ABD, Çin ve Rusya anlaştı: "Teyyip gidici"

Kusura bakmayin ben bu forumda bunlarin cevabini fazlasi ile verdim, kisilerin degismesi ama sorularin degismemesi bir süre sonra SIKIYOR.

Evet Basbakan öyle dedi.
Peki herhangi bir düzenleme geldi mi?

Peki sizce bir düzenleme yapmayacagi halde, Basbakan böyle bir seyi neden söyledi?

Gezi olaylarinda, birilerinin hükümeti devirmek icin yaptigi darbeye bazi üniversite ve ögrencileri tarafindan cok destek verildi.

Hatta bunun sebebinin " agac " olmadigini bile bile yapanlar oldu bunu.

Hatta hatta bazi üniversililer ve yetkilileri acik acik belli bile etti bu niyetlerini.

Eeee bu ülkede üniversite sorununu cözen hükümet bu hükümet, üniversite harclarini kaldiran bu hükümet daha bircok destegi veren bu hükümet ama kalkip böyle bir eylemi en cok sahiplenen bazi üniversiteler ve üniversitelileri.

Bu durumda gayte dogal olarak Basbakan da " madem ben size hizmet ediyor, kesinlikle hicbirseyinize müdahale etmiyorum, buna ragmen siz ülkeye bunlari reva görüyorsunuz, birazda sizin rahatiniz kacsin" demis olabilir degil mi?:)))

Zaten böyle bir düzenleme yapmayacagini, kanunlara göre yapamayacagini cok iyi biliyorsunuz:))

Gerçekten güldüm üniversitelere hizmet veren cümlesine.Senin harcın kalktı ama ikinci öğretimin harcı dahada zamlı duruyor onu ne yapacağız.Ve öğrenim kredisinin geri ödemesine bir bak bakalım aldığının kaç katı geri ödüyorsun?Üniversitelere nasıl hizmet vermiş anlayabilmiş değilim.Aaaa pardon hatırladım kendi adına bir üniversite açtı ve öğretim görevlilerini elleriyle yerleştirdi birileri nasıl hatırlamam ne büyük hizmet...bak bunlar da oranın nasıl bir ilim irfan yuvası olduğunu gösteren haberler;
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde (RTEÜ) 3 yıldır görev yapan ve kısa süre önce hizmet süresi uzatılan İngiliz öğretim görevlisi Wend Mary Kasap, bu sabah üniversiteye alınmadı.

Hakkında, ’İngiliz casusu’ ve ’Misyonerlik’ gibi suçlamalar bulunduğu için görevine son verildiği iddia edilen ve üniversiteye alınmayan Wend Mary Kasap’ın eşi Adnan Kasap söylentileri yalanladı. Kasap, ilahiyat mezunu üniversite rektör vekilinin göreve gelmesinden sonra eşine din, ırk ve cinsel ayrımcılık yapıldığını ileri sürdü.

Öğrencilere İngilizce dersi veren Wend Mary Kasap ise, kendisine yönelik suçlamalarla ilgili, "Bunlar komedi. Hakkımı yasal yollardan arayacağım” dedi.

Sözleşmeli öğretim görevlisi olarak 3 yıl önce RTEܒde görev alan Wend Mary Kasap’ın görev süresi, ’İngiliz casusu’ olduğu ve kiliselerle ilgili bir kitabı çoğaltarak ilkokullara dağıttığı gibi iddialar üzerine önce uzatılmak istenmedi. RTEÜ Rektörlüğü, üniversitenin tek yabancı öğretim görevlisinin hizmet süresini daha sonra 1 yıl daha uzattı, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı da kararı onayladı.

Okula alınmadı
Bu sabah üniversiteye gelen Wend Mary Kasap’ın girişine izin verilmedi. Üniversiteye güvenlik elemanları eşliğinde girebilen İngiliz öğretim görevlisine yetkililerce görevine son verildiği bildirildi. Kasap, odasındaki eşyalar ile kitaplarının da alındığını öğrendi.

Ayrımcılık yapıldı
Wend Mary Kasap ile eşi Adnan Kasap, bu gelişmeler üzerine üniversite binası önüne geldi. Eşi ile ilgili asılsız iddialar yayıldığını belirten Adnan Kasap, şöyle konuştu:

"Eşimin ’İngiliz casusu’ olduğu söylendi. Trabzon’da üniversite kütüphanesinden aldığı kilise ve camilerin arkeolojisini anlatan kitabı ilkokul öğrencilerine dağıttığı, misyonerlik yaptığı gibi iddialar kulaktan kulağa yayılmaya çalışıldı. Psikolojik olarak da baskı yapıyorlar. İlahiyatçı üniversite rektör vekilinin bir süre önce göreve gelmesinden bu yana eşime din, ırk ve cinsel ayrımcılık yapılmaya başlandı. Yasa dışı zorlamalarla görevden uzaklaştırmaya çalıştılar. Bugün üniversiteye girişi sonrasında güvenlik görevlisi takibe aldı, odasına çıkması engellendi. Odasından kitapları da alınan eşim öğrencilerinin yanında küçük düşürüldü."

Kasap, bir süre önce üniversiteyi ziyaret eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın öğretim görevlileri ile yaptığı toplantıya RTEܒ nün tek Avrupalı öğretim görevlisi olan eşinin alınmayarak kapıdan çevrildiği iddiasını da ekledi.

Rektör yalan söylüyor
Hakkındaki iddialara yönelik "Bunlar komedi" diyen İngiliz öğretim görevlisi Wend Mary Kasap ise, "Rektör çok yanlış konuşuyor. İlahiyat profesörü ama yalan söylüyor. Yargı yoluna başvurarak hakkımı arayacağım" değerlendirmesinde bulundu.

Üniversite yetkilileri de Wend Mary Kasap ile ilgili kısa süre içerisinde açıklama yapılacağını duyurdu.

Öğretim üyesi arayışı olan üniversiteler, bu ihtiyaçlarını, Basın İlan Kurumu aracılığı ile verdikleri ilanlar aracılığı ile karşılamaya çalışır. İlanlarda, aranan öğretim üyesinin taşıyacağı özellikler ayrıntılı bir biçimde yer alır. Bu durum 'adrese teslim ilan' tartışmasına da beraberinde getiriyor. Ancak bu kez, 'skandal' nitelikte bir ilan hazırlandı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi için verilen ilanda alınacak öğretim üyelerinin adları açık açık yazıldı. RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz yaptığı açıklamada, "Hoş bir şey değil, gereken yapılacak" dedi.

Rize’de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adına dün bir ilan yer aldı. İlan Basın İlan Kurumu aracılığı ulusal bir gazetede yer aldı. İlanda, Tıp, Mühendislik, Fen Edebiyat Fakültesine 1’er, Su Ürünleri Fakültesine ise 2 doçent; İlahiyat Fakültesine ise 1 Yard. Doç. alınacağı kişi isimleriyle ilan edildi. İlanda, kriterler yerine doğrudan alınacak akademisyenlerin isimleri yer aldı.

Örneğin Tıp Fakültesi için aranan öğretim üyesinin karşısına Ahmet Pergel ismi yer alıyor. Pergel’in isminin yanında ise “Doçentliği alamadı sorulacak” notu bulunuyor. Yine Fen Edebiyat Fakültesi’ne alınacak öğretim üyesinin karşısında ise Murat Tomakin’in adı yer alıyor. Tomakin’in isminin yanına ise “İzinli” notu düşülmüş.

Kaldirilir ki kaldirildida.

Andimizi özel yapan nedir.

Degismez, degsimesi teklif dahi edilemezlerden biri mi?:))

Bir babanin cocuklarina yazdigi siir yahu.

Bunu getiren adam halka sormus mu ki, kaldiran adam soracak.

Getiren adam nasil getirmis ise, kaldiran adamda ayni sekilde kaldirir.

Benim ülkemde en ufak bir soruna dahi yol aciyorsa kaldirilabilir, bunda bir mahsur yok.

Kaldirilamazlar, degistirilemezler bellidir.

Birileri bunu kullaniyorsa, birileri bundan nemalaniyorsa, b irileri benim ülkeme zarar vermek icin bunu arac edinmisse gayet güzel kaldirilir.

Gecin artik bunlari.

Vatanseverlik, ülkesini düsünmek bunlar degildir.

Bugün bir yolsuzluk iddiasi ile 3 tane alakasiz olayi sansasyon yaratmak icin birlestiren ve ülkemi 120 milyar zarar ugratanlara karsi durmak ve " senin niyetin ne kardesim" demektir vatanseverlik.

Hea bunu " yolsuzluk yapanlar görülmesin" gibi adlandirmayin sakin.
Kim yolsuzluk yapmissa Allah bildigi gibi yapsin, cikacaktirda zaten ortaya ama burada ki amac yolsuzluk olsaydi 3 tane alakasiz dosyayi birlestirip " sansasyon ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur, ülke o kadar sarsilir" amaci güdülmezdi.

Ama bugün kimsenin umrunda degil ükenin ugradigi zarar.
Varsa yoksa AKP gitsin, Erdogan batsin, mahvolsun.
Bu ugurda ülke elden gitse razi olacak insanlar var.

Kusura bakmayin benim vatanseverlik anlayisim cok farkli!

Sana şöyle cevap veriyorum ve seninle daha fazla münakaşaya girmiyorum iyi geceler;
Türküm, doğruyum, çalışkanım.
İlkem; küçüklerimi korumak,
büyüklerimi saymak,
yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.
Ey büyük Atatürk!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, hiç durmadan yürüyeceğime and içerim.
Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.
Ne mutlu Türküm diyene!

Görmek istemedikten sonra, ülkeyi aya götürse nafile:))
Bu yüzden size yapilanlari, AKP den önceki ülkenin durumu ile simdiki durumunu anlatacak degilim.
Zira görmek isteyen zaten görür.

Bosverin o yüzden.

Not: Bana öyle cevap vermenize gerek yok zira benim icin o dizelerin bir önemi yok.
Dedimya benim vatanseverliik anlayisim baska.:))) Sözle peynir gemisi yürümez lafinida cok seviyorum bu arada, cünkü yillardir insanlar yag kuruklarinda, ekmek kuruklarinda inim inim inledi.:))

Keske hersey mars söylemekle, and okumakla olsaydi:)) Neyse isteyen and okuyarak vahansever olsun, ben vatanimin baskalarin elinde oyuncak olmayacak kadar güclenmesini ve boyunduruklarindan kurtulmasini isteyerek vatansever olayim:))

Son düzenleme:
Bu yüzden size yapilanlari, AKP den önceki ülkenin durumu ile simdiki durumunu anlatacak degilim.

Bosverin o yüzden.

Not: Bana öyle cevap vermenize gerek yok siza benim icin o dizelerin bir önemi yok.
Dedimya benim vatanseverliik anlayisim baska.:))) Sözle peynir gemisi yürümez lafinida cok seviyorum bu arada, cünkü yillardir insanlar yag kuruklarinda, ekmek kuruklarinda inim inim inledi.:))

Keske hersey mars söylemekle, and okumakla olsaydi:)) Neyse isteyen and okuyarak vahansever olsun, ben vatanimin baskalarin elinde oyuncak olmayacak kadar güclenmesini ve boyunduruklarindan kurtulmasini isteyerek vatansever olayim:))

Herşey heykel dikmekle olsaydı, şimdiye dünya deviydik.

Bosverin o yüzden.

Not: Bana öyle cevap vermenize gerek yok zira benim icin o dizelerin bir önemi yok.

Canim bugun tartismak istemiyor, bu masallari okumaktan ve cevaplamaktan cok sikildim. ama buna iki laf etmeden gecemeyecegim artik.

Yuru Kurdistan! Ulkemin dogusunda Barzani ile elele! Terorist basi bebe katili Apo'dan yeni TC anayasasi icin fikirleri alinaraktan!!!... Boyunduruksuz Turkiye'ye!:KK53::KK53::KK53::KK53:

Tum vatanseverlere selamlarimla!

Bosverin o yüzden.

Ezber konuşuyorsunuz. Okullar ezberci sisteme dayandığı için sana çok görmüyorum. Birileri sana ezberletmiş; sende ezberini söyleyerek not almaya çalışıyorsun.
Eleştiriyorsun çok güzel. Ama bir düşün; Türkiye neden böyle diye? Senin gibi takka, tesbih, örtü müslümanları ile diğer taraftaki rozet Atatürkçülerinin yüzünden.

Bosverin o yüzden.

bunu söylemene gerek yoktu. zaten biliyoruz.:KK14:

Herşey heykel dikmekle olsaydı, şimdiye dünya deviydik.
hayırdır. neden Atatürkün heykellerinden bu kadar rahatsız oldunuz.
umarım gözümünüzün her gördüğü yere dikerlerde, o yüce insanın bu vatan için yaptığı o güzel şeyleri unutanlara tekrar tekrar hatırlatır o heykellerEn Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
Kusura bakmayin ben bu forumda bunlarin cevabini fazlasi ile verdim, kisilerin degismesi ama sorularin degismemesi bir süre sonra SIKIYOR.

Evet Basbakan öyle dedi.
Peki herhangi bir düzenleme geldi mi?

Peki sizce bir düzenleme yapmayacagi halde, Basbakan böyle bir seyi neden söyledi?

Gezi olaylarinda, birilerinin hükümeti devirmek icin yaptigi darbeye bazi üniversite ve ögrencileri tarafindan cok destek verildi.

Hatta bunun sebebinin " agac " olmadigini bile bile yapanlar oldu bunu.

Hatta hatta bazi üniversililer ve yetkilileri acik acik belli bile etti bu niyetlerini.

Eeee bu ülkede üniversite sorununu cözen hükümet bu hükümet, üniversite harclarini kaldiran bu hükümet daha bircok destegi veren bu hükümet ama kalkip böyle bir eylemi en cok sahiplenen bazi üniversiteler ve üniversitelileri.

Bu durumda gayte dogal olarak Basbakan da " madem ben size hizmet ediyor, kesinlikle hicbirseyinize müdahale etmiyorum, buna ragmen siz ülkeye bunlari reva görüyorsunuz, birazda sizin rahatiniz kacsin" demis olabilir degil mi?:)))

Zaten böyle bir düzenleme yapmayacagini, kanunlara göre yapamayacagini cok iyi biliyorsunuz:))
bir başbakan bunu derken sonunun nereye varacağınıda düşünmeli.
bu ülkede kızla erkeğin yanyana durmasından bile rahatsız olan zihniyetlerrin olduğunu hepimiz biliyoruz. onların o evlerde beraber yaşayan gençlere baskı yapacağını apaaçık belliyken hemde. ve olduda. bu konuda konu bile açtım ben..
sıradan vatandaş bunu görürken ,o neden göremedi. göremedi çünkü zaten amacı buydu.
o kızlı erkekli kalınmasından rahatsızdı ve bunu da rahatça dile getirdi.
ha sizin dediğiniz gibi olsun ki( mümkün değil, ),rahatınız kaçsın diyerek yaptı diyelim, bu konuyla alakası olmayan diğer kişilerin günahı neydi peki. kapısında polisleri gören. gece gece korku ne yapacağını şaşıran..
aman nolacak,onlarda yansın canım. amaca giderken , kurunun yanında yaşlarııda yok edebiliriz değilmi.
o yaşlar çok çok fazla olsada farketmez. :KK6:

bu ülkede kızla erkeğin yanyana durmasından bile rahatsız olan zihniyetlerrin olduğunu hepimiz biliyoruz. onların o evlerde beraber yaşayan gençlere baskı yapacağını apaaçık belliyken hemde. ve olduda. bu konuda konu bile açtım ben..
sıradan vatandaş bunu görürken ,o neden göremedi. göremedi çünkü zaten amacı buydu.
ha sizin dediğiniz gibi olsun ki( mümkün değil, ),rahatınız kaçsın diyerek yaptı diyelim, bu konuyla alakası olmayan diğer kişilerin günahı neydi peki. kapısında polisleri gören. gece gece korku ne yapacağını şaşıran..
aman nolacak,onlarda yansın canım. amaca giderken , kurunun yanında yaşlarııda yok edebiliriz değilmi.

Kırmızı ile işaretledigin yere inanıyorsa artık yazmıcam. Buna inanabildiyse artık bizi asar bu durum:KK53:

Kırmızı ile işaretledigin yere inanıyorsa artık yazmıcam. Buna inanabildiyse artık bizi asar bu durum:KK53:

[QUOTE\]

[/QUOTE]

Su cümleye gulsek mi aglasak mi ? Mesaj yazani göz önünde bulundurarak hunharca güldüm:KK53::KK53:

Son düzenleme:
Hala almanyada insanların gözü çıkarıldı mı ? diye soranlar var ya...

Arkadaş bol bol haber alabiliyor galiba :KK1:

Avrupayı dev aynasında görmeye devam edin :KK14:

Hala Atatürk düşmanlığı devam ediyor..
Sizler devam edin,düşman görün, hakaret edin,3-5 kişinin nefreti içimizdeki bu sevgiyi sökemez,bizlerse sonsuza kadar laf söyletmeyiz bu böyle bilinsin..

Bilgi eksikliği hemen düzeltelim 2. öğretim öğrenci harcı 1.200 TL kalkmadı bu çocuklar bu vatanın evladı değilmiydi ?

Diğerlerine cevap vermeye gerek yok.Dön dolaş aynı mevzu insanlar gördü 1500 polis yolsuzluk operasyonu yapıldı diye
kış kıyamet yerlerinden sürüldü.Neden doğa tabiat ağaç diyen insanlar öldürülürken hatalar yapılırken görevden alma
sürgün yapılmadı.

Bilgi eksikliği hemen düzeltelim 2. öğretim öğrenci harcı 1.200 TL kalkmadı bu çocuklar bu vatanın evladı değilmiydi ?

Diğerlerine cevap vermeye gerek yok.Dön dolaş aynı mevzu insanlar gördü 1500 polis yolsuzluk operasyonu yapıldı diye
kış kıyamet yerlerinden sürüldü.Neden doğa tabiat ağaç diyen insanlar öldürülürken hatalar yapılırken görevden alma
sürgün yapılmadı.

Niye görevden alınsınlarki,destan yazdılar onlar..
Gurur duyuldu,gazla insanların üzerlerine yürüdüler..
Mükafat olarak ta ikramiye aldılar..

X