ABD, Çin ve Rusya anlaştı: "Teyyip gidici"

Oowwww:))

Yazimi alintilayanlara tek tek cevap vermeyecegim zira alintilanan yazimdada dedim " isteyen istedigi gibi vatansever olsun, ben kuru kuru mars söyleyip, and okumakla vatansever olunamayacagini, vatanseverlik anlayisimin coook baska oldugunu" söyledim söylüyorum.

Herkes sizin gibi düsünmek zorunda degil.

Ayrica "okullarda size bunu ezbertletmisler simdi söylüyorsunuz "diyen kisi inanin cok komik geldi bu ya:)))

Benim bildigim yillardir okullarda o "vatanseverlik kriteri" saydiginiz andimiz ezberletiliyor:))

Bu durumda söyledikleri okulllarda ezberletilenden ibaret olanda siz oluyorsunuz:))

Sanirim ben baya bir aykiri seyler söylüyorum ezberlere karsi':))

Madem andimizla vatansever olunuyor, vatan büyüyor gelisiyor, her sabah kamu kurum kuruluslari, ordu, TBMM, okullar ayrica vatanini seven her vatandas kendi evinde güne 3 kez and okuyorak, 4 kezde mars söyleyerek baslasada ülkemiz büyüse gelisse tüm sorunlardan kurtulsa:))))))

Andimiz kunusuna da daha fazla yazmayacagim cünkü cook ama coook gereksiz bir konu bu kadar yazmak bile zaman kaybi.

Konuya gelirsek DatluCadu arastirmalarin icin saol eminim ülkesinde neler oluyor bilmek isteyen insanlar icin aydinlatici olmustur.

Son düzenleme:
Yazılanlara ayrı ayrı verecek cevabım var ama maalesef ki ben ve benim düşündüklerimin tercümanı diğer arkadaşlarımın sorduğu sorularımızın hiçbirinin cevabı olmadığı gibi müthiş bir kaçış, alaya aldığını zannederken dibe batma durumu ve bilimum saptırma olayları var...
O zaman ben sosyal medyada gördüğüm şu kayıtsız şartsız başbakanseverlerimizin hazırladığı gözlerini ne bürüdüğünü bile çözemediğim afiş ile sonlandırmak istiyorum...
Bu afiş herşeyi açıklıyor...

Biz 'hırsızlık, yolsuzluk' diyoruz. Adamlar ise...
Neyse...

%50 sini vatandastan saymayan hukumetin 2. Ogretimi ogrenciden saymamasina sasirmamak lazim

Aziz Nesin nurlar icinde uyu ne diyelim

elektirik kesilince yüklediğim bütün bilgiler kayboldu ama yılmak yok : )

Şimdi o zaman Recep Tayyip Erdoğan'ı da Basbakan yapanlarla Teyyip yapanlar aynı mı ki ? Bilirsiniz Erdogan'ın meşhur bir Amerika seyahati vardı iktidar öncesi.

evet soulfly nerde kalmıştık : )
lütfen hafızalarımızı zorlayalım ve 2002 öncesine gidelim;

bir arkadaşım bu ülke vatandaşının çoğu dindar başbakan istşyor dediğimde diğerleri dinsizmi istiyor demişti. işte bakın Rahmetli Ecevit'in başbakanı olduğy DSP-MHP-ANAP koalisyonunda aşağıdaki dini kısıtlamalar getirildi. bende bizzat bu dönemin mağdurlarından biryimdir. o dönem neler çektiğimizi "en basitinden" başörtüsü takmayan birisi bilemez. Lütfen kelimelerimi cımbızlayıp mevzuyu başörtüsüne getimeyin alıntılarınızla ben en basit örneği verdim. bu baskılar özellikle yaşatıldı , halk bunaltılmak istendi. bu ülkenin yakın tarihi boyunca görürüzki ülke halkı bir tercih yapmaya zorlamış , kutuplaşmalar yaşatılmaya çalışılmıştır. tıpkı şimdi olduğu gibi. işte o dönemde de halk Tayyip erdoğan hükümetine hazırlandırıldı.

lütfen Erdoğa'ın hapse atıldığı 1997 tarihini anımsayın. 1997 tarihi 28 şubatın tarihidir. Bakın Behiç Kılıç o dönem ile iligili neler yazmış
Erdoğan ABD tarafından keşfedilmi bi kere
1996 da yaptığı görüşme basına bu şekilde sızıyor

asker Erdoğan'ın yükeslişine engel olmak için 28 Şubat ortamından da faydalanarak 1997 de okuduğu bir şiirden onu mahkum ediyor.
17 Haziranda Erbakanın ortağı olduğu 54. hükümet düşüyor
amerika rahatsız
onların basınıda ise işte şu haberler çıkıyor

[QUOTEhttp://dosyalar.hurriyet.com.tr/hur/turk/98/10/08/gundem/28gun.htm
]The New York Times Gazetesi'nde, ‘Belediye Başkanı Dindarlıktan Suçlu’ başlıklı bir haberde İstanbul Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan'ın 10 ay hapse mahkum olması ele alındı. İslam yanlısı politik harekatın en genç lideri olduğu belirtilen Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl yaptığı bir konuşma nedeniyle ceza gördüğü belirtilirken Nafize Çayır adlı bir kadının ‘Herkes yas tutuyor. Tayyip’in suçu Allah uğruna çalışmaktı' dediği naklediliyor. Haberde son yıllarda Türkiye'de İslami gücün siyasette yoğun tartışmalara neden olduğu, başörtü konusunda Başbakan Yılmaz ile bazı parti liderleriyle askerler arasında görüş ayrılığı olduğu belirtiliyor. Yazıda ayrıca Tayyip Erdoğan'ın polisin ne zaman kapısını çalacağını bilmediği, ‘Sözlerime çok dikkat etmem gerekiyor’ dediği belirtiliyor.[/QUOTE]

1999 " dindarlar" için tam bir kaos dönemi. Fazilet partisi kapatılıyor, Erdoğan mahkum ediliyor.

55. Hükümet işte böyle bir ortamda kruluyor. ancak ömrü kısa oluyor
ardından 56. hükümet olan DSP-MHP ANAP koalsyonu kurluyo
56. hükmete cemaatin desteğinden bahsedeceğim sonraki mesajda

ama bugünkü manşetlere baktığımızda tarihin tekerrünü görmemek için kör olmak lazım
'Erdoğan siyasi hayatı için mücadele ediyor''(timetürk)
Die Welt: Erdoğan hapse girebilir(dünya.com)

iş baştan böyleydi ama sonu böyle devam etmedi. eğer baştan planlandığı gibi yürüseydi şuan Erdoğan gözden düşmezdi.

Hala 2. ögrenimde kalkmadi deniyor.

Yahu onlara zulm olsun diyemi kalkmadi.

2. ögrenime giren ögrenciler daha düsük puanla ama üniversite icin daha büyük masrafla okuyorlar üstelik sonunda Örgün Ögretimle ayni diplomaya sahip oluyorlar.

2. ögretimle, az puanla o okulu okumak istiyorsaniz elbette bir bedeli olacak.

Üniversite ders veren ögretim elemanlari 2. ögretimliler icin fazla saat yapip fazla saat parasi aliyor, üstelik üniversiteler bu kisiler icin ek bircok masraf yapiyor.

Keske onlarda harcsiz okusaydi ama ülkenin gelismesine engel olmak icin sürekli ayagina celme takilacak, sirf 2013 te 3 ay arayla ülke milyarlaca zarara ugratilacak, bu yapilanlar alkislanacak, sonrada "2. ögretimin harcini kaldirmadi" denilecek.:))

Keske ülkemiz gelisimine sekte vurulmadan devam etsede bütün sorunlari cözse..

Son düzenleme:

Kalplerine kazıyorlar hayyalcim
Neyse boşverelim bunları

Peki siz hükümeti eleştirirken hangi partiyi savunmuş oluyorsunuz ? Hiçkimse kimseyi sempatik göstermeye çalışmakla uğraşmıyor.

yolsuzluk savunuluyormuş da başbakan kayıtsız şartsız seviliyormuş da , bilmem daha neler neler...

o zaman savunduğunuz partinin geçmişine bakın , Bütün yapılanlara rağmen oy vermeye devam ediyor musunuz ?

Evet...

Usha;
tekrar ediyorum Politika. ona karşıt düşünceler var evet ama onun tabanıda var. onun çıkışlarını çok" beğenen"lerde var. bu ona oy veren herkes öyledir demek değil. eklemeye devam ettiğim bilgiler ışığında 1997-2002 arasında muhafazakar insanların yaşadığı sıkıntıların onları nasıl bir ruh haline sürüklediği Erdoğan'ı eşsiz lider olarak görme sebebplerini anlmaya yeter. işte bu sebepten Erdoğan bir tepkinin vücuda gelmiş hali.
lider psikolojisini lider olmdığım için anlamam mümkün değil :) ama ben her zaman siyasetin dışardan basit gibi görünen ama içine girdikçe girifitleşen, karmaşıklaşan, sis perdeleriyle örtülü olduğunu düşünürüm.Ayrıca Bülent Arınç onu yanlış yönlendirmemiştir. tam tersi danışmanlarının aksini ispat etmeye çalışmıştır. ayrıca o bir danışman değil. ben Erdoğanın kabinede revüzyona gitmesi gibi danışmanları arasında da revizyona gitmesi gerektiğini düşünüyorum.
Türbanlı ifadesinden cüzzamlı çıkarımı yapılması bir değerin karalanması. yani yukardan aşağı bir seyir var. ancak "çapulcu" kelimesi bir aşağılanmanın sahiplenilmesi. yukardan aşağı bir seyir var. birinde aşağılama , diğerinde sahiplenme. çapulcu diyerek toplumun bir kesimini karalamıyor, toplum onun çapulcu dediği kimseleri sahiplenerek karşıt bir duruş yaratmaya çalışıyor.
herşeye rağmen ben daha öncede defaaten yazdım bu ifadelerini beğenmiyorum. ama onun bi takım beğenmediğim yönleri olması onu yok sayacağım manasına gelmez. heled e şu dönemde ki siyasi figürleri düşündüğümde

Son düzenleme:
anlamak için onun takunyalarını giymek lazım. karından konuşmakla anlamak eylemi gerçekleşmiyor. anlamak için konuşmaktan çok daha fazlası gerekiyor.

DatluCadu;

KEndini yordugunu düsünüyorum.

Zira " iste capulcu dedide, iste ötekilestirdi de" gibi söylemlerin tamamen elestirmek yada kusur olarak göstermek amaci ile yapildigini düsünüyorum.

Zira herkes kendi istegi ile "capulcu" oldu degil mi?

Sanal alemde nicklerin basina " capulcu" kelimesi eklendi, t-sirtler yaptirildi önünde capulcu yazan.

Sözcükler konusunda bu kadar hassas olan insanlarimiz nasil olurda, kendisine yazar diyen, kendini bilmezlerin bir kesime oy veren halka " koyun, satilmis, makarnaci, bidon" gibi kelimelerini, hemen kelime dagarcigina yeni anlamlari ile ekleyip karsit görüsteki insanlara bunlar araciligi ile saldirir ki.

Yani hani insanlar kelimeler konusunda cok hassasya:))

Son düzenleme:
Sanal alemde nicklerin başına 'çapulcu' kelimesi nasıl eklendiyse, tişörtler, pankartlar yapıldıysa; haklısınız kişisel bir diğer tercih olarak birileri de kefen hatta perde giydi havalananına başbakan karşılamaya gitti.

Kimi de sosyal medyada; 'Başbakan istesin karım onundur.' der...
Bunlar işte hep faiz lobisi ve paralel devletin suçu.

Son düzenleyen: Moderatör:
çapulcu kelimesi başbakanın söyleminden sonra TDK'da, bir gecede, 'düzeni bozan' anlamında ddeğiştirilmedi mi ? kimin kelimelere takıntılı olduğu ve olayların üstünü kapatmaya çalıştığı yeterince açık.:))

kanallara o kadar baskıya rağmen millet internetten anında öğreniyor her şeyi, komploya gerek yok, zira korkunun ecele faydası yok :))

Iyide bak yine olayi carpitiyorsunuz:))

O kefen giyenler " bize kefen giydirdiler, muhalefet yada bir kesim bize kefen giyenler dedi bizde kefen giydik " falan tarzi seyler söylemiyorlar ki:))

Kendilerince Basbakana destek verdiklerini dile getiriyorlar.

Nicklerinin basina capulcu koymalarinda yada t-shirt yaptirmalarinda benim icin hiccc sorun yok.

Sorun su;

Hem capulcu kelimesine bu kadar sahip cikiyorlar.

Öyle bir sahip cikis ki " Basbakana karsi olanlarin göbekadi " konumunda bir sahip cikis.

Hemde kalkip " Basbakan capulcu dedi" diye bir serzenis icine giriyorlar.

Bu ikisi birbirine ne kadar tezat seyler yahu.

Basbakan "capulcu " dedi diye rahatsizsaniz neden bu kadar sahip ciktiniz bu kelimeye, yok degilseniz bu serzenis neyin nesi?

Ayrica sanal alemde provakasyon icin söylenmis bir sürü abuk subuk seyler var, sahsen sanal alemde fikrinin ne oldugunu bilmedigim bir adamin bir twiti yada sözü ile " aaa bak böyle diyorlar" diyecek noktayi coktan gectim:))

Son düzenleme:
Yolsuzlukla adim anilacagina, yada yolsuzluk yapanlari hala savunacagima ,capulcu olmakla gurur duyarim

Bu arada hukumettekilerin yaptigi yolsuzlukla yurutulen 237 milyar dolarla milyonlarca 2. Ogretim bedavaya okurdu

Neyse ya 700 binliralik saati kim takicak
Gemiciklere kim binecek
Karisina milyon dolarlik tablolari kim alacak dimi
Bosverin ogrencileri
Az puanla diploma alacaklarsa odesinler bedellerini

O zaman başbakan bize çapulcu dedi diye yakınmayın

Evet gerçekten yolsuzluk yapanları savunmuyorsunuz takdir ettim

En basitinden ben çapulcu değilim, ayyaş da değilim. Taksim 'e de gitmedim.
Ama kimsenin kimseye özellikle de ülkenin başbakanı olduğunu söyleyen insanın ama aynı zamanda da % 50' yi içeride zor tutuyorum tarzı söylem yaparak kendince ona oy verenleri bölen Türkiye'nin başbakanının böyle birşeye hakkı olmadığını biliyorum.
Kimse kimseyi bu şekilde aşağılayamaz.
Çapulcuyuz demek bir ironidir umarım bunun farkındasınızdır...

Madem bu ülkede demokrasi var... Birileri başbakanı ve hükümeti desteklemek için perde ve kefen giyebiliyorsa, birileri de yolsuzluk ve ayakkabı kutusundan çıkan paralar için tepki gösterip, ayakkabı kutuları ile eylem yaptığında neden para cezası alıyor?
Gezicilere yapılan polis müdahalesi alkışlanırken, ikramiye verilirken, kahraman polisimiz derken; yolsuzluk operasyonu için neden Başbakan sinirli?
Ya da diğer bir deyişle, başbakan gezi eylemlerinde bir sürü insanı tweetleri yüzünden gözaltına alınmalarını alkışlarken, kendi oğlunu neden ifade vermemesi için kaçırıyor?
Ha bir de olayın ülke dindar başbakan istiyor durumu vardı... Bir hadis vardır zannedersem bilmeyen de yoktur:
'Kişinin namazı ibadeti sakın sizi aldatmasın. Siz onun dirhem ve dinarla olan münasebetine bakın.'
Buna bakarak gene de kendi kıstaslarımıza göre dindar bir başbakan seçebiliriz...

yok canım niye yorulayım , beyin fırtınası yapıyoruz şurada fenamı. ama bu fırtınaya kökleri sağlam olanların girmesini tavsiye ederim: ) zira ufak bir esintide savrulup gideriz
daha önce bir arkadaş yazmıştı, burada birilerinin fikrini değiştirmek mümkün değil aksine var olan fikrine daha çok bağlanıyor buranın müdavimleri . ben de kimsenin fikrini değiştirmek gibi bir niyette değilim zaten. bir nevi amme hizmeti benimkisi. derleyip toplamak, kendi bilgi dağarcığımı zenginleştirmek, tarih ufkumu genişletmek vs. ,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…