Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

** 8. TAKIM 359. ETAP **

Nice15 ( 62,4 /// % ) izine ayrıldı
burukcay (63,5 / 63,5 / 0 /% 0 )kilosu sabit
sismanvemutsuz ( 96,7/ 96,7 / 0 / % 0)kilosu sabit
efsax ( 84/ 83,9 / 0,1 /% 0,12)
fezaela (94,2/ / / %) izne ayrıldı
seval1349( 86,6 // / %) bildirimde bulunmadı
hatioz(65,5 / 63,1 / 2,4 / % 3,66 )
zygomatic ( 57,4 / / / %) izne ayrıldı
ameliaa ( 69,7/ 68,1 / 0,53 / % 0,76) ​yenı uye kılosu 3'e bolundu hedefı: 55

8. TAKIM ORTALAMASI : 0.50%

Son düzenleme:
Cok haklisin abla 3 gundur aglamaktan gozlerim sisti hala da yapamiyorum.. Sanirim eylule kadar bejlicem cunku terapiste gidicek param yok ama cidden cok aci cekiyorum abla konuyu ayrilmaya getirince bile o uzulucek diye vazgeciyorum

hayatım devlet hastanelerinde hem psikiatristler var hem de klinik psikologları. yani bedava. bence hiç bekleme git. o güzel gözlerine yazık. senin onu düşündüğün kadar o da seni düşünseydi böyle ağlıyor olmazdın. demekki dengelerde bi yanlışlık var.

Günaydınlar, ben 3. takım üyesiyim; bu hafta hedefim olan 62,5'a ulaşamadım 63'te kaldım,sadece 300 gr verebildim, kendimi ifşa etmeye geldim..
Daha güzel kilo verebilecekken veremedim; hepsi benim yüzümden oldu, güzel spor yaptım ama güzel de yedim; dün 1 dilim tiramisu yedim :KK52: daha önce de baldır, tuzdur ufak da olsa kaçamaklarım oldu; zararım kendimeydi. Takımımdan özür diliyorumm. Telafi edeceğimm.

Herkese güzel yarışmalar, bol eksili tartılar dilerim :KK16:

Günaydınlar, ben 3. takım üyesiyim; bu hafta hedefim olan 62,5'a ulaşamadım 63'te kaldım,sadece 300 gr verebildim, kendimi ifşa etmeye geldim..
Daha güzel kilo verebilecekken veremedim; hepsi benim yüzümden oldu, güzel spor yaptım ama güzel de yedim; dün 1 dilim tiramisu yedim :KK52: daha önce de baldır, tuzdur ufak da olsa kaçamaklarım oldu; zararım kendimeydi. Takımımdan özür diliyorumm. Telafi edeceğimm.

Herkese güzel yarışmalar, bol eksili tartılar dilerim :KK16:

kız ne tatlısın...:KK16::KK16::KK16: Ne kadar içine oturmuş böyle... Üzülme, önümüzdeki hafta daha fazla verirsin. Kaçamak yapılmayan diyet olurmu hiç... Zaten bu gazla sen bu hafta 2 kilo verirsin...

GÜNAYDIN FISTIKLAR!!!

Herkesler nerdee..... uyuyomusunuz tembeller:KK1:. kalkın hadi. erken kalkan yol alır, hem de daha çok kilo verir....

Bu sabah neler yedim- gerçi benimki rutine bağlanmış gibi oldu ama... ne edeyim canım bunları çekiyo :26:

sabah aç karna limon sarmısak küründen 1 küçük çay bardağı
1 büyük su bardağı alkali su

Kahvaltı: 1,5 dilim ekmek
2 kaşık tahin pekmez
3 siyah zeytin
1 kibrit kutusu keçi peyniri
1 bütün yumurta

hemen peşinden omega 3 tablet 2 adet ve magnezyum sandoz 1 adet

kız ne tatlısın...:KK16::KK16::KK16: Ne kadar içine oturmuş böyle... Üzülme, önümüzdeki hafta daha fazla verirsin. Kaçamak yapılmayan diyet olurmu hiç... Zaten bu gazla sen bu hafta 2 kilo verirsin...

Ay tesekkur ederm :) insallah da oyle olurr zor giden kilolardayim ama basaracagimmm :)) basarilar dilerimm

Ay tesekkur ederm :) insallah da oyle olurr zor giden kilolardayim ama basaracagimmm :)) basarilar dilerimm

teşekkürler canım. ben de sana başarılar dilerim. hatta kız biz ikimiz bu hafta için yarışalım. bende bu hafta 63 üm. önümüzdeki haftaya koyduğum hedef 60 kg. olur yada olmaz. hedefim bu. yarışalım mı?

bu arada kaç yaşındasın. çoluk çocuk varmı? gençsen ve doğum yapmamışsan benden 1 adım öndesin demektir. kilo vermen daha kolay olur. Ben 41 yaşındayım. 3 çocuğum var. hadi yarışalım :KK9::KK9::KK9:

teşekkürler canım. ben de sana başarılar dilerim. hatta kız biz ikimiz bu hafta için yarışalım. bende bu hafta 63 üm. önümüzdeki haftaya koyduğum hedef 60 kg. olur yada olmaz. hedefim bu. yarışalım mı?

bu arada kaç yaşındasın. çoluk çocuk varmı? gençsen ve doğum yapmamışsan benden 1 adım öndesin demektir. kilo vermen daha kolay olur. Ben 41 yaşındayım. 3 çocuğum var. hadi yarışalım :KK9::KK9::KK9:

Masallahin var o zman ben henuz 24 yasinda nisanliyim :) 60 miiii benm icn imkansiz :)) yarisma tarafi pek degilm beceremiyorm :)) ama takip ederm kilonu :KK66:)

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK3:

Ay şükür kavuşturana :KK16::KK16::KK16::KK16:

Kaç gündür aklım hep burada ama ya evde olmuyorum yada koşturuyorum :KK1:
Alt tarafı amcaoğlu evleniyor ( eşimin ) ama hepimizde bir paniktir gidiyor :KK1: birde yoğunluğum bana yetmiyormuş gibi dayanamadım bu akşam için dün eşimin bütün kuzenlerini aradım bize davet ettim :KK60: :KK60::KK60:
İkisi zaten bu akşam bize gelmeyi düşünüyorlarmış hazır üniversiteden fırsat bulupta gelmişken ki onların için canımı veririm okadar çok seviyorum eşimin yeğenlerini :KK16::KK16::KK16::KK16:
Yenge hazır gelmişken diğerlerinide çağırıp sizde toplansakmı çaya dedikleri an hadi olsun dedim :KK34:
Eşimin halası hatta kız bir sürü işin var, anana git gel yapıyorsun, temizlikle uğraşıyorsun, düğün evine yardım etmeye çalışıyorsun daha ne iş çıkartıyorsun başına dedi :KK60: Dedim Yengemin ( eşimin amca hanımı ) tahtında gözüm var :KK60: :KK60: :KK60:
Oda sağ olsun senelerdir oğlunun arkadaşlarını olsun akraba gençleri olsun sık sık evinde ağırlar ve hiç bir kere bile ay yoruldum bıktım şunlardan demez :KK1: aksine zevk alır evinin dolup taşmasından :KK34:
Bende bayılırım akrabalar bir arada olsun :KK34: hem evlatlarımda kuzenleriyle samimi olsun sıkı bağ oluştursun ki Allah geçinden versin yarın öbür gün bizlere birşey olursa onlara manevi destek olucak, başları sıkıştığında ( yine Allah göstermesin ) onların danışabileceği birileri olsun hayatlarında :KK34:

Sağ olsun eşim ben çayın yanına hazır birşeyler alırım gelirken dedi ama ben yine dayanamayıp en azından salata tarzı birşey yaparımd iye düşünüyorum :KK34:
Aslında bugün birde saçımı boyatmaya kuaföre gideceğim öğlende :KK34:
Dün bir sürü işim vardı ama kandil münasebetiyle sabahtan bir çıktık ( annemlere kahvaltıya ) akşam eşimin anannesine geçtik ( hazır gitmişken ananne istededi diye onun yattığı odanın eşyalarının yerini değiştirdik :KK1: ) ordanda eşimin amcasına geçtik yemeğe ve geç saate kadar oturduk :KK34:
Gece eve geldikten sonrada bir yarım saat dinlenip direk işe giriştim ve gece 2ye kadar evle uğraştım ki bugün kuaförde rahat olayım :KK1:
Bir tek yerleri süpürüp silme ve banyoyu bir ovma kaldı :KK34:
Eeee bu fırsatı kaçırırmıyım hemen damladım :KK1:

Bu arada babam bugünlerde bizi iyice gaza getirmek için ulen kilo verene ne istiyorsa alacağım deme gafletinde bulundu :KK60: Kızkardeşim beğendiği 200 liralik bir küpe varmış onu isterim o zaman diye atladı :KK1: bende tabi dalga geçiyorum kız 200 lira için totomu bile kaldırmam ben diye :KK60: :KK60: :KK60:
Benim büyük cadıya 1000 liralık Laptob sözü vermişlerdi zaten daha evvelden tabi baktılar benim kız tınlamıyor onada başladılar hadi bak fiyatı arttıralım hangi laptobu istiyorsan onu alacağız falan diye :KK1: bizim cadıda fırsat o fırsat 2000 liralık bir laptob beğeniyorum onu alacağınıza söz verirseniz hemen başlıyorum dikkat etmeye dedi :KK60: :KK60: :KK60:
Çakal sülalede bir değilki teyze yeğen anında adını koydular :KK60:
Babamda canım bana soruyor kızım sen ne istiyorsun söyle valla alacağım yeterki kilo ver diye :KK1: bende dur bir iki gün düşüneyim ama değecek birşey olması lazım dedim :KK1: :KK1:
Kardeşimde nasıl takılıyor bana ulen asıl çakal sensin biz anında söyledik sen düşünüp en iyisini mi seçeceksin diye :KK60: :KK60: :KK60:

Uzun lafın kısası pazartesi itbaren ( pazar nikah olduğu için :KK1: ) spor ve sağlıklı beslenmeyle bu sefer en ufak bir kaçamak yapmadan ve yeterli su içerek kilo vereceğime kesin inanıyorum :KK34: RAbbim bana ve bu yola baş koymuş herkese güç kuvvet versin ....Aminnnnnnnnnn
Ne olur benim için dua edin.... ucunda hediye olmasından dolayı değil sadece artık çok daha dinç ve sağlıklı olabilmem için :KK34:

Anam bir kaç gün uğramadım ama gelir gelmez geldiğimide belli ettim :KK1:
SEviyorum sizleri yüreği güzel insanlar :KK3:

Ben sabah Müge Anlı'da izledim. Çocukların öldüğünden haberim yoktu. Katıla katıla ağladım. İnsan olan nasıl böyle bi zulüm yapar... O kadar güzel bi masuma nasıl kıyar... İçimden çıkmıyo. Çocuklar geldiklerinde 1 yıldır görmemişim gibi, sankı dünyanın kötülüğünden onları koruyabilirmişim gibi doya doya sarıldım. Şaşırdılar bu kadar hasretle sarılınca. Böyle olaylarda idam yasasını kaldıranlara lanet edesim geliyo. Bunları direk asıcaksın yaaaa...

Benim reglimde hala bitmedi. Yahu bana bundan 3 ay önce kesin menepoz teşhisi kondu. İlaç desteğine başlandı. İlacı biraz içtim, sonra kendime iyi bakarsam çözerim ben bu işi deyip beslenmemi düzeltmeye çalıştım. Detoks yaptım filan... Şimdi dakka şaşmıyo. Ama bu sefer epey uzadı. Ne acayip bi fıtratımız var... Olsan bi dert, olmasan bi dert... Yinede olalım biz :KK1:

Kesinlikle haklısın gerçekten böylelerine benim bile ( ki kavga etmeyi bile beçeremem :KK1: ) neler geçiyor içimden :KK47:
İnan aklım çıkıyor büyük kız 5 dakika bile geç kalsa ama tabi bunaltmamak için ona belli etmiyorum :KK34:
İkinci bir emre kadar bütün faliyetlerini bile kontrollü yapma kararı aldık :KK34: yani sinemaya diyorsa arkadaşlarıylada olsa ben götüreceğim, salonun önünde oturup bekleyeceğim sonra herkesi evine bırakıp döneceğiz :KK34:
Baştan hık mık yaptı ama sonra tamam nasılsa seni arkadaşlarımda seviyor dedi :KK1: birde iyiliği için olduğunu bildiğinden ses etmedi :KK34:

Vallla bu ay regl olmadım :KK1: ayın başında olmam gerekiyordu hesapta ama yukkkk :KK1:
Eşimde tam sülümanı izlerken onun muhabbeti olunca lenn şehzademi geliyor yoksa diye dalga geçiyor :KK60: spiral var sonuçta biliyor :KK1: tabi benim büyük kız anında tepki verdi bir tane yetmiyormuş gibi ikinci kardeşi çıkarmayın başıma istemiyorum diye :KK60: heee olsa eminim hepimizden fazla sever ama açıkcası RAbbim özlemini çekene versin ilk önce :KK34: benim daha çoooooooooook kilo vermem lazım :KK1: o yüzden biraz zor o iş :KK1:

Canım benim. Yaşadıkların senin yaşında biri için o kadar ağır ki.... İnan çok ama çok üzüldüm. Ve emin ol şu anki yaşadığın ikilemi çokkk iyi anlıyorum. Hayatım, ben sen bilirsin... Sonuçta senin ilişkin filan diyemiycem. Çünkü böyle başlayan bi ilişkinin ileride nelere maaal olduğunu çok iyi biliyorum. meselenin özünü kavraman lazım.... Tahminim erkek arkadaşın oldukça sosyal, girişken, konuşkan filan biri... Tam terside olabilir ama ben atılgan olduğu tahminiyle olayı açıklamaya çalışıcam. Aslında burdan da yola çıkmayayım... Kendi bireysel ortamında nasıl davranırsa davransın yaptığı hareketler kesinlikle kendine güveninin sıfır olduğunu gösteriyo. Bu arada kendisi de sütten çıkma ak kaşık değil. Bu tür davranışlara psikolojide yansıtma denir. Yani kendisi yapar, ya da düşünür, ya da hayal kurar ve karşısındaki bunları yapmış, düşünmüş ya da hayal etmiş gibi saldırır. Aslına bakarsan bu gün bi psikiatriste gitseniz büyük ihtimalle paranoyik kişilik bozukluğu tanısı konulacaktır. Yada paranoik şizofren.... Bu tipler toplumda çok sevilir, yani kendi ortamında... Durumlarını çok güzel gizlerler. En yakınları ancak bilirler asıl hallerini. Özellikle duygusal ilişkilerde sürekli gel gitleri olur. O kadar ki partneri ne zaman konuşup ne zaman susacağını, ne zaman oturup ne zaman kalkacağını hatta ne zaman ağlayıp ne zaman güleceğini bilemez hale gelir. Çünkü tutarlı değillerdir. Tutarsızlıkları yüzünden dün hoşlandığı şey için ertesi gün iğrenilesi bi şeymiş gibi davranabilir. Kesinlikle tedavisi yoktur diyebilirim. Daha doğrusu tedavi edilebilmesi için kendisinin hasta olduğunu kabul etmesi ve ömür boyu tedavi görmeyi kabul etmesi gerekir. Bu tür durumlarda psikologlar filan pek işe yaramaz. Çünkü psikoloğa karşı dürüst olmazlar. Aslında kimseye duyguları konusunda dürüst olmazlar. Duygu sömürüsü yapmayı çok iyi bilirler. Kendilerini affettirmeyi filan.... Böyle biriyle evleneceğine kendini gökdelenden aşağıya at daha iyidir. Evlilikte bu durumlar 10 kat, 100 kat artıcaktır. Çünkü artık sen kesin ona ait olmuş olacaksın. Bi zaman sonra çalışma diyecektir. Çalışırsan kendi işini yapamaz olur. Çünkü seni kollamaktan ve sağı solu da kesmekten :KK4::KK4::KK4: dolayı işine konsantre olamaz. Şu anda benim sana böyle akıllar verdiğimi bilse ne dinim, ne imanım, ne ölmüş anam kalır sövülmedik. Buna eminim. Evlilik hayatında çok sevilirsin, sevildiğini bi türlü hissedemezsin hayatım... Hakettiğin saygıyı göremezsin. Bi de üstüne aldatılırsın. Bunun senin güzelliğinle çirkirliğinle ilgisi yok. Tek nedeni senin ondan zeka ve duygusal olarak üstün olman. Bunu hayatı boyunca hazmedemeyecek. Sen pratik zekalı bi kızsın. Ayaklarının üstünde sağlam durabilen bi kız. O ise arkasını birilerine yaslamadan yaşayabilecek biri değil.

Benden sana abla nasihati... Seni annen elin ruh hastası ömür boyu eziyet etsin diye doğurmadı. Ki bunun sonu budur. Evlilik çocuk oyuncağı değil. Böyle biriyle evlilik yaparsan kendi ruh sağlığının bozulmasını at bi kenara olacak çocuklarınızında sağlıklı olması mümkün olmaz. Onların gelecekteki hayatlarınıda mahvedersiniz. Sen çok sevdiğini söylüyosun ya... Emin o hissettiğin şey sevgi değil. Bağımlılık. Ve tamamen hormonal. Onun sana bi tebessüm ettiğini görmek, elini tutması, saçını okşaması içini eritir. Ama emin ol, bu ilişkiyi bitirip kendini azat ettikten sonra aynen sigara bağımlılığı gibi ilk bir ay çok üzülüp, sonra biraz daha az, sonra daha az.... ve bi bakmışsın anılarda kalmış ve gerçekten sana değer veren, incitmekten sakınan, kız arkadaşıyla sosyal ortamda gurur duyan ve senin de böyle birine sahip olduğun için gurur duyacağın biri var yanında. Başta dediğim gibi o kadar gençsin ki... Sakın onun seviyorum vs tuzaklarına düşme. Ondan yana karar verirsen hayatın için baştan sonu belli bi kumar oynamış olucaksın. Buna değermi... Böyle biriyle yapacağın evlilik sadece seni, çocuklarını değil; anneni babanı da mahveder. Çok yanlız kalırsın... Ve şu ana kadar ağladıkların yalanmış gelir.... Ömrün ağlamakla geçer. Seni çok sevdim ablacığım. Kendi evladım olsa emin ol bunları söylerim. Bizler yaşadık ve gördük. Herkes bir olurmu deme.... Bu modeller aynıdır. Erkekler basit yaratılmıştır. Bi kaç tipi vardır. Sakin olanları, agrasif olanları, uyuz olanları ve ruh hastası olanları... Kadınlar daha karmaşıktır bu açıdan.... Yani seninki ruh hastası. Bundan emin olabilirsin. Hatta şu ana kadar yaşadıklarını kendin git bi psikoloğa anlat... Onun davranışlarını anlat. Paranoyak olduğundan şüphelendiğini söyle. Ve eğer evlenirsem nelerle karşılaşabilirim diye danış. Alacağın yanıtı ben biliyorum ama sen yine de bi yap. Ben ikna edemediysem eminim psikolog ikna edecektir seni... Kendini göz göre göre ateşe atmış olursun balımmmm. Sakın kendini yakma. Tekrar söylüyorum. Seni anneciğin elin ruh hastası mahvetsin, eziyet etsin diye doğurmadı.. bunu sakın aklından çıkarma. Bu dünyada senden daha değerli kimse yok. Bunu da aklından çıkarma...

Noktasından virgülüne kadar katılıyorum ve altına imzamıda atarım :KK34:
Gerçekten çok çok güzel özetlemişsin :KK34:
İnşallah Burukçayda doğru kararı verir ve ömrünün sonuna kadar hep mutlu ve huzurlu olur ....Aminnnnnnnnnnnn

Bu sabahı ağlayarak geçirdim... Malum hadiseler yüzünden. Neyse öğle vakti çıktım, yeni dükkanın havalandırmasıyla ilgili araştırma yaptım. Peşinden işkura gittim, eleman almak için müracat ettim. dükkana uğradım. derken saat 3 gibi oldu. Tabi sabah kahvaltısıyla dolanıyorum. Çantam da alkali damlam gittiğim yerde su içiyorum. Acıkmadım... Eve gelirken eczaneye uğradım. omega 3, magnezyum tableti filan aldım. Bi baktım çok sevdiğim arkadaşım Semoşum eczanenin önünden geçiyo. Nereye filan derken yakında güzel bi restorant var, bahçeli filan. Tam da migrosun yanında - benim de migrosta işim vardı denk düştü- orda arkadaşla buluşucam hadi sende gel dedi. Başımın ağrısından ölüyodum. İyi hadi dedim gittim onunla... İyi ki gitmişim. Arkadaşıyla hemencik arkadaş olduk. Ben çay içtim, onlar Trabzon'un meşhur peynirlisinden yediler. Hadi bi de garsona rica ettik resim çekildik. Şahane sohbet ettik. Özlemişim böyle ortamları.... Çok iyi geldi.

Demem o ki, bu gün çekildiğim resimleri albüme yükledim. Bu biraz öncesi gibi olsun, bi de sonrası yapıcam inşallah 55 i görünce.... Bakın bakim tombiş görünüyomuyum. Gerçi döbişimi kollarımla kapattım. Ama 5 gün önceyle bu gün arasında ki fark benim açımdan inanılmaz. Keşke o zaman da bi resim çekileymişim.

Resimlere anında baktım :KK1: bayıldımmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Gerçekten çok hoş çıkmışsın :KK34: zaten yaşın fazla değil ama inan daha da ufak gösteriyorsun :KK34:
Bende şu kilolardan kurtulayımda daha çıtır göstereyim :KK1: şimdi kendim aynaya bakınca pek yaşımı göstermiyormuşum gibi gelsede sonuçta kilo insanı daha yaşlı gösteriyor ister istemez :KK34:

Masallahin var o zman ben henuz 24 yasinda nisanliyim :) 60 miiii benm icn imkansiz :)) yarisma tarafi pek degilm beceremiyorm :)) ama takip ederm kilonu :KK66:)

muhtemelen ben de 60 ı zor görürüm. kendi kendime gaz veriyorum :KK1: Bu arada Allah tamamına erdirsin. Allah rahat bi düğün temposu geçirtsin... nasıl denir bilemedim, böyle yazdım :KK9:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrr :KK3:

Ay şükür kavuşturana :KK16::KK16::KK16::KK16:

Kaç gündür aklım hep burada ama ya evde olmuyorum yada koşturuyorum :KK1:
Alt tarafı amcaoğlu evleniyor ( eşimin ) ama hepimizde bir paniktir gidiyor :KK1: birde yoğunluğum bana yetmiyormuş gibi dayanamadım bu akşam için dün eşimin bütün kuzenlerini aradım bize davet ettim :KK60: :KK60::KK60:
İkisi zaten bu akşam bize gelmeyi düşünüyorlarmış hazır üniversiteden fırsat bulupta gelmişken ki onların için canımı veririm okadar çok seviyorum eşimin yeğenlerini :KK16::KK16::KK16::KK16:
Yenge hazır gelmişken diğerlerinide çağırıp sizde toplansakmı çaya dedikleri an hadi olsun dedim :KK34:
Eşimin halası hatta kız bir sürü işin var, anana git gel yapıyorsun, temizlikle uğraşıyorsun, düğün evine yardım etmeye çalışıyorsun daha ne iş çıkartıyorsun başına dedi :KK60: Dedim Yengemin ( eşimin amca hanımı ) tahtında gözüm var :KK60: :KK60: :KK60:
Oda sağ olsun senelerdir oğlunun arkadaşlarını olsun akraba gençleri olsun sık sık evinde ağırlar ve hiç bir kere bile ay yoruldum bıktım şunlardan demez :KK1: aksine zevk alır evinin dolup taşmasından :KK34:
Bende bayılırım akrabalar bir arada olsun :KK34: hem evlatlarımda kuzenleriyle samimi olsun sıkı bağ oluştursun ki Allah geçinden versin yarın öbür gün bizlere birşey olursa onlara manevi destek olucak, başları sıkıştığında ( yine Allah göstermesin ) onların danışabileceği birileri olsun hayatlarında :KK34:

Sağ olsun eşim ben çayın yanına hazır birşeyler alırım gelirken dedi ama ben yine dayanamayıp en azından salata tarzı birşey yaparımd iye düşünüyorum :KK34:
Aslında bugün birde saçımı boyatmaya kuaföre gideceğim öğlende :KK34:
Dün bir sürü işim vardı ama kandil münasebetiyle sabahtan bir çıktık ( annemlere kahvaltıya ) akşam eşimin anannesine geçtik ( hazır gitmişken ananne istededi diye onun yattığı odanın eşyalarının yerini değiştirdik :KK1: ) ordanda eşimin amcasına geçtik yemeğe ve geç saate kadar oturduk :KK34:
Gece eve geldikten sonrada bir yarım saat dinlenip direk işe giriştim ve gece 2ye kadar evle uğraştım ki bugün kuaförde rahat olayım :KK1:
Bir tek yerleri süpürüp silme ve banyoyu bir ovma kaldı :KK34:
Eeee bu fırsatı kaçırırmıyım hemen damladım :KK1:

Bu arada babam bugünlerde bizi iyice gaza getirmek için ulen kilo verene ne istiyorsa alacağım deme gafletinde bulundu :KK60: Kızkardeşim beğendiği 200 liralik bir küpe varmış onu isterim o zaman diye atladı :KK1: bende tabi dalga geçiyorum kız 200 lira için totomu bile kaldırmam ben diye :KK60: :KK60: :KK60:
Benim büyük cadıya 1000 liralık Laptob sözü vermişlerdi zaten daha evvelden tabi baktılar benim kız tınlamıyor onada başladılar hadi bak fiyatı arttıralım hangi laptobu istiyorsan onu alacağız falan diye :KK1: bizim cadıda fırsat o fırsat 2000 liralık bir laptob beğeniyorum onu alacağınıza söz verirseniz hemen başlıyorum dikkat etmeye dedi :KK60: :KK60: :KK60:
Çakal sülalede bir değilki teyze yeğen anında adını koydular :KK60:
Babamda canım bana soruyor kızım sen ne istiyorsun söyle valla alacağım yeterki kilo ver diye :KK1: bende dur bir iki gün düşüneyim ama değecek birşey olması lazım dedim :KK1: :KK1:
Kardeşimde nasıl takılıyor bana ulen asıl çakal sensin biz anında söyledik sen düşünüp en iyisini mi seçeceksin diye :KK60: :KK60: :KK60:

Uzun lafın kısası pazartesi itbaren ( pazar nikah olduğu için :KK1: ) spor ve sağlıklı beslenmeyle bu sefer en ufak bir kaçamak yapmadan ve yeterli su içerek kilo vereceğime kesin inanıyorum :KK34: RAbbim bana ve bu yola baş koymuş herkese güç kuvvet versin ....Aminnnnnnnnnn
Ne olur benim için dua edin.... ucunda hediye olmasından dolayı değil sadece artık çok daha dinç ve sağlıklı olabilmem için :KK34:

Anam bir kaç gün uğramadım ama gelir gelmez geldiğimide belli ettim :KK1:
SEviyorum sizleri yüreği güzel insanlar :KK3:

Kesinlikle haklısın gerçekten böylelerine benim bile ( ki kavga etmeyi bile beçeremem :KK1: ) neler geçiyor içimden :KK47:
İnan aklım çıkıyor büyük kız 5 dakika bile geç kalsa ama tabi bunaltmamak için ona belli etmiyorum :KK34:
İkinci bir emre kadar bütün faliyetlerini bile kontrollü yapma kararı aldık :KK34: yani sinemaya diyorsa arkadaşlarıylada olsa ben götüreceğim, salonun önünde oturup bekleyeceğim sonra herkesi evine bırakıp döneceğiz :KK34:
Baştan hık mık yaptı ama sonra tamam nasılsa seni arkadaşlarımda seviyor dedi :KK1: birde iyiliği için olduğunu bildiğinden ses etmedi :KK34:

Vallla bu ay regl olmadım :KK1: ayın başında olmam gerekiyordu hesapta ama yukkkk :KK1:
Eşimde tam sülümanı izlerken onun muhabbeti olunca lenn şehzademi geliyor yoksa diye dalga geçiyor :KK60: spiral var sonuçta biliyor :KK1: tabi benim büyük kız anında tepki verdi bir tane yetmiyormuş gibi ikinci kardeşi çıkarmayın başıma istemiyorum diye :KK60: heee olsa eminim hepimizden fazla sever ama açıkcası RAbbim özlemini çekene versin ilk önce :KK34: benim daha çoooooooooook kilo vermem lazım :KK1: o yüzden biraz zor o iş :KK1:

Noktasından virgülüne kadar katılıyorum ve altına imzamıda atarım :KK34:
Gerçekten çok çok güzel özetlemişsin :KK34:
İnşallah Burukçayda doğru kararı verir ve ömrünün sonuna kadar hep mutlu ve huzurlu olur ....Aminnnnnnnnnnnn

Resimlere anında baktım :KK1: bayıldımmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Gerçekten çok hoş çıkmışsın :KK34: zaten yaşın fazla değil ama inan daha da ufak gösteriyorsun :KK34:
Bende şu kilolardan kurtulayımda daha çıtır göstereyim :KK1: şimdi kendim aynaya bakınca pek yaşımı göstermiyormuşum gibi gelsede sonuçta kilo insanı daha yaşlı gösteriyor ister istemez :KK34:

Hoşgeldin canım. Yine güzel güzel döktürmüşün. Senin yazılarını okuduğumda iyi de olsa, kötü de olsa içim açılıyo valla. Bu arada senin ne iyi bi baban varmış öyle. Ne güzel teşvik ediyo sizi. Benim eşim bile oralı değil. Ben senin her halini beğeniyorum filan diyo ama yalan tabi... kilo alınca kıskançlık durumu hafifliyo ondan diye düşünüyodum yok bu sefer totoşum ortaya çıkıyomuş, niye daha dikkatli giyinmiyomuşum. sanki sokakta bi benim totoş var tövbe tövbe...:KK4::KK4::KK4: Şeytan diyo al bi çift şöyle en kırmızısından platform ayakkabı, giy bi süper mini, üsttende askılı badi... full makyaj, git dükkana baskın yap. Sokakta millet ne bulursa giymiş dolanıyo. bizimkine mutlu etmek mümkün değil. sürekli arkamdan bluzlarımı çekiştirir -sanki çekince boy atıyolarmış gibi :KK1:- yakamı çeneme çeker. eli üstümde... offffff bazen feci şeytana uyasım geliyo. yaaa gram da dekolte giymem. giysem aklı yerinden çıkar... kırmızı görmüş boğaya döner heralde... abooovvvv beni öldürebilir bile.. düşünmesi bile çok feci...
Aman yaaa... yine otomatiğe bağladım. nerden nereye geldim. her neyse canım sen babacığından hediyeyi kapmış bil. Kız benim şu alkali diyeti on numara gidiyo. 16 yılın bağırsak tembelliği diyete başladığım gün sona erdi. inanamıyorum. çok mutluyum. haftada 2 kere şey edebildiğimde havalara uçan ben günde iki kere yemeklerden sonra... süper yaa. ben bu diyete yanlış hatırlamıyosam cumartesi başladım. cumartesi tartıldığımda 68 i görmüştüm tartıda. üstelik kalori hesabı yapıyodum. tamam kaçamaklarım oluyodu da, kilo almamam gerekirdi. neyse hayatım. bu diyete başladım. ertesi gün tartıda 67yi, sonraki gün 66 yı, daha sonra 65 i, sonra 64 ü, sonra 63 ü gördüm. mucize gibi bişey. kendimi dinç hissediyorum. spor yapmıyorum. bu sabah 62.800 ü gördüm tartıda. cildim parlamaya başladı. kesinlikle tavsiye ediyorum. ben verebiliyosam herkes verir gibi geliyo. çünkü acayip bi direnç başlamıştı bende.

Burukçay a çok üzülüyorum ben. yazık gül gibi kız. zeka desen ayrı, güzellik desen maşallahı var, boy pos yerinde... gel gelelim çatmış bi rahatsıza... yaşı çok küçük ve büyük kararlar almaya korkuyo. yaşadıklarıda onu duygusal açıdan çok zayıflatmış, o yüzden ayrılma kararı verme yükünü kaldıracak gibi değil. o yüzden birilerinden destek alıp bi an evvel noktayı koyup bu çocuktan kurtulmalı. bizler yaşımız gereği yaşadık gördük, tecrübe ettik. o yüzden dışarıdan ilerisini daha rahat görebiliriz. ama o garibim bunu görebilecek durumda değil. çok iyi anlıyorum onu, mutlaka düzelir umuduna sarılıyo. ama düzelmez.... asla düzelmez. insanoğlu 7 sinde neyse 70 indede odur. bunu inşallah zamanında farkeder ve hayatına yeni bi yön verir.

Resimlerime yaptığın güzelll yorumlar için teşekkürler canım. yaşımı senin gibi ben de göstermiyorum. genelde 28-30 filan derler. buna o kadar alıştım ki, çok normalmiş gibi geliyo. yanlız kesinlikle haklısın, kilo daha yaşlı gösteriyo. geçen gün şu Ayşegül Çoruhlu nasıl bi kadın diye merak ettim, nette videosunu seyrettim. Ay kadın taş gibi duruyo. fiziği, güzelliği yerinde. genç kız gibi bişey, üstelik 45 yaşında. onu görünce kendimden utandım...:KK17::KK17::KK17: o yüzden kesinlikle kilo vericem, sıkılaşıcam, sağlıklı olmak için elimden geleni yapıcam inşallahhhhh......

Gunaydin kizlar gune bugun bas agrisiyla basladim :KK31:

4 gün acayip başağrısı çektim bende. sanırım regl olduğumdandı. arada bu gözü körolmayasıca halam geldiğinde böyle baş ağrıları tutar, migrenim tetiklenir. direndim ilaç almadım. şükür 2 gündür ağrım yok. sanırım bu gün de halam beni terkedecek. kandili de öyle elim böğrümde geçirdim bu yüzden. niyeyse her kandil illa halama rastlar. bu da Allah'ın bi hikmeti heralde. Eğer halanın gelmesi yakın filansa ondan olabilir. ya da havalardan da... ama baş ağrısı çekilmiyo. gerçi hiç bi ağrı çekilmiyo... şimdiden geçmiş olsun canım.

Bu hafta iyi vermişsin ama maşallahh :nazar:
Çok teşekkür ederm amin inşallah :KK17::nazar:

yaptığım bütün diyetleri terkedip alkali beslenmeye başladım. ve kendim de çok şaşkınım. aslında 5 günde 5 kilo verdim ben. ama geçen hafta kilo bildiriminden sonra 2 günde acayip bi şişmiştim. 65.50 den 68 e çıkmıştım bi anda. 68 den bu kiloya indim. çok iyi hissediyorum kendimi. o kadar iyi hissediyorum ki, kilosu olan olmayan böyle beslense ne güzel olur diyesim geliyo :26:

4 gün acayip başağrısı çektim bende. sanırım regl olduğumdandı. arada bu gözü körolmayasıca halam geldiğinde böyle baş ağrıları tutar, migrenim tetiklenir. direndim ilaç almadım. şükür 2 gündür ağrım yok. sanırım bu gün de halam beni terkedecek. kandili de öyle elim böğrümde geçirdim bu yüzden. niyeyse her kandil illa halama rastlar. bu da Allah'ın bi hikmeti heralde. Eğer halanın gelmesi yakın filansa ondan olabilir. ya da havalardan da... ama baş ağrısı çekilmiyo. gerçi hiç bi ağrı çekilmiyo... şimdiden geçmiş olsun canım.

cogunlukla benımde ole olurdu hep ,uzun suredır dun ılk defa ıbadetlerımı yerıne getırdım , Kuranı kerim okumak falan cok huzur verdi ,gecede peygamber efendımıze salavat getıre getıre uyumuşum :26: benım bugun gelmesı lazım halamında henüz gelmedı canm , bu sefer karın ağrım yokta goguslerımın ucu sızlıyor bıde bas ağrısı var hafiften ama hafıfte olsa rahatsız dıyor saol canım benım

cogunlukla benımde ole olurdu hep ,uzun suredır dun ılk defa ıbadetlerımı yerıne getırdım , Kuranı kerim okumak falan cok huzur verdi ,gecede peygamber efendımıze salavat getıre getıre uyumuşum :26: benım bugun gelmesı lazım halamında henüz gelmedı canm , bu sefer karın ağrım yokta goguslerımın ucu sızlıyor bıde bas ağrısı var hafiften ama hafıfte olsa rahatsız dıyor saol canım benım

olursan rahatlarsın. Allah dünkü ibadetlerini kabul etsin canım.

.......
Aman yaaa... yine otomatiğe bağladım. nerden nereye geldim. her neyse canım sen babacığından hediyeyi kapmış bil. Kız benim şu alkali diyeti on numara gidiyo. 16 yılın bağırsak tembelliği diyete başladığım gün sona erdi. inanamıyorum. çok mutluyum. haftada 2 kere şey edebildiğimde havalara uçan ben günde iki kere yemeklerden sonra... süper yaa. ben bu diyete yanlış hatırlamıyosam cumartesi başladım. cumartesi tartıldığımda 68 i görmüştüm tartıda. üstelik kalori hesabı yapıyodum. tamam kaçamaklarım oluyodu da, kilo almamam gerekirdi. neyse hayatım. bu diyete başladım. ertesi gün tartıda 67yi, sonraki gün 66 yı, daha sonra 65 i, sonra 64 ü, sonra 63 ü gördüm. mucize gibi bişey. kendimi dinç hissediyorum. spor yapmıyorum. bu sabah 62.800 ü gördüm tartıda. cildim parlamaya başladı. kesinlikle tavsiye ediyorum. ben verebiliyosam herkes verir gibi geliyo. çünkü acayip bi direnç başlamıştı bende.

Burukçay a çok üzülüyorum ben. yazık gül gibi kız. zeka desen ayrı, güzellik desen maşallahı var, boy pos yerinde... gel gelelim çatmış bi rahatsıza... yaşı çok küçük ve büyük kararlar almaya korkuyo. yaşadıklarıda onu duygusal açıdan çok zayıflatmış, o yüzden ayrılma kararı verme yükünü kaldıracak gibi değil. o yüzden birilerinden destek alıp bi an evvel noktayı koyup bu çocuktan kurtulmalı. bizler yaşımız gereği yaşadık gördük, tecrübe ettik. o yüzden dışarıdan ilerisini daha rahat görebiliriz. ama o garibim bunu görebilecek durumda değil. çok iyi anlıyorum onu, mutlaka düzelir umuduna sarılıyo. ama düzelmez.... asla düzelmez. insanoğlu 7 sinde neyse 70 indede odur. bunu inşallah zamanında farkeder ve hayatına yeni bi yön verir.

Resimlerime yaptığın güzelll yorumlar için teşekkürler canım. yaşımı senin gibi ben de göstermiyorum. genelde 28-30 filan derler. buna o kadar alıştım ki, çok normalmiş gibi geliyo. yanlız kesinlikle haklısın, kilo daha yaşlı gösteriyo. geçen gün şu Ayşegül Çoruhlu nasıl bi kadın diye merak ettim, nette videosunu seyrettim. Ay kadın taş gibi duruyo. fiziği, güzelliği yerinde. genç kız gibi bişey, üstelik 45 yaşında. onu görünce kendimden utandım...:KK17::KK17::KK17: o yüzden kesinlikle kilo vericem, sıkılaşıcam, sağlıklı olmak için elimden geleni yapıcam inşallahhhhh......

Canım sen söyleyince aklıma geldi bende bir ara ucundan az da olsa alkali olayını denemiştim ve hakikaten o dönem güzel kilo vermiştim :KK34:
Şöyleki ben suya karbonat atarak içiyordum ama kekremsi bir tat damakta bırakıyor diye sonradan vazgeçmiştim :KK53:
Sen sanırım hazır damla kullanıyorsun :KK34: onun suda tadı değişiyormu acaba :44: olmazsa bende eczaneden alayım kendime ilk fırsatta :KK34:
Peki su haricinde alkalide neye dikkat etmek gerekiyor ( ben sırf su olayını yapmıştım )

Valla daha ödülüme karar veremedim ama şimdi kızımda niyetlenince ona güzel örnek olmam lazım :KK34:
Ufak cadının aklı gidiyor karnı çıkacak diye :KK1: geçenlerde eşimle baş başa kalmak için anneme postaladığımızda ben doktora gidiceğim diye kandırmıştım cadıyı :KK1: anneme sormuş neden annem doktora gitti diye annemde o anda karnı ağrıyor ondan diyince tabi benim memeğimide yedi o yüzden karnı ağrımıştır demiş sıpa :KK60: bana bile bu ara diyor anne senin karnın çok olmuş ben çok memek yemiyceğım karnım çıkar yoksa diye :KK60: :KK60: :KK60:

Eşim 40 yaşında ama inan baya bir beyazları var :KK1: ben kilo veripte daha ufak gösterince kesin benimkide krize girer :KK1:
Giyim kuşam bakımından eşimde aynı :KK1: hayır birde acık giyinsem içim yanmayacak :KK1:
Geçenlerde bir elbise aldım kendime üst kısmı tamamen tül uzun kollu etek boyuda dizlerimin çok altında ama tabi biraz dar geldi :KK1: az kilo verince giyerim diye düşünüyordum ki adam üzerime giyince bu çok fazla dekolte ev içinde giyeceksen giy ama dışarı olmaz diye tutturdu :KK1:
Ev içinde de o elbisede giyilmez diye geri vermeye karar verdim :KK34: baştan alırken zaten satışıcıya dedim bak olmazsa getiririm geri diye ( pazarda 10 liraya :KK60: adamda kabin yok diye tamam abla dedi :KK1: )
O an bile kendime çok kızdım :26: Geçen sene bu zamanlar ne güzel 96ya kadar düşmüştüm :KK35: nasıl becerdiğimi bile anlamadım geri geldi bütün kilolar :KK35: ama o kiloda olsaydım o elbise şahane olurdu tabi yine dekolte sorun olurdu o ayrı :KK1:
Neyse artık güzel güzel kilolar vereyimde daha güzelini nasılsa bulurum :KK34:

ASİTLENME NE DEMEK, NELERE YOL AÇIYOR
Vücudumuz kendini temizlemeye programlanmış bi mekanizmaya sahip. Doğumdan ölene dek bu sistem çalışmaya devam ediyor. Ama temizleme kapasitesi belli. Aldığımız gıdalarla, içtiğimiz sıvılarla aldığımız asitler vücudun kendini temizleme kapasitesinin üstüne çıkınca vücutta asitlenme başlıyor. Asitlenme bazı hayati organlar için büyük tehlike (özellikle damarlar için, bu yüzden kandaki asit seviyesi asla şaşmıyor) oluşturuyor. Bu tehlikenin önlenmesi için mekanizma asitleri şekerle birleştirerek yağ hücreleriyle sarıp sarmalayıp paketliyo. Bunu yapma nedeni, o asitlerin hücrelere, dokulara zarar vermesini önlemek. Yağla sarılan asit ve şeker –tregliserid- yağ hücrelerinin hacminin büyümesine sebep oluyo. Yağ hücreleri sayı olarak çoğalan hücreler değil. Sayıları sabit kalırken hacim olarak genişleyip büyümeye müsait hücreler olduğu için içine aldığı her asit ve şekerle birlikte yağlanmamız artıyo. Vücut bu asiti ve şekeri temizleyebilmek için sadece yağ hücrelerini kullanmıyor. Kemik ve kaslarımızdaki magnezyumu, kalsiyumu çalıp kullanmaya başlıyo. Bu durum yıllar içinde artarak devam ediyo. Asitli beslenmenin sonuçları:
- KİLO ALIMI, ÖZELLİKLE GÖBEK VE BASEN YAĞLANMASI
- İNSÜLİN DİRENCİ
- HER TÜR KANSER
- KARACİĞER-PANKREAS HASTALIKLARI
- KALP HASTALIKLARI
- BÖBREK TAŞLARI
- SPACTİK KOLON BAŞTA OLMAK ÜZERE Bİ ÇOK BARSAK HASTALIĞI
- REFLÜ VS MİDE HASTALIKLARI
- CİLT YAŞLANMASI
- DİŞ ÇÜRÜKLERİ, DİŞ ETİ ÇEKİLMELERİ
- FİBROMİYALJİ GİBİ KAS HASTALIKLARI
- KAS KEMİK ERİMESİ
Aslında daha bi çok hastalık ASİTLENMEye bağlı olarak ortaya çıkıyo.

ALKALİ NE DEMEK, NELER YAPIYO
Alkali asiti nötr hale getirir. Gıdalar ve içeceklerle aldığımız alkali miktarı asitle eşit miktardaysa asit vücut tarafından depolanmadan idrar, ter, dışkı, tükürük gibi yollarla atılır.
Asit alkaliden fazlaysa vücut asiti atmak için bir çok sistemi çok yorar, yukarıdaki hastalıkların temeli atılır. Bi yandan da atılamayan asit yağların içinde depolanır. Ve kilo alımı başlar.
Alkali asitten fazlaysa yenerek alınan asitler vücuttan kolayca atıldığı gibi yağların içinde hapsedilmiş olan asit-şeker birleşimi açığa çıkıp onlar da atılır. Bunun sonucunda yağ hücreleri küçülüp eski boyutuna yani sağlıklı ve fit bi vücutta olması gereken boyuta iner. Dolayısıyla hem kilo veririz, hem de cilt elastikiyeti artar ve sıkılaşırız.

BEDENİMİZ ASİT YÜKLÜMÜ, ALKALİ YÜKLÜMÜ
Bunu anlamak çok kolay. Ph ölçerlerle idrar ya da tükrük ph larından anlaşılabileceği gibi idrar rengini, kokusunu ve miktarını gözlemleyerekte anlayabiliriz. Renk su gibi ve kokusuzsa çok iyi. Alkali bi bedenimiz var demek. Tabi bu sabah ilk idrar için geçerli. Çünkü uykudayken böbrekler dünden kalan vücut artıklarını temizler. Bu da idrar renk ve kokusundan bi gün önce alkali mi olmuşuz, asitmi olmuşuz anlamamızı sağlar. Gün içindede idrar rengimiz koyulaşmaya başladıysa bol alkali su içip böbreğin yükünü temizlemek gerekiyor.
ASİT PH 7’nin altına ph seviyesi asit olduğunu gösterir. Rakam düştükçe asit oranı 10 ar kat artıyo demektir. Mesela colanın ph ı 2.8dir. Bu demektirki nötr ph seviyesinden (nötr yani asit ve alkali ph olarak eşit olduğu seviye 7 ph tır) tam 10.000 kat daha asitli demek olur. Bu da 1 bardak kolanın temizleyebilmek için vücudumuz tam 32 bardak suya eşit vücut suyu kullanmak zorundadır. Hadise bu şekilde daha iyi anlaşılabilir. Aynı şey alkali ph seviyeleri içinde geçerli. Mesela 9 ph alkali düzeydir. Nötr olan 7 ph tan 100 kat fazla alkalidir. Bu da vücudumuzdaki asitler üzerinde 7 ph olan su ile 9 seviyesindeki su arasında 100 kat temizleme farkı olduğunu gösterir. Ph en yüksek seviye 14 tür. İçme suyu limon damlaları, karbonat, alkali damlaları ile 11 ph seviyelerine getirilebilir. Bu da şu anlama gelir. Mesela 1 bardak alkali su içtiğimizde 6-7 bardak içme suyu ya da hazır su tüketmiş gibi oluruz. Bu durumda alkali suyun ve besinlerin vücudumuzdaki temizleme kapasitesi müthiştir.

NEDEN KARIN BÖLGESİNDEN YAĞLANIYORUZ VE KALORİ HESABIYLA YA DA SPORLA KİLO VERDİĞİMİZ HALDE NEDEN BELDEN İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE İNCELEMİYORUZ.
Asitli beslenmeye bağlı olarak zaman içinde metabolik sendrom diye bişey gelişir. Bu durumun açılımı abartılı insülin ile yağların karın bölgesinde depolanmasıyla oluşan bir sendrom. Abartılı insülinin gelişmesi ise şöyle oluyo. Sindirim sistemimizde asitli beslenmeden en çok etkilenen organ pankreas. Çünkü pankreas sıvısı vücuttaki en alkali sıvıdır. Ve vücuda giren asitli gıdaları nötrleştirme görevi pankreasa ait. Bi de kan şekerimizi insülin düzenler. İnsülinde pankreasın beta hücrelerinden üretilir. Biz asitli beslendikçe pankreasın alkali sıvılarını tüketmeye başlarız. Pankreas asitli sıvıları nötürlemeye çalışırken kendi alkali sıvılarını yetiştirmek için aşırı çalışır. Fazla yorulur. Bu sefer insülin üretimine yetişemez. İnsülin salgılaması yavaşlar. Kan şekerine geç fakat aşırı insülin gitmeye başlar. İnsülini geç yetiştirdiğinden kanda zaten yeterince insülin olsa bile üstüne pankreasın geç üretebildiği insülin eklenir. İş öyle bi hal alır ki, biz diyet yaparak kalorisi düşük gıdalar tüketsek, hatta yoğun tempo spor yapsak bile insülin gereğinden fazla salgılandığı için metabolizmaya ‘kan da çok enerji var hemen bunları kandan temizle, enerjiyi yağ olarak depola’ sinyali gitmeye başlar. Bu durum metabolik sendrom dur. Bu sefer ne kadar kalorisi düşük beslensek, spor yapsak ta ‘su içsem kilo alıyorum’ denilen duruma düşeriz. Yani kilo veremeyiz hatta karın bölgesinden yağlanmamız artar. Çünkü abartılı insülin hayati organların zarar görmesini önlemek için en pankreasa en yakın olan bölgeye yani karın bölgesine yağ olarak depolanmaya gider. Kalçalarda bundan nasibini alır. Ve gittikçe daha kalın belli, dolgun kalçalı olmaya başlarız. Abartılı insülin başlamadan önce ise daha çok kalça, baldır, kollar gibi uzak bölgelerde yağ depolanır.
Burdan şu sonucu çıkarabiliriz. Bel kalınlaşması, göbek yağlanması başladıysa pankreasta sıkıntı başlamış demektir. Acilen bu durumu sağlığımız için düzeltmemiz gerekir.

PROTEİN DİYETLERİ
Protein diyetlerinde asitlenme çok fazla olur. Kilo veririz ama sanıldığı gibi tek başına yağdan değil. Kaslardaki protein, kemiklerdeki kalsiyum hayvansal proteinlerden kaynaklanan asitlerini yok etmek için kullanılır ve yaşımız ilerledikçe kemik erimesi, yakın dönemde fibromiyalji, kas tutulmaları, kramplar vs hastalıklar gelişir.
Hayvansal proteinler alınırken mutlaka alınan gıda dan 4 kat fazla alkali gıda ile birlikte tüketilmelidir ki vücut rezervlerinden kayıp olmasın. Proteini hayvansal değil mümkün olduğunca bitkilerden almak ta fayda var.

SU NEDEN ÖNEMLİ
Yeni doğmuş bebeğin vücudu yüzde 97 sudan, sağlıklı yetişkinin yüzde 75 i, yaşlıların yüzde 65i, beynimizin yüzde 75i, kemiklerimizin yüzde 22 si, diş minelerimizin bile yüzde 2si sudan oluşuyo. Su yoksa hayat yok. Bu yüzden çok su tüketmeliyiz. İçtiğimiz suyun alkali olmasına dikkat etmeliyiz. Herkes kilosuna göre içmesi gereken suyu belirleyebilir. Her 20 kiloda 1 litre su içilmesi gerekiyor. Yani mesela 60 kilo olan biri 3 litre, 80 kilo olan biri 4 litre su içmeli. Tabi daha fazla içmesinde zarar yok. Yalnız su içmenin de bi adabı olmalı. Sağlık için öyle 1 litre suyu bi seferde içersek böbrekler vücudu temizlemeye fırsat bulamadan suyu geldiği gibi çıkarır ve bi yandan da çok yorulur. O yüzden suyu yemeklerden mutlaka 1,5 -2 saat sonra içmeye başlayıp, azar azar içmeye devam etmek lazım. Bi de suyu ayakta değil oturarak içmeye gayret etmeli. Suyun midede vakit geçirerek emilmesi sağlanmalı.

GIDALAR
-Alkali yağlar içindeki en önemli yağ omega 3 tür. Omega 3 tablet olarak mutlaka alınmalı. Çünkü gıdalarımızdan yeterli miktarda alma şansımız yok. En büyük omega 3 balıkta bulunur. Balık yağı saf omega 3tür. Bi diğeride keten tohumudur. Keten tohumunda da yüksek miktarda omega 3 bulunur. Omega 3 takviye olarak alınıcaksa kesinlikle saf omega 3 alınmalı. İçinde omega 6 ve çeşit çeşit vitaminler bulunanlar yarar değil zarar getirir. Biz normal beslenmemizde zaten yeterince omega 6 alıyoruz. Fazlası omega 3 ün yararlarını yok eder…
-zeytinyağı mutlaka soğuk sıkma olarak tüketilmeli. Alkali yağlardandır.
-hindistan cevizi yağı alkali yağdır. Doymuş yağ olmasına rağmen vücut tarafından çok güzel kullanılır. Özellikle sebze sotelere acayip lezzet veriyo. Kızlar denedim tavsiye ederim.
-ayçicek yağı, mısırözü, fındık yağı gibi yağlar ısıl işlemden geçtiği için artık yararlı bi yanları kalmadığından kullanmamak ta yarar var.
-kalsiyum açısından hep peynir, süt yoğurt zengindir diye söylenir. Halbuki bu tür kalsiyum kaynağı sayılan hayvansal gıdalar alkali olmak için kalsiyum karbonat kullanır. Kalsiyum karbonatta kemiklerden çalınır. Yani kalsiyum almak için vücudumuzdaki kalsiyumdan feragat ederiz. Keçi sütü, peyniri, yoğurdu bu açıdan çok iyidir. Rahatlıkla tüketilebilir.
-Kalsiyum açısından zengin bi çok bitki var. Özellikle badem kalsiyum deposu ve yüksek alkalidir. Diğerleri:
Tarhana, kuru bamya, asma yaprağı, fındık, roka, mazdanoz, taze nane, susam, nohut,kurutulmuş patlıcan, kuru incir, ayçekirdeği, karalahana, kivi, ıspanak, mercimek ve kuru kayısı…. Bunları en çok kalsiyum içerenden en aza doğru yazdım.
-D vitamini çok önemli. Eğer D vitamini yeterince almazsak barsaklardaki kalsiyum emilimi azalır. Ve yine asitli gıdaların nötrleşmesi için vücudumuzun kendi kalsiyum rezervlerinden kalsiyum çalınır. D vitamini alkalidir. Eczanelerden d vitamini takviyesi alınmasında fayda vardır.
buğdayın -glütensiz olanı tavsiye ediliyor. Ben memleketten kendi buğdayımızdan bi çuval değirmende öğütülüp kepeği ayrılmadan göndermelerini istedim. Ekmeğimi ondan yapıcam. Bu durumda ruşeyni de içinde olucaktır. Lif bakımından da zengin olucaktır. Ölçülü tüketilirse ve yanında alkali gıdalar alınırsa hiç bi problem olmayacaktır diye düşünüyorum. Bu tamamen benim fikrim. Glütensiz un hem pahalı, hem de ekmek kalitesi düşük oluyo. Bunun yerine kara buğday tercih edilebilir. Kara buğday buğdayın doğadaki ilk halidir. Bozulmamıştır. O yüzden oldukça yararlıdır. Buğdaya göre daha çok protein içerir, lif bakımından çok zengindir.
-mayalı ve fermante olmuş besinlerin hemen hepsi asittir. Elma sirkesi hariç. Ben elma sirkemi kendim yapmıştım. 5 gün önce analandı. Süzdüm ve misss gibi onu içiyorum. Doğal va hazır diye satılanlara on basar. Oldukça keskin bi sirke oldu. Şu anda analanmasını beklediğim iki büyük kavanoz daha sirkem var. Onlarda olunca süzüp kullanmaya başlayacağım.
-beyaz etler aynen karatay diyetinde olduğu gibi serbest dolaşan özgür tavuk, hindi bulabilirseniz yiyin. Bunların kalorisi kırmızı ete göre düşük, protein miktarı kırmızı ete göre yüksek, yağ oranı da oldukça düşüktür. O yüzden daha sağlıklıdır.
-balıklardan özellikle somon, hamsi , sardalye, ton balığı ve uskumru çok tavsiye ediliyor. Ben ton balığı konservesi aldım dün. Bu gün öğle yemeğinde onu yemeyi düşünüyorum.
-yumurtanın beyazı alkali, sarısı asittir. Bu yüzden 4 beyaza 1 sarı tüketilmeli ki nötr olsun. Köy yumurtası tüketin. Ben öyle yapıyorum. Önceden bunlar nerden bulunurdu bilmezdim. Araştırınca bulunuyo. Trabzon gibi yerde doğal taze sağılmış keçi sütü bulabildiysem herkes herşeyi bulabilir. Trabzonda keçi besleyen yok denecek kadar az. O yüzden bunu söylüyorum.
-badem sütü süper alkali. Ben dün 1 bardak bademi süt yapmak için ıslattım. Biraz sonra yapıcam. Sonuçlarını yazarım. Haftada iki kez badem sütü tüketmek çok yararlı. İçindeki kalsiyum ve magnezyum sayesinde yüksek alkali yapabilme kapasitesi var.
-keten tohumu ishali olan öğüterek, kabızlığı olan tohumunu bi gece önceden 1 bardak sıcak suyla ıslatıp ertesi gün tohumlarıyla birlikte suyunu içerek tüketmeli. Yüksek oranda bitkisel protein içeriyor. Üstelik balık haricinde en yüksek omega 3 keten tohumunda var. Tabi bi de balıkta bulunabilecek ağır metaller keten tohumunda olmadığı için çok daha vazgeçilmez olmalı. Bi de lif kaynağıdır. Kan şekeri kontrolü ve yağ yakımı sağlar
-çiğ sebzelerin hepsi alkalidir. Yediğiniz asitli gıdaların yanında o gıdaların 4 katı çiğ sebze tüketirseniz asitlerini yok etmiş olursunuz.
-sebzeleri pişirerek yiyecekseniz mutlaka çok düşük ısıda, kendi buharıyla pişmelerini sağlayın. Bi de tam öldürmemeye gayret edin. Pişmiş sebzelerde alkalidir.
-çim suyu… buna kafayı takmış durumdayım. En kısa zamanda buğday alıp çimlendirip suyunu içmeyi deneyeceğim. Çimlendirmek çok kolay. Kısa sürede çimlenme sağlanıyo. Buğday, arpa çimi suyu süper gıda grubunda yer alıyo. Bu suda ihtayaç duyduğumuz her türlü besin mevcut. Tüm amino asitler, protein ve vitaminler çim suyunda mevcut. Mesela 5 gr çimde 114 gr çiğ ıspanaktan daha fazla protein ve lif var.
-tekrar elma sirkesine gelelim. Akşam yatarken içilecek 1 bardak doğal elma sirkeli su hem sabah idrarını alkali yapıyo hem de idrar yollarını temizliyo. Faydaları saymakla bitmez. Krampları önler, fibromiyalji gibi kas hastalıklarında iyileşmeyi sağlar, cildi saçları tırnakları güzelleştirir vs vs
-limon ve misket limonu alkali olmayı sağlayan en pratik yol. Kendisi asitli olan bu meyve yenildiğinde alkaliye dönüşüyo. Yüksek alkali yapabilme gücüne sahip.
-karbonatın enteresan bi durumu var. Kanımızda bikarbonat bulunur. Mutfakta kullandığımız karbonat hemen hemen kandakiyle aynı yapıdadır. Vücut için en temel alkali tamponu bikarbonattır. Kesinlikle içebilen karbonatla alkali edilmiş suyu içsin. Ölçüsü 1 lt suya yarım çay kaşığı eczaneden alınan saf İngiliz karbonatı…. Eğer bulamazsanız mutfakta kullandığınızı da kullanabilirsiniz.

PH
Sabahları eczanelerde satılan ph çubuklarıyla ilk idrarınızda ölçüm yaparak alkali ya da asit durumunu görebilirsiniz. Eğer idrar ph seviyesi 7 ve altıysa gün içinde alkali beslenmeyi arttırın. Eğer 7 nin üstündeyse alkalisiniz demektir.

TUZ
Kesinlikle hazır sofra tuzunu mutfağınızdan çıkarın. Bunun yerine kaya tuzu, deniz tuzu ya da en iyisi himalaya tuzu kullanmaya başlayın. Sofra tuzu doğal tuzun rafine edilerek içindeki 84 mineralden 82 i yok edilip sadece sodyum ve klorür kısmı bırakılarak yapılır. Bu da sağlık için çok zararlıdır. Doğal tuzlarda sodyum oranı yüksek klorür oranı düşük ve diğer 82 mineralde saf halde bulunur. Bu vücut için yararlıdır.

ORANLAMAYI ÖĞRENMEK
Gün içinde yediğimiz besinlerin dörtte üçü kesinlikle alkali besin olmalıdır. Kalan dörtte biri asitli olabilir. Dilediğinizi dilediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Yeter ki orana riayet edin.

HIZLI KİLO VERMEK
Hızlı kilo vermenin ve belden incelmenin en kolay yolu, çiğ sebze tüketmektir. O yüzden özellikle akşamları en geç saat 7 gibi çiğ sebzelerden yapılmış salata yiyerek geçiştirirseniz direk belden incelmeye başlarsınız. Sonrasında yatana kadar sebze suyu tüketebilirsiniz. Bu arada sebzeler içinde kalite rengin açıktan koyuya geçişi ile orantılı olarak artar. Beyaz, kırmızı, yeşil ve mor… en üstün olanı mor dur…

KAÇAMAK YAPARSAK
Diyelim ki kaçamak yaptık. O zaman mutlaka peşinden alkali bi gıda tüketmeliyiz. Kaçamaklarımızı akşam yemeğinden sonraya bırakmamamız lazım. Gün içinde özellikle tatlı şeyler yeme isteğimiz geldiyse bastırmayın yiyin. Ama mutlaka peşinden alkali bişeyler tüketin. Özellikle böyle bi durumdan sonra sebze suyu içerseniz yediğiniz tatlının kilo yapacağı ya da sağlığınızı kötü yönde etkileyeceği gibi şeylere kafa yormanız gerekmez.

AZ ASİTLİ BESİNLER
Kuzu eti, hindi eti, tavuk eti, maden suyu, tereyağı.

ÇOK ASİTLİ BESİNLER
Ketçap, mayonez, hazır soslar, soya sosu, alkol, çay, kahve, kafein, çikolata, ekmeğe sürülen çikolataların hepsi, kızartmalar, kömürde pişirilmiş etler, işlenmiş etler, şekerli gıdalar, beyaz unlu gıdalar, bisküvi, cips, sofra tuzu, mayalı gıdalar, malt içecekler, kahvaltı gevrekleri, şekerli besinler, sofra şekeri, bal, bısır şekeri, meyve şekeri, basit karbonhidratlardaki şeker, mısır, beyaz piniç, beyaz un, inek sütü, inek peyniri, doymuş yağlar, kızartma yağları, etler, arpa, çavdar ve yulaf, fermante ürünler, mikrodalgaya girmiş bütün yiyecekler, tatlandırıcılar….

AKŞAM YEMEĞİNDE YERSEK KİLO ALDIRACAK YİYECEKLER
Tüm şeker içeren besinler ve içecekler, kolalı içecekler- özellikle diyet kola- baklagiller, süt, peynir, yoğurt, her tür süt ürünü, tohumlar, kuruyemişler, meyveler, kuru meyveler, alkol, un içeren herşey, çorbadaki un dahil…, pilav, patates, mayonez, ketçap, nar ekşisi, soya sosu, hardal gibi tüm soslar, kırmızı, sarı, turuncu renkli sebzeler… bu sayılanlar akşam yenirse kilo vermeyi engeller. Hatta kilo yapar. Akşam hi bir şekilde kanda insülin olmamalı. Kilo vermek isteniyorsa insülin salgılatacak her tür gıdadan uzak durulmalı. Tabi bu sadece akşam öğünü için geçerli.

DİNNER CANCELLİNG
Yani akşam yemeği iptali. Haftada bir akşam yemeği yemiyerek anti-aging uygulaması yapmak. Bu çok ciddi kilo vermeyi sağlar. 40-45 yaşından sonra akşam yemeğine vücudun ihtiyaı yoktur. Akşamları hiç karbonhidrat alınmazsa ve haftada bir gün de akşam yemeği atlanırsa bel bölgesi çok hızlı olarak incelir. Gündüz çok yemek yeseniz bile beliniz incecik kalır. Bu arada cildimiz tüm diğer sistemlerimiz gibi gece tamir edilir. Eğer kanda insülin varsa bu tamir başlamaz. Bu yüzden yaşlanma kırışıklık filan erken yaşta başlar.

HADİSENİN ÖZETİ
-Alkali olmak her hastalığın ilk çaresidir
-asitli beslenmenin sonuçları yıllar içinde ağırlaşarak görülmeye devam eder. Hasar gittikçe büyür. Mesela metabolik sendrom denilen insülin duyarsızlığı 8-10 yıl içinde şeker hastalığına dönüşebilir.
-asitlenme azar azar, tek tek bütün hücreleri tahrip ederek günden güne ilerler.
-alkali yaşarsak hastalıklar bizden uzak durur. Fit, ince, sağlıklı bir bedene, parlak ve taze bir cilde, sağlıklı beyne ve ruha sahip oluruz.

ARKADAŞLAR. BU BİLGİLERİ KİTAPTAN OKUYUP TA ANLADIĞIM KADARIYLA YAZDIM. ORADA HÜCRE BAZINDA GELİŞEN OLAYLAR ÇOK DETAYLI ANLATILIYO. ELİMDEN GELDİĞİNCE DETAYA GİRMEDEN YALIN Bİ ŞEKİLDE ANLATMAYA ÇALIŞTIM. İNŞALLAH FAYDASINI HEPİMİZ GÖRÜRÜZ.

EKSİK VERDİĞİM BİLGİLER VAR ONLARI TAMAMLAYAYIM DEDİM
ORANLAMA NASIL OLMALI?
Sabah ilk idrar ph ını ölçüldükten sonra sonuç;
-alkaliyse (ph ın 7 nin üstündeyse) o gün yiyeceğimiz yiceceklerin üçte ikisi alkali besinler olmalı
-idrar az asitliyse (6-7 arasıysa) o gün yiyeceğimiz yiyeceklerin üçte ikisi alkali besin olmalı ve 1 litre daha fazladan alkali su içmeliyiz.
-idrar çok asitliyse ki bu ciddi sorun var demektir yiyeceklerin dörtte üçü alkali besin olacak şekilde yemeliyiz.
-idrarımız alkaliyse yani idrar ph ı 7 nin üstündeyse sevdiğimiz besinlerden kaçamak yapabiliriz. Kaçamak saati öğle yemeğinden 2 saat sonrası, akşam yemeğinden 2 saat öncesidir. Yaptığımız kaçamağın üstüne hemen 2 bardak alkali su içmeliyiz. Kaçamakta kahve veya et olması daha iyidir. Şekerli gıdalardan uzak durmaya çalışmalıyız.
ALKALİ YAPAN BESİNLERDEN BAZILARI
Limon, yeşil limon, ıspanak, soğan, sarımsak, maydanoz, brokoli, kırmızı biber, salatalık, fasulye, tatlı patates, fındık, badem, susam, keten tohumu, hindistancevizi, hindistancevizi yağı, Hindistan cevizi suyu, zeytinyağı, balık yağı, nar çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı, akşam sefası çiçeği yağı, avokado, zerdeçal, kavun, incir, hurma, siyah turp, kurburnu, karpuz, kırmızı pancar, armut, siyah erik, elma, kuşkonmaz, karnabahar, şalgam, keçi sütü, pırasa dereotu, havuç, mercimek, kereviz, erik, bezelye, patlıcan, ceviz, kahverengi pirinç, karabuğday, darı, lor peyniri…
AKŞAM YEMEĞİNDE YA DA SONRASINDA EN UFAK PARÇA KARBONHİDRATLI, ŞEKERLİ BESİN YENİR İÇİLİRSE GECE UYKUDA YAŞLANIRIZ…
AKŞAM YEMEĞİNİ ALKALİ YAPARSAK, İNSÜLİNİ HAREKETLENDİRMEYECEK ŞEKİLDE YAPARSAK GECE UYKUDA GENÇLEŞİRİZ.

Canım sen söyleyince aklıma geldi bende bir ara ucundan az da olsa alkali olayını denemiştim ve hakikaten o dönem güzel kilo vermiştim :KK34:
Şöyleki ben suya karbonat atarak içiyordum ama kekremsi bir tat damakta bırakıyor diye sonradan vazgeçmiştim :KK53:
Sen sanırım hazır damla kullanıyorsun :KK34: onun suda tadı değişiyormu acaba :44: olmazsa bende eczaneden alayım kendime ilk fırsatta :KK34:
Peki su haricinde alkalide neye dikkat etmek gerekiyor ( ben sırf su olayını yapmıştım )

Valla daha ödülüme karar veremedim ama şimdi kızımda niyetlenince ona güzel örnek olmam lazım :KK34:
Ufak cadının aklı gidiyor karnı çıkacak diye :KK1: geçenlerde eşimle baş başa kalmak için anneme postaladığımızda ben doktora gidiceğim diye kandırmıştım cadıyı :KK1: anneme sormuş neden annem doktora gitti diye annemde o anda karnı ağrıyor ondan diyince tabi benim memeğimide yedi o yüzden karnı ağrımıştır demiş sıpa :KK60: bana bile bu ara diyor anne senin karnın çok olmuş ben çok memek yemiyceğım karnım çıkar yoksa diye :KK60: :KK60: :KK60:

Eşim 40 yaşında ama inan baya bir beyazları var :KK1: ben kilo veripte daha ufak gösterince kesin benimkide krize girer :KK1:
Giyim kuşam bakımından eşimde aynı :KK1: hayır birde acık giyinsem içim yanmayacak :KK1:
Geçenlerde bir elbise aldım kendime üst kısmı tamamen tül uzun kollu etek boyuda dizlerimin çok altında ama tabi biraz dar geldi :KK1: az kilo verince giyerim diye düşünüyordum ki adam üzerime giyince bu çok fazla dekolte ev içinde giyeceksen giy ama dışarı olmaz diye tutturdu :KK1:
Ev içinde de o elbisede giyilmez diye geri vermeye karar verdim :KK34: baştan alırken zaten satışıcıya dedim bak olmazsa getiririm geri diye ( pazarda 10 liraya :KK60: adamda kabin yok diye tamam abla dedi :KK1: )
O an bile kendime çok kızdım :26: Geçen sene bu zamanlar ne güzel 96ya kadar düşmüştüm :KK35: nasıl becerdiğimi bile anlamadım geri geldi bütün kilolar :KK35: ama o kiloda olsaydım o elbise şahane olurdu tabi yine dekolte sorun olurdu o ayrı :KK1:
Neyse artık güzel güzel kilolar vereyimde daha güzelini nasılsa bulurum :KK34:

Tatlım, alkaliyle ilgili okuyup anladıklarımı üşenmeyip dün tek tek yazdım. ben bi incele derim. karbonatlı suyu ben de içemedim. evde ya limon yada greyfurt damlattığım suyu ya da bi sürahi suya limon, greyfurt dilimleri ve çubuk tarçın koyup birazda limon suyu sıkıp onu içiyorum. dışarıda su içtiğimde ya da çay kahve içtiğim zaman onlara alkali damlatıyorum. suyun tadını değiştirmiyo. sadece yumuşatıyo. yer altından çıkan doğal sulara benziyo suyun tadı dersem daha doğru olur.

senin kızın da döbişini yerim ben. benim berenimin eridi kurudu gitti. yemiyo içmiyo, canımı alıyo benim.:KK43:

X