Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

Ne kada

Ne kadar abarttınız sanki makam istedik ihale istedik zaten hemşireyim aynı hastanede a servisinde değilde b servisinde çalışmak ve nöbetlerimin daha insanca olmasını istedim hepsi bu.
bir cok hemsirenin isteyipte gecemedigi yere gectiniz evet cok abarttik
sizi oraya gecirmek icin kimi (hangi torpilsizi alip) a servisinden sizin yerinize b servisine kaydirip insani sartlarda olmayan yere koydular acaba?

Böylelerinin iyi günleri uzun sürmez merk etmeyin kocası kapının önüne koyunca gelir geri begenmediği ailesine
Görüşmek istemiyosa zorlamayın sizde
Ablamla kocası aynı konumlardalar yani aynı görevi yapıyorlar, aynı imkanlara sahipler. Bize yaptığı ayıp elbet çok büyük umarım düzelir ne diyeyim ki.

Konudaki torpili fark eden ve konu sahibinin hic utanmadan sıkılmadan bunu boyle dile getirmesinden rahatsiz olan bir tek ben miyim yahu??
Konu sahibi ben ablaniz olsam bende gorusmezdim sizinle , insan utanir yahu torpille is yaptirdigini burara yazmaya , bu kadar ahlak disi talebi olan kardesim olsa ve bunun ne kadar ahlaksizca oldugunun farkinda bile olmayan bir kardesim olsayuzune bile bakmam onun bu kadar net soyluyorum

Daha dun burda bir konu vardi torpilim yok diye senelerdir issizim diye , yazik ya cidden yazik

Sizin calisma saatleriniz degisitirilince kim magdur oldu acaba ? Hangi torpilsiz hemsire sizin saatlerinizde calismaya basladi ??

İşte siz annem bile kapıldı diyorsunuz üstelik ablamla eniştem aynı görevleri icra ediyorlar; aynı imkanlara ayrı ayrı sahipler yani yanlarına gittiğiniz zaman (ki yıllar oldu en son) abartmıyorum gerçekten küçük bir imparatorluğa gitmiş gibi hissediyorsunuz herkes aman efendim tamam efendim pervane etraflarında... bizim de tek tesellimiz bu işte belki henüz görevin başlarında olduğu için böyle davranıyor zamanla daha yerli yerline oturup bizi kaybetmez diye düşünüyoruz...

Ne kada

Ne kadar abarttınız sanki makam istedik ihale istedik zaten hemşireyim aynı hastanede a servisinde değilde b servisinde çalışmak ve nöbetlerimin daha insanca olmasını istedim hepsi bu.
Insanca bulmuyorsan isi birakmayi dusunebilirdin. torpil daha insanlik disi

Peki oradaki hemşirenin benden farkı neydi de yıllarca benden iyi şartlarda çalıştı? O da orda çalıştığı yıllara saysın olmaz mı bu da adaletsizlik değil mi bir düşünün derim...

Sasirdigim bi konuyuda dile getirim torpilden herkes rahatsiz oldu rahatsiz olanlara soyluyorum boyle bi imkaniniz olsaydi sizdr kullanirdiniz kimse burda bos bos konusmasin
Herkes dedıgınız gibi değil annemin o imkanı olmasına rağmen kullanmadı o da hemşire
Varisleri ayyuka çıktı etik yönünü önemseyenler hala var...

Keza ben de okulda istedıgım gibi sıra alıp hatta almadan doktora gitme imkanına sahibim ama hiç yapmadım...
Yapmayı da düşünmüyorum çok önemliyse hastalığım özele gidiyorum....

Dini inancım pek yok ama etik önemlidir özellikle de insan hakları

Farkettim ama dikkate almadım.
Torpilsiz, kendi kendine kazıyan bu dünyada sayılı azınlığız.
Ki ben kazımadım zaten bir halt olmayacağını bildiğim için, bıraktım.

O kadar normal bir durum ki artık, işverenler soruyor açık açık ‘torpilin var mı’ diye.
Ben kul hakkı diye bas bas bağırırken, çevremde torpilsiz iş yapan bir ablamı bilirim.
Zamanında bir torpilliye kurban giden kariyeri, seneler sonra misli ile açılıp da olduğu konuma gelebildi.

Geri kalan tüm ama tüm tanıdıklarım, bir yerlerde aracı, bağlantı vs hep kullandılar.
Legal olma yolunca hızla ilerliyor bu durum:)

Sasirdigim bi konuyuda dile getirim torpilden herkes rahatsiz oldu rahatsiz olanlara soyluyorum boyle bi imkaniniz olsaydi sizdr kullanirdiniz kimse burda bos bos konusmasin

Yahu niye kullaniyim? Neden kendiniz gibi saniyorsunuz insanlari? Hak yemek diye bir sey var ve belki sasiracaksiniz ama bundan korkan insanlar var , neden baska insanin hakkini yiyeyim? Ben boyle bir torpille calisma saatimi degistirsem gece uyku uyuyamam kime haksizlik yaptim acaba diyr , herkes sizin kadar kotu degil

Bence buradaki asıl mesele hadi torpili de geçtim...
Ablam kocasının sayesinde yok imkanlarını kullanıyor yazmamış mı?
Ee kendisi ne yapıyor da mesela bunu dile getırıyor?
Bu haklı olan bir şey mi?

Reactions: 000
Hayır yani sanki görev/ünvan değişikliği istediğim yada ihale istemiş gibi tepki aldım arkadaşlar hastane sistemini bilmiyor sanırım aynı hastanede aynı ünvanla çalışıyorum hala sadece artık a servisinde değil b servisindeyim. ÇOCUKLARINOKULDA İYİ ÖĞRETMEN SINIFINA GEÇSİN DİYE BİLE KENDİNCE TORPİL ARAYANLAR BENİ ELEŞTİRİYOR.

Valla ben takildim hele bu durumdan utanmamis olmasi beni sok etti , ben utandim konu sahibi yerine
Bari bir isim dustu falan deseydi hic utanmadan yazmis torpili
Bilincli olarak kimsenin hakkini yemedim hayatim boyunca , fark etmeden yediysem de affetsin beni o kadar korkarim hak yemekten

Valla cocugum iyi ogretmene gecsin diye hic torpil falan aramadim verdim parasini ozel okula gonderdim , kimseye torpil yaptirmadim kimseden torpil istemedim , kimsenin hakkini yemedim , cok sukur geceleri de rahatlikla uyuyorum , sizi de istedigim gibi elestiririm bu konuda
Ablaniz cok iyi yapiyor sizinle gorusmemekle , utanc kaynagi olurdu benim icin sizin gibi bir kardes

Ala imkanım vardı, hala var.
Asla asla ne kendime ne eşime ne çocuklarıma kullanmam, kullandırmam ben!
Herkesi aynı kefeye koymayın.
Benim gibiler az olsa da varız!
Allahın bir göz oda evinde, yokluk içinde didinip çalışıp onca sınav kazanıp, 10 kişilik ailesinin tek umudu ve geçim kaynağı olacak adamın işini, rızkını ya da saç telini çalmaya hiç de meyletmeyen insanlar var, varız!!!

Peki oradaki hemşirenin benden farkı neydi de yıllarca benden iyi şartlarda çalıştı? O da orda çalıştığı yıllara saysın olmaz mı bu da adaletsizlik değil mi bir düşünün derim...
Belki isinde daha iyidir , hastalar daha cok seviyordur , liyakat diye bir kavram var ogrenmenizi tavsiye ederim
İsinde iyi insanlar iyi yerlere gelmeli , torpili olanlar degil

Bence buradaki asıl mesele hadi torpili de geçtim...
Ablam kocasının sayesinde yok imkanlarını kullanıyor yazmamış mı?
Ee kendisi ne yapıyor da mesela bunu dile getırıyor?
Bu haklı olan bir şey mi?
Ben orayı şöyle algıladım, kendisi de bağlantılar sayesinde o noktaya gelebilmişken, kardeşine bir iyiliği çok gördü demek istedi bence.
Onu kötülemek değil, kendine gelince hal bana gelince hak değil olarak söylemiş konu sahibi.

ÇOCUKLARI OKULDA İYİ ÖĞRETMENİN SINIFINA GEÇSİN DİYE KENDİNCE TORPİL ARAYANLAR BURDA BENİ HASTANEDE SERVİS DEĞİŞTİRDİM DİYE ELEŞTİRİYOR ŞAKA GİBİ... İNSANLAR İHALE İSTİYOR/ SIFIRDAN İŞ İSTİYOR / MAKAM İSTİYOR BÖYLE TANIDIKLARINDAN HAYIR HABERİNİZ OLSUN YANİ UZAYDA YAŞIYORSUNUZ SANIRIM.

Bu işler öyle malesef torpil ne zamandan beri iyi bir şey oldu ki?
Kendisi de öyle biriyle evlenir umarım....

Çok ya da az ablası geldi mi geldi sonucu bu kötü işleri normal karşılayan bir insandan bu tarz konuda da iyilik gelmez

Ne kada

Makam isteyememe sebebiniz sadece bir hemşire olmanız. Ablanız gibi mülkiyeli olsanız fırsatı kaçırmazdınız, nitekim ablanız da kaçırmamış. Siz bu çarkta servis değişikliğine razı olmak durumunda kalmışsınız, boşalttığınız pozisyona da torpilsiz biri geçmiş. Diyorsunuz ki ablam 10X kadar kul hakkına girdi ben sadece X kadar, halbuki kul hakkının miktarı olmaz.

Allahım 1 lira bile olsa haram lokma yemeyi normalleştirmesin, amin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…