8 yıllık evlilik ve ihanet

ikikizbiranne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
19
4
33
Merhabalar, şimdiden anlatacağım şeylerin uzunluğu için kusura bakmayın. İçimdeki yangını nasıl dile getirebilirim en kısa nasıl Anlatırım bilemiyorum. 8 yıllık evli ,2 çocuk annesi,30 yaşında bir kadınım. Eşimle aşık olarak çok zor şartlarda evlendim. Çok zor günler yaşadık,kimseler yanımızda yoktu. Her şeye rağmen eşimin yanında olmak için gayret ettim. Uzun yıllar işsiz di,kendimce kendi maddi imkanlarımı kimseye muhtaç olmayalım diye ona sundum bunu destekten çok çıkar haline dönüştürdüğünü bile bile.Üç ay önce devrettiğimiz dükkanı geri aldı. Dükkanda çalıştırdığı Kadının biriyle beni Aldattı. Olaylar çok karışık çok uzun anlatıp teferruata girmiycem. Gerek iş yerinde çalışan başka bir bayandan, gerek telefonunda silip çöp kutusunda unuttuğuVideolar resimler, kadına yaptığı doğum günü partilerinin videoları, pansiyon odasında yaptıkları dörtlü Alkollü arkadaş toplantıları, benim bilmediğim başka bir telefon ve numara, Kadına WhatsApp dan gönderdiği aşk şarkıları, film replikleri, sahte Facebooklar,kadına alınan hediyeler, doğum gününde aldığı altınlar bunlar gözümle gördüklerim di. Ve aynı iş yerinde çalışan o başka bayanın anlattıkları onlar daha fazla detay içeriyor. Bir ay önce bunları gördükten sonra ve duyduktan sonra çocuklarımıda alarak evi terk ettim. Terk ettiğim günden itibaren yalvarıp yakarıpKendini affettirmeye çalıştı. En son yaklaşık bir hafta önce doğum günümde pahalı hediyeler özür dolu mektuplar çiçekler doluHediye kutuları göndererek tekrar şansını denedi.O gün kardeşlerimiNde ısrarı üzerine onunla konuşmaya gittim. Aldığı hediyelerin yaptıklarının benim için hiçbir önemi olmadığını sekiz yılımı çöp ettiğini anlattım ona. Buluşmanın ardından tekrar bir tartışma yaşadık. Ben dayanamayıp ona tokat attım, hal böyle olunca oda bana şiddet uyguladı. Akabinde kardeşlerimi aradım, kardeşlerim tarafından bana şiddetUyguladığı için onlarda ona şiddet uyguladılar. Ambulansla hastaneye kaldırıldı. O halde dayanamayıp hastaneye gittim. O haliyle ağlayarak tekrar özür diledi benden.Dayanamadım tamam dönüyorum dedim.Sekiz yıllık çocuklarımın babasıydı benim yüzümden dayak yemiş olması her şeye rağmen vicdanımI rahatsız etti. Geri döndüm dönmesine ama ne gördüklerimi, Ne duyduklarımı, Ve daha yazamadığım onlarca detayı unutamıyorum. Şimdi ben vicdanıma yenik düşüp döndüm, aynı evin içerisinde her saniye bu ihanetin tüm detaylarıyla acı çekerek yaşıyorum. Bir hafta oldu döneli, İster istemez zaman zaman tekrar gündeme getiriyorum, oda her seferinde eşeklik yaptığını parayı bulunca şımardığını benden başka kimseyi sevmediğini, beni sevmese aylarca barışmak için uğraşmayacağını söyleyip duruyor. Şimdi ne ben eski benim ne de bu evlilik eski evliliğimiz.Size ne sorayım ne konuşayım bilmiyorum. Bana bir akıl bana bir yol gösterin acılarım hafiflesin istiyorrum.Elbette artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak biliyorum. Siz bana ne önerirsiniz ben nasıl bir yol izlemeliyim benim için doğru olan ne sağlıklı düşünemiyorum.

Sizin kendinize yaptığınız kötülüğü eşiniz size yapmamış. Bu kadar ihanete göz yummuş üstelik aileniz bile sizi desteklemişken onların bile desteğini çöp etmişsiniz. Bir çok kadın ailesinden yana destek göremezken siz bu nimeti bile -ki Türkiyede yaşıyorsak nimet diyelim- görmezden gelmişsiniz. Bence döndüyseniz ya bi terapiste gidin destek alın ya da ben denedim ama unutamıyorum diyip eşinizle konuşup ayrılın derim. Kendinize bu eziyeti yapmayın.

Sizin kendinize yaptığınız kötülüğü eşiniz size yapmamış. Bu kadar ihanete göz yummuş üstelik aileniz bile sizi desteklemişken onların bile desteğini çöp etmişsiniz. Bir çok kadın ailesinden yana destek göremezken siz bu nimeti bile -ki Türkiyede yaşıyorsak nimet diyelim- görmezden gelmişsiniz. Bence döndüyseniz ya bi terapiste gidin destek alın ya da ben denedim ama unutamıyorum diyip eşinizle konuşup ayrılın derim. Kendinize bu eziyeti yapmayın.

Hemde ne kötülük,üstelik annem çocuklarıma bakıyor ben çalışıyordum. Nasıl gelişti bilmiyorum. Biran onun perişan haliyle yalvarması vicdan azabı yaşattı bana. Şimdi ise heran acı içindeyim. Teşekkür ederim psikologdan yardım alacağım

evet sağlıklı dusunemiyorsunuz bu bariz zaten başka açıklaması olamaz.
Sizin kendinize yaptiginiz esinizin size yaptigindan daha fazla kötü . Kardeşleriniz hastanelik etmis bi oh olsun çektim valla.

O adam ne duzelir ne de elini ayagini o islerden çeker.
Siz onu affedip kendinize olan sayginizi bitirmissiniz zaten. Yazık bir kadin neden yapar bunu kendine... Kemalim yapmaz olayina dondu bu da

evet sağlıklı dusunemiyorsunuz bu bariz zaten başka açıklaması olamaz.
Sizin kendinize yaptiginiz esinizin size yaptigindan daha fazla kötü . Kardeşleriniz hastanelik etmis bi oh olsun çektim valla.

O adam ne duzelir ne de elini ayagini o islerden çeker.
Siz onu affedip kendinize olan sayginizi bitirmissiniz zaten. Yazık bir kadin neden yapar bunu kendine... Kemalim yapmaz olayina dondu bu da

kemalim yapmaz olayı değilde Biranlık karar diyelim. İsteyerek olmadı. Kardeşimin infazı vardı 5 yıl içinde olaylara karışmaması gerekiyordu. 10 yıl yatarı var aksi taktirde. Benim yüzümden ondanda şikayetçi olup çocuğun hayatıyla oynayabilir endişeside yaşadım. Üstüste gelen sebepler.

kemalim yapmaz olayı değilde Biranlık karar diyelim. İsteyerek olmadı. Kardeşimin infazı vardı 5 yıl içinde olaylara karışmaması gerekiyordu. 10 yıl yatarı var aksi taktirde. Benim yüzümden ondanda şikayetçi olup çocuğun hayatıyla oynayabilir endişeside yaşadım. Üstüste gelen sebepler.
Pekiiiii şimdi adamin ekmeğine öyle bir yag surmussunuz kiiii. Şikayetçi olmasin diye geri donmussunuz ve adam bunu kendi lehine çevirmiş yaptigi pisliklerde yanina kalmış. Sizinki vijdan degil endişe.

Pekiiiii şimdi adamin ekmeğine öyle bir yag surmussunuz kiiii. Şikayetçi olmasin diye geri donmussunuz ve adam bunu kendi lehine çevirmiş yaptigi pisliklerde yanina kalmış. Sizinki vijdan degil endişe.
Her ikiside var, o halini görseniz yedi yabancı olsanız kahrolur insan. Hala yatıyor. Bi taraftanda kardeşimin durumu. Herkesin selameti için dedim o an. Olaylar öyle bir noktadaydıki sağlıklı düşünmek zaten mümkün olamadı. Kadının halinden yine kadın anlar. Belki söyleyeceğiniz herhangi bir fikir bana yardımcı olur diye yardım istedim , derdimi paylaşmak istedim. Olaylar böyle

Hayır estağfurullah ben çaresizliğimi paylaştım sizlerle, belki birinizin söyleyeceği herhangi bişey yol gösterici olabilir

Artık dönmüşsünüz yapacak bir şey yok bundan sonrası çocuk oyuncağına döner.
Bence tetikte olun, dürüst olmayabilir
Umarım her şey gönlünüzce olur :KK200:

Sizi sevmeseydi affettirmeye çalışmazdı gibi saçma bişeye inanmayın. Sizi aldatacak kadar sevmeyen insan, kendi çıkarı için sevmediği halde affettirmeye de çalışır. Neyine acıdınız ki iyi yapmış kardeşleriniz.
büyük konuşmak istemiyorum gerçekten ama nasıl üzülüp geri döndünüz ya. O kadınlarla bilmem ne haltlar yerken size üzüldümü. O zaman sizde parayı bulun bi iki adamla aldatın onu şımardım diyip işin içinden sıyrılır madem.

Her ikiside var, o halini görseniz yedi yabancı olsanız kahrolur insan. Hala yatıyor. Bi taraftanda kardeşimin durumu. Herkesin selameti için dedim o an. Olaylar öyle bir noktadaydıki sağlıklı düşünmek zaten mümkün olamadı. Kadının halinden yine kadın anlar. Belki söyleyeceğiniz herhangi bir fikir bana yardımcı olur diye yardım istedim , derdimi paylaşmak istedim. Olaylar böyle
Bilemiyorum ama esinize geri dondunuz madem ipler elinizde olsun bunu iyi degerlendirin o halde. Eski rahatini geri vermeyin adama

Sizi sevmeseydi affettirmeye çalışmazdı gibi saçma bişeye inanmayın. Sizi aldatacak kadar sevmeyen insan, kendi çıkarı için sevmediği halde affettirmeye de çalışır. Neyine acıdınız ki iyi yapmış kardeşleriniz.
büyük konuşmak istemiyorum gerçekten ama nasıl üzülüp geri döndünüz ya. O kadınlarla bilmem ne haltlar yerken size üzüldümü. O zaman sizde parayı bulun bi iki adamla aldatın onu şımardım diyip işin içinden sıyrılır madem.
Hic 🤷🏼‍♀️

Çok büyük saflık etmişsiniz; adam bildiğin metres tutmuş, siz elinizdeki belgelerle bunu ispatlamışsınız. O belgelerle dava açsanız adamdan dünyaları alırdınız, dımdızlak kalırdı, vereceği tazminat ve katılma alacağı bedelleri ile o kadında giderdi para gidince, şimdi sizi uyutmuş, dosta düşmana barıştığınızı affettiğinizi gösterecek ilerde mahkemede ispatlamak için, yeni delili vermemek içinde o kadından uzak duracak bir süre, sonrada affettiğiniz olaydan huzursuzluk çıkarıyorsunuz diye bu sefer o basacak size tekmeyi, affettiğiniz için önceki delilleriniz çöp olacak zaten, doğru dürüst ne nafaka alacaksınız, ne tazminat, bu arada malda kaçırır bir güzel, sonrada siz saflığınıza ağlarken o metresi ile sizin emeğinizle sefa sürer artık. Siz sanıyormusunuz ki adam sizi kaybettiğine pişman, adam mal mülk para korkusuna size yalvarmış sizde kanmışsınız, adamın yaptığı bir anlık hata değil, resmen metres tutmuş üstünüze ,affetme şartı olarak artık ona güvenmediğinizi tüm malı mülkü üstünüze yapmasını, boşanma halinde de birşey talep etmeyeceğine ilişkin feragat imzalamasını isteyin bakalım ne diyor, sizin çok aşık ve pişman kocanız

Ah o kadar haklısınıZki duygularımın dile gelmiş hali yazdıklarınız. Bende zamanında büyük konuştum. Herşeyi affederimde ihanetini asla , bu affeden kadınlar nasıl geri dönüyor aklım almıyor diyordum. Büyük konuşmuşum. Dönülüyormuşta affedilmiyormuş.

Ah o kadar haklısınıZki duygularımın dile gelmiş hali yazdıklarınız. Bende zamanında büyük konuştum. Herşeyi affederimde ihanetini asla , bu affeden kadınlar nasıl geri dönüyor aklım almıyor diyordum. Büyük konuşmuşum. Dönülüyormuşta affedilmiyormuş.
Hiç bişey için geç değil. Kardeşinizi düşünüyorsunuz ama kendinizide düşünün. Aldattığını ispat edin. Ayrılın o evden ya

Kafanızda bi senaryo yazıp ona inanacaksınız bu saatten sonra

Şey diyin kendinize niye bu kadar ısrarcı olsun ki ben de çıkacaktım rahat rahat daha da güzel takilacakti herkesle. Demek ki yuvası dagilsin istemiyor hayvanlığını anladı artik yapmaz benim kocam (!)

Buna inanın. çok da kurcalamayın

Çok büyük saflık etmişsiniz; adam bildiğin metres tutmuş, siz elinizdeki belgelerle bunu ispatlamışsınız. O belgelerle dava açsanız adamdan dünyaları alırdınız, dımdızlak kalırdı, vereceği tazminat ve katılma alacağı bedelleri ile o kadında giderdi para gidince, şimdi sizi uyutmuş, dosta düşmana barıştığınızı affettiğinizi gösterecek ilerde mahkemede ispatlamak için, yeni delili vermemek içinde o kadından uzak duracak bir süre, sonrada affettiğiniz olaydan huzursuzluk çıkarıyorsunuz diye bu sefer o basacak size tekmeyi, affettiğiniz için önceki delilleriniz çöp olacak zaten, doğru dürüst ne nafaka alacaksınız, ne tazminat, bu arada malda kaçırır bir güzel, sonrada siz saflığınıza ağlarken o metresi ile sizin emeğinizle sefa sürer artık. Siz sanıyormusunuz ki adam sizi kaybettiğine pişman, adam mal mülk para korkusuna size yalvarmış sizde kanmışsınız, adamın yaptığı bir anlık hata değil, resmen metres tutmuş üstünüze ,affetme şartı olarak artık ona güvenmediğinizi tüm malı mülkü üstünüze yapmasını, boşanma halinde de birşey talep etmeyeceğine ilişkin feragat imzalamasını isteyin bakalım ne diyor, sizin çok aşık ve pişman kocanız
Mal mülk yokki zaten yıllarca bana kredi çektirdi hala ben ödüyorum. Borcu devam eden bir dükkan ve araba var . Borcu bittiğinde üzerime geçireceğini kendi söyledi. Ama inanın ne gözüm ne gönlüm var malda mülkte. Yıllarca mücadeleyle ayakta tutmaya çalıştığım evlilik ihanetle sonuçlanınca insan pek düşğnemiyor maddiyatı o sarsıntıyla. O çok aşık dediğiniz kocam aşık olsa şuan burda sizlerle bunu konuşuyo zaten olmazdık. Sizinde dediğiniz gibi bu duruma duygusal yaklaşacak tarafı kalmadı bu işin farkındayım. Bu saatten sonra çocukların selameti için maddi çıkarları gözetmek olmalı sanırım

Kafanızda bi senaryo yazıp ona inanacaksınız bu saatten sonra

Şey diyin kendinize niye bu kadar ısrarcı olsun ki ben de çıkacaktım rahat rahat daha da güzel takilacakti herkesle. Demek ki yuvası dagilsin istemiyor hayvanlığını anladı artik yapmaz benim kocam (!)

Buna inanın. çok da kurcalamayın
Hiçbir zaman benim kocam yapmaz diyenlerden olmadım. Her erkeğin imkanı olsun yapabileceği düşüncesindeydim. O yada bu sebepler itti beni. Bilmiyorum bilemiyorum

Allah yasatmasin ama yasasam, bana siddet uygulasa ve abim falan gelip onu dövse, biraz soguk su döküp iyice vurun derdim. Yetmez bende girisirdim. Onca seye ragmen aileniz bile destek cikmisken vicdan deyip dönmüşsünüz. Bir daha aile evine geri donerseniz bu sefer ailem bana kiziyor destek olmuyor demeyin sakın.

X