Ablamın artık bizi küçük görmesi ve iletişimimizin kesilmesi... Ne yaparım bunu düzeltmek için?

25 bin maaş ve devlete ait evde oturuyorlar...
Bizde asgari ücretle bin lira kira verelim.
1000 tl kira kalmadı inanin..
istanbulun en ücra köşesi bodrum kat yıkık dokuk yerleri 1.200-1.500 e verir oldular..
aylardır ev bulamıyorum mesela..
asgari ücrete zam yapmaya gelince kuş yemi kadar yaparlar..
sonra insanlar habire kartlara kredilere yükleniyor..

Ablanın tarafını duymayi çok isterdim. Bazi aileler çünkü "biz okuttuk, bize borçlusun" kafasında olup çocuklarını soymaya çalışıyor...

Burada bile ihtiyacı olmadığı halde kızlarının 3 kuruşluk kazancına göz diken, eline yol parası sayıp bütün maaşa el koyan aileleri okuyoruz.
"O kadar sene okuttum, ben yemeden enişte mi yesin" deyip kızının evliliğine engel olmaya çalışanlar var.
Ablaya sorsak o ne anlatır bilmiyoruz. Kadına direkt nankör, hayırsız evlat muamelesi yapılmış.

konu sahibinin asıl derdi aile bağları değil ablasının sırtından torpille bir yerlere gelemediği için bunca hırsı bence..

Aynen öyle.

konu sahibinin asıl derdi aile bağları değil ablasının sırtından torpille bir yerlere gelemediği için bunca hırsı bence..
Kesinlikle bence de öyle. Icerlemis aldiği maaşları ve müstakil evi. O enerjisini de istemeden de olsa konuyu yazarken çok belli etmiş. Duygusal bir durum yok ortada :)

Amma anlatmışsınız, Ankara Siyasal deyin geçin işte.

Kesinlikle bence de öyle. Icerlemis aldiği maaşları ve müstakil evi. O enerjisini de istemeden de olsa konuyu yazarken çok belli etmiş. Duygusal bir durum yok ortada :)

ben olsam bunca rakamları aklımda tutamam
tapu kadastro mübarek tüm mal varlıklarını birikimlerini ileride bu birikim ne kadar olacak hepsinin hesabını tutmuş..

Baskalarinin hakkina girmektir bu. Dayisi enistesi olmayan n’apsin? Sizin gibi insanlardan nefret ediyorum.

Ne kada

Ne kadar abarttınız sanki makam istedik ihale istedik zaten hemşireyim aynı hastanede a servisinde değilde b servisinde çalışmak ve nöbetlerimin daha insanca olmasını istedim hepsi bu.

Malesef kendiniz de aynı hataya düşmüşsünüz. Herkes daha insanca çalışmak ister. Ama malesef ülkemizde çoğunluk insanca çalışamıyor. Ablanızın bulunduğu konuma birilerinin desteğiyle geldiğini söylerken, kendinizinde aynı şeyi yaptığınızı görmeniz lazım. Siz şimdi insanca çalışıyorsunuz. Ama bir başka biri tanıdığı olmadığı için sizin kaçtığınız görevi yapıyor şuan. O da insanca çalışmak istemez mi? Ayrıca hiç kusura bakmayın ama ablanızı çıkarınız için aramışsınız. O size dönüş yapmayınca işinizi halletmesi için eniştenizi aramışsınız. Bu hiç hoş bir tavır değil. Ablanızın sizden uzak olmasındaki nedenlerin altında kendinizi de düşünmeniz lazım. En başta yazılarınızda sürekli ablanıza karşı kıskançlığınız ön planda. Demek istediğimi yazdıklarınızı tekrardan okursanız anlarsınız. Kendi öz eleştirinizi yapmalısınız. Sürekli yok şu kadar alıyor. Şuraya gelirse şu kadar alacak. Şunlara yararlanıyor. Onun eskileri ile büyüdüm. Ben arka plandaydım deyip durmuşsunuz. Aslında asıl sorun onun sizi aramaması değil. Sizin içinizde ukte kalanlar. Şuan yaptığınızında farkındasınız. Torpille iş halletmişsiniz ve içinizi rahatlatmaya çalışıyorsunuz. Yok ablam şu konumda, yok bizi aramıyor, yok ben hep arka plandaydım.... Niyetim sizi üzmek değil. Dediğim gibi yazdıklarınızı okursanız anlarsınız. Ablanızı birilerinin burda yermesi sizi yüceltmez....

Toptan torpilli konu patlatmalık
Biri yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor. Öteki ankaradaki kayınpeder enişte çok para var bu işte mantığıyla nöbetlerini değiştirtiyor. Biri nankör, öteki kul hakkına giriyor. Ağlayan ana baba oluyor. Yazık...

Peki sizin gibi ensesi kalın akrabası olmayan çalışanların "insanca" nöbetlere hakkı yok mu? Bu da hak yemek haksızlığa uğratmak değil mi?

Birinin size gerçekleri söylemesini bile hazmedemiyorsunuz. Hak yemenin büyüğü küçüğü olmaz. İhale alınca mı torpil oluyor? Makam isteyince mi torpil oluyor? İğne isteyince torpil olmuyor mu? Torpilin büyüğü küçüğü yok! Birilerinin yaptığıda sizin yaptığınıza ölçüt olmaz. Sizin "yok ben pastadan bir çatal aldım, o büyük dilim aldı" demeniz hatasız olduğunuzu göstermez.

Yapacak bisey yok. Otur konus diyecegim ama telefonlarina bile cikmiyor. O zmn careler tukeniyor. Elbet bir gun pisman olur.

Kardeşim benden etik olmayan bişey isteyecek bende haliyle kabul etmeyeceğim ve o gidip eşimi arayıp işini gördürecek ha? Ablanızı yerin dibine sokmuşsunuz eşinin gözünde.

Kardeşim benden etik olmayan bişey isteyecek bende haliyle kabul etmeyeceğim ve o gidip eşimi arayıp işini gördürecek ha? Ablanızı yerin dibine sokmuşsunuz eşinin gözünde.
Abla sanki çok değerleri olan biride aynı ikiside
Sadece abla büyük kardeş küçük oynuyor
Torpille genç yaşta bürokrasiye nufüzlu büyüklerine dayanıp bir yerlere gelmişler ablayla enişte
Eee haliyle bu kadar yiyorsunuz bizide görün diyor kardeş
İki hırslı kardeş biri yolunu bulmuş diğeri de bulur :)
Bu ülkede torpilde hırsızlıkta usulsüzlükte ahlaksızlıkta normal
Yeterki küçük çalma küçük oynama

İlahi adalet yok dedim kaç kişi beğenmemiş
Yok var mı yok
Ağır şartlarda 2 küçük çocuğu olan sevgi hemşire tüm olumsuzluklara rağmen çalışmaya devam edecek
Torpili olan ayşe hemşire ise daha iyi bir birimde daha rahat şartlar sağlanacak
Kendine zaman ayıracak gezecek dinlenecek

Adaptasyon diye birşey var ya adapte olur uyum sağlarsın yada elenirsin
İnsanlar aş iş için hiç ilgili olmadıkları eylemlere yöneliyorlar birilerine yaranmak adına
Yani keşke konu şu hemşire kızımızın olayı kadar basit olsa
Yahu bu ülkede damat ekonomi bakanı
Niye bu kızın üzerine bu kadar gidiliyor
Çünkü gücümüz ona yetiyor değil mi
Ne diyeyim sizde haklısınız

Size böyle pislik gibi davranan birisine neden minnet ediyorsunuz servis değişikliği için geri dönmemiş enistenizi aramissiniz belki evde adam demiştir kardeşin aradı benden torpil istedi fln. Ztn sizi sallamiyo ben olsam minnet etmem onu da silerim allahindan bulsun derim. Para ile değişen insan benim için kan bağı bile olsa bitmiştir suratına da bakmam asla.
Ben olsam servis değişikliği için değil babama böyle terbiyesizce davrandığı için azarlamak ve yazıklar olsun demek amaçlı arardım ama sen hakkını cikarindan yana kullanmissın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…