Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

Ben olsam gider yüzleşirim senin derdin ne diye ne yaptık havan kime diye içindekileri dökerim ondan sonrada kendi bilir ...

Evet.
Sonuçta birisini "araya sokarak" servisinizi değiştirtmişsiniz. Torpil sadece iş bulmak, yükselmek için kullanılan birşey değildir.

Elbette sizi anlıyor ve hak veriyorum.

Reactions: BYV
Ben çocukluğunda ve gençliğinde ailesini maddi anlamda sömüren ,düşünmeyen bir kişiden her seyi beklerim .Böyleleri bencil olur ve sadece kendi çıkarlarını düşünür.

Mutlaka bu da bir rahatsızlıktır ama bilemiyoruz tabi.

Aynen anlattiginiza yakin bir abla taniyirum...sonunu hic anlatmayayim icim kaldirmiyor...siz de üzerine gitmeyin ararsa konusun aramazsa takmayin o yolu ayirmis belliki ..yolun sonunda ne olur kimbilir...Allah biz sizin mallarinizdan eksilterek sinariz diyor hicbisey sonsuz degil...babaniza evlat siz olun herkesin kendi sinavi

Mesela o başarılı olduğu için benim ihtiyaçlarım hep ikinci plana itildi. Onun eskileriyle düşe kalka büyüdüm o ise bütün imkanı tek başına kullandı ama yine de memnun olmadı.

kardeşim eşimi arasa basit dediğiniz servis değişikliği torpili için ben de şahsen bir uyuz olurdum.
ablan neden o kadar köklu yerden mezun da aynı imkanlar verildiği halde sen senin deyiminle duz hemşiresin.
çalışan dağı aşar işte.
babanlara öyle davranması yanlış ama sanki bir durum var gibi.

Herseyi anladim da mevcut hukumetin sonu niye yakin onu anlamadim
Kişisel gozlem. Son secimde bir sürü buyuksehiri kaybetmeleri, ekonomik kriz, neredeyse son 20 yildir basta olduklari icin cok büyük bir genc kesimin olmasi ve onlarin "bakin gecmiste ne kotu gunler vardi" diye korkutulamamasi,batan gemiyi terkeden farelerin türemeye baslamasi gibi nedenlerle bir vatandas olarak kisisel görüşüm bu yönde.
Ama o mesaji siyasi bir icerik olsun diye yazmadim. Malesef bizim gibi ulkelerde elime gücü alan yedi duvele dagitiyor- yandas toplamayi seviyor. Sadece bu donemin eleştirisi degil. Her basa cikan once adamlarini yayiyor. Birinin yakını olmak bir okul okumaktan daha kiymetli... bir festivalde organizasyon surecinde calismistim gecen senelerde. Ic kisimda degil de dis kisimda standini kurmak isteyen bir adam vardi. Ben de yetkililere sordum planin belli oldugunu-disaridaki herkesin yerinin onceden belli oldugunu ve onlara ozel standlarin coktan yapıldığını soyleyip reddettiler. Sonuc: festivalin ilk gunu orayi gezen ,meshur bir cankayali'nin korumasi (evet vallahi koruması) bunlardan biriyle taniş cikti. Hemen marangoz su bu falan geldi- heryer tiklim tiklim insan kaynarken o disaridaki alandan yer acip stand yaptilar adama yani bu kadar basit bir olayda bile torpil dönüyor. Konu sahibi gibi servisini degistirmek istiyorsan da torpil dönüyor. Bakin,ankarada enistesi olan istediği shiftte kalmis. Gariban gece vardiyasinda...
ne kadar uzucu bir olay.
ama guzel tarafi gelenin gidici oldugu. Nasil bir zamanlar abla abi evinde olanlar ne hikmetse mezun olur olmaz hemen mulakatla devlete ataniyorsa (tv bile olmayan evlerde rahat rahat calistigi icin atanan-emegin hakkini alan arkadaslari tenzih ederim) ve su an devirleri degisince zor durumda kaldilarsa konu sahibinin ablasi gibi haketmedigi kadar cok (vergilerden toplanan) paraya ve guce sahip insanlar da bu devir gecince zor durumda kalacaklar. Bu hep boyle oldu ve hep boyle olmaya da devam edecek...
(Son 5 yıldır ilk defa bir BAN'a bu kadar yaklaştım. Korkuyorum Mune'nin serrinden)

yapcağınız tek şey arayıp sormayın aklınıza bile getirmeyin o yok gibi yaşayın sonradan gördümcük pişman olur eni sonu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…