Ablamın Amirinden Hoşlanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
80 diyelim o baraja. Eskiden 70ti 80e çıktı. Sandığınız gibi de kolay değil 80 almak. Mülakata hak kazanamayan ikinci kez deneyen tonla arkadaşım var. Zeki entelektüel olmaz hepsi sözü çok doğru değil yani. Belirtmek istedim.
Ben de sınava girdim bir kere 60 alıp ağzımın payını aldım. 3 ay çalışmama rağmen.

Yerleştiremezsiniz bu suçtur. Sahte belge ile hakimim ve savcıyım demek belgede sahteciliğin ağırlaştırılmış halidir. Hakkınızda yapılacak en ufak bir şikayette nitelikli halle yargılanırsınız ben doktorum demekle aynı şey değil. Şayet herhangi bir şüpheniz varsa e tespit ekranından (bir nevi yazılanları notere onaylatmak gibi bir şey ) yazdıklarımın ekran görüntüsünü alıp cimere yazarak vatandaşlık görevinizi yerine getirmelisiniz. benim sevimsiz arkadaşınızla ilgili suç duyurusunda bulunacağım gibi
Hepsinde ismimin baş harfini açıl bıraktım ki gerçekten hem güzel sanatlar okuyabilecek kadar sanata yatkın hem de sonra amaaaaannn neyse diyip şak diye hukuk fakültesi üstüne adli yargı sınavını kazanacak kadar Zeki çok yönlü kadınlar olabileceğini kavrayın diye

Son düzenleyen: Moderatör:
O dönemden siyaset bölumüne aktif yazan en az 12 üyeyi eski konulara bakmadan yazabilirim; egecell ismini ise bu yıl gördüm. E egecell Geçmişten tanıdığımız bir üyeyse ; kimdi ? , merak ettim.
Office ile duvar yazışmalarımız hala duruyor yav. El ele banlanırdık sürekli. Bi ara baya kullanırdım burayı sonra aklımdan uçup gitti belki 3 yıl girmemişimdir. Bu sene yavaş yavaş girmeye başladım. Aklıma eserse arada bir

Şey screenshotların alt kısmını kırpıp resimleri tekrar yüklerseniz iyi olabilir, gizliliğiniz açısından. Siz daha iyi bilirsiniz tabi sanata yatkın ve şak diye hukuk fakültesi ardından adli yargı sınavını kazanacak kadar zeki biri olarak

Yalnız kendinizi ifşalamışsınız. Bence silin fotoları. Hakimlik sınavı zor Allah için ona bir şey diyemem ama mezun olduğunuz hukuk fakültesi açık ara en düşük puanlı hukuk fakültesi. Burssuz girenler üni sınavında tüm soruları C yapsa girer

Son düzenleme:
Uyardığınız iyi oldu o konuda en ufak bir ironi yok söylediğimde gözümden kaçmış tekrar teşekkür ederim

evlendim ya o nedenle soyismi değişti sorun değil. Çekindiğim bir şey de yok burada konulup mesajlaştığımız çok arkadaşım var

ya şimdi buradaki insanların bazıları gerçekten yalnız insanlar. bir gruba ait olmak, bir şeyin bir parçası olmak istiyorlar. bazılarının bilgisi, görgüsü ne kadar azsa ne yazık ki sesleri de o kadar fazla çıkıyor, bu doğru. kimisi ben zenginim, en iyi okullara ben gittim kimisi ben güzelim kimisi ben çok fakirim ve ruh sağlığım yerinde değil kimisi en çok şeyi ben biliyorum diye bağırıyor. herkesin zevkine hitap eden birileri var. bu oluşumu bir organizma gibi düşünmek lazım. her birey bir şeye hizmet ediyor. fikirleri hoşumuza gitmese bile her bireyin özgürce düşüncesini ifade etmesine razı olmak zorundayız. bunun için kimseyi cezalandırmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Hangi okul?

Katılıyorum. Bir de aslında kamuda genel geçer tartışılan konularda fikir beyan etmek dışında burda gerçekten suç işleyip bunu açıkça anlatan (bebeğimi dövüyorum, çocuğumu beslemiyorum, eşimden şiddet görüyorum, abimin tecavüzüne uğradım.... vs gibi hatirlayabildiklerim) üyeler hakkında çok üzülsek de bazen bizim elimizden birşey gelmiyor mesela..onlara yetkileri dahilinde aynı hassasiyeti gosteriyorsa alnından öpmek isterim , samimi olarak, bunu bilmek bile beni çok rahatlatır şahsen...Ayrica mesleğine olan sadakatini ve koruma güdüsünü de çok iyi anlıyorum ve destekliyorum ama takıldığı söylem içinde bulunduğumuz platformun doğasına uygun olarak sadece amacını aşan bir yorum mudur yoksa gerçekten ceza gerektirecek bir durum var mıdır, bilemiyorum...

Son düzenleme:
türk yargısının hali meydanda. kim olursa olsun bir yargı mensubunun gelinen noktadan memnun olacağını sanmıyorum. o kişinin söylediğini başka biri söyleseydi belki umursanmayacaktı. buna ad hominem denir yani mesele konu hakkındaki fikir değil onu söyleyen kişi. hatta bence buna argumentum ad odium denir. söz konusu kişi belli ki çok kişinin gözüne batan biri ve sopalanması hoşa gidebilir fakat kime yapılırsa yapılsın haksızlık haksızlıktır. isanın dediği gibi tanrının hakkı tanrıya sezarın hakkı sezara.

Valla beni zerre ilgilendirmiyor ister savcı olsun, ister hakim olsun ben kendi adıma ciddi tutarsızlıklar ve absurd seyler farkettim ve inanmadım acik soyleyeyim. Ayrica kimsenin beni inandirma zorunlulugu da yok siteyi kapattigim
Çok yönlülük demeyelim de zengin bir aileye mensubum mu desek acaba Bahsettiğiniz pkul epey düşük puanla alım yapan bir vakıf üniversitesi.
Ayrıca sevimsizlik diyorsunuz ama kendini sürekli övmek daha sevimsiz görünüyor bana mesela. Kudra benim arkadaşım değildir, hiçbir zaman da olmamıştır ama şunu söyleyebilirim bir gün olsun burada kendini övmemiştir. Siz neden ona bu kadar bilendiniz bilmiyorum ama bu konuda kimseye hakaret etmedi. Kötü bir şey söylemedi. Kendi görüşünü söyledi. Ben sadece haksızlık olarak gördüğüm için tavrınızdan rahatsız oldum. Ona takmışsınız kafayı resmen pusuda bekliyorsunuz. Hakimseniz dahi bir insanı bu kadar kafayı takıp köşeye sıkıştırmak için pusuda bekleyip sonra da mesleğinizle üstüne yürümeniz bence etik ve sağlıklı bir tavır değil.

Koskoca savcı size 40 dakika ayırıp muhabbet mi etti,üstelik kek yiyerek çay içerek.Maşallah o makama okadar rahat erişip(ablanız var biliyorum)bukadar rahat 40 dakikayı nasıl savcı size harcadı?
Bu mümkün olamaz o makamlar öyle gelen geçen hanı olamaz size inanmadım.

İşte bunu diyorum
Kişi pazar günü üye olmuş pazar 5 gibi konuyu açmış 19:30 dan sonra yok ve o 2 saatte KK da yapılacak her şeyi yapmış avatar duvar kağıdı imza avatar yazısı vs...
Çok ilginç....

Yahu K Kazen bu üyeye az önce yazmadı mı? Hakim işte kadın neyine inanmıyorsunuz daha

Yok abla burada amaçları farklı bak anlatayım;

Kadının ne olduğunun ne önemi var ki? Bir meslek grubu burada çok ciddi zan altında bırakılmış. Aynı şikayeti her hangi biri de yapabilir. Sade vatandaş olarak bu şikayeti sizde yapabiliriz. Son sayfalarda yapılan asla üyeyi korumak fikir özgürlüğü saçmalığı değil tam tersine " E egecell isimli üyeyi gaza getirip hadi yap ta görelim" modudur. Kimsenin kimsenin hakkını koruduğu filan yok, yapılan; yapamaz ki yapamaz ki, tabi tabi tabi bende şuyum mesajı veriliyor.

Madem fikir özgürlüğünden bahsediliyor bu konuda doğruluğa inanmayan arkadaşları "aynı mesajı yazmaya davet ediyorum." Fikir özgürlüğünü savunuyorlar ya hadi hadi .... O mesajın suç olmadığını düşünen cesur bireyler arıyoruz.

Var mı içinizde o mesajı yazabilecek delikanlı... bakın gaza böyle getirilir, sizin ki laf olsun torba dolsun. E egecell hakim olsa ne olur olmasa ne olur. Yapılan fikir özgürlüğü değil ciddi ciddi suçtur. Sizler yazılanların ciddiyetinin farkında değilsiniz sanırım.

Böyle atıp tutup 3 gün sonra Kazen abi ben bilmem ne sınavına girdim bu soruşturma karşıma çıkabilir, kazen abi kocama şunu yazdım böyle bir soruşturma olursa bu yazdıklarımda çıkar ne olur şunu da sil bunu da sil diye gelirsiniz. Hey gidi hey mangalda kül bırakmayanlar ordusu...

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…