Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

Belki isinde daha iyidir , hastalar daha cok seviyordur , liyakat diye bir kavram var ogrenmenizi tavsiye ederim
İsinde iyi insanlar iyi yerlere gelmeli , torpili olanlar degil
Mevcutta rahat bir yerlerde olanlar hep işinde iyi olan liyakatlı insanlar öyle mi diyorsunuz? Peki. Bu cümle bence sizin uzayda yaşadığınıza kanıt. İyi geceler.

Uzayda yaşamıyoruz, şuursuz değiliz sadece.

Edit: Kamu görevlisiyim ve birden fazla yerde çalıştım. Öğrendiğim şudur ki evet kimse uzun vadede işsiz kalmıyor fakat niyetiniz neyse o şekilde iş buluyorsunuz. Bu işler torpilsiz olmaz diyenler birilerinin araya gimesiyle iş buluyor, gerekirse birkaç yerden elenirim ama kul hakkına girmem diyenler de er ya da geç yine bir iş buluyor. İkinci kısım gece rahat uyur.

Son düzenleme:
Servis sorumlusu
Baş hemşirelik falan var daha aa neden isteyemesin yeterki biz gelişmekte olan ülke olarak kalalım...

Mevcutta rahat bir yerlerde olanlar hep işinde iyi olan liyakatlı insanlar öyle mi diyorsunuz? Peki. Bu cümle bence sizin uzayda yaşadığınıza kanıt. İyi geceler.
Oyle birsey demiyorum , ancak insanlar torpil yapmamali diyorum ve bunu da bu kadar rahat dile getirmemeli diyorum , kimse torpil istemese o zaman hak eden hak ettigi yere gelir , insanlarin hicbiri hak yememeli diyorum , ve torpili istemekten de utanmali diyorum ama anlamadiginiz cok bariz hala kendinizi savundugunuza gore

Daha aranız iyi değilken bile istekleriniz varmış.
Zorla sıkboğaz edip yaptırmışsınız. Ablanızın bakarız demesi konuyu geciştirmek için söylemesidir. Onu bile anlamamışsınız. İsrarla enişte aranıp torpil istenmiş. Artık aranız düzelmez.
Bir de yükseltme isteyin de tam olsun..

Kul hakkına girdiniz. Hak etmeden servis değişikliği yaptırdınız. Orada diğer düz hemşire mesai arkadaşlarınızın suçu günahı ne? Suçları tanıdık olmamasi mı? Onlardan ne farkınız var ki size iltimas geçiliyor??? Yazık çok yazık..

Turk filmlerndeki zengin koca delisi kizlar gldi aklima.
Bosver ya insan insana herzaman muhtaç.Zengin kocayi mali mulku kariyeri buldu sizi unuttuysa sizde onu unutun. Gun gelir devran doner kapiniza gelir pismanlikla.

Ablan yuz verse makam da istersin sen. O kadar normallestirmissin torpili

Trajikomik bir şey anlatayım.
Ben mesleğimi yapmıyorum, yapamam da zaten bu dikbaşlılıkla:)
Medya çalışanı olmam gerekiyor ama torpile sert tavrım yüzünden falan filan neyse.
Biz şuan üni arkadaşları olarak çocuk büyüten ve çalışmayan tayfayız.
Geçenlerde bir arkadaşımız söyledi, milletvekili danışmanı alınacak, isteyen var mı bağlantımız var diye.
O çocuk büyüten arkadaşlarım maaşı duyunca(ki hiçbirimizin maddi sıkıntısı yok) atladı mevzuya.
Araya ne adamlar koyuldu falan filan.
Biz kimiz, danışmanlık nedir, cv de ne var, mesleğimiz nedir hiç önemi yok.
Kaldı ki sövdüğümüz adamlara maddi çıkar sebebi ile hizmet etmek ayrı bir iğrençlik zaten.

Ve maalesef bir tek ben istemedim, içimden de diledim inşallah siz de olmazsınız diye.
Sırf keyfine evde canları sıkılıyor diye kul hakkına giriyor benim rolex saatli dostlarım
Çok komik değil mi, bana mı öyle geliyor?
O kadar normal ki torpil artık, işe başvurmadan önce adam yoksa başvurulmuyor falan.

Surdan topluca yazim eger bu bayan atanamayan yada is bulamayan birisi olsydi ve torpille işe girseydi tabiki boyle dusunmezdim ama bi servisden diğerine gecmesi ve bunun n icin yardim almasi hak yemek değil benim icin..

Hanımefendi illa bir insanın ailesi yada başka bir kişiyle iletişimi sınırlandırması için dövmesine, sovmesine, sokağa atmasına gerek yok. Bir laf der o an herşey biter zaten. Benim de annem bana 4 ay öncesine kadar herşeyi dedi yuttum annem sonuçta. Zaten sevgisiz buyutuldum. Aramızda bir duygusal anne kız bağı hiç bir zaman olmadi. Ama 4 au önce buz gibi soğudum. Zaten pek olmayan bağımız tamamen koptu gibi bir şey.
Kaldı ki arkadaşımla babası da aynı şekilde. Evlenip boşandı diye bir kelime söyledi. İletişimi sıfıra yakın şuan. Yani herkesin bir tahammülü var. Belli yasanmisliklardan sonra eyvallahi olmayabilir.
Birde ablanızı dinlesek keşke ?
Çünkü ablamlar 25 bin alıyor kocasının imkanlarıyla bir yere geldi v.s diye belirtmenizde inanilmaz bir hasetlenme enerjisi aldim. Ayrica kendi işinizi de telefonlarla hallettirme peşindesiniz. Size de o 25binlik torpil imkanı verilse Siz de hayır demezsiniz. Bence koskoca kadin ailesiyle görüşmek istemiyorsa vardır bir sebebi rahat bırakın insanları.

Pişkinliğinize pes doğrusu. Siz de haklısınız gerçi, hala bir yerlere liyakatle gelen insanlar var değil mi ama? Hani herkes liyakatsiz olsa neyse, var yani hala emeğimle elde edeyim insanları. Uzayda da değiller üstelik aramızdalar. O yüzden içiniz rahat olsun, siz bir telefonla rahat bir pozisyona geçin yine, bıraktığınız işleri o uzaylı enayiler halleder.

Surdan topluca yazim eger bu bayan atanamayan yada is bulamayan birisi olsydi ve torpille işe girseydi tabiki boyle dusunmezdim ama bi servisden diğerine gecmesi ve bunun n icin yardim almasi hak yemek değil benim icin..
Calisma saatleri icin de torpil istemis , belki degistirdigi saatler yuzunden kucuk bir bebegi olan bir anne magdur durumda kaldi? Hic mi akliniza gelmiyor gercekten bunlar , belki saatini aldigi kisi ek is yapiyordu o saatte aile butcesine katki icin , belki evde bakima muhtac yaslisi vardi
Bunlar hak yemek degil mi size gore?

Bu tip şeylere asina olduğumuz icinanlatılanlar sasirtmadi. Bana gore torpilin en kotusu hastaların hakkina giren ve tanidiklarini kayiran doktor /saglik calisanlari.

Oteki türlüsu beni ilgilendirmiyor diyecek kadar umursamazim bugunlerde. Siz de cok umursamayın konu sahibi. Gerci sizin umursamaniz biraz da al gulum ver gulum ilişkisine dayaniyor.

Konu başlığındaki duygulu, vefakar kardeş ve üzgün evlat konuda yok. İçerikte duyguyu tam verememişsiniz

Yazdığınız tek şey ablanızın ezelden beri para düşkünü olduğu, şu anki ve gelecekteki aylık geliri, eşi aracılığıyla bir yerlere geldiği, mükemmel hayatı ve hayırsız evlat oluşu...

Babanız nasıl üzülüyor, ne yapıyor, ne diyor; siz ne diyorsunuz bu olanlara, düzeltmek için ne yaptınız vs hiçbir şey yok.
Söylediğiniz tek şey para para ve para.
Önceden ablanıza harcanan para ve şimdi kendi kazanıp harcadığı para.

Son olarak torpille mükemmel bir final yapmışsınız, tebrik ederim.
Onu da ablanız değil enişteniz yapmış.
Ailenize uzun zamandır uzak duran, tatillerde bile gelmeyen kadından bir şey istemişsiniz, bakarız deyip bir daha açmamış telefonları.
Ama siz yılmayıp enişteyi arayarak amacınıza ulaşmısınız.
Ablanızın ailesine mesafe koymasını doğru bulmamıştım ama şu yaptığınızdan sonra kadın mesafe koymasa neler yapabileceğinizi hayal bile edemedim.

Sorunları neyse ailenizle ablanız çözsünler bence. Aman siz uzak durun.

Benim de var çevremde böyle bir akrabam. Aşırı buldumcuk. Utanıyor bence geldiği yerden çevresinden. Sizinki de öyle muhtemelen. Açık açık babam üzülüyor daha sık ara gel deyin. Gelmezse yapmazsa da kendi bilir. Elinizden birşey gelmez sonuçta.

Ne kada

Ne kadar abarttınız sanki makam istedik ihale istedik zaten hemşireyim aynı hastanede a servisinde değilde b servisinde çalışmak ve nöbetlerimin daha insanca olmasını istedim hepsi bu.
Ee diğer kalan servisteki insanca çalışma saatleri olmayan hemşirelere nolcak ?
Sizin durumunuz saat değişimi isteyecek kadarına yetmiş ki onu da 2 kere arayarak yaptırabilmissiniz. Ablanızın durumu müstakil ev isteyecek kadar yetmiş. Aradaki fark nedir tam olarak ?
Siz gözünüzde ablanızın aldığı maaşı o kadar buyutmuşsunuz ki sınıfı yükselince 35bin alacak diye bile hesabı buraya aktarıyorsunuz. gözünüzde buyuttuğunuz para bazı insanların 1 aylık tatil parası bile değil yalnız.
Zaten duygusal abla kardeş ilişkiniz yok sizinde ona karşı. Görüşmemekle mantıklı bir karar vermiş kendisi ✌

Aslında ablasının neden yüz vermediği, telefonlara çıkmadığı belli oldu. Yüz vermediği halde istediğini yaptırmak için eniştesinin arayan bir kardeşi var, yüz verse daha çok ister diye düşünüyor bence

Birde ozellikle suan 25 bin aliyorlar ama sınıf yükselince 35bin olacak, müstakil evlerde oturup arabalarla geziyorlar diye belirtip sonunda babam çok üzülüyor ama demesi ?? oturup kârı koca aldiklari maaşı hesaplıyor ama arayı düzeltmek istemesinin sebebi babasının çok üzülmesi. Tamam inandık

erkek kardeşin/abin var mı bilmiyorum ama sende acayip bir kötü görümce potansiyeli sezdim..
yada elti...

Ben tam tersini düşünüyorum.
Torpili tabii ki onaylamıyorum. Ben kendi sektörümde dönen torpiller, adam kayırmalar yüzünden batma noktasına gelmiş insanım. Kendi fırsatım da oldu ama hiçbir zaman, hak etmediğim tek kuruş parayı yemedim. Hak etmediğim hiçbir şeyi elde etmeye çalışmadım.

Ama insanlar 2 sene 3 sene iş bulamıyor ve mecburen harıl harıl torpil arıyorlar. Onaylamıyorum ama gerçekten zor durumda olanları anlıyorum. Onca sene okuyup eve ekmek götürememek kolay bir şey değil.

Anlıyorum diyorum ama kastettiğim şey de torpille memur olmak ya da birini yerinden edip bir yerlere gelmek ya da emeksiz para kazanmak değil. Biri aracılığıyla bir iş bulmak falan. Bu tam olarak torpil de sayılmaz belki ama neyse, demek istediğim anlaşılmıştır umarım.

Bu hanımefendi ise sırf toto rahatlığı için adam sokmuş araya. Keyfinin kahyasından başka bir gerekçesi yok yani.
Kim bilir kimin hakkını yedi.
Asıl bunun anlaşılır tarafı yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…