Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

garibim neclaya da kizmamak lazim. anasi firsat bulsa kocasinin cenazesi cikmadan yerlesecekti kizin evine 🤣 olan leylaya oldu 😅
anasini hic sevmedim en bastan beri..bugun bolumde fikret onlara geri donuyor diye konu ne bilmeden 3 gune eve geri donersin diyor.
Annesi bana birini hatirlatiyor ya neyse ...😑

Bir de diğer anlamadığım buradaki size ahlak dersi vermeye çalışanlar da bu haddi nereden buluyorlar? Ahh sevgili sütten çıkma ak kaşık, ahlak ve doğruluk timsali kk kadınları😁
Torpilliler nasil da belli ediyor kendini. Yanlisi savunmak için dogruyu soyleyenlere camur mu atmaniz gerekiyor? Nasil guzel mi baskalarinin hakkini yemek?

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

bizim toplumumuzda ailevi meseleler hep sorunlu. aile kavramına çok fazla anlam yükleniyor (hastalık derecesinde) ve bu da kangren sebebi. bence belli bi yaştan sonra aileden kopmak şart kendi gelişimimiz açısından. gerçekten kangren bu meseleler ve bu yüzden belli bir mesafe olması gerektiğini düşünüyorum, eğer arada sorun varsa. bu hayatı bir kere yaşıyoruz kimin ne dediği, ne yaptığı bizi etkiliyorsa ailemizde olsa uzak durmakta fayda var. aile demek zaten kötü gününde, mutlu olduğun zamanlarda, uzak olsan dahi aradaki saygıyı ve sevgiyi eksik etmemektir, bir şeyler paylaşmaktır. bir ailede yolunda gitmeyen bir şeyler varsa düzelmiyorlarsa, bilerek isteyerek zarar veriyorlarsa kendini aile için heba etmek doğru değil, kendi hayatımıza bakmamızda hem beyin sağlığımız için hem ruh sağlığımız için gerekli.

Sasirdigim bi konuyuda dile getirim torpilden herkes rahatsiz oldu rahatsiz olanlara soyluyorum boyle bi imkaniniz olsaydi sizdr kullanirdiniz kimse burda bos bos konusmasin
Abim ve yengem bir havayolu şirketinde yıllardır çalışıyorlar.Yengemin babasıda aynı şirkette ve en kıdemlilerinden.Yengemin teyzesi “Gel seni de sokalım” dedi ama kimsenin önüne sırf adamım var diye geçipte hakkına girmeye tenezzül bile etmedim bence genelleme yapmayın bilip bilmeden de kimsenin günahını almayın.Allah,kitap diyipte hemen her işlerinde torpile başvuran iki komşum var ikisininde yedikleri haklar daha bu dünyada yakalarına yapışıyor sonra gidip orda burda ağlıyorlar “Allahım biz ne yaptıkta başımıza bunlar geliyor” diye.Atanamadığı için intihar eden gencecik öğretmenler gelsin torpil yapanlarının gözünün önüne,sadece bu kadar diyorum.

Bu kanıya sadece servis değiştmek ve nöbetlerimin daha “insanca” olmasını istediğim için mi vardınız? Beni yükseltmesini başka bir göreve getirmesini istemedim geçtiğim serviste de düz hemşireyim yani
İyi de torpili olmayanlar niye "insanca" şartlar altında olamıyor? Üstelik sizin nöbetleriniz insanca duzenlenince buyuk ihtimal baskalarinin nobetleri iyice insanliktan cikmistir.

Herşeyi anladım üzülüyordum sizin için ki son paragraftan önceki paragraf beni bozdu.
Liyakat sistemine neden uymuyorsunuz acaba ? Birilerini araya sokuyorsunuz işiniz tamam ama üst düzey tanıdığı olmayan kişi o serviste çalışmak zorunda mı kalacak?
Valla konuyu okuyunca aklıma direk yaprak dökümü necla geldi. Allah evladın da hayırlısını versin. Balık baştan kokuyormuş

Kimi okuyor bürokrat olup 25 35 bin kazanıyor halamı dha dün mağaradan çıkmış konuşmayı dahi bilmeyen eşi Fransada sadece inşaat işçiliği yaparak ayda 25 bin TL kazanıyor.
Ne garip bir dünya...
Ablanız için diyecek lafım yok.
Ben somradan görme olduğu kaanarına vardım
O iscinin bordrosunu gormeden inanmayin size telafuz edilen rakama 😂😂 yok oyle bir isci maasi fransada

O ablalar şuan içerde
Sizde söyleyin çok havaya girmesin bişey olur alırlar 1.sınıfını sizde asgari ücret alsa bari dersiniz vatandaşın parasıyla gününü gün ediyorlar sanki atomu parçalıyorlar
Sanırsın harward standford bitirmiş

Hiçbir evliliğin ve mevkinin garantisi yok. Ablanız o pembe bulutlardan yere kafaüstü çakıldığında(İnşallah olmaz) babanızın omzunda ağlar. Allah evladında hayırlısını versin. Sizinde torpil istemeniz çok yanlış. Kul hakkına girmişsiniz.

X