Tüp Bebek Merkezleri Acıbadem Maslak Prof.Dr. Bülent Tıraş ile Tüp bebek tedavisi 2022 / 2023

Bugün de kontrole gittim, artık baya topaç gibi olmuşlar benimkiler 🤪 Ama solda 1-2 tane büyük haricinde çoğu hala 15-16-17 mm. Onlar da toplanacakmış ama doludur/boştur bilinmiyor.
Bugün çatlatmayı yapıyoruz Cuma günü opu..

Iyidir iyidir, sen cok takilma boyutlarina.icleri de doludur.✌️
Ne toplanirsa artik, onemli olan 5.gune gidecek olanlar cok olsun.
Sen simdi opu oncesi stres yapma kendine😊
Opu sonrasi beklemeye sakla o stresi😂🤪 stres yapma diyemiyorum cunku beklemek sinir bozucu:))
Bu sefer olacak, o bebe gelecek👊

Toplam 11 tane oldu. Geçen sefer ki 6 tanenin 2 si önde gidiyordu. Bu sefer ki 3 taneden 1 i önde gidiyor dedi. İlk seferde ki 2 taneden hiç umudum yok onlarla ilgili pek yorum yapmamışlardı. Ama sanki 3. Gün ikisi de 8 hücreli demişti. O kadar zaman geçti ki üstünden hatırlayamıyorum bile. Ben kalitelerinden çok umutlu değilim zaten. Az da olsa her seferinde yumurta çıkıyor ama kalite kötü oldu mu bi işe yaramıyor işte. 6 aydır arı sütü bal polen yiyoruz bi de karı koca. Hiç mi işe yaramaz😕
11 tane sayi olarak cok iyi hem de 3.gune gelmis:) 8 hucreli de iyi aslinda. Tabi ki hoca daha iyi bilir. Geldiginizde yonlendirecektir.
Saglikli olan cikar umutsuz olmayin..
Kaliteyi arttirmak icin ne yapilir inan bilmiyorum keske bir formul olsa🤔

Bugün de kontrole gittim, artık baya topaç gibi olmuşlar benimkiler 🤪 Ama solda 1-2 tane büyük haricinde çoğu hala 15-16-17 mm. Onlar da toplanacakmış ama doludur/boştur bilinmiyor.
Hadi bakalım hayırlı olsun. Sağlıklı dolu dolu yumurtalar toplansın inşallah🙏

Benimde öyleydi miniklerde opuya kadar büyürmüş. 4mm falan büyürler bence.sende yaklaştın. Opuya . Süreç güzel ilerledi. Doz daha az ilaç az. Ondan böyle oluyor. Benimde 5 tane den 4 ü toplandı. Senin daha çoktu o minikler. Daha çok toplanır. İnşallah 5 günü de görsün 🙏 lab arkadaşı olcak bizim kiler. Sana tazemi düşünüyolar.

Senden istediklerini simdi yaptir dediler degil mi?transferden 15 gun once filan istenmis oluyor bu durumda.
Baska teste belki gerek duymuyorlar.
Transferden önce istiyorlar o testleri evet çünkü en son ilk tedaviye başladığımda sanırım 3 ay falan oldu o zaman vermişim onlara..zaten ben her ay kontrol amaçlı yaptırıyorum hepsini. .Bu ay da yaptırmış oldum...

Benimde öyleydi miniklerde opuya kadar büyürmüş. 4mm falan büyürler bence.sende yaklaştın. Opuya . Süreç güzel ilerledi. Doz daha az ilaç az. Ondan böyle oluyor. Benimde 5 tane den 4 ü toplandı. Senin daha çoktu o minikler. Daha çok toplanır. İnşallah 5 günü de görsün 🙏 lab arkadaşı olcak bizim kiler. Sana tazemi düşünüyolar.

Sağol canım inşallah 🙏
Aynen! Lab kardeşliği 👊😂😂

Folikülleri çok görünce hiç yanaşmadılar taze transfere. Tabi neticeyi bilemiyoruz. 5. güne giden embriyo adetimize bağlı olarak konuşulur herhalde ama çok yumurtan varken risk alma dedi Gönül hanım. Semra Hoca zaten kesin pgt demişti başta.

Yalnız bugünkü E2 değerim az artmış gibi geldi bana. Dün 3509 idi bugün 3783.. önceki tedavide son iki gün 4358-5455 imiş. Gidip bi humotrope alıp saplasa mıydım kendime 🤪 neyse çok takılmayayım bunlara, buraya çok adet değil sağlıklı yumurta/embriyo bulmaya geldim. İnşallah buluruz 🙏

Iyidir iyidir, sen cok takilma boyutlarina.icleri de doludur.✌️
Ne toplanirsa artik, onemli olan 5.gune gidecek olanlar cok olsun.
Sen simdi opu oncesi stres yapma kendine😊
Opu sonrasi beklemeye sakla o stresi😂🤪 stres yapma diyemiyorum cunku beklemek sinir bozucu:))
Bu sefer olacak, o bebe gelecek👊

Yaaa çok tatlısın 🥰 inşallah 🙏

Stres yapacak gücüm yok şu anda valla 3 gündür sabahın körü yollara dökülüyorum, erken kalkmayı unutmuşum sarstı biraz beni, yorgun ve uykusuzum. 23:15’de çatlatma iğnem olmasa şuracıkta (balkondayım 🤪) uyuyuveririm.
Bu denemeyi öncekine göre daha pozitif ve rahat atlattım. İnşallah sonuna kadar böyle gider ve sonu da pozitif olur 🙏
Sonbahara hepimiz güzel haberlerle gireriz inşallah 🙏

Sağol canım inşallah 🙏
Aynen! Lab kardeşliği 👊😂😂

Folikülleri çok görünce hiç yanaşmadılar taze transfere. Tabi neticeyi bilemiyoruz. 5. güne giden embriyo adetimize bağlı olarak konuşulur herhalde ama çok yumurtan varken risk alma dedi Gönül hanım. Semra Hoca zaten kesin pgt demişti başta.

Yalnız bugünkü E2 değerim az artmış gibi geldi bana. Dün 3509 idi bugün 3783.. önceki tedavide son iki gün 4358-5455 imiş. Gidip bi humotrope alıp saplasa mıydım kendime 🤪 neyse çok takılmayayım bunlara, buraya çok adet değil sağlıklı yumurta/embriyo bulmaya geldim. İnşallah buluruz 🙏
Yine hesaplamaya gidilmis:) hem sayi daha coktu hem daha buyuktu ilk toplamada oyle dusun ..
Cikacak olan sayi sana yeter. Gonul hnm ile gorusmustum ben de . Valla kadini cok sevmistim. Sagolsunlar baya da konusmuslardi. Tedavi baslayinca da aynen devam ediyor mu bu yaklasim?
Kesinlikle sayi oldugu surece genetik gildilmeli,benim durumumdaki hastalar icin acibademin tek sorunu en basinda 5.gune goturup genetige gonderip oyle dondurmali!
Bu hastayi psikolojik olarak merkeze baglama taktigi.ticari kaygi..🤔
Guzel seyler olacak, bulunacak bu sefer!

Stres yapacak gücüm yok şu anda valla 3 gündür sabahın körü yollara dökülüyorum, erken kalkmayı unutmuşum sarstı biraz beni, yorgun ve uykusuzum. 23:15’de çatlatma iğnem olmasa şuracıkta (balkondayım 🤪) uyuyuveririm.
Bu denemeyi öncekine göre daha pozitif ve rahat atlattım. İnşallah sonuna kadar böyle gider ve sonu da pozitif olur 🙏

Hem igneleri kendin yaptin! Bu sefer senin eserin 😂
Dayan az kalmis igneye..:)
Yarin sebest gun bolca uyu..
Kuzeninin transfer ne zaman?

Hem igneleri kendin yaptin! Bu sefer senin eserin 😂
Dayan az kalmis igneye..:)
Yarin sebest gun bolca uyu..
Kuzeninin transfer ne zaman?

Evet benim için büyük olaydı 😂
öyle yapacağım yarın bütün gün pineklemece 😊😊
Kuzen Cumartesi kontrole gidecek, yumurtasına ve kan değerlerine bakıp ona göre söyleyecekler herhalde.
Normalde reglnin 2. günü duruma bakıp herşey yolunda ise 10 gün sonra çağırıp ölçmeye biçmeye başlıyor ve yaklaşık 20. gün civarı transferi yapıyorlarmış. Ama bizimki daha erken olacak herhalde önden giden yumurtası olduğu için. Öğrenince yazarım o da artık uzaktan takip ettiğimiz vakalardan 😂

• Beğen
Reactions: 2be
23:15’de 40 ünite Lucrin yapıcam.
Saplamaya alıştım ama her yeni ilaç/iğne hafif bir tedirginliğe neden oluyor bende 😂 nasıldır bu Lucrin efendi? Acıtma yakma vs kötü huyları var mıdır?

• Beğen
Reactions: 2be
23:15’de 40 ünite Lucrin yapıcam.
Saplamaya alıştım ama her yeni ilaç/iğne hafif bir tedirginliğe neden oluyor bende 😂 nasıldır bu Lucrin efendi? Acıtma yakma vs kötü huyları var mıdır?
Lucrin i hic bilmiyorum,deneyimlemedim. , Y Yazalaz kullanmisti , yumurtlamayi baskilamak icin demisti kizlar oyle hatirliyorum.
CAtlatma icin otrivelle, koruyucu olarak cetrotide disinda lucrin de veriliyor bu durumda.

Lucrin i hic bilmiyorum,deneyimlemedim. , Y Yazalaz kullanmisti , yumurtlamayi baskilamak icin demisti kizlar oyle hatirliyorum.
CAtlatma icin otrivelle, koruyucu olarak cetrotide disinda lucrin de veriliyor bu durumda.

Evet Lucrin’i Bülent Hoca transferden önceki ay yaptırıyor. Burada bana çatlatma için verdiler.
Bir tane enjektörü açıp baktım 🧐 iğnesi şimdiye kullandıklarımın hepsinden daha küçük 👍

Evet Lucrin’i Bülent Hoca transferden önceki ay yaptırıyor. Burada bana çatlatma için verdiler.
Bir tane enjektörü açıp baktım 🧐 iğnesi şimdiye kullandıklarımın hepsinden daha küçük 👍
Karisti 🤪catlatma icin de yumurtlamayi baskilamak icin de kullaniliyor. Sana sadece lucrin mi verdiler?

Yaa benim ve eşimin d.günü eylülde sonuç o güme denk gelicek galiba

X