Acaba ben abartıyor muyum, gerçekten bencil bir insan mıyım??

Yavrum görümcem değil kalan. Çocukları kalıyor bende. Görümcem çalışıyor. He bak bir ara iş çıkışı eve gidip bana galiyordu bende kalıp benden işe gidiyordu çocuklar bizde diye artık onu bıraktı pandemi döneminden beri ohh maşallah yani bu kadar rahatlık görmedim. ben çocuğumu anneme bırakacak olsam işten akşam koşa koşa anneme gider çocuğumu alır evime getirir sabahta kendi imkanlarımla bırakırdım. Bu ne rahatlık yaa eşimde işi gereği hafta içi evde olduğu için bunun vermiş olduğu rahatlıkla mı böyle davranıyorlar nedir...... Eşim aranıyor abi çocukları alır mısın evden... akşam saat 6-7 olunca aramak yok ama abi ben geldim çocukları getirir misin diyen yok.. yaa pandemi föenminde işini erken bitirip eve geldiği oluyordu görümcemin öğlen 1 de 2 de geldiği oluyordu eve. Bizi arayıp ben geldim demiyordu yaa ...
e bu kadın özlemiyor mu çocuğunu?

aslinda yapacaginiz belli,
siz de bu donem kayinvalideye birakip cocuklari gece gezmelerine baslayin esinizle,
kayinvalideniz bir sure sonra yatti gari diyecektir kizina da size de.
o zaman siz de lafinizi soylersiniz. aksam herkes kendi cocuguna baksin sen de dinlen / gez vs vs diyerek kayinvalideciginizi dusunen bir gelin olursunuz :KK70:

Tamam ozaman kaynanan surat asmasın ve deme. Cocukları da her aksam çek. Soylenme.
Bır ınsan neden kendını onemsemek yerine kaynananın yapacagi haksız suratı onemser aklim almıyor.
Zaten bu olayla ilgili hiç aksiyon almadığı halde kaynanası bencil demiş.
Bir şey yapmayıp kötü olmaktansa yapıp kötü ol di mi.

aslinda yapacaginiz belli,
siz de bu donem kayinvalideye birakip cocuklari gece gezmelerine baslayin esinizle,
kayinvalideniz bir sure sonra yatti gari diyecektir kizina da size de.
o zaman siz de lafinizi soylersiniz. aksam herkes kendi cocuguna baksin sen de dinlen / gez vs vs diyerek kayinvalideciginizi dusunen bir gelin olursunuz :KK70:
Hahahaha haklısn bunu yapmaya başladım zaten yavaştan akşam yürüyüşe gidiyorum bir saatliğie çıkıyrum evden ne yaparlarsa yapsınlar diyorum. Eşimle gezmelere gidemem eşim bu sefer hadi anne der yada çocuklar var nereye gidelim der ama bunu da deniycem önümzdeki günlerde bakalım nasıl sonuç verecek

Bence bayağı haklısın. Diyecek bişey bulamadım.
Sanırım evlerin arasında mesafe var, çocuğa hadi evine akşam oldu diyip yollayamıyorusun.
16 yaşındaki abla gayet güzel bakar çocuğa yani işine böyle geliyor anlaşılan. Kv biraz da oraya gitsin sen de çocuğunu oraya yolla bakalım ne diyecek :KK70:
aynen diyemem. Mesafe var. ilk zaanlar bakıyordu evlerinde sonradan sonradan ne oldu ne değiştiyse hepten bizde kalmaya başladı işte.

Kv gitsin aşağıda baksın dediğimde burada çocuklar sokağa çıkıyor en azından daha kolay bakması diyorlar orada öyle bir imkan yok daha zor olacaını düşünüyorlar bakmanın

Hahahaha haklısn bunu yapmaya başladım zaten yavaştan akşam yürüyüşe gidiyorum bir saatliğie çıkıyrum evden ne yaparlarsa yapsınlar diyorum. Eşimle gezmelere gidemem eşim bu sefer hadi anne der yada çocuklar var nereye gidelim der ama bunu da deniycem önümzdeki günlerde bakalım nasıl sonuç verecek

yani size guvendikleri cok belli, gorumceniz kayinvalideniz hatta esiniz.

kimse bana cocuk birakmaz, zira ben ikinci gunu derim, ay ben kendi cocuguma zor bakiyorum diye :olamaz:
oyle hakikaten de, calisan kisinin ne kadar zamani kaliyor ki geriye.

Kayınvalidem surat asmasın, eşimle kötü olmamayim düşüncesindeyseniz size yazacağımız tek şey abartmıyorsunuz, haklısınız olur. Buda sizi rahatlatmaz.

Keske biraz kendinizi düşünseniz, konu başlığında ki gibi bencil olsanız, böyle şeylerle karşılaşmazdınız.

Kendi evinizde huzurunuz yok, stresiniz tüm cevaplardan belli.

Siz bencil değilsiniz, görümceniz bencilin önde gideni ama. Tamam gündüz gelmesi sizin çocuğunuz için de iyi olur oynarlar, sıkılmazlar vs. Ama gece de yatılı kalması hem de her gün kabul edilemez. Bence 1 haftalığına kendi çocuğunuzla birlikte kayınvalidenizi görümcenize yollayın belki biraz dank eder görümcenize.
Yok kız dank eder mi ona hiç. Zaten evi darmadağın kaynanam gidinve toplayı verir iki kapta yemek yapar. ohhh o zaten rahat kafada... Kaynanam kalmaz ayrıca onda kadın eskiden kalıyordu tek çocuğu varken ikinci olduktan sonra rahat edemez oldu o evde artık kalmıyo ben orada rahat edemiyorum diyor.

yani size guvendikleri cok belli, gorumceniz kayinvalideniz hatta esiniz.

kimse bana cocuk birakmaz, zira ben ikinci gunu derim, ay ben kendi cocuguma zor bakiyorum diye :olamaz:
oyle hakikaten de, calisan kisinin ne kadar zamani kaliyor ki geriye.
aynen kız kardeşi var görümcemin evde çocuğu yok çalışmıyorda mesela ama bakamaz çocuk falan direkte diyor ama kötü olmuyor çünkü o kardeş ben desem kötü olurum

aynen diyemem. Mesafe var. ilk zaanlar bakıyordu evlerinde sonradan sonradan ne oldu ne değiştiyse hepten bizde kalmaya başladı işte.

Kv gitsin aşağıda baksın dediğimde burada çocuklar sokağa çıkıyor en azından daha kolay bakması diyorlar orada öyle bir imkan yok daha zor olacaını düşünüyorlar bakmanın
açık açık söyleyin siz de, bu kadarını da benim kafam kaldırmıyor artık diye. cesaretim olsa 2.yi doğurmasını ben de biliyorum de :KK70:

Kayınvalidem surat asmasın, eşimle kötü olmamayim düşüncesindeyseniz size yazacağımız tek şey abartmıyorsunuz, haklısınız olur. Buda sizi rahatlatmaz.

Keske biraz kendinizi düşünseniz, konu başlığında ki gibi bencil olsanız, böyle şeylerle karşılaşmazdınız.

Kendi evinizde huzurunuz yok, stresiniz tüm cevaplardan belli.
:KK43: ben neden böyleyim yaaa gerçkten çok kızıyorum kendime.... Neden anne baba beni böyle yetiştirdiniz diyorum bazen... ezik miyim ben diyorum yaa kendimi çok sorguluyorum gerçekten yaa.... Çalışıyorum tüm gün dışardayım onun vicdanını yapıyorum evime yeteri kadar zaman ayıramıyorum... Ya benim kadar iyi niyetli bir gelini gerçkten bulamazlar eve bir çöp alınsa kv min de fikrini alıyorum anne diyorum ben ona sonuçta ama o gel görki bunların değerini bilmiyor

açık açık söyleyin siz de, bu kadarını da benim kafam kaldırmıyor artık diye. cesaretim olsa 2.yi doğurmasını ben de biliyorum de :KK70:
İkinciyi doğurcamda olmuyorki Allah nasip etmedi henüz ama isityoruz eşimld. Olacak inşallah hayırlısıyla bekliyoruz :KK70: O zaman yularları elime alacağım asıl ben

aynen kız kardeşi var görümcemin evde çocuğu yok çalışmıyorda mesela ama bakamaz çocuk falan direkte diyor ama kötü olmuyor çünkü o kardeş ben desem kötü olurum

e olun ne olacak ki.
yani kendi cocugumla ilgilenemeyecek duruma sokacaklarsa kotu olurum daha iyi.
O evdeki en onemli kisi siz ve cocugunuzsunuz (sizin acinizdan boyle olmali yani)
onceliklerinizi o sekilde belirleyin. Su an cocugunuz belki zarar gormuyordur, kuzenler babaanne falan onun icin iyidir bilemiyorum pedagojik olarak dogrusu nedir.
Ancak sizin icin su durum his hos degil. Hem yorulup dinlenemiyorsunuz. Hem de cocugunuzla saglikli bir iliski kuramiyorsunuz. Bu dogru degil.

e olun ne olacak ki.
yani kendi cocugumla ilgilenemeyecek duruma sokacaklarsa kotu olurum daha iyi.
O evdeki en onemli kisi siz ve cocugunuzsunuz (sizin acinizdan boyle olmali yani)
onceliklerinizi o sekilde belirleyin. Su an cocugunuz belki zarar gormuyordur, kuzenler babaanne falan onun icin iyidir bilemiyorum pedagojik olarak dogrusu nedir.
Ancak sizin icin su durum his hos degil. Hem yorulup dinlenemiyorsunuz. Hem de cocugunuzla saglikli bir iliski kuramiyorsunuz. Bu dogru degil.
Evet sizde haklısınız kötü olalyım ne olacak. Birazda onlar üzülsün düşünsün.

X