Ablam evlenecek düğünde ne takmalıyım ?

Banada hiçbir şey yapılmadığı için eşine hak veriyorum kaldıki insaflı davranmış yarım altın takalım diyormuş ha senin tarafından bakınca sende haklısın cünkü bnde kardeşlerime bilezik takmayı düşünüyorum lakin işime maaşıma güvenip böyle düşünüyorum yoksa diğer türlü bu kadar rahat olamazdm ama eşimde kendi ailesinden görmediğini bizden gördüğü için çalışmaSamda kendide bilezik takmaya çalışırdı şimdi eşimin kendi ailesine gelecek olursam kız kardeşi bekar evlenirse çeyrekten fazlası haramdır ona ama abisii ne takmak isterse taksın beni ilgilendirmez karışmayacağm cünkü bz evlenirken kız kardeşi çalışıyordu 100 lira bile takmadı sevimsiz

Parayı sen kazanmıyor isen bilezik veya yarım olayına etkin olmaz. Adam çalışıyor sonuçta.
Bir şey yapılmamış adam da kendince haklı.
Sen de kendince haklısın.

Benim de ablam ben evlenirken çalışmıyordu YL yapıyordu. Bana bir şey takmadı. Ben ona 22 ayar 30 gr bilezik takacağım kocamı da hiç alakadar etmez. Kardeşler arasında sen taktın ben taktım yoktur bizde. Yani bizim sülalede kim ne taktıysa onu takarsın olayı yok zaten. Durumu olanlar hep en iyisini yapar çünkü amaç evli çifte destek olmaktır.
Hiç anlamıyorum bir kardeş niçin diğeri için “ama o bana yapmadı, etmedi” diye düşünür. Ben ablama tabiri caizse canımı bile veririm, kardeşlik bu demek ya hu..

Adam haklı.

Ablan işe girip, ailen durumu düzelttikten sonra, size gelirken bir poşet hediye bile getirmiyorlarmış. Ki bu, nezaketen el insanına giderken bile yapılır. Bunun maddiyatla bile ilişkisi yok. Bu değeri görmediğini için bilezik yapmak istememesi normal bence. Hatta siz öyle gizli biriktireyim, takayım falan hesaplarına girerseniz, sizin başınız çok ağrır ilerde.

Bizde de kardeşlik aynı böyle.
Sanırım eşinin takıldığı konu şimdi ailesinin durumları çok iyiyken bile hiçbir hediye vesaire yapmamış olmaması galiba.
Ben hiçbir şeyi karşılıklı yapmam valla. Ben evlenirken kardeşim bakardı ne taktı onu bile bilmiyorum,o evlenirken yapabildiğim en güzelini yaparım. Ama şu var ablam ve kardeşim benim çocuklarım için ölür biter. Ailede tek torun iki çocuğum zaten ellerinden gelse dünyayı sererler önlerine.
Belki hep tek taraflı bir şey bekleniyorsa da adam kendini enayi gibi hissediyor olabilir.
Karışık işler yaaaa

30 bin lira az bir meblağ değil bence. Çalışmıyormuşsunuz hem, eşinize zor gelmiş olabilir.
İnce bilezik alabilirsiniz. Yarım altın da ayrıca makul görünüyor.

En az tam altın takılır. Ama tam takacağıma 10-15 gram bilezik takarım daha iyi. Bence böyle şeylerin kardeş arasında lafı olmamalı. Siz çalışıyor musunuz onu görmedim

Benimde ailemin durumu hiç yoktu evlenirken. Yeni mezundum ve atanmamıştım daha herşeyi eşim kendi yaptı. Ki eşimin anne babası da yok bu arada tekti. Ailem Düğünümde sadece çeyrek takabildiler düşün :) ne eşim ne ben bunun sonrasında lafını etmeyi hiç düşünmedik. Lafını etseydi sanırım çok soğurdum eşimden. O an kimin gücü neye yetiyorsa onu yapmalı. Fazla beklenti huzursuzluk getirir. Sizin eşiniz aile olamamış ne yazık ki

Bence de eşiniz haklı. Aynı şeyi eşinizin ailesi yapsaydı sanmıyorum kayın yada görümceye bilezik takmak isteyeceğinizi. Anne babanız da ayrı bir olay. Bi hediye getirmeyi düşünemeyecek kadar nezaketsizler demekki. Ablanız da yeni evleneceğine olduğuna göre o da ailenizle gelip giderken bişey getirmemiş anlaşılan. Yarım gayet yeterli.

Ben çalışmıyorum,eşim kendi maaşı yattığı zaman her ay hesabıma kişisel masraflarımı karşılayabilmem için para gönderir maaş gibi
ayrica ablana aldigin altini bile kocanin alinteriyle alacaksin. adam tabii ki karisir. karistirmadan özgürce bonkör olmak istiyorsan bir ise girmeyi dene.

Zaten düğünde ablama taktığımda görecek illa ki gizli olmayacak her türlü görür.Ablamın düğünü 4 ay sonra.O zamana kadarda fikrinin değişeceğini hiç düşünmüyorum
Kim öle kim kala 4 ay uzun bi süre. He ama siz çok istiyorsanız size verdiği paradan kenara biraz koyun. Bi bilezik olmasa da tam altın falan bişey daha takarsınız illa da yapıcam diyosanız. 10 Gr 22 ayar bilezik şu şartlarda gerçekten büyük bi hediye. Pazar günü ablam saydığım birbirimizin nikah şahidi olduğumuz kuzenim evlendi çeyrek taktım. Heralde param çok olsaydı da bilezik takmazdım çünkü karşı taraf bana o kadar büyük bi hediye takamadı mahçup olurdu.

Ya benim bildiğim 8 ayar olduğunda hem kararıyor hem de bozdurman gerekse çok fazla zarar ediyorsun Bizde çok ayıptır 8 ayar takmak. Ona vereceğin paraya 22 ayar 1 gram bile olsa onu al derler.

Gönlümden bilezik takmak geçiyor
es parasiyla gecer tabii. cok istiyorsaniz, o kadar yuce gonulluyseniz girin markete asgari ucretle iki ay calisip iki aylik tam parayla 34 bine alin ablanıza istediginiz bilezigi. madem cok gonlunuzden geciyor.
emegi siz vermeyince harcamak ne kolay

Son düzenleme:
Bir şey izah etmeyin ve yarım altın takın. Neticede onun size taktığından daha fazla bir takı takmış oluyorsunuz.

önce bulmamıştım ama şu durumda eşinizi haklı buldum. Siz de çalışmıyormuşsunuz ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…