Ablam altınlarını çaldı

Bu hayatta kimseye güvenilmez bunu bilirim.. Benim kız kardeşim ev peşinatı için biriktirdiğim altınlarımı "çaldı". Hatta millete peşkeş çekti. Bu parayı harcarken başta fark etmemiştim , eski iş yerimden alacağım vardı onu aldım dedi. Millete hediyeler aldı kendine çeşit çeşit ayakkabı ve elbiseler. Ben fark edince de 2 haftadır sevgili olduğu kişiye kaçtı. Herkes biliyordu onun aldığını , yine de sizin yaptığınız gibi aman evlendi orda rezil olmasın dedim. Yanlış yapmışım, bana zarar verebilmek adına her şeyi yaptı. Aram kiminle iyiyse o kişiler benden uzaklaştı. En sonunda ailemden oldum , nasıl olduysa onun yanında oldular. Allah'a havale ediyorum bu süreçte yaşadıklarım o kadar ağırdı ki psikiyatriye gittim. Herkesten , her şeyden korkuyorum artık diye. Beni bu dönemde en iyi anlayan yengemdi. (Çünkü en az benim kadar ona da zarar vermeye çalıştı) Bazen el kızı diyorlar ya gelinlere o öyle değilmiş işte. Düşmanını annen bile doğuruyormuş.

Allah herseyin hayırlısını versin kardeşinde. Kardeşten kalleşlik görmüşsünüz ne yazık ki.

Linçleneceğim ama böyle bir durumda kadının eşi manyaksa bile gider söylerdim. Hırsıza niye acıyayım.
Allahın dolandırıcısı, hırsızı dayak yiyecek diye mi düşünmemiz gerekiyor anlamadım ben. Duyarların nirvanası olmuş

Abla değil herhangi bir başka kadın evimizden, cebimizden bir şey çalarsa şikayetçi olmayalım, ceza almasın o zaman. Mazallah kocası babası falan döver duyarsa.

Ama haber verilmezse eğer kadının eşini de dolandırm ihtimali yok mu?

Kaş yaparken göz de çıkarılabilir. İlk söylenmesi gereken eş olmamalı. Dediğim gibi koca kadını "baaak senin karın böyle yaptı hıh şimdi dür hesabını" diyerek eşine şikayet etmek doğru değil. Burada kadın haklarını savunan çoğu kadın eş bunu yapsa alkış tutacak durumda...

Kusura bakmayın ama aklınız mı yok? Sizin telefonlarınızı dahi açmıyorsa yapılacak şey belli.
Önce tehdit edin, telefonumu bugun açmazsan her şeyi herkese söyleyeceğim, hatta polise gideceğim diye.
Ve eğer açmazsa ilk önce eniştenize olmak üzere kendi eşinize ve dahi gerekirse polise söyleyin.
Eniştenin tavrına göre artık.
Dolandırmış, abla evet ama oluyor işte böyle şeyler, kardeşini dolandıranı hiç duymadık mı? Duyduk.
İyimserlik yapacak durumda değilsiniz. Telefonlarınızı açmayıp sizden kaçması, ipleri koparmak demek zaten.

Eşinin manyak olduğundan ona zarar vermesinden korkuyorsa ya kendini korumalı ondan uzaklaşmalıydı ya da daha aklı selim davranıp bu tarz bir durumda kalmamalıydı. Aile evinde yaşasaydı da babasına anlatmayalım belki şiddet uygulayacak mı diyecektik? Babasından şiddet gören de bir sürü kadın var. Ailesi ileri derece manyaksa babası abisi bilmem nesi de sen bizim adımızı hırsıza mı çıkardın diye kadının ayağına da sıkabilirler? Tüm ihtimalleri düşünürsek yaptığı yanına kar kalsın dememiz gerekir. O ihtimalleri ablanın kendisinin düşünmesi gerekirdi. İnsan ailesinden para çalarken bunun kocasının babasının kulağına gideceğini düşünebilir herhalde.

Ama haber verilmezse eğer kadının eşini de dolandırm ihtimali yok mu?
Eşinden gizlensin zinhar söylenmesin demedim. İlk söylenmesi gereken eş olmamalı, sanki kadının ebeveyni eşmiş gibi davranılmamalı dedim. Kadın erkeğin himayesinde değildir tek başına bireydir. Kadını eşe şikayet etmek onu eşin himayesine sokmaktır bana kalırsa. Ben çok feminist düşüncelerdeyim şuan aslında.
Kadının yaptığının yanlış olduğunu söyledim. Konu sahibinin onu korumaması gerektiğini de söyledim. Ama tekrar söylüyorum direkt muhatap eş olmamalı.

Kadın haklarını savunuyorum. Eşi ablasını dövse asla alkış tutmam. Ama adam ben hırsız bir kadınla daha fazla evli kalmak istemiyorum derse de desteklerim. Kardeşinden çalan kocasından da çalar anasından da.

Polise gidebilecek kanıt yok konu sahibinin elinde. Ablası telefonlarını açmıyor. Ona ulaşabilecekleri muhtemelen tek yol eşini aramak. Sizce şu an yapılması gereken ne? Komşusunu mu arasınlar kadının.

Alıntılamaya yüzü olmayıp, başka konularda kadın haklarını savunup burda sırf hırsızlık yaptı diye eşin himayesine kadını teslim eden, düşüncelerimi boş duyar olarak gören ama bir kadının eşi tarafından bu sebeple dövülmesine içinin soğuyacağını söyleyen cinsiyetçi düşünceli üyeye demek istediğim şudur; iki yüzlüsün. Çok iki yüzlüsün.

Parayı adam çalmış olsa da karısına söyle derdik. O zaman adam kadının himayesinde mi olacaktı? Feminizmin fazlası zarar, dozunda tüketmek lazım.

Polise gidebilecek kanıt yok konu sahibinin elinde. Ablası telefonlarını açmıyor. Ona ulaşabilecekleri muhtemelen tek yol eşini aramak. Sizce şu an yapılması gereken ne? Komşusunu mu arasınlar kadının.
Babası. Kardeşlerin babası.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…