Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

Başka bir durum olabilir mi? Her şey göründüğü gibi olmayabilir belki başka bir sebebi vardır
şahsen ben muhteşem tozpembe hayatının görüldüğü kadar muhteşem olmadığını sorunlar yaşadıgını bu yüzdden
bunu aliesinden saklamak belli etmemek istediği ve bunalım olduğu için uzaklaştıgını düşündüm

Hayat çok acımasız.. siz farklı haylie kurdunuz onun bütün bu imkanları ailecek etkileyecek sizi ve hepiniz o imremrek baktığın mükemmel hayati yasayacaktınız. Ama ablan yalnız olmak istemiş.. Sende ablanın evine giren aylık geliri hesaplamak kadar inceleme hayatını bırak... hakkin olmadan torpille neden servis değişikliği için o sevmediğin ablamadan medet umuyorsun sende kendin hakkinla gelseydin ?
Ablan cevap bile vermeyince enişteni arayarak istediğini almışsın sonuçta... belkide ablan bitmeyen isteklerin olacak diye koydu mesafe sen biraz o acıdan düşün..

Ne sebebi olabilir ki başka hiç bir sorun olmadı aramızda kavga gürültü falan olmadı hep para sıkıntısı vardı işte başka bir şey yok
akrabalar arasında hiç görmediğim biri anlatılırdı. O da üst mevkilerden. Ailesiyle görüşmez, kimse nerede oturduğunu bile bilmezmiş. Gizli tutması gerekliymiş. Belki size anlatamadığı şeyler vardır belki mecbur bırakılıyordur

Herseyi anladim da mevcut hukumetin sonu niye yakin onu anlamadim

Böyle bişey olacağını zannetmiyorum ablam sessiz kalacak sinecek kadın değil yıkar ortalığı kötü şeyler yaşıyor olsa. Üstelik konumu itibariyle de öyle şeyler yaşaması da olası değil. Kocası da gerçekten sever ablamı ablamda seviyordu gerçekten ta o zamanlar üniversite öğrencisiyken bile... Adam otururken bile böyle ablamın gözünün içine bakıyor..

1. sınıfa ayrılmak deyince aklıma iki meslek geldi

Emniyet müdürü ve hakim

Hakimin müstakil evi olmaz lojman vs apartman

Başsavcı desek o zaten birinci sınıftır

Kaymakam yahut valilerdeki konumlar birinci sınıf diye ifade edilir mi bilemedim

Telefon ile servis değişikliğini vali bey ararsa yaparlar da başka şehrin valisi ararsa zor

Yani enişte sizin yaşadığınız şehri arayacak oradaki vali ya da kaymakam da sizin amiri arayacak

Ben ablanız olsam bu tarz bir istek ile kimseye gebe kalmak istemem gerekirse değiştirirler der geçerim sağlık vs derseniz olur arar da sizin servis değişikliğiniz için torpil olmadı diye kadını neden gömdünüz

Muhtemelen bu isteklerden bunalıp ilişkiyi azaltmıştır

Her aranınca saatlerce konuşmak zorunda mı ben de diyorum anneme işim var şimdi kapat yeter diye ne var bunda

Bence şapkayı önünüze koyup düşünün

Siz ablam topille bu hayati yasiyor vatandasin vergisiyle bir eli yagda bir eli balda diyorsunuz.vah vah bizi unuttu annem babam icin uzuluyorum diyorsunuz ya emin olun o imkan sizde olsa ondan farkli olmazdiniz bence. Cunku baska insanlarin hakkini yiyerek torpille istediginizi yaptirmissiniz ablanizdan bir farkiniz yok. Bu ulkede issizlikten, acliktan yada bebegine mama alamadigi icin kendini olduren insanlar varken bu milletin iligi somurulerek sasaa icinde hayat surenler bir gun tepetaklak olacak.

Ozaman rahatlarsiniz ablanizda tipis tipis ailesine doner.

Kendi göbeğinizi kendiniz kesmeyi öğrenin. Tanidik vasıtasıyla iş hallettirmemeyi öğrenin. Kendi servisinizi amirlerinizle görüşerek degistirmeyi öğrenin. İkna kabiliyeti edinin. Daha yazarim da ban gelir.

Ben servis değişikliğine takıldım.
Bende... Oraya gelene kadar konu sahıbesine hak veriyordum. Ama şikayet ettiği abladan kişilik olarak bir farkı yok gibi sanki. Basit bir hastane içi yer değişikliği ve nöbet düzenlemesi için hatırlı kişileri araya sokacak kadar etik dışı davranan birinin, ablasının kıymet bilmezliğinden, ataya babaya saygı göstermemesinden şikayet etmesi saçma olmuş. Bu arada yine gördük ki adamı olmayanın bu ülkede bir yere gelmesi artık imkansiz. Nöbet bile torpille düzenleniyor.

Ee siz niye servis değişikliği için bu güce sahip olan ablanızdan medet umdunuz ozaman?
Ablanızın yaptıgı cok cırkın resmen tavuk yumurtadan cıkmıs kabugunu begenmemıs olmus fakat sızın ıcın de torpıl yapılmaması gerekırdı dıye dusunuyorum

Ablamın aldığı eğitim bulınççunduğu konuma ters bir eğitim değil; mezunu olduğu fakülte Türkiye’de batı tarzı bürokrasinin kaynağı olarak görülen 160 yıllık bir fakülte. Ama elbet her mezunu o konuma gelemiyor bunu söylemek istedim. Yoksa tarihte başbakanlar, sayısız bakan üst düzey bürokrat ve diplomat çıkarmış bir fakülte.

Bu dedigim ablaniz ozelinde degil milletin cogu aclik siniri altinda yasarken faturasini odeyemedigi icin yorgan altinda otururken devletin basindakiler ve tayfasinin bukadar yuksek meblaalarda ucretle satafat icinde yasamasini bir vatandas olarak dogru bulmuyorum. Olsun bir atiyorum muhendisi, ulkesi icin uretsin deger katsin ulkesinib gurur kaynagi olsun alsin aylik 100000 tl helal olsun ama bir koltukta oturmak bazi makamlar haric cok gerekaiz abartilmis ve kabartilmis durumda Vatandaa aglarken

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…