Ablam altınlarını çaldı

Çoğu hırsız dedektörle geziyor artık. İstediğiniz kadar saklayın tek kırlenti yerinden oynatmadan bulup alıyorlar.
Yaaa eve girsin bulduğunu alsın sorun değil neden elimle vereyim diyorum kudra 😂
Ya en azından biriktirdim cahillik ettim evde sakladım ama çalındı dersin bu daha beter 🤦
Benim evde altın yok zaten de inşallah hırsızlık falan olmaz ben çok korkuyorum hırsızdan 😔

Alıntılamaya yüzü olmayıp, başka konularda kadın haklarını savunup burda sırf hırsızlık yaptı diye eşin himayesine kadını teslim eden, düşüncelerimi boş duyar olarak gören ama bir kadının eşi tarafından bu sebeple dövülmesine içinin soğuyacağını söyleyen cinsiyetçi düşünceli üyeye demek istediğim şudur; iki yüzlüsün. Çok iki yüzlüsün.
Feminizm bu değil ya...
Ne alaka eşin himayesine sokmak...

Yani duyulmasını istemiyorum ..yoksa çoktan gereken neyse yapmıştım ama hem babam hem eniştem hem eşim üzülür ve bir ömür bu damgayla dolaşır diye kimseye soyleyemedim
Kız bırak ya o düşünmemiş sen niye düşüneceksin. Söyle bilsinler. Atmden para yolladıysan kanıtlarsın zaten git şikayetçi ol valla

Babası. Kardeşlerin babası.
Annesini engellemiş ablası. Babasının da ona ulaşabileceğini düşünmüyorum. Aynı evde yaşadıkları için ona ulaşabilecekleri en mantıklı yol eniştesi. Ama zaten haber verirler babasına büyük ihtimalle. Ciddi bir kalp rahatsızlığı yoksa tabi. Bizim ailede olduğu için böyle bir durumda dedeme kızın hırsız çıktı kardeşinin parasını çalmış diyemeyiz.

Alıntılamaya yüzü olmayıp, başka konularda kadın haklarını savunup burda sırf hırsızlık yaptı diye eşin himayesine kadını teslim eden, düşüncelerimi boş duyar olarak gören ama bir kadının eşi tarafından bu sebeple dövülmesine içinin soğuyacağını söyleyen cinsiyetçi düşünceli üyeye demek istediğim şudur; iki yüzlüsün. Çok iki yüzlüsün.
Valla benim için kadın - erkek yok, insan olarak bakiyorum. Suçlu kadınsa da erkekse de ifşa edilmesi hak bence. O çalarken düşünmüyor, kadın neden 'duyulursa' diye düşünsün ki?
Hırsız kadınsa daha mı az hırsız? Aman ablamın eşi duymasın diye soğuk su mu içsin?
Çok ilginç bir bakış açısı.
Abla zaten iletişim yollarını kapatmış, anneyi de konu sahibini de engellemiş.
Geriye ne kalıyor?
Ya kadıni iyice sıkıştırıp,rezillik çıkartip parayı ödeme sözü verdirmek,
Ya da karakola gidip şikayetçi olmak.
Her iki durumda da eşi zaten öğrenecek olayları.
Kadın, eşine söylemese direkt polise gitse,aksam eve memurlar geldiğinde koca öğrenmeyecek mi? Daha büyük rezillik değil mi? Hem belki uzlaşmak isteyecek adam olayı öğrenince,ama şikayetçi oldu diye kamu davası olacak,uğraş dur... Bence ilk hareket herkese yaymak,rezillikle almaya çalışmak olmalı. İkinci hareket de baktın olmuyo,kanıtlarla polise gitmek.
Eşinden çekinen hiç yapmayacakti. Sizin öneriniz ne? Mesela sizin çok yakınınız ayan beyan sizin 30 bin liranizi çalıp sizi engellese, "soğuk su iç" dese siz ne yapardınız?

Valla benim için kadın - erkek yok, insan olarak bakiyorum. Suçlu kadınsa da erkekse de ifşa edilmesi hak bence. O çalarken düşünmüyor, kadın neden 'duyulursa' diye düşünsün ki?
Hırsız kadınsa daha mı az hırsız? Aman ablamın eşi duymasın diye soğuk su mu içsin?
Geriye ne kalıyor?
Kadın, eşine söylemese direkt polise gitse,alsam eve memurlar geldiğinde koca öğrenmeyecek mi? Daha büyük rezillik değil mi? Hem belki uzlaşmak isteyecek adam olayı öğrenince,ama şikayetçi oldu diye kamu davası olacak,uğraş dur... Bence ilk hareket herkese yaymak,rezillikle almaya çalışmak olmalı. İkinci hareket de baktın olmuyo,kanıtlarla polise gitmek.
Eşinden çekinen hiç yapmayacakti. Sizin öneriniz ne? Mesela sizin çok yakınınız ayan beyan sizin 30 bin liranizi çalıp sizi engellese, "soğuk su iç" dese siz ne yapardınız?
sabahtan beri borsadan 200 300 kazanabilmek için uğraşıyorum.30 bin gibi bir paraya el koyacak kardeşim de bir de beni engelleyecek ha.evinin önüne oturur gelen geçen herkese anlatırımmmm.tüm akrabalara da anlatırımm.hırsız rezil olacak diye mi düşüneceğim?o engellerken paranın üstüne soğuk su iç derken düşündü mü beni?

Aynı olayın 30 senelik versiyonunu biliyorum. İnanın 30 sene sonra dahi unutmayacaksınız. Başkaları duymasın ailemizde böyle bir şey olduğunu diyerek susarsanız bu sizden ilerde başka şekillerde tezahür edecektir.( psikolojik sorunlar kesin cepte bu olaylarda) Hırsız olan arsızdır da çünkü. Onun hiç kınanmadığını ve cezasını çekemdiğini görünce çok ezilirsiniz. Hem haksızlığa uğrayıp hem utanmak kadar yıpratıcı bir şey azdır. Kardeşin bunu yapması basit hırsızlık olayının yüz katı bir yük yüklüyor insana.
Şu an söyleyeceğime " ben asla yapamam" diyebilirsiniz ama yıllar sonra hala buna dertlenmek istemiyorsanız yapmalısınız. Ablanızı arayın yarına kadar altınları teslim etmediğin takdirde konuşma kayıtlarımızla polise gideceğim deyin. Ve bunu cidden yapın. Kendinizden emin olursanız zaten korkup hemen teslim edecektir.Ona ulaşamıyorsanız direkt eşini arayın. Annenize güveniyor belliki.
Ve tabiki eşine ve eşinize de duyurun. Anneniz engel olacaktır ama kusura bakmayın böyle bir halde sizin yanınızda olmuyorsa kendi bilir.
Siz olayı yeni yaşadınız ve şoktan büyük resmi göremiyorsunuz ama aslında çözümü de zor değil. Yetwr ki milletin ağzına bakmayın. Yoksa bunun derdini evdeki çocuğa kadar herkes çeker. Allah yardımcınız olsun.
Eminim annesi yanında olmayacaktır. Çünkü ben de yaşadım öyle oldu. Kesinlikle söylemesi gerekiyor belgeli bir şekilde, dediğiniz çok doğru psikolojik olarak çok yıpratıyor.

Yorumları okumadım, yerinizde olsam bütün dekontları bir araya getirip enişteme yollarım. Hatta bu konudaki watsap yazışmalarını falan da yollarım. 30 40bin lira paradan bahsediyorsunuz. Başına ne gelirse gelsin, hiç de umursamam. Neymiş o öyle ben bozdurdum harcadım.
Bu da size ders olsun

Malesef telefonlarimi acmiyor
Eşini arayın ona söyleyin.
Madem utanmıyor size sormadan satıp harcamaya,üzerine bir açıklama yapmaktan aciz,hatta telefonunuza çıkmıyor, eşi de bilsin hatta ne zaman ödeyeceksiniz ihtiyacım var,ablama ulaşamadım diyin. Geri ödemesini sağlayabilirsiniz bu şekilde ki banka üzerinden göndermişsiniz her halükarda ispatlanır.
İnsanlık hali ihtiyacı olmuş olabilir ama insan arar der şu kadar altının var,borcum olsun sana ,kullanabilirmiyim,şu zaman öderim vs diye. Bir müsade ister.
Sanki cebine harçlık gönderdiniz.
Öte yandan kendi birikiminizi kendiniz yapın,kendiniz muhafaza edin artik,bankaysa banka,altınsa altın.

Aslına bakarsanız ablanız gemileri yakmış. Duyulup duyulmaması onun umrunda değil ki, size sormamış, söylememiş resmen üstüne yatmış, bir de pişkin pişkin telefonları açmıyor. Ailesinin durumu iyi ki ,ona ev ve araba almışlar. Eşiyle konuşup paranızı isteyin. Az para değil sonuçta. Onun düşeceği durum, onun umrunda olsaydı sizinle konuşurdu. Baştan hata etmişsiniz ama olan olmuş artık. Ve üzülerek söylüyorum, sizin bir ablanız yok artık. Bari paranızı kurtarın.

Bizim ailede var boyle cocukluktan hirsiz yetisti maalesef,
biz de farkindaydik ama ailemiz hep aman kimseye duyurmayalim seklinde yaklastilar olaya.

Ne oldu dersiniz,
simdi yetiskin ve vukuatlari da gayet tolere edilemeyecek durumda.

Bu konuda da belki giden altin sizin icin tolere edilebilir bir sey, ama boyle seyler ortaya cikmadikca bu kisiler dozaji artiriyorlar.
Yani ablaniz illa ki kendini bir sekilde rezil edecektir, o yuzden siz kendi paranizi kurtarmaya calisin.
Ve bu yaptiginiz da ablaniza kotuluk degil, bir bakima iyilik olacaktir, daha buyuk hata yapmasinin onune gececektir.

Onun disinda bu konuda okudum birikim yapamayip boyle el altindan isler cevirenleri / cevirmek isteyenleri. Yazik ama, hem kendinize hem o insana kotuluk. Ya kendiniz yapin birikiminizi ya da yapmayin, boylesi cok daha uzucu degil mi.

Geriye ne kalıyor?
Kadın, eşine söylemese direkt polise gitse,aksam eve memurlar geldiğinde koca öğrenmeyecek mi? Daha büyük rezillik değil mi? Hem belki uzlaşmak isteyecek adam olayı öğrenince,ama şikayetçi oldu diye kamu davası olacak,uğraş dur... Bence ilk hareket herkese yaymak,rezillikle almaya çalışmak olmalı. İkinci hareket de baktın olmuyo,kanıtlarla polise gitmek.
İlk mesajımda ben de çevreye duyurması gerektiğini söylemiştim ilk sayfada olması gerek. Ya da ikidir tam bilmiyorum. Hatta polise de bildir ama bir şey çıkar mı bilemem demiştim.

Ay var ya siz de gerçekten ilginçsiniz. Soğuk su iç nereden çıktı ben nerde dedim öyle bir şey? Sabahtandır ilk haber eşe verilmemeli sanki kadını şikayet eder gibi, al karın böyle biri ne yaparsan yap der gibi dedim. Ne yapayım büyük puntolarla mı yazayım? Neden kafanızdan düşüncelerimi tamamlayıp bana mâl ediyorsunuz?

AMCA, HALA, TEYZE, BABA DURURKEN İLK EŞE SÖYLENMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM.

Kocası onun çobanı/sahibi değildir de babası mi sahibidir? Al sana yeni bir eril bir hareket daha😂 ya babası döverse??
Evlendiğine ve ailesi ayrıldığına göre o himayeden çıktı diye düşünüyorum. Babayı bir büyük olarak görüyorum erkek olarak değil. Ya sabır ya selamet.

X