Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

Hayatım alkali damlası alkadays denilen şey. Başka markalarda var. Sanırım hepsi aynı işi görüyodur. Aslında en pratiği karbonatlı su. 1 litre suya yarım çay kaşığı karbonat ekleyip karıştırıp, bitene kadar içip tekrar hazırlayabilinir. Fakat ben karbonatlı suyu bi türlü içemedim. Aslına bakarsan soda ya da maden suyu da içemem. İçeceğin suya az bi miktar elma sirkesi koymak ya da bi kaç damla limon damlatmak ta suyu alkali hale getiriyo. Aslında suyun ya da başka gıdaların alkali olması ya da asitli olması Ph ıyla alakalı bi durum. Suyun Ph ı 7 inin üzerinde olunca alkali olmuş oluyo. Ama bu derece derece değişiyo. 14 e kadar ph yükselebiliyomuş. Alkali damlaları ya da diğer söylediğim şeyler suyun ph ını ciddi anlamda yükseltiyo. çeşmeden aldığın suya bu maddelerden her hangi birini eklediğinde suyun ph ı 6-7 civarından 10-11 ph seviyelerine çıkabiliyo.

Yanlız sadece suyu alkali içmekle olmuyo. aslında bu diyette kalori hesabı diye bişey yok. Doyana kadar yiyebilirsin. kk de alkali diyetiyle ayda 10 kg verdim diye biri konu açmış. Orda çok detaylı anlatmış. Ben ne hikmetse acıkmıyorum. O hatun epey bişeyler yiye yiye vermiş o 10 kiloyu. Bi de alkali diyeti yaparken ya da bunu öneren Ayşegül Çoruhlu diyet yapılırken egzersiz yapmayın, istediğiniz kiloya indikten sonra spora başlayın diyor. Çünkü spor yaparkende vücuk asitli hale geliyomuş. Daha oralara kadar gelemedim kitapta ama mantık şu, ne kadar asit o kadar yağ. Asitlerinde alındığı gıda önemli. Bazı gıdalardaki asitler direk göbek yağlarının içine hapsedilerek yağ hacmini büyütüp göbeklenmemize, bazıları basenlerin, göğüslerin ya da kolların şişmesine sebep oluyo. Ama en tehlikelisi göbekten yağlanma. Göbekten yağlanma başladıysa sağlık açısından ciddi sıkıntılar baş göstermiş demek oluyo... Falan filan... Yani ben tahin pekmez yerken kilo verebileceğimi düşünmezdim. Tahin de pekmez de alkali gıda. 3 değil 5 kaşıkta yesem vücut onu hemen işleyip enerjiye çevirecek. Dolayısıyla yağ hücrelerinde hapsolmayacak. Sadece bununla da kalmıyo alkali olduğu için yağların içine hapsolmuş olan asitleri parçalayıp tutarak vücuttan atılmasını sağlıyo. Alkali beslenmenin ana fikri bunun gibi bişey yani. Ne kadar alkali o kadar asitin yok olması demek. Asitin yok olması yağların sağlıklı eski hacimlerine dönmesi demek. Yani sağlıklı sıkı bi karın, kollar ve taş gibi basen diyelim biz ona. Sıkı egzersiz de fazla asit üremesine sebep olduğu için tavsiye edilmiyo....
bu alkadaysı bende almıştım ama sonra pısman oldum o kadar cok kotu yorum okudumkı kullanmaya korktum ole kosede duruyor ,spor ıyı güzel yapmayın dıyorda canım bu sefer vücut sarkar kılo verırken sıkılaşmak daha ıyı oluyor daha sonrasında o sarkmaları toparlamak daha zor olur dıye düşünüyorum.tahınıde pekmezıde hıc sevmem :KK31:
sanırım kıtabı alıp ıyıce araştırmak gercı su zayıflama konusunda araştırmadığım bı sey kalmadı , kafayı bozdum resmen yemınle ya

** 8. TAKIM 359. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % )
izine ayrıldı
burukcay (63,5 // /% )

sismanvemutsuz ( 96,7/ // % )
efsax ( 84///% )
fezaela (94,2/ / / %)

seval1349( 86,6 // / %)
hatioz(65,5 // / % - )
zygomatic ( 57,4 / / / %)

8. TAKIM ORTALAMASI : %

Çok teşekkür ederim, bu gripte değil başka bişey ilk defa başıma geldi, sürekli öksürük falan. ciğerlerimden. boğazda gıcık. internetten araştırdığım kadarıyla faranjit olabilir. yarın doktora gidicem bakalım. sağolun :)

Biz toptan grip diyoruz da dediğin gibi faranjit, laranjit hepsi birden tutuyo. Ben hala öksürüyorum. Gıcık hala devam ediyo. Zaten gıcık yüzünden öksürük oluyo. İçebildiğin kadar bol su iç, ada çayı da gıcığı, balgamı çok iyi söktürür. Biraz daha rahatlarsın. Doktora da git tabii...

Biz toptan grip diyoruz da dediğin gibi faranjit, laranjit hepsi birden tutuyo. Ben hala öksürüyorum. Gıcık hala devam ediyo. Zaten gıcık yüzünden öksürük oluyo. İçebildiğin kadar bol su iç, ada çayı da gıcığı, balgamı çok iyi söktürür. Biraz daha rahatlarsın. Doktora da git tabii...

Sanada çok geçmiş olsun :KK43: Tavsiyelerin içinde çok teşekkür ederim

** 8. TAKIM 359. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % )
izine ayrıldı
burukcay (63,5 // /% )

efsax ( 84///% )
fezaela (94,2/ / / %)

seval1349( 86,6 // / %)
hatioz(65,5 // / % - )

ameliaa ( 69,7/ 68,1 / 1,6 / % 2,28)

bende bu hafta listeye dahil olucam galiba :))) hesap doğru mu bilmiyorum ama 69,7 buraya ilk geldiğim kilo yani yaklaşık 3 hafta önce. geçen haftaya göre mi hesaplama yapmam gerekiyordu acaba?

ameliaa ( 69,7/ 68,1 / 1,6 / % 2,28)

bende bu hafta listeye dahil olucam galiba :))) hesap doğru mu bilmiyorum ama 69,7 buraya ilk geldiğim kilo yani yaklaşık 3 hafta önce. geçen haftaya göre mi hesaplama yapmam gerekiyordu acaba?
takıma geldıgın dekı baslangıc kılon canm buyuk ıhtımal dahıl olursun lısteye takım kaptanımız alır herhalde:26:

** 8. TAKIM 359. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % ) izine ayrıldı
burukcay (63,5 // /% )
efsax ( 84/ 83,9 / 0,1 /% 0,12 )
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 86,6 // / %)
hatioz(65,5 // / % - )

** 8. TAKIM 359. ETAP **

burukcay (63,5 // /% )
efsax ( 84/ 83,9 / 0,1 /% 0,12)
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 86,6 // / %)
hatioz(65,5 // / % - )
ameliaa ( 69,7/ 68,1 / 0,53 / % 0,76) ​yenı uye kılosu 3'e bolundu hedefı: 55

Son düzenleme:
** 8. TAKIM 359. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % )
izine ayrıldı
burukcay (63,5 // /% )

efsax ( 84///% )
fezaela (94,2/ / / %)

seval1349( 86,6 // / %)
hatioz(65,5 // / % - )

** 8. TAKIM 359. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % )
izine ayrıldı
burukcay (63,5 // /% )

efsax ( 84///% )
fezaela (94,2/ / / %)

seval1349( 86,6 // / %)
hatioz(65,5 // / % - )

** 8. TAKIM 359. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % )
izine ayrıldı
burukcay (63,5 // /% )

efsax ( 84///% )
fezaela (94,2/ / / %)

seval1349( 86,6 // / %)
hatioz(65,5 // / % - )

ameliaa ( 69,7/ 68,1 / 0,53 / % 0,76) ​yenı uye kılosu 3'e bolundu hedefı:

teşekkür ederim hedefi unutmuşum yazmayı. :) hedef:55

bu alkadaysı bende almıştım ama sonra pısman oldum o kadar cok kotu yorum okudumkı kullanmaya korktum ole kosede duruyor ,spor ıyı güzel yapmayın dıyorda canım bu sefer vücut sarkar kılo verırken sıkılaşmak daha ıyı oluyor daha sonrasında o sarkmaları toparlamak daha zor olur dıye düşünüyorum.tahınıde pekmezıde hıc sevmem :KK31:
sanırım kıtabı alıp ıyıce araştırmak gercı su zayıflama konusunda araştırmadığım bı sey kalmadı , kafayı bozdum resmen yemınle ya

Hayatım alkali damlasının zarar vereceği bi durum olması mümkün değil. Bence kullan. Ama karbonatlı su içebilenlerdensen karbonatlı su daha iyi. Çay kahve içtiğinde onların içine alkali damlası damlatarak asit oranlarını düşürebilirsin. Onu o şekilde kullanabilirsin. Karbonatlı su içemiyosan 1 bardak suya 4-5 damla limon ya da greyfurt damlatarak içebilirsin.
Sarkma konusuna gelince bu tarzda beslenince kilo verirken bi yandan cilt te toparlanıyo. Çünkü tendeki su oranı ciddi anlamda bi yandan artıyo, bi yandanda ciltte tutulmuş olan asit idrar ya da ter yoluyla atılıyo. Kolajen üretimi de artıyo. Bu da alttaki kasların ve eklemlerin elastikleşmesini sağlarken bi yandan da cildin toparlanmasını sağlıyo. Yoğun tempolu spor ise vücudun asit düzeyini arttırıyo. O yüzden illa spor yapıcaksan 1 saat spor için 1 litre alkali su spor esnasında tüketmek gerekiyo. Ki parçalanan yağların içindeki asit vücuttan atılabilsin. Kaslardan salınan asit te atılabilsin. Buna dikkat etmek lazım. Yoksa açığa çıkan asitler kaslardan, kemiklerden yemeye başlıyo. Ve sonraki dönemde hem kronik yorgunluk, hem spor bırakıldığında sarkma vs gibi şeylere sebep oluyo.
Ben bu konuyu detaylı olarak burada yazıcam. O zaman daha rahat anlaşılabilir.

Tatlım alkali damlasını çay ve kahvene damlatarak onların asit oranlarını düşürüp zararlarını hafifletebilirsin. Ben damlayı dışarı çıkarken yanımda taşıyorum. Çünkü dışarıda susayınca suyu alkali yapmak kolay değil. Hemen 3 damla damlatıp içmek çok pratik oluyo. Evde limon ya da greyfurt damlattığım suyu tüketiyorum. Yada sürahiyle hazırladığım sebzeli suyu içiyorum. Eğer içebiliyosan en güzeli karbonatlı su içmek. Çünkü vücudumuzda yoğun olarak karbonat bulunuyo. Hatta bu sıralar moda olan vertigo hastalığının en büyük nedeni vücut karbonatlarının asitler yüzünden fazla hasar görmesi. İç kulaktaki karbonat kristalleri hasar görüp tutundukları yerden ayrılıyolar. Ve hareket ettikçe sağa sola sallanıyolar. Bu da felaket baş dönmesi, dengesizlik yapıyo. Karbonat gerçekten önemli bi mineral. Keşke ben içebilsem. Başka türlü yollarla karbonat almanın yollarını bulmaya çalışıyorum. Maaalesef soda, maden suyu bile içemem. Her bişeyleri yiyen içen ben bi bunu içemiyorum. Bi de dere otu var yiyemediğim. Aksi gibi ikisi de çok yararlı. Biraz sonra alkali diyetinin özünü yazıcam. özünü çözdünmü gerisi kolay.

Evvet kızlar. Bu hafta çok mutlu mesut kilo bildiriminde bulunuyorum. Geçen perşembeden sonraki iki gün bi anda tartıda 67.900 ü gördüm. ve alkali diyetine başladım. hayatımda yaptığım en doğru şeydi galiba. inşaallah uzun vadede de memnun kalmaya devam ederim.

etap başlangıç kilom: 65.500
etap bitiş kilom : 63.100
fark: : 2.400
ortalama : 3.66
Toplam spor : 4 saat kadar hafif tempo
İçtiğim su : 23-24 litre kadar 2 günü hariç kalanı alkali su

Kitap: Ayşegül Çoruhlu Alkali diyeti kitabına devam. Bitince tekrar tekrar okumayı düşünüyorum.

Hayatım alkali damlasının zarar vereceği bi durum olması mümkün değil. Bence kullan. Ama karbonatlı su içebilenlerdensen karbonatlı su daha iyi. Çay kahve içtiğinde onların içine alkali damlası damlatarak asit oranlarını düşürebilirsin. Onu o şekilde kullanabilirsin. Karbonatlı su içemiyosan 1 bardak suya 4-5 damla limon ya da greyfurt damlatarak içebilirsin.
Sarkma konusuna gelince bu tarzda beslenince kilo verirken bi yandan cilt te toparlanıyo. Çünkü tendeki su oranı ciddi anlamda bi yandan artıyo, bi yandanda ciltte tutulmuş olan asit idrar ya da ter yoluyla atılıyo. Kolajen üretimi de artıyo. Bu da alttaki kasların ve eklemlerin elastikleşmesini sağlarken bi yandan da cildin toparlanmasını sağlıyo. Yoğun tempolu spor ise vücudun asit düzeyini arttırıyo. O yüzden illa spor yapıcaksan 1 saat spor için 1 litre alkali su spor esnasında tüketmek gerekiyo. Ki parçalanan yağların içindeki asit vücuttan atılabilsin. Kaslardan salınan asit te atılabilsin. Buna dikkat etmek lazım. Yoksa açığa çıkan asitler kaslardan, kemiklerden yemeye başlıyo. Ve sonraki dönemde hem kronik yorgunluk, hem spor bırakıldığında sarkma vs gibi şeylere sebep oluyo.
Ben bu konuyu detaylı olarak burada yazıcam. O zaman daha rahat anlaşılabilir.

Tatlım alkali damlasını çay ve kahvene damlatarak onların asit oranlarını düşürüp zararlarını hafifletebilirsin. Ben damlayı dışarı çıkarken yanımda taşıyorum. Çünkü dışarıda susayınca suyu alkali yapmak kolay değil. Hemen 3 damla damlatıp içmek çok pratik oluyo. Evde limon ya da greyfurt damlattığım suyu tüketiyorum. Yada sürahiyle hazırladığım sebzeli suyu içiyorum. Eğer içebiliyosan en güzeli karbonatlı su içmek. Çünkü vücudumuzda yoğun olarak karbonat bulunuyo. Hatta bu sıralar moda olan vertigo hastalığının en büyük nedeni vücut karbonatlarının asitler yüzünden fazla hasar görmesi. İç kulaktaki karbonat kristalleri hasar görüp tutundukları yerden ayrılıyolar. Ve hareket ettikçe sağa sola sallanıyolar. Bu da felaket baş dönmesi, dengesizlik yapıyo. Karbonat gerçekten önemli bi mineral. Keşke ben içebilsem. Başka türlü yollarla karbonat almanın yollarını bulmaya çalışıyorum. Maaalesef soda, maden suyu bile içemem. Her bişeyleri yiyen içen ben bi bunu içemiyorum. Bi de dere otu var yiyemediğim. Aksi gibi ikisi de çok yararlı. Biraz sonra alkali diyetinin özünü yazıcam. özünü çözdünmü gerisi kolay.

eger sarkmadan kılo verdırıyorsa gayet guzelmıs canm ,ben bu damlayı ınternetten sıparıs vermıs sonrada guvenemedım oylece duruyor ıste, dun bende bı surahı suya salatalık doğradım koydum , maden suyunu sade bende cok zor ıcenlerdenım onada lımon falan damlatıyorum zar zor ıcıyorum , dereotununda sevmeye sevmeye tuketıorum , düğüne 50 gun kaldı ve ben daha 83 e yenı dustum ,su 10 gun evde olmamam cok fena etkıledı benı, sabah kahvaltıdan sonra Plates yapıyorum 3 ten sonrada p90x ıle vücut gelıstırme (kas oranımı cogaltmaya çalışıyorum ):KK31:50 gun ıcınde 10-15 kılo verebilsem süper olucak

** 8. TAKIM 359. ETAP **

burukcay (63,5 // /% )
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 86,6 // / %)
hatioz(65,5 / 63,1 / 2,4 / % 3,66 )

** 8. TAKIM 359. ETAP **

burukcay (63,5 // /% )
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 86,6 // / %)

Sabah kalkar kalmaz ;

1 bardak soğuk su
1 bardak sıcak su
1 bardak yesıl cay
1tane kuru kayısı

KAHVALTI ;

domates
salatalık
haşlanmış yumurta(baharatlı)
tam buğday unlu ekmek
süzme peynır
5 tane zeytın

Son düzenleme:
** 8. TAKIM 359. ETAP **

burukcay (63,5 // /% )
sismanvemutsuz ( 96,7/96,7 /0/ %0 )kilosu sabit
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 86,6 // / %)

** 8. TAKIM 359. ETAP **

burukcay (63,5 // /% )
sismanvemutsuz ( 96,7/ 96,7 / 0 / % 0)kilosu sabit
fezaela (94,2/ / / %)
seval1349( 86,6 // / %)

• Hint yağı, çok iyi bir yüz temizleyicisi. Önerilen biçim şu: Önce yüzünüzü temizleyin ve buhara tutun. Ardından Hint yağı ile masaj yapın ve yine buhara tutun. Sıcak suyla ıslattığınız pamuklu bir bezle (en iyi seçim bir fanila) silin. Bezi ara sıra sıcak suya yıkayarak bütün yüzünüzü silin. Son olarak yüzünüzü önce sıcak, sonra da soğuk suyla durulayın ki, gözenekleriniz kapansın. (Kullandığınız bezi veya fanilayı yıkamanıza gerek yok; aynı bezi 20 kere kullanabileceğiniz söyleniyor.)
  • Hint yağı saçlarınızı besler ve uzamasına yardım eder. Yapmanız gereken yağı saçınıza sürmek, bir bone ile kapatmak ve bir yemeni ile sarmak. Arada sırada saç kurutma makinesi ile ısıtırsanız daha da iyi veya bonenin üzerine sıcak havlu da sarabilirsiniz. Ne kadar sıcak kalırsa, o kadar iyi. Hatta en iyisi, geceden sarıp, sabaha kadar bu şekilde yatmak.
  • Vücut yakısı. Pamuklu veya yünlü bir fanila parçasını (sorunlu bölgenin büyüklüğünde) birkaç kat katlayıp, tamamen Hint yağına bulayın. Bez yağı iyice emsin ama şıp şıp damlamasın. Uygulanacak bölgenin üzerine koyun. Naylon poşete veya streç filme sarın, en üstüne de sıcak su torbası koyun. Başlangıçta düşük bir ısıda deneyin; gitgide ısıyı arttırabilirsiniz. Bu şekilde en az 1 saat dinlenmeniz gerekiyor. Daha uzun yapabilirseniz, ne ala. Sonra Hint yağını vücuttan temizlemek için bir miktar suya karbonat atmanız yeterli. Hint yağının yaptığı, koyduğunuz bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak. Dolayısıyla unutmamak lazım ki bazı problemlerde kan akışını hızlandırmak istemeyiz. Örneğin, apandist, anevrizma, vb. O yüzden dikkatli olun. Kullanabileceğiniz bazı sorunlar şunlar:
    1. Baş ağrısı, sinüzit
    2. Karın ağrısı, mide ağrısı
    3. Cilt altı kistleri, siğilleri
    4. Eklem ve romatizma ağrısı (Bu konuda çok başarılı.)
    5. Yumurtalık kisti. Bunun için karnın alt bölümüne bez koymak gerekiyor. Ancak kan akışını hızlandırdığı için hamilelikte ve adet döneminde bu yakılar yapılmamalı.
    6. Kemik, kas ağrıları, bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı…
Önemli Not: Hint yağının çok iyi bir müshil olduğu söyleniyor. Hatta eskiden doğumu hızlandırmak için bile kullanılırmış. Bağırsak hareketleri, hareketsiz duran bebeklere itici güç oluşturuyormuş. Ama, Hint yağının ağızdan alımının tehlikeli olduğuna dair söylemler de var, zehirli olabiliyormuş.
[h=6]Alıntıdır.[/h]

• Hint yağı, çok iyi bir yüz temizleyicisi. Önerilen biçim şu: Önce yüzünüzü temizleyin ve buhara tutun. Ardından Hint yağı ile masaj yapın ve yine buhara tutun. Sıcak suyla ıslattığınız pamuklu bir bezle (en iyi seçim bir fanila) silin. Bezi ara sıra sıcak suya yıkayarak bütün yüzünüzü silin. Son olarak yüzünüzü önce sıcak, sonra da soğuk suyla durulayın ki, gözenekleriniz kapansın. (Kullandığınız bezi veya fanilayı yıkamanıza gerek yok; aynı bezi 20 kere kullanabileceğiniz söyleniyor.)
  • Hint yağı saçlarınızı besler ve uzamasına yardım eder. Yapmanız gereken yağı saçınıza sürmek, bir bone ile kapatmak ve bir yemeni ile sarmak. Arada sırada saç kurutma makinesi ile ısıtırsanız daha da iyi veya bonenin üzerine sıcak havlu da sarabilirsiniz. Ne kadar sıcak kalırsa, o kadar iyi. Hatta en iyisi, geceden sarıp, sabaha kadar bu şekilde yatmak.
  • Vücut yakısı. Pamuklu veya yünlü bir fanila parçasını (sorunlu bölgenin büyüklüğünde) birkaç kat katlayıp, tamamen Hint yağına bulayın. Bez yağı iyice emsin ama şıp şıp damlamasın. Uygulanacak bölgenin üzerine koyun. Naylon poşete veya streç filme sarın, en üstüne de sıcak su torbası koyun. Başlangıçta düşük bir ısıda deneyin; gitgide ısıyı arttırabilirsiniz. Bu şekilde en az 1 saat dinlenmeniz gerekiyor. Daha uzun yapabilirseniz, ne ala. Sonra Hint yağını vücuttan temizlemek için bir miktar suya karbonat atmanız yeterli. Hint yağının yaptığı, koyduğunuz bölgedeki kan dolaşımını hızlandırmak. Dolayısıyla unutmamak lazım ki bazı problemlerde kan akışını hızlandırmak istemeyiz. Örneğin, apandist, anevrizma, vb. O yüzden dikkatli olun. Kullanabileceğiniz bazı sorunlar şunlar:
    1. Baş ağrısı, sinüzit
    2. Karın ağrısı, mide ağrısı
    3. Cilt altı kistleri, siğilleri
    4. Eklem ve romatizma ağrısı (Bu konuda çok başarılı.)
    5. Yumurtalık kisti. Bunun için karnın alt bölümüne bez koymak gerekiyor. Ancak kan akışını hızlandırdığı için hamilelikte ve adet döneminde bu yakılar yapılmamalı.
    6. Kemik, kas ağrıları, bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı…
Önemli Not: Hint yağının çok iyi bir müshil olduğu söyleniyor. Hatta eskiden doğumu hızlandırmak için bile kullanılırmış. Bağırsak hareketleri, hareketsiz duran bebeklere itici güç oluşturuyormuş. Ama, Hint yağının ağızdan alımının tehlikeli olduğuna dair söylemler de var, zehirli olabiliyormuş.
[h=6]Alıntıdır.[/h]

Harika bilgiler. özellikle son bölüm benim ilgi alanıma giriyo. biraz sonra hemen deneyeceğim. bu gün bel ağrım feci...

X