Acaba ben eşimi yanlış mı anlıyorum ?

bana çok ilginç geldi acaba eşiniz sizin üzerinizde görüpte aa bu çok yakışmış sana dediği hiçbirşey yokmu yani ne alsanız deneseniz yakışmadımı diyor

ama beğenmemesi beni çok etkiliyor.bu ne yaa giyme şunu diyor.o zaman beraber alalım beraber beğenelim diyor,tamam diyorum,ama olmuyor beraber alamıyoruz :KK43:

çok yaptım canım inan başkalarına verdim hep.sonra biryere gideceğimiz zaman dolabın önünde oturup ağlıyorum.

ben beğenmiyorum ki diyor. ne gerek var diyor

ya gerçekten cimri değil bakın bi olayı anlatayım size

yazlık pardesü almak için mağazaya girdik(ben çok zayıfım)
benim bedenime tamda olmayan bir pardesü beğendik.
ben de dışardan bakıldığında nasıl duruyor diye satış danışmanına siz giyin de bir bakayım nasıl duruyor dedim.kız giydi 'ay çok hoşuma gitti,ben de kapanmayı düşünüyorum'dedi.
neyse biz aldık onu terziye gittik biraz küçülttürmek için.
eşim dediki kız eğer gerçekten kapanacaksa ona da alalım birtane dedi.ciddi ciddi dedi bunu.

bence en güzli böyl onun hoşuna gitmemesi imkansız olan bir kaç parça birşeyler al.gecelik iç çamaşırı vs. :78: zamanla senin için fln diy ediye işi kıyafete döndüreblrsn:KK51:

onunda üç tane pantolonu var,yine aynı sayıda badi mi sivit mi ne derler ondan var..
modeller renkler aynı.

kaynatam kızar ne hep aynı şeyleri giyiyorsun diye:KK9:

eşinizin üç adet pantalonu üç adet te sweatshirtümü var maddi açıdan sıkıntınız yoksa o halde eşiniz giyim konusunda size ve kendine karşı bayağı bir cimri

bir de şu var:şu şu ihtiyaçlarımı alacağım para lazım dediğim de 'ya hayatım gerek var mı ki'diyor.
ben de haliyle yok allah kahretsin tamam istemiyorum diyip gurur yapıyorum.

erkeklerin bazen tuhaf tuhaf huyları oluyor ama boşverin... sizde eşiniz olmadan alış verişe cıkın ve kendi begendiklerinizi alın. eve gelince gösterirsiniz:)

bunun kaerdeşleri maaşlarını tamamen giyime harcıyor.
buda onlara kızıyor ve kendince protesto yapıyor sanki !
hani bak ben almıyorum,para mı onlara yatırmıyorum vs.gibi.
bilmiyorum amacı ne,bu konuda çözemedim onu :KK19:

erkeklerin bazen tuhaf tuhaf huyları oluyor ama boşverin... sizde eşiniz olmadan alış verişe cıkın ve kendi begendiklerinizi alın. eve gelince gösterirsiniz:)

bir de şu var:şu şu ihtiyaçlarımı alacağım para lazım dediğim de 'ya hayatım gerek var mı ki'diyor.

eşinizin üç adet pantalonu üç adet te sweatshirtümü var maddi açıdan sıkıntınız yoksa o halde eşiniz giyim konusunda size ve kendine karşı bayağı bir cimri

bence eşi giyime kuşama pek önem vermediği için bu şekilde yapıyor. benim eşime ben kıyafet almasam onada 2 pantalon 3 kazak yeterde artar bile:)))) ama gelin görünki arabası telefonu bilgisayarı bıraksam her ay değiştirir:))))

zamanla sizde daha farklı düşüneceksiniz ....almıyorum deyip kendinize zarar veriyorsunuz...yaa benim anlamadığım niye bu kadar etkileniyorsunuz ki...onu beğenecek olan gyecek olan sizsiniz...

yani nasıl anlatayım ben bazen başkasıyla alışverişe gidip bişeyler denediğimde yanımdakiler başka ben başka birşeyi beğeniriz ama ben kendi seçtiğimi alırım çünki onun içinde kendimi iyi hissediyorsam kim ne dese boş yaniii

bence sende gurur yapmamalısın erkek bu duygusuz yaratıklar çoğu zman dürtülmeleri gerekiyor. sonuçta sana almıcam okadr! demio.sadece gerekmi var vs gbi caydırıcı şeyler söylüyor ben olsam senn yernde belkı başlarda takardm ama sonraları hiç takmaz istediğimi yapardım ayrıca her alışverişede eşinle gitmek zorunda değilsinki bunuda anlamadım...

bence eşi giyime kuşama pek önem vermediği için bu şekilde yapıyor. benim eşime ben kıyafet almasam onada 2 pantalon 3 kazak yeterde artar bile:)))) ama gelin görünki arabası telefonu bilgisayarı bıraksam her ay değiştirir:))))

ama gurur yapmayın! siz almaz kendinizi geri çekerseniz, alışıcak. onu dinlemeyin ve alın ki bu şekle alışsın.

eğer eşinizin cimri olmadığını düşnüyorsanız bence bunun dini düşünceleriyle yakından ilişkisi var. sonuçta peygamberimizin kaç giysisi varmış. gösterişi günah sayıyor olabilir, sevmiyor olabilir. kıyafete para harcayana kadar hayır işleriz vs diye düşünüyor sanırm(kapanmayı düşünüyorsa ona da alalım demiş ya)

bence düşüncesi böyle olabilir. bir kadın gibi düşünemez. giyinmey ve alışverişi ne kadar sevdiğimizi anlamalarını tam anlamıyla hiçbir erkekten beklemiyorum zaten ama eşiniz biraz uçlarda yaşınıyor sanrım. direk din alakalı olduğunu düşünüyorum.

Gurur yapma, bunda birsey yok... Giyim konusuna onem vermiyor esin belli... Sen de buna karsilik, "gerek var, ben bayanim, benim daha cok kiyafete ihtiyacim var" dersin... Ben bunu kullaniyorum...:KK1::1
Hatta sabahlari ise gitmek icin giyinirken, dakikalarca dolaptaki kiyafetlere bakip bakip, "hep ayni seyleri giyiniyorummmmm, hicccbirseyimm yokkk" dersin, ve bundan dolayi gec cikarsin evden, seni bekler bekler.... hemen o hafta sonu senle alisverise gitmeyi kabul eder...:KK1::KK1::KK1: Bu da baska bir taktigim...:KK9::KK9:

Ama bence sen onun dusuncelerini cok onemseme, uzerinde begenmiyorsa begenmesin, sen kendi sevdigin seyleri alirsin.. kendi bir tarzin vardir sonucta... bosver o ne dusunurse dusunsun...
yok illa o da begensin diyorsan, onun onune cesitli secenekler koy, aralarindan birini o secsin, ve onu alin...

merhaba:)) denizderya..valla ben evli değilim ama olsam da olmasam da sanırım fikrim çok da değişmeyecekti:) kesinlikle eşiniz sizi anlamıyor! ama laptop ve cep telefonu gibi şeyleri göz önüne alıyorsanız bir konuda yanılgıya düşmeyelim..eviniz teknolojieşyalarıyla dolu dediğinize göre çoğu erkek gibi eşiniz de çok meraklı :)) genelde meraklı eşler teknoljik eşya alayımda kime alırsam alayım tarzındadır ve hiç kaçınmazlar yani buna pay biçmeyin bence!ama eşiniz yemeğe,gezmeye,dışarda sinema,yemek,vs gibi sosyal ortamlara karşı değilse cidden cimri değildir. tam da sizin dediğiniz çok oturuyor sanırım onların abartı tarzlarına protesto ederken durumu abartıyor..Siz kendinizi beğeniyorsanız ve giyim zevkinize güveniyorsanız bence siz kendiniz yalnız alın..ama eşim beğenmeyince mutsuz oluyyorum diyosunuz o zaman etrafça zevkine güvenilir biriyle çıkın..

ayrıca bir düşünün:) varlık de durumunuz müsait olmasına rağmen gdevamlı devamlı aynı kıyafeti giyerek mi daha mutsuz oluyorsunuz?
yoksa severek beğenerek aldığınız bir kıyafet için eşinizin tepkilerini duyunca mı?
valla ne yalan diyim ondan başka birileri guzel oldugunu onaylıyorsa ilkini tercih ederdim..
ayrıca bişeyi merak ettim belkide "cimrilikten degılde guzel oldugunuz ıcın gereksiz dikkat cekmesnizden ürküyor olabilir mi? Ama siz neyapın ne edin ilk önce iç çamaşırlarından başlayın..

maddi olarak durumumuz gayet iyi.

eşim kendine de pek birşey almaz.

ama evimizde kullandığımız herşey son teknoloji.

yani cimri değil de,ne biliyim hani önemsemiyor :KK43:

bu şekilde her alış veriş yapmanız gerektiğinde,onun onayından mı geçicek almanız gereken şeyler?
madem maddi durumlar iyi,o halde eşinizin kredi kartından ek kart çıkarttırılsın size ve siz kendiniz yapın alış verişinizi..
hep derim erkekle alış verişe gidilmez diye.. bi şekilde huzursuz ediyolar insanı..

zamanla sizde daha farklı düşüneceksiniz ....almıyorum deyip kendinize zarar veriyorsunuz...yaa benim anlamadığım niye bu kadar etkileniyorsunuz ki...onu beğenecek olan gyecek olan sizsiniz...

yani nasıl anlatayım ben bazen başkasıyla alışverişe gidip bişeyler denediğimde yanımdakiler başka ben başka birşeyi beğeniriz ama ben kendi seçtiğimi alırım çünki onun içinde kendimi iyi hissediyorsam kim ne dese boş yaniii
canım bunu anlamaman gayet doğal ama anlamak istersen benim bir konum daha var ona bakmanı rica ediyorum.

bence sende gurur yapmamalısın erkek bu duygusuz yaratıklar çoğu zman dürtülmeleri gerekiyor. sonuçta sana almıcam okadr! demio.sadece gerekmi var vs gbi caydırıcı şeyler söylüyor ben olsam senn yernde belkı başlarda takardm ama sonraları hiç takmaz istediğimi yapardım ayrıca her alışverişede eşinle gitmek zorunda değilsinki bunuda anlamadım...
eşimle gitmek zorunda değilim fakat giydiklerime laf söyleyince sanki o giysiler ben yakıyor..
diğer konuma bakarsan anlarsın ruh halimi..
ama gurur yapmayın! siz almaz kendinizi geri çekerseniz, alışıcak. onu dinlemeyin ve alın ki bu şekle alışsın.
sanırım geç kaldım !
eğer eşinizin cimri olmadığını düşnüyorsanız bence bunun dini düşünceleriyle yakından ilişkisi var. sonuçta peygamberimizin kaç giysisi varmış. gösterişi günah sayıyor olabilir, sevmiyor olabilir. kıyafete para harcayana kadar hayır işleriz vs diye düşünüyor sanırm(kapanmayı düşünüyorsa ona da alalım demiş ya)

bence düşüncesi böyle olabilir. bir kadın gibi düşünemez. giyinmey ve alışverişi ne kadar sevdiğimizi anlamalarını tam anlamıyla hiçbir erkekten beklemiyorum zaten ama eşiniz biraz uçlarda yaşınıyor sanrım. direk din alakalı olduğunu düşünüyorum.
eşim dinine çok düşkün biri değildir,hani senin dediğin gibi derin düşünecek boyutta değil yani.

Gurur yapma, bunda birsey yok... Giyim konusuna onem vermiyor esin belli... Sen de buna karsilik, "gerek var, ben bayanim, benim daha cok kiyafete ihtiyacim var" dersin... Ben bunu kullaniyorum...:KK1::1
Hatta sabahlari ise gitmek icin giyinirken, dakikalarca dolaptaki kiyafetlere bakip bakip, "hep ayni seyleri giyiniyorummmmm, hicccbirseyimm yokkk" dersin, ve bundan dolayi gec cikarsin evden, seni bekler bekler.... hemen o hafta sonu senle alisverise gitmeyi kabul eder...:KK1::KK1::KK1: Bu da baska bir taktigim...:KK9::KK9:

Ama bence sen onun dusuncelerini cok onemseme, uzerinde begenmiyorsa begenmesin, sen kendi sevdigin seyleri alirsin.. kendi bir tarzin vardir sonucta... bosver o ne dusunurse dusunsun...
yok illa o da begensin diyorsan, onun onune cesitli secenekler koy, aralarindan birini o secsin, ve onu alin...
canım ben çalışmıyorum ve çok sosyal olan biri değilim,hani biryerlere sık gidiyor olsam senin dediğin taktikleri kullanırım fakat ben çok da dışarı vs.çıkan biri değilim !(ZATEN BELKİDE BU YÜZDEN DİYOR SENİN İHTİYACIN YOK DİYE)
ve bu durumda bir gariplik var diyen diğer konuma baksın rica ediyorum :KK43:
merhaba:)) denizderya..valla ben evli değilim ama olsam da olmasam da sanırım fikrim çok da değişmeyecekti:) kesinlikle eşiniz sizi anlamıyor! ama laptop ve cep telefonu gibi şeyleri göz önüne alıyorsanız bir konuda yanılgıya düşmeyelim..eviniz teknolojieşyalarıyla dolu dediğinize göre çoğu erkek gibi eşiniz de çok meraklı :)) genelde meraklı eşler teknoljik eşya alayımda kime alırsam alayım tarzındadır ve hiç kaçınmazlar yani buna pay biçmeyin bence!ama eşiniz yemeğe,gezmeye,dışarda sinema,yemek,vs gibi sosyal ortamlara karşı değilse cidden cimri değildir. tam da sizin dediğiniz çok oturuyor sanırım onların abartı tarzlarına protesto ederken durumu abartıyor..Siz kendinizi beğeniyorsanız ve giyim zevkinize güveniyorsanız bence siz kendiniz yalnız alın..ama eşim beğenmeyince mutsuz oluyyorum diyosunuz o zaman etrafça zevkine güvenilir biriyle çıkın..

ayrıca bir düşünün:) varlık de durumunuz müsait olmasına rağmen gdevamlı devamlı aynı kıyafeti giyerek mi daha mutsuz oluyorsunuz?
yoksa severek beğenerek aldığınız bir kıyafet için eşinizin tepkilerini duyunca mı?
valla ne yalan diyim ondan başka birileri guzel oldugunu onaylıyorsa ilkini tercih ederdim..
ayrıca bişeyi merak ettim belkide "cimrilikten degılde guzel oldugunuz ıcın gereksiz dikkat cekmesnizden ürküyor olabilir mi? Ama siz neyapın ne edin ilk önce iç çamaşırlarından başlayın..
çamaşırlardan başladım canım merak etme...sevindi sevinmez mi...ama diyor ki ihtiyacın yokki hayatım..hani ben istiyorum ki değişik değişik giyeyim.yeni evliyim,herkezin gözü üstümde,ama yok canım ya..
ama dediğin gibi eşim dışarda yemek için arar beni:canım çıkalım dışarda yiyelim kahvemizi içelim falan der.
sinama ya hayatta gitmem ben diyor -bizim evde sinama sistemi varda-evimde uzatırım ayaklarımızı rahat rahat izleriz daha iyi...aslında sosyal bi aktivitemiz de yok !
bulaşık mak.kurutma mak. falan eşim için ne gibi bi önem taşıyabilir ?
mesela birşey bozulsa evde onu tamir ettirmek yerine hemen yeni alır !
bu şekilde her alış veriş yapmanız gerektiğinde,onun onayından mı geçicek almanız gereken şeyler?
madem maddi durumlar iyi,o halde eşinizin kredi kartından ek kart çıkarttırılsın size ve siz kendiniz yapın alış verişinizi..
hep derim erkekle alış verişe gidilmez diye.. bi şekilde huzursuz ediyolar insanı..

aynen katılıyorum.dışarda dedikleri beni öyle kızdırıyorki bırak giyimden beni hayattan soğutuyor...
kredi kartı kullanmıyor,ağzı yandı vakti zamanında..

ARKADAŞLAR ALDIKLARIMIN ONUN BEĞENMESİ BENİM İÇİN NEDEN BUKADAR ÖNEMLİ DİYE MERAK EDENLER LÜTFEN DİĞER KONUMA BAKSIN

Son düzenleme:
hiç bir şey için geç değil, ek kart isteyin, aniden bir şey olur. yanımda dursun diye, sonra yavaş yavaş kendinize alın. ilk baştada aynı tepkileri verir ama bir süre sonra bırakır:)

Zevkliyimdir aslında.tarzımda değişiktir hani.çevremdekiler beğenir aldıklarımı.
bekarken maddi durumumuz pek iyi değildi.
çalıştığım yerdeki arkadaşlarım 'imkanı yokken bukadar iyi giyiniyor,imkan olsa ne olurdu acaba'diyorlardı...

canlarım bende evlendikten sonra öz güven eksikliği olmaya başladı.
sanki her yaptığım çevremce yargılanacak gibi hisseder oldum.
(diğer konumda bazı şeyler daha detaylı yazıyor)
pisiikolojik sorunlarım var sanırım.

mesela bir konu var ve o konu hakkında kaynağı sağlam bir kitap okuduğum oluyor ve bende yorumu mu dile getiriyorum.
eşim hemen '' yok o değil de ''diye başka bir açıklama getiriyor peşinden !bu beni çok üzüyor !
sonra yalnızken söylüyorum ona ''aa öyle mi yaptım'' diyor !

inanın biriyle konuşurken bile bazen sesim titriyor.okadar soğumuşumki insanlardan hep yalnız kalmak istiyor.
anlattığım tüm sebeplerimden dolayı davet edilen yerlere gitmek dahi istemiyorum...çoğuna da gitmiyorum..

X