Cuma Zayıflama Yarışması 9. Takım

Kız iki günde bir mangal mi napiyonuz :KK48:
Evet canım barbekü yapmisiz haftanın 4 5 günü mangal.var :):) :) :)
klasik kahvaltin neki ben bilmiyom
suyu arttir istersen biraz sende
1 kk peynir 1 haşlanmış yumurta 6 zeytin 1 dilim. Tb ekmeği kaptanim bugün şu icemedim çünkü başka evde tuvalete cikamama fobim var uyuyana kadar zorlicam :)
insallah be canim
isteyelim belkide olur
İnşallah kaptanim

kızımla yurüyüşe çıkmak için kuçuk ve hava fazla soğuk ankarada canım ya hele bizde bir baba var üf desekhasta olacak diye korkuyo :KK48: ah o eski günlerim 2 sene boyunca kızartma makarna pilav yemedim tüm yemekelrim fırında ızgarada filan halada o alışkanlığım devam ediyo ama eşim içimdeki aburcubur canavarını canlandırdı bide emziriyorum diye herkes agzıma bişi tıkıo yemicem dedikçe tıktılar ama şimdi iradelitim dönüyorum eski günlere canım merak etme canım istemese bile spor yapmaya zorluyorum kendimi... En Büyük KK sizi yenecem yağlar modundayım En Büyük KK her türlü kafama vurmak serbest biliyorsun berilcim.. ben EBRU dan talimliyim en acımasız cezalara
Burcuuu kız evlendin bebisin bile olmuş, masaallah

Yayla corbasi canim ama sehriyeyle yaptim pirinc kullanmadim.7 yk sebze yemegiydi ama kuru fasulyenin kac kasik oldugunu hesaplamadim, oyle kepceyle koydum orta boy bir kase.bundan sonra oglen yemeye daha dikkat ederim.
oglen ye canim en azindan meton hizliyken vucut yaga donusturmesin
kiz sirine sehriye pirincten masum mu saniyorsun
fasulyeye gelelim 180 gr yemegi 250 kalori ediyor canim buda yaklasik 4-5 yemek kasigi

:KK48: dün oturdum 15 günlük akşam menüsü hazirladim. Spor işini halledebilirsm hafta içi iyi olacak benim için
gozum sende demistim bilesin
cok cok cok isim olsada sana bakacam mutlaka ve seni borekle gorecegim gunu sabirsizca bekleyecegim
sende basina gelecegi dusun ki karsilasmayalim borekli menude fistik

Evet canım barbekü yapmisiz haftanın 4 5 günü mangal.var :):) :) :)

1 kk peynir 1 haşlanmış yumurta 6 zeytin 1 dilim. Tb ekmeği kaptanim bugün şu icemedim çünkü başka evde tuvalete cikamama fobim var uyuyana kadar zorlicam :)

İnşallah kaptanim
canim hem peynir hem yumurta cok degilmi
donusumlu yesen
ekmekte var
hadi ekmek olmasa goz yumacamda boyle cok geldi bana
evdeysen simdi kalk hemen iki bardak su ic haydi marsssssss findigim

Screenshot_2015-12-22-19-06-25.png
Screenshot_2015-12-22-19-06-11.png
Screenshot_2015-12-22-19-03-21.png
Screenshot_2015-12-22-19-06-03.png
Screenshot_2015-12-22-19-05-47.png

Selam kizlar
Menüm.
Sabah 1 haskanmis yumurta
1 dilim ekmek cokelek
Turp yarim
Bir tane havuç

Öğle bir tabak sarimsakli yoğurtlu ispanak 1 dilim ekmek
Aksam 1 elma 1 portakal.
Su iki gün aksam meyve ile gecirmek istiyorum
Su iki buçuk olur rahat spor 20 dk yürüyüş sadece sahada olursa yazarim

Selam kizlar
Menüm.
1 dilim ekmek cokelek
Turp yarim
Bir tane havuç

Aksam 1 elma 1 portakal.
aksamki meyve seker biliyon demi
aksami salata yogurtla gecirecen desen sana ne alkis tutardim bir bilsen canim
sabahki cokelek ne kadar
cokelek ve yumurtayi omlet yapsan ekmeksiz yesen doyarsin bence bir denesekmi ki..........

Abla sabah iki dilim.yiyord.bire indirdim onuda kaldirirsam hemen ackitim bu arada meyveleri saat 5 te yedim baya erkendi kilo ol.az inş:)
aksamki meyve seker biliyon demi
aksami salata yogurtla gecirecen desen sana ne alkis tutardim bir bilsen canim
sabahki cokelek ne kadar
cokelek ve yumurtayi omlet yapsan ekmeksiz yesen doyarsin bence bir denesekmi ki..........

oglen ye canim en azindan meton hizliyken vucut yaga donusturmesin
kiz sirine sehriye pirincten masum mu saniyorsun
fasulyeye gelelim 180 gr yemegi 250 kalori ediyor canim buda yaklasik 4-5 yemek kasigi
Sehriyede masum degil canim haklisin ama pirinc daha zararli geliyor nedense.fasulyede dusundugumden daha fazla kaloriliymis ya:KK57: valla benim yedigim en az yedi sekiz kasiktir simdi pisman oldum yedigime:KK43:

Bu günkü menü
Sabah 8.00
1 haş. Yumurta
Domates
Salatslık
1 dilim ekmek
Maydanoz

Ara 11.00
4 tane eti form

Öğlen 14.30
6 yk ıspanak yemeği
1 bardak ayran
1 dilim ekmek

Akşam 19.00
Bol yeşil salata

2 litre su ve 35 dk yürüyüş.

beril bu konuda çok iyi canım eğer öyle davranmasa mutlaka gevseyen çok olurdu iyi ki gelmişim diorum takıma benim eski kaptanımda öyleydi onun sayesinde vermiştim beril sayesindede vereceğimeinanıyorumEn Büyük KK
Ben de rekabet ortamında çok güzel veririm ufaklıktan beri yarışmaları pek severim:KK53:
Ben de yazayım
Sabah 7 30 1 yumurtalı omlet 1 dlm tb ekmeği
Öğlen 12.00 yoğurtlu kereviz 1 adet yavuk baget derisiz 3 kaşık pilav
Akşama ıspanaklı yumurta düşünüyorum
Su 2 olur inşallah
Spor 20 dk yürüyüş
Pilav hariç müthiş sağlıklı ve güzel bir menü canım,pilav zaten az ama emeklerimiz boşa çıkıyo gibi geliyo pilav makarna girince işin içine:cry:
Nilüfer canım buradan ayrılınca hiç olmuyor. Ben yaza kadar buradayım. Yaza kadar 6 kilo bile versem mutlu olacağım. Bu beni rahatlatıyor.
Daha çok vericez Elif'im inşallah:KK19:
Kızlar rekabeti artırmak için bir şeyler düşünelim.
Mesela 9. Tskımda listede olan ve olmayanlarla birlikte gruplar kurup bu gruplar kendi içinde yarıştırabilitiz.
Takımın 3 yıldızı olmak da çok heyecan verici,ben 4 aydır daha hiç en çok veren 3 kişi arasına giremedim:cry:
Off ya çok cnm sıkkın. Oğlum son günlerde aşırı derecede değişti. Bi hafta 10 gün öncesine kadar aşırı derecede sakin uyumlu uysal bi çocuktu. Herkes nekadar sakin akıllı deyip duruyordu. Sürekli ağlamalar herşeye hayır demeler sinir krizi geçirmeler özelliklede 3-4 gündür mahvoldum resmen. Nasıl davranıcamı şaşırmış durumdayım. Bağırsam olmuyo iyi olsam suyuna gitsem olmuyo. 4 ay sonra 3 yaşını dolduracak. Geçen hafta perşembe emziği bıraktırdık. Zaten çok emmiyodu. Uykudan uykuya anca oda uyuyana kadar zor olmadı bırakmasıda ağlamadı da. Acaba onun etkisimi dedim ama emziği geri verdim artık bugün yok istemiyo. en çok sevdiği insanlardan bile kaçıyo eve biri gelse bacağıma yapışıyo gerçekten ağlayarak yazıyorum. Çok bunaldım son günlerde. Lütfen bana bi akıl verin napim ben???
Canım çocuğum yok işin ilmini bilmiyorum ama bütün kalbimle dua edebiliyorum sana Allah yardımcın olsun:KK19:
senbenim kocabebegimsin bu hic degismeyecek tatlim.ben aslinda egerki sen istemesen ben ekranin karsisinda bir hicim guc istek hedef sende canimben senin yaninda arada cemkiren, arada yureklendiren bir yol arkadasiyim:KK37:
İyi ki varsın canım;krizi yönetmek çok önemli bir yetenek,AKUT gibisin maşallah:nazar::KK48:
simdi yiyeceklerimize
kizlar buz kaliplarinda yesil mercimek, kirmizi mercimek, pirinc mumkunse esmer,bulgur, nohut bugday haslayin ve dondurun
bunlar size hayat kurtaran yemek olacak nasilmi
isten geldin yorgunsun bir salata yap uzerine hemen kirmizi mercimek ekliyoz bir ogun oluyor
yada
yogurdu koyuca bir ayran yapiyoz icine bugday ve nohut ekleyip nane biberle harika hafif bir ogun oluyor
yada
soganli marullu bir salata yapin icine bulgur koyun bol eksili kisir niyetine goturun anacim
yada
kirmizi lahanayi bir guzel limonla 1tk yagla ovalayin icine nohut ekleyin yine doyarsiniz inanin
bunlari haslamaniz zaman almaz
kaliba doldurun buzluga sonrasinda 1-2 top cikarin cozulsun yada aceleniz varsa sicak sudan gecirin

dolaba haslanmis ispanak koyun kizlar
yeri geldiginde yogurtla
yeri geldigin yumurtayla kiymayla ogun yapin acil gunlerde boregi yemessiniz mazaret olmaz yemek yapmamaniz

tavuk haslayin ve minik parcalar halinde posetleyip dolaba atin
zamani geldiginde isterseniz salataya
isterseniz
domates biber sogani az kavurup tavugu ekleyip baharati serpistirip azicik suda sebze sote yapin inanin 3dakikada olur

bu arada kabagi, brokoliyi, karnabahari haslayip dolaba atin sabah giderken disari cikarin siz gelmeye cozulur hemen bir yogurtla karistirip yeyin
yok caninizmi istemedi yumurtaya bulayip firinda kizartin istersenz yogurtla yeyin
budami olmadi
sebzenizi catalla ezin icine baharat ve yumurta ekleyin gerekirse bir kasik yulafla karistirip kofteler yapin tost makinasinda yagsiz tavada firinda pisirin yanina hep yogurt yagi yaksin

patlicani kirmizi biberi kozleyin dolaba atin
istediginizde cikarin sarimsak, limon az sirke 1 tk yagla doyurucu bir salata yapin 1-2 dl ekmekle mis olur

mantarinizi soteleyin kendi suyunda icine haslanmis ispanagi atin karabiberleyin harika bir tat olur

mantar yerine tavuk parcacigiylada ispanak guzel oluyor

pirasayi incecik dograyin az aci biber az sirke az soya sosu ile kavurun lezzetini gorun

lahanadan süper yagsiz kabuska yapin hatta icine bulgurda yakisir
lahananiz buyukse dograyip cok az haslayin dolaba atin lazim oldugunda kisa zamanda bir yemek olur size

fasulyeyi haslayin
1 kasik misir unu ve yumurtayi cirpin fasulyeyi bulayip firina verin yada yagsiz tavada kizartin inanin guzel bir secenek

en minik boydan makarna mumkunse kepekli makana haslayin
1 avuc kadar posetleyip buzluga atin
yemeksiz kaldiginizda yogurtla manti gibi yeyin
yada sarmisakli domatesi kavurup makarnayi ekleyin uzerine azicik ama cok az kasar rendesi sonuc mikemmel yine
ama makarnanin haskanmis hali 1-1,5 cb kadar olsun

aklima ilk elden gelnler bunlar umarim memnun kalirsiniz

bunlari deneyin aklima geldiginde bir daha yazarim
Beril'im aklına sağlık bunları hemen haftasonu hazırlayıp buzluğa atıcam:KK19:
Münümü paylaşıyorum

Sabah
İki dilim çavdar ekmeğine beyaz peynirli domatesli tost
İki yaprak marul
5 zeytin
1 haşlanmış yumurta
1 bardak yeşil çay

Öğle yok çünkü kahvaltıyı 11 de yaptım

Ara bi kase yoğurt yarım muz

Akşam
Brokoli karnıbahar haşlama
Bir kase sarımsaklı yoğurt
Bir mandalina

Gece muhtemelen yeşil çay içerim.

Su 2 litreyi bulur geçer

Spor yok kaynımla eltim bizde yapamıyorum ama yarın gidiyolar leslie ye başlicam
Çok sağlıklı ve hafif bir menü olmuş canım,şifa olsun:KK19:

Kizlar bugunku menumu yazayim;

SABAH: 7.30 bir tb ekmegi,1 haslanmis yumurta,5 zeytin,peynir,bir tatli kasigi bal bir bardak yesil cay.

Ara ogun:10.30 on tane findik.

ÖĞLE:12.15 yedi kasik patlican yemegi 1 tb ekmegi bir kase corba ve salata.

Ara ogun:15.00 bir kucuk elma bir bardak sut.

AKŞAM: bir kase kuru fasulye, salata.

2.5 litre su 30 dk evde egzersiz.
Öğle ile akşamın yeri değişseymiş gerçekten çok güzel olurmuş,afiyet olsun canım:KK19:

Menüm

Sabah,1 mandalina+ bir avuç badem

Öğle, 1 haşl yumurta,1 d ekmek, 1 kk peynir, çay

Akşam, 1 kase şehriyeli tavuk çorbası, közl patlıcan salatası, 1 kase yoğurt, marul.

Su,2 lt
Spor,şimdilik yok
İşte böyle Poni'cim:KK9:
Sabah klasik kahvaltim
Ara 1 elma 1 bardak süt
Öğlen 2 şiş kebap salata 1 acı biber.
Akşam ızgara tavuk salata közlenmiş patlıcan közlenmiş soğan
Su 1.5 lt
Spor malesef yok .
Mutfak alt üst olmuş durumda birazdan spor niyetine toplayacam sonra pert olurum herhalde :):) :) :) :) :) :) :) :)
Çok hafif bir menü,suyu 2'ye tamamlasan keşke canım uyuyana kadar:KK19:
bende menumu yazayimda
sabah yok
oglen
1 elma
aksam
1 tost
1muz

aptal bir menu cok yogunum
ac kalirsam yogurtla elma yerim belki
Offf kıyamam;çok az olmuş Beril'im :cry:
Selam kizlar
Menüm.
1 dilim ekmek cokelek
Turp yarim
Bir tane havuç

Aksam 1 elma 1 portakal.
Canım akşama protein koyarsan da tartıya yansıması çok güzel olur:KK19:
Selamlar
Menüm
1 dilim ekmek
1 kk peynir
4 zeytin
Domates roka

Ögle 1 kase mercimek çorbası

Akşam 1 kase tavuk suyuna sebze çorbası.

1.5 litre su
Çok hafif ve ertesi güne eksi düşürecek bir menü:KK9:
kizlar esimle kahve icmeye cikacam sonra gelirim yine
bu firsati kaciramam kusura bakmayin tombis kelebeklerim
Allah daha da daha da daha da ve 2 dünyada beraber ve mutlu etsin sizi Beril'im:KK200:

Bu günkü menü
Sabah 8.00
1 haş. Yumurta
Domates
Salatslık
1 dilim ekmek
Maydanoz

Ara 11.00
4 tane eti form

Öğlen 14.30
6 yk ıspanak yemeği
1 bardak ayran
1 dilim ekmek

Akşam 19.00
Bol yeşil salata

2 litre su ve 35 dk yürüyüş.
Maydonozu kahvaltıda yemen çok güzel canım toksin attırıyor ödem attırıyor ne güzel;menünü genel olarak çok beğendim ben harikasın:KK9:

X