Acaba ben abartıyor muyum, gerçekten bencil bir insan mıyım??

bende öyle ben yengemi ararım sorarım hatta egemen çocukları ozledi az oynamaya gelebilir mi? ZAten kalmaz da ölüm hastalık vs olmadığı sürece. Ben de görümceyim ben neden böyle rahat değilim. Bak benim oğlum kayınvalide köye gitmişti 1 aylığına egemen de 3 yaşında falandı görümcem bakyı o dönem evdeydi çalışmıyordu. Ama ben sabahları bırakıp akşamda iş çıkışı koşa koşa gidip oğlumu alıyordum ondan yeterki kadar yük oldu çocuk diye
Kusura bakmayin ama ben sizde de hata buldum , konusmaniz lazim , evine gonderin cocuklari , onlar gelip almiyorsa esiniz biraksin aksamlari
Calisan kadinsiniz olur mu böyle sacma sey

aynen bilerek salağa yatıyor. Beni anlamak istemiyor. Bende yolda işe gidiyor diye uzatmadım. Merak ettim sordum sadece dedim.
Size basit bişey anlatayım. Eşim geçen gün koronavirüs var kışın 2.dalga olabilir köyden İstanbula dönmeyin bizde geçirirsiniz bu kışı dedi telefonu kapattı 3.dünya savaşı çıkıyordu evde.

tepkinizi gösterin mutlaka

Size basit bişey anlatayım. Eşim geçen gün koronavirüs var kışın 2.dalga olabilir köyden İstanbula dönmeyin bizde geçirirsiniz bu kışı dedi telefonu kapattı 3.dünya savaşı çıkıyordu evde.

Savaş neden çıkıyordu peki sonrasında mı çıktı savaş iyi birşey yapmış aslında siizn için. :)

Kaynsnam bende kalıyor derken ev kimin? Ev senin açtığın evse sonuna kadar hakl7sın. Kadının eviyse sen onda kalıyosun. Yine haklısın ama ilk cümşe kadar sonsuz bir haklılık değil.

Savaş neden çıkıyordu peki sonrasında mı çıktı savaş iyi birşey yapmış aslında siizn için. :)
Anlamadım bunun neresi iyi? Adam ailesine 4 5 ay gelin bizde kalın diyor :skandal: bu yüzden savaş çıktı. Misafirlik başka ama ben kendi anne babama bile katlanamam açıkcası o kadar süre.Yatılı misafirden çok haz eden biri değilim 1 hafta 2 hafta en rahat 1 ay ondan sonra evli evine köylü köyüne herkes evinde rahat güzeldir.

sizin zaten kayınvalidenizle neden yaşamayı kabul ettiğinizi bile anlamış değilim. Nasıl rahat ediyorsunuz akşamları?

Ben simdiye 70 defa cinnet gecirip,hepsini kocada dahil bunlara sebep hep sensin diye tum cirkefligimle kapinin onune koymus olacagim icin benim akil vermem hic dogru olmaz:KK70:

Görümce çok kurnaz.
Hem kafa dinliyor hem çocuğun yemesi içmesi dayısından ohh miss..
sizin rahatsızlığınızın da bal gibi farkındadır, işine gelmiyordur.
Allah sabır ve ses çıkarma cesareti versin size.

Anlamadım bunun neresi iyi? Adam ailesine 4 5 ay gelin bizde kalın diyor :skandal: bu yüzden savaş çıktı. Misafirlik başka ama ben kendi anne babama bile katlanamam açıkcası o kadar süre.Yatılı misafirden çok haz eden biri değilim 1 hafta 2 hafta en rahat 1 ay ondan sonra evli evine köylü köyüne herkes evinde rahat güzeldir.

sizin zaten kayınvalidenizle neden yaşamayı kabul ettiğinizi bile anlamış değilim. Nasıl rahat ediyorsunuz akşamları?
Savaş çıktı derken sizin için ailesiyle savaş verdi anladım ben. Valla ben 9 yıldır yaşıyorum bunun üç yılı çocuksuz geçti 6 yikdirda çocuklu geçiyor. Akşamları nasıl geçiyor derken sıradan geçiyor özel birşey yapmıyoruz zaten çocuk olduğundan dolayı da özel birşey yaoma şansımız yok . Neden kabul ettiğimi şimdi anlatması uzun sürer bir şekilde kabuk etmek zorunda kaldım diyelim

Ben eşime tepkimi hep veriyorum bugün de verdim. O çocuklar bizim elin değil bakilmak zorundalar işi zorlastirmaktan yanasın sen diyor.

Savaş çıktı derken sizin için ailesiyle savaş verdi anladım ben. Valla ben 9 yıldır yaşıyorum bunun üç yılı çocuksuz geçti 6 yikdirda çocuklu geçiyor. Akşamları nasıl geçiyor derken sıradan geçiyor özel birşey yapmıyoruz zaten çocuk olduğundan dolayı da özel birşey yaoma şansımız yok . Neden kabul ettiğimi şimdi anlatması uzun sürer bir şekilde kabuk etmek zorunda kaldım diyelim
Aslında akşamları derken mesela eve gelince kayınvalideye çay falan hizmeti ederken falan yorgunluğunuza yorgunluk olmuyor mu? İnsan kendi evinde ayağını uzatıp dinlenmek ister ne bileyim canı istemez yemek çay yapmaz dışardan söyler filan bu lara karışan biri ise eğer nasıl rahat ediyorsunuz diye merak etmiştim :)

9 yıl dile kolay allah sabır versin canım. Benim için ailesiyle savaş verecek bi adam değil malesef benimki. Bazen çıkışları oluyor ama tabi aileden yana genellikle.

Ben eşime tepkimi hep veriyorum bugün de verdim. O çocuklar bizim elin değil bakilmak zorundalar işi zorlastirmaktan yanasın sen diyor.
Ne demek bizim. Yaparken görümcen sana sormadığına göre çocuk yapanındır. Çocuğun başına bişey gelse siz suçlu olursunuz ama. Sende bu yönden konuş eşinle. Bak çocuğun başına bişey gelir kazayla bi yerine bişey olur hesap veremeyiz filan de. Gerçekten de öyle yakınımın çocuğu kuzeniyle oynarken eli çarpıyor çocuk kör olacaktı nerdeyse kaç tane ameliyat geçirdi. Emanet çocuk zordur.

Bakalım şimdi 17 sinde tatile gidecekler 2 haftalığına ağustos ayı kaldı bir ay daha mı iidare ederim yoksa patlar mıyım.. allah bilir. Yada diecem artık anne sen git kızına orda istediğin gibi ilgilen çocuklarla biz bir şekilde hallederiz benim oğlumun bakım işini mi desem. Eşimin evde olduğu günler o ilgilenir diğer günler de onlara yollarım.... Haa bu arada bizim ev mahlle evi yani site falan değil sokağımız her zaman cıvıl cıvıl çocuklar hep dışarı çıkabiliyor bunu da koz olarak kullanıyorlar. Çocuklar orda dışarı çıkabiliyor bizim evde dört duvar arsında bakmak daha zor oluyor diyolar
Kvden kızının çocuklarına kazının evinde bakabilir. Eşin de sizinkine bakar haftaiçi evdeymiş ne güzel. Açıkça konuş yoksa çook sinirlerin bozulur

Bence bi kriz anında (çocukların kavga ettiği veya yaramazlık yaptıkları ortalığın karıştığı bir anda)görümcene açık açık söyle bende artık akşam eve geldiğimde kafamı dinlemek istiyorum de eşine de ben sadece annenle oturmayı kabul ettim bunedir böyle ordu gibi yaşıyoruz de

Haklısın.
Çocuklara kızma konusundaysa bizde öyle büyüdük ailemiz bize kızar arkadaşlarımıza bir şey demezdi arkadaşlarımızın ailesi de onlara kızar bize kızmazdı. Hakkaten nedir bu zamane annelerinin çocuğuna toz kondurmaması.

Eşine de ki ben işten çıkıcam çocuklarımin başında durucam. Annemde kardeşinde kalsın ben evdmdeyken oda ona yardım etsin. İşten geliyorum birde evde çoluk çocuk kafam cekmiyor de. Esin hemen çözüm bulur emin ol buna.
Aynı tavsiyede bulunacaktım ben de. İşte çok yorulduğunuzu, evde de dinlenemediğinizi söyleyin. Hatta eşiniz annesine toz kondurmuyorsa, onun da çok yorulduğunu ama akşam bile dinlenemediğini belirtin. Ben işten çıkarsam evde çocuğuma bakarım, annen de kardeşinde kalıp sadece onun çocuklarına bakıp daha az yorulur deyin. İşten çıkmanızı eğer istemiyorsa eşiniz bi çözüm bulmaya çalışacaktır. Aksi halde çok zor. Ben kendim gitmediğim yere çocuğumu asla tek göndermem. Kimseye yük olsun istemem. Bi ata alt komşum oğlunu sık göndermeye başlamıştı. Sen de kızını bize gönder oynarlar dedi. Kendim gitmediğim yere çocuğumu da göndermem yük olur deyince bi daha göndermedi.

X