ABD, Çin ve Rusya anlaştı: "Teyyip gidici"

ayrıca şu anda Hamburg'ta gezi benzeri olaylar yaşanıyor ama neden hiç bir dünya liderinden bu ülke ile ilgili bir yorum gelmiyor? neden canlı yayınlar yapılmıyor? bize geldi mi dakka başı demeç veren ülkeler nerde?
çünkü onların iç siyaseti, çünkü onların bizim gibi memleket meselesi olunca kutuplaşan bir medyası yok, çünkü onların polisi haklı, çünkü onların böyle bir olayla bir lideri devirmek gibi bir niyetleri yok

Hamburg da oldurulen gostericiler, gozleri cikarilan gostericiler var mi?
Dis mihraklarin oyunudur,faiz lobisinin oyunudur,Almanyanin gelismesini cekemeyenlerin oyunudur.

Basbakan gezi olaylarinda gayet yerinde davranmistir.
Bir ülkenin Basbakanindan söz ediyoruz.
Elbette onunda elinde istihbaratlar var.
Gezi olaylarinin arka planindakileri cok iyi biliyordu.

Gezi olaylarinin tek kullanilani " derdimiz agac" diyerek sokaga cikan insanlardir ki bunlarin yüzde olarak coook cok az oldugunu düsünüyorum.

Asil hedef baskayken, bunu acik acik dile getirenler varken, Basbakanin cikipta ilimli ilimli konusmasi garip olurdu.
Siz bileceksiniz ki adamlarin niyeti baksa, bileceksiniz ki hedeflenen birsey var elbette ki tepkinizi koyarsiniz.
Basbakanda gerektigi sekilde tepkisini koymustur.

Ayrica bugün bile gezide olanlarin ( gerek dünya basininda yazilanlar, gerek dünya liderlerinin aciklamalari vb gibi) hükümete karsi yapilan bir darbe girisimi oldugunu inkar ediyor/ kabul etmeyor insanlar.
Bugün Almanya da, yilbasindan 1 hafta önce baslayan ve neredeyse kan gövdeyi götüren, kacan eylemcilerin basina ödül konan, olaylarin oldugu bölgeyi tehlikeli bölge ilan eden, polise sonsuz yetki verilen Hamburg olaylari nedense kimsenin ilgisini cekmiyor.
Gezi olaylari burada olanlarin yaninda devede kulak kalir.

Eee hani nerede destek, nerede basin, nerede dünya liderleri?

Not: Hamburg olaylarinda ölenlerde var yaralilarda var tam manasi ile ortalik toz duman ama duymamis olmaniz normal cünkü orada hedef hükümete darbe degil bu nedenlede dis ülkeler ve dis basindan destek görmüyor:))

Son düzenleme:
ayrıca şu anda Hamburg'ta gezi benzeri olaylar yaşanıyor ama neden hiç bir dünya liderinden bu ülke ile ilgili bir yorum gelmiyor? neden canlı yayınlar yapılmıyor? bize geldi mi dakka başı demeç veren ülkeler nerde?
çünkü onların iç siyaseti, çünkü onların bizim gibi memleket meselesi olunca kutuplaşan bir medyası yok, çünkü onların polisi haklı, çünkü onların böyle bir olayla bir lideri devirmek gibi bir niyetleri yok

-Çünkü Almanya'da ''BAĞIMSIZ YARGI''var,önceden Türkiye'de olduğu gibi.
-Diğer ülkeleri harekete geçirecek canlı yayın araçları ve demeçler yok çünkü Almanya medyası kendi vatandaşının haber alma özgürlüğünü kısıtlamıyor.
-Bizde de kutuplaşan MEDYA ve yazılı basın yok,çünkü Gezi olaylarında ''7 Haziran 2013'' günü 7 gazetenin (Zaman,Türkiye,Star,Sabah,Haber Türk,Bugün,Yeni Şafak) aynı MANŞETİ attığını ve
Halk Tv başta olmak üzere Ulusal Kanal ve 1-2 kanal dışında olan olayları tüm çıplaklığıyla yansıtan hiç bir kanal olmadığını da hatırlarsınız !!!
Kutuplaşan 2-3 AMATÖR kanala karşı hükümetin baskı altına aldığı diğer DEV KANALLAR mı bahsettiğiniz?
-Bizim de polisimiz haklı,bizim polisimiz Gezi olaylarında DESTAN YAZMADI MI!!!

Almanya kendi vatandasinin haber alma özgürlügünü kisitlamiyor mu:)))

Yok artik bu kadar olur ya, Almanya da olmasam inanacagim:))

Almanya basini Türkiye de ki yolsuzluk davalarina ayirdigi zaman kadar bile zaman ayirmiyor Hamburg olaylarina:))

Hatta bugün tek söylenen "170 polis yaralandi" oldu neredeyse.
Baka birsey yok:))

Son düzenleme:
Basbakan gezi olaylarinda gayet yerinde davranmistir.
Bir ülkenin Basbakanindan söz ediyoruz.
Elbette onunda elinde istihbaratlar var.
Gezi olaylarinin arka planindakileri cok iyi biliyordu.

Gezi olaylarinin tek kullanilani " derdimiz agac" diyerek sokaga cikan insanlardir ki bunlarin yüzde olarak coook cok az oldugunu düsünüyorum.

Asil hedef baskayken, bunu acik acik dile getirenler varken, Basbakanin cikipta ilimli ilimli konusmasi garip olurdu.
Siz bileceksiniz ki adamlarin niyeti baksa, bileceksiniz ki hedeflenen birsey var elbette ki tepkinizi koyarsiniz.
Basbakanda gerektigi sekilde tepkisini koymustur.

Ayrica bugün bile gezide olanlarin ( gerek dünya basininda yazilanlar, gerek dünya liderlerinin aciklamalari vb gibi) hükümete karsi yapilan bir darbe girisimi oldugunu inkar ediyor/ kabul etmeyor insanlar.
Bugün Almanya da, yilbasindan 1 hafta önce baslayan ve neredeyse kan gövdeyi götüren, kacan eylemcilerin basina ödül konan, olaylarin oldugu bölgeyi tehlikeli bölge ilan eden, polise sonsuz yetki verilen Hamburg olaylari nedense kimsenin ilgisini cekmiyor.
Gezi olaylari burada olanlarin yaninda devede kulak kalir.

Eee hani nerede destek, nerede basin, nerede dünya liderleri?

Not: Hamburg olaylarinda ölenlerde var yaralilarda var tam manasi ile ortalik toz duman ama duymamis olmaniz normal cünkü orada hedef hükümete darbe degil bu nedenlede dis ülkeler ve dis basindan destek görmüyor:))

Evet derdimiz ağaçtı !artık bu olay bardağı taşıran son damlaydı bunu anlamadınız mı? Bütün medya satılık değil miydi bir iki kanal harici ve gerçekler gizlenmedi mi?Gençler bir bir ölürken bir tanesinin ailesine baş sağlığı diledi mi ya sorarım kendi ülkesinin gencine Esma kadar üzüldü mü bir saniye?Daha bugün ya bugün Espark'ta Ali İsmail'in heykelini görünce içim parçalandı yeniden.Bir kez onun için baş sağlığı diledi mi ailesine sabır diledi mi?Benim yüce güzel Atam kadar kendi gencine sahip çıktı mı?Yoksa yüzde elli elli diye bizi böldü mü?Daha fazla yazmayayım destan olur yazacaklarım bunlar devede kulak değil kıl olamaz.hadi size iyi masallar...

Son düzenleme:
Sizin derdiniz agac olabilir ama bu, gezi olaylarinin hükümeti düsürmek icin yapilan bir darbe oldugu gercegini degistirmez ki bu durumda sizde kullanilmis oluyorsunuz bu durumda nacizane Basbakana degil sizi kullananlara tepkinizi verin.

Yukarda iki olayi karsilastirdim bu karsilastirma bile olayin dis destekli hükümeti devirmek icin bir darbe oldugunun göstergesidir.

Yoksa bizim Türkler dünyadaki üstün irk falan mi da tüm dünya basini ve lideleri gözünü geziye dikip olmadik haberlerle " Türkiye de arap bahari" diye lanse ettiler:))

Ne cok severlermis ne cok düsünürlermis bu dünya ülkeleri Türk insanini yahu:)

Bakin bugün Hamburg da resmen polis terör estiriyor ama hic bir dünya basini ve dünya liderinden tepki yok.
Adamlar kacan eylemcilerin basina ödül koydu:))
Bizde yapilsa böyle birsey demek ki " hükümet vatandaslari yakalayip kesiyor" diye lanse edilecekti:))

Son düzenleme:
Ben Türkiye'den Almanya'da olan olaylara vakıfım zira Almanya'da yaşayan arkadaşlarım
Facebook'ta Haber Kaynağı'mı doldurdular.
Sürekli gazete manşetlerini ve haberleri Türkçe'ye çevirip paylaşıyorlar,
biz 3000 km.den haber alabiliyorsak orada yaşayanlar dizi izliyorlardır diye tahmin ediyorum :KK61:

Allah Allah demek ki baska bir Almanya daha var:))
Zira biz bile hamburg da olan kisilerden güc bela haber alirken baksaniza diger almanyada gazeteler manset yapmis:))
Hatta durun ben bugünün gazetelerini paylasayim bakalim manseti neymis:))

Belki Almanya'da da KUTUPLAŞAN medya vardır bizdeki gibi!!
Halk Tv----Atv,Show Tv,Star........ a karşı :KK34:
Yok mu Almanya'da bir tane Halk Tv :-D

Aaa bakin en büyük gazetesi Bild in bugün attigi manset:)) Merkel in ayagini kirdigini manset yapmis:))

$bilddd.jpg

Bak buda sitesi, Hamburg olaylari ile ilgili tek bir haber dahi yok:))

Aktuelle Nachrichten - Bild.de

Sizin derdiniz agac olabilir ama bu, gezi olaylarinin hükümeti düsürmek icin yapilan bir darbe oldugu gercegini degistirmez ki bu durumda sizde kullanilmis oluyorsunuz bu durumda nacizane Basbakana degil sizi kullananlara tepkinizi verin.

Yukarda iki olayi karsilastirdim bu karsilastirma bile olayin dis destekli hükümeti devirmek icin bir darbe oldugunun göstergesidir.

Yoksa bizim Türkler dünyadaki üstün irk falan mi da tüm dünya basini ve lideleri gözünü geziye dikip olmadik haberlerle " Türkiye de arap bahari" diye lanse ettiler:))

Ne cok severlermis ne cok düsünürlermis bu dünya ülkeleri Türk insanini yahu:)

Bakin bugün Hamburg da resmen polis terör estiriyor ama hic bir dünya basini ve dünya liderinden tepki yok.
Adamlar kacan eylemcilerin basina ödül koydu:))
Bizde yapilsa böyle birsey demek ki " hükümet vatandaslari yakalayip kesiyor" diye lanse edilecekti:))

Ya hep dış güçler hep dış güçler.O dış güçler kimi yönetiyor buna hiç girmeyeceğim:KK66:.Şunu da açıklığa kavuşturayım ben gezi olaylarıyla KULLANILMADIM ;bardaktan taşan son damlayla tüm bunların sorumlusu olan kişiye tepkimi kendi rızamla bile isteye dile getirdim.

Bir kişi TC yi ,andımızı kaldırıyorsa bu ülkenin vatandaşı ağacı da savunurken başka şeyleri de daha ona çoook tepki duyacak.
Türkiye Cumhuriyeti demenin nesi yanlış,Cumhuriyet kelimesi mi, şeriatı desek olur mu?
Andımız kimi niye ürkütüyor?
Bunlara ve yine belirteceğim Esma durumuna beni tatmin edebilecek bir cevap ver başka bir şey demeyeceğim.Konuyu basına taşıyıp durmadan birde...

Yok burada malesef:))
Belki amac hükümeti, Merkel i devirmek olsaydi büyük abiler birkac tv, gazete ayarlardi belki :))

Eee amac hükümeti devirmek olmayinca pek rabet görmüyor malesef:))

Dis basin canli yayin araclarini seferber etmiyor, Dis ülke liderleri ardi ardina demec vermiyor.

Kendi meseleleri deyip birakiyorlar demek ki:))

Şu sanırım anlaşılmıyor ya da bilerek çarpıtılıyor:Oraya sadece park için veya artık sabrı taştığından tepkisini göstermek için gidenleri başbakan ılımlı davranarak yatıştırabilirdi.Böylece hükümeti yıkmak isteyen iç mihrak dış mihrak faiz lobisi bilmemne(eğer varsa) onların da ekmeğine yağ sürmemiş olurdu.Orada çapulcu diye hakarete uğrayanlar bizzat halkın kendisiydi.

Kendi kendinizi galeyena getirdiginizin farkinda misiniz?:))

Zira kimsenin "Cumhuriyet" kelimesini kaldirdigi yok.

Yeni bir kanun mu cikmis?, demokratiklesme paketinde vardida biz mi kacirdik?

Yeni adi neymis?

Andimizin kaldirila bilir.
Zira bir babanin cocuklarina yazdigi bir siir sadece.
O siir getirildigi gibi kaldiriladabilir.

Türkiye Cumhuriyet i yillardir baskalari tarafindan fiseklenen ve desteklenen olaylarla yeterince bogustu.
Benim 3 degismezim vardir.

Türkiye Cumhuriyet
Bayragim
Resmi dilim.

Bu ücü disinda degistirildigi icin olay cikarilan hersey ülkeme zarar vermek isteyenlerin tuzagindan baska birsey degildir bana göre.

Yukarda saydigim seyler disinda, benim ülkemde hersey degisebilir, nasil ki bir zaman birileri birseyler getiriyorsa, baska birileride o seyler yüzünden en kücük bir sorun ciktigini görse dahi kaldirabilir.

Son düzenleme:
Ha birde sen bana şeriatla yönetilen ülkeler haricinde kızlı erkekli yaşıyorlar ya da oturuyorlar diye yine gencine evine özel mülküne baskın yaptıran başka bir yer duydun mu?Onu da bi zahmet cevaplayıver...

Savaş İslam sermayecileri ile batılı sermayecilerin savaşıdır
Holdinglerden ve büyüyen kendi arasında anlamalar yaparak Batı'yı takmayan ortadoğu İslam dünyasında kendine ait pazar ve kendi zenginini yaratmıştır
Öte yandan batı da kendi sermayesinin rantının peşindedir

Iki taraf içinde kendinizi parçalanmanızı gerek yok
Kapitalist çıkar çatışmaları ...
Türkiye çok güçlü oldu dış mihraklar su bu değil tamamen sermayeler ve kapitalizm el ilgili
Peki kim kullanılacak bu savaşta elbette bu oyunlara gelen aslında bu pasta dan kırıntı dahi alamayan vatandaş

Bu yüzden uyanık olmak hiçbir tarafa dahil olmamak gereklidir
Zira ben ülkemizin gelecegi acısından ciddi endişeler duyuyorum çünkü kapitalizm en kanlı kavgalarını sermaye uğruna yapar

Yakın zamanda çok daha kirli ve tehlikeli günlere gidiş var

Allah sonumuzu hayır etsin

Kusura bakmayin ben bu forumda bunlarin cevabini fazlasi ile verdim, kisilerin degismesi ama sorularin degismemesi bir süre sonra SIKIYOR.

Evet Basbakan öyle dedi.
Peki herhangi bir düzenleme geldi mi?

Peki sizce bir düzenleme yapmayacagi halde, Basbakan böyle bir seyi neden söyledi?

Gezi olaylarinda, birilerinin hükümeti devirmek icin yaptigi darbeye bazi üniversite ve ögrencileri tarafindan cok destek verildi.

Hatta bunun sebebinin " agac " olmadigini bile bile yapanlar oldu bunu.

Hatta hatta bazi üniversililer ve yetkilileri acik acik belli bile etti bu niyetlerini.

Eeee bu ülkede üniversite sorununu cözen hükümet bu hükümet, üniversite harclarini kaldiran bu hükümet daha bircok destegi veren bu hükümet ama kalkip böyle bir eylemi en cok sahiplenen bazi üniversiteler ve üniversitelileri.

Bu durumda gayte dogal olarak Basbakan da " madem ben size hizmet ediyor, kesinlikle hicbirseyinize müdahale etmiyorum, buna ragmen siz ülkeye bunlari reva görüyorsunuz, birazda sizin rahatiniz kacsin" demis olabilir degil mi?:)))

Zaten böyle bir düzenleme yapmayacagini, kanunlara göre yapamayacagini cok iyi biliyorsunuz:))

Son düzenleme:
Kendi kendinizi galeyena getirdiginizin farkinda misiniz?:))

Zira kimsenin "Cumhuriyet" kelimesini kaldirdigi yok.

Yeni bir kanun mu cikmis?, demokratiklesme paketinde vardida biz mi kacirdik?

Yeni adi neymis?

Andimizin kaldirila bilir.
Zira bir babanin cocuklarina yazdigi bir siir sadece.
O siir getirildigi gibi kaldiriladabilir.

Türkiye Cumhuriyet i yillardir baskalari tarafindan fiseklenen ve desteklenen olaylarla yeterince bogustu.
Benim 3 degismezim vardir.

Türkiye Cumhuriyet
Bayragim
Resmi dilim.

Bu ücü disinda degistirildigi icin olay cikarilan hersey ülkeme zarar vermek isteyenlerin tuzagindan baska birsey degildir bana göre.

Yukarda saydigim seyler disinda, benim ülkemde hersey degisebilir, nasil ki bir zaman birileri birseyler getiriyorsa, baska birileride o seyler yüzünden en kücük bir sorun ciktigini görse dahi kaldirabilir.
Evet hala Türkiye Cumhuriyeti burası ama ne hikmetse minik adımlar atıldığında görmememiz isteniyor ,mesela tabelalardan başka yerlerden resmi kurumlardan TC nin kaldırtılması gibi ve bundaki amaca bir cevap alabilmiş değilim.
Ayrıca andımız kaldırılamaz efendim!Neden mi çünkü içinde geçen hiçbir cümle ya da kelimeye şu sebepten istemiyoruz denilemez de ondan.
Söyler misin Andımızın hangi cümlesi kaldırılmasıyla ilgili mantıklı bir sebep içerir?

Kaldirilir ki kaldirildida.

Andimizi özel yapan nedir.

Degismez, degsimesi teklif dahi edilemezlerden biri mi?:))

Bir babanin cocuklarina yazdigi siir yahu.

Bunu getiren adam halka sormus mu ki, kaldiran adam soracak.

Getiren adam nasil getirmis ise, kaldiran adamda ayni sekilde kaldirir.

Benim ülkemde en ufak bir soruna dahi yol aciyorsa kaldirilabilir, bunda bir mahsur yok.

Kaldirilamazlar, degistirilemezler bellidir.

Birileri bunu kullaniyorsa, birileri bundan nemalaniyorsa, b irileri benim ülkeme zarar vermek icin bunu arac edinmisse gayet güzel kaldirilir.

Gecin artik bunlari.

Vatanseverlik, ülkesini düsünmek bunlar degildir.

Bugün bir yolsuzluk iddiasi ile 3 tane alakasiz olayi sansasyon yaratmak icin birlestiren ve ülkemi 120 milyar zarar ugratanlara karsi durmak ve " senin niyetin ne kardesim" demektir vatanseverlik.

Hea bunu " yolsuzluk yapanlar görülmesin" gibi adlandirmayin sakin.
Kim yolsuzluk yapmissa Allah bildigi gibi yapsin, cikacaktirda zaten ortaya ama burada ki amac yolsuzluk olsaydi 3 tane alakasiz dosyayi birlestirip " sansasyon ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur, ülke o kadar sarsilir" amaci güdülmezdi.

Ama bugün kimsenin umrunda degil ükenin ugradigi zarar.
Varsa yoksa AKP gitsin, Erdogan batsin, mahvolsun.
Bu ugurda ülke elden gitse razi olacak insanlar var.

Kusura bakmayin benim vatanseverlik anlayisim cok farkli!

X