Acaba ben abartıyor muyum, gerçekten bencil bir insan mıyım??

Kv gitsin aşağıda baksın dediğimde burada çocuklar sokağa çıkıyor en azından daha kolay bakması diyorlar orada öyle bir imkan yok daha zor olacaını düşünüyorlar bakmanın
İyi de orda bakması daha kolay diye kimse sizin evinize kendi evi gibi davranamaz ki.
Biraz evinizi mi sahiplenseniz acaba.
Yapılacak şey belli eşinize kayınvalidenize görümcenize herkese bu konuda rest çekip sadece kendi çocuğuna bakacaksınız.
İstemediğinizi söylemezsiniz, rahatsızlığınızı dile getirmezseniz kimse ne düşündüğünüzü bilemez.
Zaten olması gereken bir şeyi sağlamak bu kadar zor olmamalı.
Azıcık cesaret.

Valla canım seni benden iyi anlayan olamaz bu aralar. Çünkü seninkine benzer olay bende de var. Ben evlendiğimden beri kayınvalim bende kalıyor beden ayrı bir odası var. Eşim de evin tek erkek çocuğu ve en büyüğü kayınpeder de olmayınca biz yanımıza aldık kayınvalideyi. ( Ne gereksiz bir hareketmiş şimdi anlıyorum.)
Büyük görümcemin 7 yaşında bir kızı var benim oğlum da 6 ayaşında. Görümcem de çalışılıyor ben de çalışıyorum. Malum çocuklar okula gidiyor. Şuan yaz dönemi. Okullar kapandığından beri kızı hafta içi bizde üstelik çoğunlukla yatılı. Ben de buna katlanamıyorum. Neden yatılı kardeşim. Tamam gelsin gündüz akşama kadar kalsın sonuçta anneanne ilgileniyor benlik bir şey yok. ama ben işten gelip bir curcunanın içine girmek istemiyorum. İşten geliyorum sokakta oluyorlar onları tek tek içeri al yemek yedirmeye çalış oyala çünkü hep birbirleri teşvik ediyorlar yaramazlık konusunda yada diğer hangi şeylerde. Kayınvalidemin de doğall olarak pili bitmiş oluyor akşama kadar sinir sitres hat safhaya ulaşmış oluyor ama görümceme de bir şey diyemiyor. ( Bu arada görümcemin 16 yaşında da bir genç kızı var evde oda geliyor bazen ). Fark ediyorum rahatsız olduğum en önemli konu kayınvalidemin çocuklar arasındaki tutumu görümcemin çocuğuna daha inisiyatifi davranıyor. Örneğin bir yaramazlık yapmışlarsa direk benim oğluma kızlıyor ediliyor evde. Dün mesela eşim suyu boşuna akıtıyo muslukla oynuyor diye oğluma kızdı halbuki o an orda yiğeni de vardı bende sordum neden sadece oğluma kızıyorsun orada yalnız mıydı o dedim. Kayınvalide hemen atıldı ne olacaktı ona da mı kızsın, kızılacaksa ikisine de kızılacak dedim bana ne kadar bencilsin dedi kadın yaa..... Kİ ben bencil olsam şuan ne kaynanayla yaşardım nede torununu yatılı he gün evimde kabul ederdim..... Bencilin en önde gideni kendisi orda konuyu uzatmak istedi yoksa vereceğim çok güzel örnekler de vardı bu konuda...
Şimdi demem o ki kızlar bu durumda ne yapayım ben eşime her seferinde diyorum yine bizde mi kalacaklar, neden bizde kalıyorlar, daha ne kasar sürecek bu kalma işleri ( Eşimde sürekli biraz daha idare et, bilmem ne bana öyle geliyor ki okullar açılana kadar sürecek bu iş..) Ya ben kalmasınlar demiyorum hastalık olur, bir şey olur tamam kalsınlar etsinler ama akşam olup herkes evine çekildiğinde b,r huzur bir sezsizlik arıyor biz curcuna içindeyken o evinde balkon sefası yapıp kahve resimleri paylaşınca, yada bir arkadaşıyla buluşmaya gidince benim zoruma gidiyor arkadaş, milletin enayisi ben miyim???? Çalışıyor tamam amenna bırakacak bir yeri yok belki sabah bırakıp akşam alsın o zaman ona gelemiyor. Sabah kim erken kalkıp taksiye atlayıp çocuğu bırakacak annesine... ( Ayrıca bence evde ablasıyla idare edebilirler de o da ayrı bir konu) .. Yani o evin sahibi, hanımı benim ama beni bir kere olsun arayıp elif çocuklar sana gelecek, yada bugün sende kalabilirler mi diyen yok. Devamlı suretle annem aranıyor oda birşey diyemiyor çocuklara kıyamadığından gelsinler diyor. ama sinir sitresini ben çekiyorum kadının. Birey diyecek olduk bir kere şakayla karışşık çocukalrım size yük mü oluyor denildi.. Ben araya girmek istemiyorum eşime söylüyorum sürekli

Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın lütfen. İşte orda burda ona buna dert yanınca az içim soğuyor
Çalışıyorsa sana çalışıyor para mı veriyor sanki , Allah aşkına yollayın anasinida kocanizida yegenleride siz böyle yaptıkça tepenize cikmislar ,idare ette nereye kadar idare et iyi alışmışlar sizin eve görümce sefasını sürsün siz bakıcılık yapin herkese,eşinizle güzel bı tartışmaya bakar herkesi kovmak kurtulmak.

İkinciyi doğurcamda olmuyorki Allah nasip etmedi henüz ama isityoruz eşimld. Olacak inşallah hayırlısıyla bekliyoruz :KK70:
İkinciyi doğurcamda olmuyorki Allah nasip etmedi henüz ama isityoruz eşimld. Olacak inşallah hayırlısıyla bekliyoruz :KK70: O zaman yularları elime alacağım asıl ben
kusura bakmayın ama siz bu gidişle zor alırsınız o ipleri elinize :KK43:
istemiyorum demeniz lazım, kaynananız laf dersede çok istiyorsan git onun evinde bak benim evim otel değil diyin işine gelirse yani . zaten kaynanaya bakıyorsunuz bir de torunlarına mı bakacaksınız?

:KK43: ben neden böyleyim yaaa gerçkten çok kızıyorum kendime.... Neden anne baba beni böyle yetiştirdiniz diyorum bazen... ezik miyim ben diyorum yaa kendimi çok sorguluyorum gerçekten yaa.... Çalışıyorum tüm gün dışardayım onun vicdanını yapıyorum evime yeteri kadar zaman ayıramıyorum... Ya benim kadar iyi niyetli bir gelini gerçkten bulamazlar eve bir çöp alınsa kv min de fikrini alıyorum anne diyorum ben ona sonuçta ama o gel görki bunların değerini bilmiyor
Siz kendi değerinizi bilin sizde de bilmiyorsunuz ki 🤷
Sınırlarınızı çizmezseniz, haklarınızı ihlal eden çok olur.

Çalışıyorsa sana çalışıyor para mı veriyor sanki , Allah aşkına yollayın anasinida kocanizida yegenleride siz böyle yaptıkça tepenize cikmislar ,idare ette nereye kadar idare et iyi alışmışlar sizin eve görümce sefasını sürsün siz bakıcılık yapin herkese,eşinizle güzel bı tartışmaya bakar herkesi kovmak kurtulmak.
yok kız ne parası kadar zaman bizde kalıyor insan elinde birşeyle gelir. Bu çocuk sopnucda bu evde yiyip içiyo. Gözüm yok ama böyle de olmaz yani. Benim evimde herşey var yok mu. Ben oğluma bir alıyorken şimdi her şey iiki alıyorum ayrımcılık olmasın diye. Ama ben yine bencil oldum ya..

yok kız ne parası kadar zaman bizde kalıyor insan elinde birşeyle gelir. Bu çocuk sopnucda bu evde yiyip içiyo. Gözüm yok ama böyle de olmaz yani. Benim evimde herşey var yok mu. Ben oğluma bir alıyorken şimdi her şey iiki alıyorum ayrımcılık olmasın diye. Ama ben yine bencil oldum ya..
Ağzınla kuş tutsan yaranamazsin kimseye boşuna uğraşma niye iki aliyonki herşeyi sürekli sürekli yedir içir olmazki valla ben cekemezdim İnşallah sizde tez vakitte kurtulursunuz

Çok haklısnız ben şimdi eşime soruyorum bugün alackalar mı çocuğu alırlar heralde diyor. Ne olduki hayırdır diyor bana yaaaa
Evliliğiniz yeni değil.
Eşiniz sizin neyden rahatsız olup olmadığınızı, neleri istemeyeceğinizi bilmiyor mu?
Ona karşı da aman kötü olmayalım yaptıysanız hep, şimdi hayırdır diye sorar tabi.

Çocukların bana yük oluyor evet diyemediğin sürece daha çok üzülürsün.
Senin evinde seni takmayan insanlara haddini bildirin ya. Kadının çocukları kendine yük ki size postalamış zaten. Haksız arsız olunca haklı haksız olurmuş.
Ben yerinizde olsam çocuğumu alır anneme giderim o çocukta evine gidene kadar dönmem. Kesin ve net

Çocukların bana yük oluyor evet diyemediğin sürece daha çok üzülürsün.
Senin evinde seni takmayan insanlara haddini bildirin ya. Kadının çocukları kendine yük ki size postalamış zaten. Haksız arsız olunca haklı haksız olurmuş.
Ben yerinizde olsam çocuğumu alır anneme giderim o çocukta evine gidene kadar dönmem. Kesin ve net
Annem hasta benim parkinson hastası. Zaten annem sağlıklı olsa en başta bunları şimdi yaşamazdım ben :KK43:

Bu insanlar neden cocuk yapiyor yahu?
Bugun açılan kacinci bu konu böyle
Ne güzel dogur at baskasinin basina baskasi buyutsun , oh ne ala dunya
Yahu benim oglum gecen gun yurtfisindan anneannesine giderkrnbir gece kardesimin evinde kaldi , ben zaten gelinimizi arayip sordum kalabilir mi diye , cocuk gittigi gün yine aradim bin kere teşekkür ettim
Milletteki rahatliga bak saka gibi
Siz gercekten iyi katlaniyorsunuz , kardesimin cocugu dahi olsa hastalik vs gibi bir durum yoksa bende kalamaz bu kadar cok

Bu insanlar neden cocuk yapiyor yahu?
Bugun açılan kacinci bu konu böyle
Ne güzel dogur at baskasinin basina baskasi buyutsun , oh ne ala dunya
Yahu benim oglum gecen gun yurtfisindan anneannesine giderkrnbir gece kardesimin evinde kaldi , ben zaten gelinimizi arayip sordum kalabilir mi diye , cocuk gittigi gün yine aradim bin kere teşekkür ettim
Milletteki rahatliga bak saka gibi
Siz gercekten iyi katlaniyorsunuz , kardesimin cocugu dahi olsa hastalik vs gibi bir durum yoksa bende kalamaz bu kadar cok
bende öyle ben yengemi ararım sorarım hatta egemen çocukları ozledi az oynamaya gelebilir mi? ZAten kalmaz da ölüm hastalık vs olmadığı sürece. Ben de görümceyim ben neden böyle rahat değilim. Bak benim oğlum kayınvalide köye gitmişti 1 aylığına egemen de 3 yaşında falandı görümcem bakyı o dönem evdeydi çalışmıyordu. Ama ben sabahları bırakıp akşamda iş çıkışı koşa koşa gidip oğlumu alıyordum ondan yeterki kadar yük oldu çocuk diye

X