Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Allah korusun yaaa
Burda anne babalara çok iş düşüyor
Bence 16 yaşından küçük abla abilere çocuk verilmesin
Okul yönetimi böyle bi kural çıkaramıyomu
Okul yönetimi önemsemiyor ki anasinifini. ben defalarca söyledim annelere, bazı aileler çocuklarına hiç değer vermiyor gerçekten burada.
Irmak var burada baya büyük oranın yakınında bi kamerada gorunmusler en son sonrası yok..

Evet canım küçük bi ilçedeyim,eğitimli değil insanlar basımdan gitsinler diye okula gönderiyorlar çocukları. Ben herkesin çocuk yapması taraftarı degilim.
Bende kucuk bir ilcede yatili okulda calisiyorum. Bazi aileler dedigin gibi cocuklarini basindan savmak icin yatili okula gonderiyorlar.Hatta hafta sonu bile 5.sinif cocuklarini burda birakiyorlar evleri cok yakin olmasina ragmen.Ne diyelim Allah islah etsin boyle anne babalari.

Bugün çok hastaydım
Sabah hiçbir şey yiyemedim
Öğle bir kase çorba yayla çorbası
Akşam 1 büyük kase çorba
Bir dilim ekmekle üç dilim peynir
Yarım ceviz
Bu kadar
Spor yapamadım

Bugünkü menüm şöyleydi:

SABAH:
*1 haşlanmış yumurta+1 dilim tam buğday ekmeği

ARA ÖĞÜN-1:
*1 sütlü nescafe+5 badem

ÖĞLE YEMEĞİ:
*1 kase mercimek çorbası

ARA ÖĞÜN-2:
*1 mandalina

AKŞAM YEMEĞİ:
*Tavuk ızgara+ayran

SU:
*2 litre+1 fincan kaynamış kiraz sapı

SPOR:
*1 saat yürüyüş

Son düzenleme:
takyon takyon
Gülsümüm dün akşam ben gittikten sonra gelmişin
Kız hadi eksiye düşüp gelde utandır beni
inşaAllah ablacım diyet psikolojisinden tamamen çıkmıştım günde 12 saat çalış eve gel yemek bulaşık temizlik çocukğun sorumluluğu vs. derken birde diğer sorunlar herşeyden vazgeçtiğim bir dönemdi hiçbirşey umrumda değildi şükür toparlandım geçen sınavlarda iki dersin birinden 30 diğerinden 25 almışım ona çalışıyorum şimdi geceleri 10 gündür tartılmadım yarın bir tartılayım ona göre yol izleyelim inşaAllah...

izin konusunda herkesin bildigi gibi asiri tepkiliyim artik kusura bakmayin lutfen,
zuhalin izine gittigi hafta ki kadincagiz zaten listede degildi ve benim sizinle ilgilenemedigim donemde tamamen 9.takimi yuklendigi bir donemdi.istese hic ugramayabilirdi ama sagolsun aylardir idare ediyor beni cani gonulden tesekkür edeyim burda aklima gelmisken.
gunde 20 kusur menu yorumu yapmasi 100 kadar mesaj yazmasiyla yoruldum dedi ve ayrilmaya karar verdi.kisa sure diyede ekledi yani............
hersey o gun basladi ben yeniden donme karari aldim, cunku zaman gercekten yetmiyor bana.bu konuya girmiyecem ama konustugum kizlar sahittir icinde bulundugum duruma.aylardir gelmemisim, kendimi disipline etmemisim homili girtlak yiyorum, aklim burda, takim dagilirmi diye tedirginim vs..... vs...........
tam bu gel gitlerde niliufer izin istedi.bir bosalma aniydi onu taniyorum cunku ve sakinlesip donus karari aldi.
oh be nilifer kaldi motivasyon artsin diye kendimden uykumdan feragat edip burda yazisip, uye beklerken bir yandan ponni ve mts izin konusunu cikari.hoppppppppppppp alo ne oluyor kizlara diye panikledim.bu arada takima yeniler gelmis bir kac gunlukler daha kimseyle kaynasamadan takimmi dagiliyor biz geldik demeye basladilar.haklilar kesinlikle, cunku izine giden geride biraktiklarininda motivasyonunu etkiliyor cunku.neyse kizip cemkirmeyle kizlar karar degistirip yola devam ettiginin ertesi gun ben bir karar aldim bir daha kim isterse izin konusunu direkt yollayacam dedim.ve bunda kararliyim kisi izine gidip kilo alacagini biliyor verip gelebilende cokkkkkkkkkkk nadir.peki cok hayati bir durum yoksada niye izine gider anlamis degilim bunu.uzun bir suredir diyeetteyim biraz kafami toplayim dese onuda anliyacam ama neyse.......
tam izin olayinda noktayi koydugumu dusunurken arriver izin istedi ve kizlar mesajlasti kaldi.arriver kac kez izin mevzunu acti ve dondu sonunda persembe listesinde ozellikle sordum izin mevzunu kalacam dedi.okey kaldi.cuma yada cumartesi tekrar izine ayrilan deyimce eeeeeeeee yeter artik diye sacimi basimi yolasim geldi kusura bakmayin.kac gundur bu mevzuuu suruyor ve ben kac mesaj sana sordum yok dedin.tamam dedim keske cuma soyleseydinde onumuzdeki liste etkilenmeseydi dedim iyi persembeye kaliyim dedi.ve ben gercekten izin konusunda taviz vermiyecegim artik alinip darilmayin.oysa nlifer seydan baska kim hatirlamiyorum isimiz, tasinmamiz, sinavimiz var izine gidelim dediklerinde durun gitmeyin kilo alirsiniz diye ben onerirdim izine gitmeyin idare ederiz diye.
yani bu gune kadar hep idare edici olmaya calistim kendimce,ama son hafta vazgectim.
bunlarin uzerine izin diyeni direkt yollayacagim hatta izindekilerinde sohbete katilmamasini engelleyecek bir kural dusunuyorum.nedenmi madem burasi sizi seviyor, sohbet hos niye izin yani............100 gramda olsa verelim gulelim eglenelim zayiflayalim.yoksa hem sohbete katiliyim hemde izinde yeyip iciyim olayina karsiyim artik.
yani durum boyle
oyle bir doldum ki bu konuya bir dolu yazdim kusura bakmayin gari..................
.
berilllllllllllllllllllllllllllll bunları okuyunca hiç görmemiş gibi kaçasım geldi yavvv kaptanım dur bismillah gözüm korktu gelimmi bile diyemiyorumm :KK70:

Canlarım iyi akşamlar.Dün bahsetmiştim bugün arkadaşlarla yemeğimiz vardı yeni eve girdim sayılır;hemen menüleri yoklama yaptım ve kendi menümü yazdım veeeeee tahmin edeceğiniz üzere yılbaşı yemeğimizden kaçamak yapmadan ayrıldım,açım ama huzurluyum:KK48:

Okuyunca çok üzüldüm canim inş sağ saglim bulunurlar Rabbim hepimizin evlatlarini
Okul yönetimi önemsemiyor ki anasinifini. ben defalarca söyledim annelere, bazı aileler çocuklarına hiç değer vermiyor gerçekten burada.
Irmak var burada baya büyük oranın yakınında bi kamerada gorunmusler en son sonrası yok..

Canim maşallah iyi dayanmissin :nazar:
Canlarım iyi akşamlar.Dün bahsetmiştim bugün arkadaşlarla yemeğimiz vardı yeni eve girdim sayılır;hemen menüleri yoklama yaptım ve kendi menümü yazdım veeeeee tahmin edeceğiniz üzere yılbaşı yemeğimizden kaçamak yapmadan ayrıldım,açım ama huzurluyum:KK48:

Ben de şu anda açim ama mutluyum.

Kizlar telim bozuk kapaniveriyo bisürü menu alintiladim hepsi gitti ama gifenler arasinda cok goze batan bisi görmedim yanlış hatırlamıyorsam

İyi aksamlar
Menüm sabak iki haslanmis yumurta marul ve kuru soğanla piyaz
Çok az peynir zeytin

Öğle ara yapamadim
Aksam tavuk döner yarim porsiyon bol salata 1 dilim ekmek
Ekmeği yesemde olurdu ama gözüm AC iste nolacak
Su iki buçuk olur bugun
Sporda bilmiyorum yaparmiyim yaparsam yazarim yazmazsam bilinki yapmamisimdir:))))
Biraz öncede 1 portakal yedim azcikta yer fistigi belki on tane falan
Guzel canim ekmek cok goze batmiyo
evet hatirladim bu cay hem odem atar hem sisikinligi giderir
adet doneminde can dostudur
1 demet maydanoz
1yk rezene
2 tane limon
1 tane yesil limon hani limetto denen

limonun cekirdegini cikarin yoksa acimsilasiyor tadi minisler
sonra 3 limonu yikayip tencereye kabuguyla dograyin.
maydanozu saplariyla minik minik dograyin-kus yemide degil yanimmmmmmmm-su ekleyin icine -ben 2 lt kadar suyla yapiyom-
icine rezeneyi ekleyin icine ve kaynayana kadar bekleyin.bir tasim kaynatin altini kapatin ve sogumaya birakin.tencerenin kapagi kapali olsun.
yatmadan once bir buyuk icebilirsenin 2 bardak cayi icin.sabah ta icilir.duzenli yapildiginda gaz sorununa birebir kizlar
Emzurenler icemiyodu dimi yaas iyiymiş aslinda rezene falan maydanoz olmasa

Bugün çok hastaydım
Sabah hiçbir şey yiyemedim
Öğle bir kase çorba yayla çorbası
Akşam 1 büyük kase çorba
Bir dilim ekmekle üç dilim peynir
Yarım ceviz
Bu kadar
Spor yapamadım
Tatlım sana dünde yazmıştım heralde bildirimlerine bakmıyorsun

Geçmiş olsun buarada

Bugünkü menüm şöyleydi:

SABAH:
*1 haşlanmış yumurta+1 dilim tam buğday ekmeği

ARA ÖĞÜN-1:
*1 sütlü nescafe+5 badem

ÖĞLE YEMEĞİ:
*1 kase mercimek çorbası

ARA ÖĞÜN-2:
*1 mandalina

AKŞAM YEMEĞİ:
*Tavuk ızgara+ayran

SU:
*2 litre+1 fincan kaynamış kiraz sapı

SPOR:
*1 saat yürüyüş
Sabah öğle az olmuş Tatlişim su iyi spor çok güzel
Yarında sıfır karbon yaparsan son noktayı iyi koyarsın

inşaAllah ablacım diyet psikolojisinden tamamen çıkmıştım günde 12 saat çalış eve gel yemek bulaşık temizlik çocukğun sorumluluğu vs. derken birde diğer sorunlar herşeyden vazgeçtiğim bir dönemdi hiçbirşey umrumda değildi şükür toparlandım geçen sınavlarda iki dersin birinden 30 diğerinden 25 almışım ona çalışıyorum şimdi geceleri 10 gündür tartılmadım yarın bir tartılayım ona göre yol izleyelim inşaAllah...
Gülsümüm gerçekten işin çok zor
Allah kolaylık versin
Ama sende biliyosun Allah isteyene ve çalışana verir
Bu dönemde almamış olman bile büyük başarı
En azından vücut yeni kiloyu kabullendi
Artık aşağıları görmek istiyordur

X