bolume aliyorlar heralde..

Bombastik haberler!

Dur hemen telaslanma! Yarina da dollenebilir, geriden gelenler onlar, benim aynen oyle oldu, dollenmedi ertesi gun dollenmisti..
Taze transfer icin de sen hAzirlikli ol ,jel mi ilac mi versinler.
Erkenden indirme yelkenleri suya! Hemen salya sumuk hale girme.

Hahahaha valla başakların genel olarak durumu zor bacım😊 şaka bi yana ben çok anlamam da bu işlerden benim yakın arkadaşım astrolog.. sağolsun evlilik tarihimi bile onunla kararlaştırdık..😂Eşim imza atmaya geldi 😂😂 geçen de bakmış ağustos 20 çok güzel bir gün dedi..ay dedim belki transfer 20 si olur.. şaşırdık falan..haritamda bebişte görünüyor ama işte bakalım keyfi ne zaman gelecek veletin😂😂 böyle böyle zaman geçiyor..
Eminim her burcun bi güzellikleri vardır bildiğimden değil işte öyle eğlencesine bişiler😊
Guzel haberlerini alacagiz ! 20 agustos bu sene icin mi guzel bir gunmus, yoksa genel olarak mi?

Transfer hikayelerinde şu kalmış aklımda, embriyoları koyarken ben görmedim eşim görmüş veya eşim de ben de gördük falan şeklinde yazılar okumuştum. Eş yanda oluyor sanıyordum.
Benimki ortamı bilirse girmez zaten. Geçenlerde ultrasonun aşağıdan yapıldığını öğrendi, şoka girdi inanamadı! Baktım çok şaşkın biraz gülmek için ultrason aletini tarif ettim kimyası bozuldu adamın 😂
Ben de girsin istemem büyük ihtimalle zira yalnızken bile çok rahat olamıyorum.

Bana da bak, transferi gördüm de eşlisini arıyorum 😂
Bizimki de aman anlatma diyip kaçıyo sanıyorum o yüzden ben ne dersem yapmak zorunda😂😂😂 onlar için çok büyük şeyler bunlar..ben iğne yaparken hiç yanıma gelmez kazayla görürse yüzünü acıyla buruşturup kaçıyo😂😂 acı eşikleri çok düşük azizim😂😂😂

Aynen ama herkese ayni uygulama olmamasi lazim, mesela bana lucrin depo vermesi cok mantikli degil, gecici menapoz yapiyormus,ben zaten premenapoz durumundayim😔
Benim teorim şu ..Bülent hocaya hep sorunlu hastalar geliyor zor olanlar bir takım durumları olanlar..son çare gibi..kendimden biliyorum..ben mesela ilk Tüp bebek denemesinde kendisini tanımıyordum..bi bahçeliyi duymuştum onu da istememiştim.. bence o yüzden taze transfer yapamıyo adamcağız😂😂

Bombastik haberler!
Evet ya dur hemen telaş yapma..Ayrıca 3.gün embriyosu da olur bazen 2.gün embriyosu bile tutuyo benim 4 tane en iyi kalite 5.gün vardı tutmadı..Bunlar nasip..hiç enerjini ve yüreğini bozma..hemen yükselt kendini..güzel umutlu enerjiler yolla hepsine..lütfen güçlü dur ve olacak de..inan...olacak ben inanıyorum🙏🙏🙏🌟🌟🌟

Dur hemen telaslanma! Yarina da dollenebilir, geriden gelenler onlar, benim aynen oyle oldu, dollenmedi ertesi gun dollenmisti..
Taze transfer icin de sen hAzirlikli ol ,jel mi ilac mi versinler.
Erkenden indirme yelkenleri suya! Hemen salya sumuk hale girme.

Ay yok valla ağlamadım ilk deneme gibi değilim bu kez, kanıksadım herhalde, sadece eşim sarılınca bi gözlerim dolar gibi oldu o kadar ☺️ Kısmetimizde ne varsa onu yaşayacağız.
Günseli hanım aradı, çatlatmayı Lucrin ile yaptıkları için taze transfer olamıyormuş, eşim de ngs’siz olacaksa bile vücudu dinlendirip ilaçlardan arınıp öyle transfer daha iyi olabilir mi acaba diyor, kocalar bile uzman oldu artık 😂😂
Bu durumda ngs istemeyeceğimi söyledim Günseli hanıma, biraz sabredin gidişatı görelim öyle karar verelim dedi.
Yalnız böyle söylemesine de huylandım, alternatifleri hiç konuşmadı, acaba embriyolog bana söylemediği birşeyi ona söylemiş olabilir mi hani bunlar 5. güne gitmez falan diye 🤔
Kafada tilkiler dolaşır durur artık. Yarın da aramayacaklar. Pazartesi’ye kadar bekleyeceğiz bakalım hayırlısı olsun

Evet ya dur hemen telaş yapma..Ayrıca 3.gün embriyosu da olur bazen 2.gün embriyosu bile tutuyo benim 4 tane en iyi kalite 5.gün vardı tutmadı..Bunlar nasip..hiç enerjini ve yüreğini bozma..hemen yükselt kendini..güzel umutlu enerjiler yolla hepsine..lütfen güçlü dur ve olacak de..inan...olacak ben inanıyorum🙏🙏🙏🌟🌟🌟

Üzgün değilim ama pozitif de bakamıyorum şu an için teslim olmuş durumdayım. Allah ne verecekse hayırlısını versin. Çok sağol 🙏

Ay yok valla ağlamadım ilk deneme gibi değilim bu kez, kanıksadım herhalde, sadece eşim sarılınca bi gözlerim dolar gibi oldu o kadar ☺ Kısmetimizde ne varsa onu yaşayacağız.
Günseli hanım aradı, çatlatmayı Lucrin ile yaptıkları için taze transfer olamıyormuş, eşim de ngs’siz olacaksa bile vücudu dinlendirip ilaçlardan arınıp öyle transfer daha iyi olabilir mi acaba diyor, kocalar bile uzman oldu artık 😂😂
Bu durumda ngs istemeyeceğimi söyledim Günseli hanıma, biraz sabredin gidişatı görelim öyle karar verelim dedi.
Yalnız böyle söylemesine de huylandım, alternatifleri hiç konuşmadı, acaba embriyolog bana söylemediği birşeyi ona söylemiş olabilir mi hani bunlar 5. güne gitmez falan diye 🤔
Kafada tilkiler dolaşır durur artık. Yarın da aramayacaklar. Pazartesi’ye kadar bekleyeceğiz bakalım hayırlısı olsun
Sen kalbini bozma ve kafanı dağıt. .düşünme..Günseli Hn mın sabret gidişatı görelim demesi umut cümlesi bence..

Ay yok valla ağlamadım ilk deneme gibi değilim bu kez, kanıksadım herhalde, sadece eşim sarılınca bi gözlerim dolar gibi oldu o kadar ☺️ Kısmetimizde ne varsa onu yaşayacağız.
Simdi durum degerlendirmesi yaparsak,
Sonucta dollenmis 4 tane var!
İlk aternatif ; hepsi 5.gune gitti ve biyopsi alindi, genetige gonderildi..
İkinci alternatif, Bunlar 3.gune giderler, ha bakilir 5.gune gitme ihtimalini az cok bence embriyolog anlar, bu durumda 3.gun dondursunlar.sonraki ay transfer isini dusunursun.
Ucuncu alternatif, yarisi 5.gun ya da 3.gunu gordu yine birinci ve ikinci maddeye donulur..

İlk dollendigi gun 5.gune gider gitmez anlarlar mi bilemiyorum..
Ama su anda yapilacak en sinir bozucu sey pazt ni beklemek😡,2.gun bakmiyorlar mi orda ,embriyo kendi haline birakiliyor bu durumda, pzt 3.gunde netlesmis olur biraz daha.
Senin icin yapilacaklar listesi,
Yarin red bull caddebostan ucus gunu
Konser vb etkinlik arastiriyorum

Denk geldi öyle bi talebim olmadı...konusuluyor mu onu da bilmiyorum.
Transfer esnasında eş yanında olmuyo genelde para ödemeye yollanıyor muhasebeyle ilgileniyor 😂😂😂 transferi opu oldugun yer var ya öyle bir yerde yapıyorlar embriyoları sakladıkları yere yakın çünkü seni önce hazırlıyorlar hazır diyince embriyoları dondurdukları yerden çıkarıp hemen koyuyorlar..benim ki öyleydi..sonra seni başka bir odaya alıyorlar.açıkçası floransta o bölüme kimseyi öyle elini kolunu sallayarak almadıklarından ben zaten eşi dışarda kapıda bırakmıştım.onlarda szi de buyrun demedi.eşimde girmek istemedi zaten.işlem bitince ben eşimi de çağırır mısınız dedim öyle almışlardı.ama acıbadem de biraz heryerde girmek kolay gibi opu da eşimle girdik o beni odada beklemiş hatta bi ara dışarı çıkmış tekrar odaya girmiş falan..şimdi transferde ben sürgü olayını bildiğimden içeri almıcam onu😂😂😂😂 ya böyle yazıyorum ama hahahahhaha bilse ki böyle konusuyorum almıcam onu içeri falan 😂😂😂 ama yani öyle önce benim rahat olmam gerek bu konuda napimmmm😂😉😉
Acıbademde transfer perdeli yerde olduğu için bir eşin girer yanına. Daraşmalık bir yer. Benim çok tu aleyim gelmişti hiç bana sürgü falan vermediler. Hatta ben fazla içimişim sanırım. Hemşirelere ne zaman alınıcam diye zırt pırt sorunca önce beni aldılar. Transferde de işememek için zor tuttum kendimi zaten zor da geçti. Acaba çok mu sıktım tuvalet durumundan kendimi diye de düşünüyorum. Sonra perdeli yere akdılar.aciller gibi orası.benim 30 dk doldu. Sorduk gidebilirmiyim tuvalete sıkıyorum kendimi diye. Git bişey olmaz dediler. Hiç sürgü falan denmedi. Ben tuvalete kalktım. Sonrada çıktık

Transfer hikayelerinde şu kalmış aklımda, embriyoları koyarken ben görmedim eşim görmüş veya eşim de ben de gördük falan şeklinde yazılar okumuştum. Eş yanda oluyor sanıyordum.
Benimki ortamı bilirse girmez zaten. Geçenlerde ultrasonun aşağıdan yapıldığını öğrendi, şoka girdi inanamadı! Baktım çok şaşkın biraz gülmek için ultrason aletini tarif ettim kimyası bozuldu adamın 😂
Ben de girsin istemem büyük ihtimalle zira yalnızken bile çok rahat olamıyorum.

Bana da bak, transferi gördüm de eşlisini arıyorum 😂
Transferde eş girmedi. Ama sen gör diye dr gösteriyor. Bak bu katater birazcan birakıyorum izle falan diye

İkinci alternatif, Bunlar 3.gune giderler, ha bakilir 5.gune gitme ihtimalini az cok bence embriyolog anlar, bu durumda 3.gun dondursunlar.sonraki ay transfer isini dusunursun.
Ucuncu alternatif, yarisi 5.gun ya da 3.gunu gordu yine birinci ve ikinci maddeye donulur..

Ama su anda yapilacak en sinir bozucu sey pazt ni beklemek😡,2.gun bakmiyorlar mi orda ,embriyo kendi haline birakiliyor bu durumda, pzt 3.gunde netlesmis olur biraz daha.

Pazartesi aradıklarında 3. gün dondurma meselesini konuşurum iyi oldu söylediğin. Ama sanırım bu merkez genelde 5. günü görmeye çalışıyor. Çok daha az adette bile bekletiyorlar nedense. En iyi senaryo 4 tane 5. güne gitse bile genetiğe gönderir miyim hiç bilmiyorum 🤷‍♀️ 2’şer 2’şer transfer isterim büyük ihtimal.

Bu akşam için programımız vardı zaten yeni açılan bir restorana gidiciiiz lakin antibiyotik aldığım için alkol alamayacağım inşallah azaba dönüşmez 😂😂 yarına da Bahçeli mangallı bir misafirlik var, bir şekilde geçiricez artık. Aman ömrümden 41 yıl geçmiş 2 günü mü geçiremeyeceğim 😂

Kuzenim kontrole gitmişti bugün, herşey yolundaymış Perşembe ya da Cuma transfer olacak 😍 İnşallah pozitif olur da NGs yaptıramayacak olanlara umut olur. Gerçi 80 doğumlu bize göre genç ama olsun. Umut dünyası ☺️

2 2be harika bir durum değerlendirmesi ve plan olmuş bravo👏👏
Ben de Redbull da olucam beklerim😊

X