Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

evde kaba durmuyo herhalde dimi alsam benim evim biraz küçükte

Yok canım bacakları katlanabilir olanlarıda var. Benimki katlanabilir değil ama 1 m. zaten çok yer kaplamaz.

10 kiloyu trambolinle mi verdin

10 kiloyu daha çok yürüyüşle verdim aslında. Trambolini çok kullanmadım. Her sabah ve her akşam yaklaşık 1 saat yürüdüm.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım çok çok geçmişş olsun İnşallah Rabbim şifa verir bir an öncede yine enerji dolu koşturmacalara dönersin

Tatlım. Seni çok iyi anlıyorum. Biliyomusun ben 16 yaşında evlendim. Bi de üstüne üslük gurbete gelin geldim. Anlayış, kültür, konuşma tarzı, yemesi içmesi.... herşeyi farklı. Anne, baba, kardeşler hep uzakta. 1,5 yıl kv ve görümcemle birlikte yaşadık. Hamileliğim onların evinde geçti. Doğuma 1 hafta kala altlı üstlü bi apartmana taşındık. Hamileliğim boyunca görümcem yiyecek içecekleri yatağının altına zulaladı, kayınvalidem çöpleri kurcaladı -eşim belki canım bişey çekerde getirir yedirir bana diye... Lafın sözün haddi hesabı yoktu. Hele bişey varki ne eşimi ne de onları gönülden affedebiliyorum. Aşermemde canım lahmacun çekti. Tam üç ay lahmacun diye meledim resmen. Ev kokar diye almadılar. Eşim zaten oralı değildi. En son eşimin kuzeni acıdı halime beni lahmacuncuya götürdü. 6 tane büyük büyük boy lahmacun yediğimi bilirim tabi ondan sonra yıllarca lahmacuncunun önünden bile geçemedim. Yani o kadar duygusuz, vicdansız, acımasızdılar ki... Oğlum 4 yaşına geldiğinde kv tutturdu evlat alıcam onu diye. Çocuğa sürekli anne mikrop, pis.... doldur babam doldur. çok aç kaldım hayatım. ayıbı onlara gitsin. günlerce evde yiyecek bi kuru ekmeğe hasret kaldığım zamanlar oldu. üstelik oldukça zengin bi aileye gelin geldim ben. arada kayınvalidemlere çıkardım. üst katta oldukları için. yemeğe rastlasam görümcem - aç köpek aldı kokuyu geldi - derdi yüzüme karşı.... tabi yutkunur otururdum. gerçi aç köpek gelseydi insan yine öyle muamele etmezdi ama....

Dediğim gibi şimdi onların gözünde benden iyisi yok. Ha ne zamana kadar.... damarlarına basana kadar. ben herşeyi gerçekten Allah'a havale ettim. Arada eskiler -çok ta eski değil, şurda 1-2 sene öncesine kadar- aklıma gelir, ağladıkça ağlarım. Ama hayat bu, bi şekilde tüketip bitiricez... Allah çirkinler kaderi versin diye boşuna dememişler...

Ay hastayım ya bağladım yine duygusala... inşallah bir an evvel ayaklanırım da koşuşturmacam yine başlar.... ölüyorum yavffff etlerim silkeleniyo resmen....

geçmişm olsun abla merak etme ben senin yerine bol bol kosarımmm

yaşasın minikler

inşallah evde mi trambolin canımm

evde kaba durmuyo herhalde dimi alsam benim evim biraz küçükte

Tatlım ben de geçen gün trambolin siparişi verdim. gitti gidiyorda epey çeşit vardı. içlerinden hem uygun hem de çelik tabanlı olanını seçtim. daha gelmedi. geçen nette tv tekrarı izliyodum. gülbenin programıydı galiba. orda trambolini hemen 1 dakkada kurup üstünde zıpladılar filan. bi de antranör ip atlamaktan daha fazla kalori yaktırdığını, hem de ip atlarken eklemlerde oluşabilecek sıkıntıların trambolinde olmadığını söyledi. bütün vücutta bi yandan yağ yaktırıp, bi yandan kas yaptırıyomuş. valla bundan 4 sene önce trambolinde zıplama şansı bulmuştum. acayip eğlenceli. senin anlayacağın tav oldum. bugün yarın gelir. ilk tecrübelerimi hemen yazarım. evde yer kaplayacağını sanmam. bacaklarını çıkar daya bi duvara tamamdır. açıkkende kapladığı alan benim aldığımın 120 cm. yani bi şekilde o kadarlık yer bulunur.

GELELİM BU GÜN NE YİYİP İÇTİĞİME

Sabah aç karna 1 bardak sirkeli su - belki zindelik te verir diye düşündüydüm ama verdiyse de benim haberim olmadı

Sabah: 1 bardak sütün içine 3 kuru incir, 3 kuru kayısı doğrayıp, 4 yemek kaşığı yulaf ezmesi koyup kaynattım. yarım fincan nescafe eşliğinde afiyetle yemeye çalıştım... ümüğümden zor geçti. aslında tadı bayaaa güzel oldu. ama kalorisi de o oranda arttı. hastayım ya kendime bakmaya çalışıyom güya...

öğle: 1,5 kabak, yarım kuru soğan, 1 tatlı k.zeytinyağıyla sote... 1 büyük bardak sarmısaklı ayran

ara: 200 gr ananas

ara: 1 büyük bardak ayran

akşam: 1 büyük bardak sarmısaklı ayran, 1 yumurta.

şu ana dek bunları yedim. Toplam kalori: 1264 Şöyle baksan doğru dürüst te bişey yemedim ama

Spor: hastalıktan kaynaklı attığım teri sayarsak toplam 18 saattir neredeyse aralıksız...
Su: sanırım 2 litreyi geçmiştir.

kızlar ilk defa bilgisayardan giriyorum acayiiip değişik geldi bu arada en kilolu olduğum zamanların fotoğrafını yukledım bı de soooyle ince hal,mle güzel bişey çekilirsem onu koycam aradaki farka bakarsınız umarım belli olcak duzeydedır ama bugun cevahire gttik nnnemle giderken annemın cok yakın b ıarkadasına rastladık o cok zayıfladın dedi bugunku menume gelırsek:
sabah: domates salatalık bıber yarım dılım tam bugay ekmegı sekersız cay haslanmıs yumurta
ara. kucuk boy sutlu fıltre kahve
oglen. bi dilim pizza
aksam: bi tabak patates yemegı bol tere sogan bı bardak ayran
aracilek
su: 1 litre
spor: valla sabah 1den aksam 7.30a dolandım k.cım yerı gormedı

Resim kelimesini okur okumaz hemen giriş yaptım meraktan
Kızzzzzzzzzzz senin neren kilolu ben okadar olsam aman zafiyet geçiyorum derim herhalde
Bende seni gördüğüme çooook sevindim bu arada

Okurken ben bile sinir oldum yaa.. Ne zor günler geçirmişsin

tamam ablam sana gelsin bi dene bakalım bende ya trambolin yada ip atlamaya başlayacam

dünkü mönümm
AldığınızKalori Miktarı
1.00 x 1 Adet Zeytinli Açma (254 kcal)254 kcal Sil
1.00 x 1 Adet Yumurta (Haşlanmış) (80 kcal)80 kcal Sil
1.00 x 1 Dilim (30gr) Beyaz Ekmek (77 kcal)77 kcal Sil
5.00 x 1 Adet Siyah Zeytin (8 kcal)40 kcal Sil
0.25 x 100gr Köy Peyniri (260 kcal)65 kcal Sil
1.00 x 1 Dilim Çavdarlı Ekmek (55 kcal)55 kcal Sil
1.00 x 1 Porsiyon Zeytinyağlı Pırasa (225 kcal)225 kcal Sil
1.00 x 1 Su Bardağı Ayran (90 kcal)90 kcal Sil
10.00 x 1 Adet Fındık (9 kcal)90 kcal Sil
0.50 x 1 Su Bardağı (200ml) Kefir (Yarım Yağlı) (120 kcal)60 kcal Sil
1.00 x 1 Kase (200gr) Tavuk Suyu Çorbası (127 kcal)127 kcal Sil
1.00 x 100gr Tavuk But / Baget (Derisiz) (128 kcal)128 kcal Sil
1.00 x 100gr Yoğurt (Tam Yağlı) (68 kcal)68 kcal Sil
1.00 x 1 Yemek Kaşığı (20gr) Nutella Çikolata (108 kcal)108 kcal Sil
Alınan Kalori Toplamı1467 kcal
spor 60 dk

Okurken ben bile sinir oldum yaa.. Ne zor günler geçirmişsin

Aman bekar kızlar, evlenmeye karar verdiğiniz erkeğin aile görgüsünün ne denli önemli olduğunu unutmayın. ailesi size soğuk bakıyosa kesin atın, bitirin ilişkiyi. ne olursa olsun sadece kız ve oğlan evlenmiyo... ailelerde evleniyo. onlardan soyutlanmak imkansız. biz sevgimizle hallederiz diye düşünmek ütopyadan başka bişey değildir. benim şu kısacık anlattığım aysbergin görünen yüzünün küçük bi parçası. bu kadarı bile belki daha iyi düşünüp karar vermenizi sağlar.

biliyomusunuz. bunun güzellikle filan da alakası yok. inanın ben çok güzel bi hatunum. bi yere gitsem kadını erkeği döner döner bakar. öyle açık saçık giyinmem. etek hiç giymem. güler yüzlü, saygılı, iyi huylu biriyim. eşimin sülalesi beni el üstünde tutar. ama çekirdek aile öyle olamadı. yani demem o ki güzellik, güzel ahlak, güler yüz de para etmedimi etmiyo. tam tersi sıkıntının dozunu artırıyo. ben güzelim eşimin gözü benden başkasını görmez demeyin. erkekler duygusal açıdan hiç bir zaman olgunlaşamazlar. ha 4 yaşındaki bi çocuk, ha 40 yaşındaki bi adam... emin olun hiç farkı yoktur. anneyi görünce yine o küçük çocuk olurlar.

bu dediklerime, yaşadıklarıma sinir olmak yerine ders çıkarın derim ben. keşke bekar olaydım, hayata yeniden başlıyo olaydım.... ama geçmiş olsun bana...

Fıstık yaaa. mönünü okuyunca kıskandım. hele hele zeytinli açmayla, nutella çikolataya tav oldum. Hele de imalatta ustalık yapmış biri olarak, özelliklede zeytinli, kıymalı, kaşarlı v.s açmaları ünlü olan biri olarak epeydir yiyememiş olmak.... offf ülen offfffff.... bi gitse kilolarda bicik olsun yiyebilsem

kız Allah dependen bakmasın emi... o resimleri kiloluyum diye bizi kudurtmak için mi koydun ablası nerene sakladın ki fazlalıkları. omuzlarından anladığım kadarıyla öyle yuvarlak hatlı, çok hoş bi kızsın. sanırım boyun da var. şu anki halini hakkatten merak ettim. bu arada şu anki kilon kaç senin kıskandım şimdi. bende kilolu resimlerimden koysam mı ki? en kilolularını hemde.

Son düzenleme:
Resim kelimesini okur okumaz hemen giriş yaptım meraktan
Kızzzzzzzzzzz senin neren kilolu ben okadar olsam aman zafiyet geçiyorum derim herhalde
Bende seni gördüğüme çooook sevindim bu arada

Valla acayip simardiim evde 32 dis geziyorum ya yuzum digil de bi gobek bi basen var allah kimseye vermesin bi boydan koyucam ama bakalim

Hahahah sagol hatice ablacim ya o zamanlar vucudum ok deforme diye hic boydan cekilmis yok adam gibi bi en kilolu oldugum zaman spora baslamadan once yan donup cektirmistim anneme hey masallah yani yazin 1.66ydim yaptigim spordan mi anlamadim 1.71 olmusum gecen gun olctum bi de omuzlarim da genisledi giydiklerim omuzdan bol gelirdi simdi tam oluyo suan 64 diyelim kilomu regl donemi geliyo gecen aksam 63le yatip 65le uyandim bi de tuvalet sorunu var off bas belam o benim sen de koy abla vucut olculerim de vardi onlari da bulursam hepimiz sevke gelelim hanimlar kim tutar bizi

Kizlar ya bi de ne zamandi aklima takiliyo benim yazin annem ilk defa sezonluk bi yer tuttu silivride oraya godicez internet var zaten haftada 2 gun yaz okuluna gelicem istanbula ama duzenli tartilmam mumkun digil o donem hic kilo bildirimi yapmasam veya 2 haftada bir yapsam da aranizda kalsam yazmaya devam etsem olurmu cunku cidden hepinizi cok seviyorum yazdiklarinizi takip etmek filan eger yazmayi birakirsam acayip kilo alirim o donemki sporumu bile kurdum kafamda yuzmek disinda gunde en az 3 kilometre yuruyus 1 kilometre kosu tabi ben kesin yapisirim yere hic kosamam duz yolda bile duserim

Cok haklisin gercekten. Nasihatlarini unutmucam. Bende aile yuzunden zamaninda nisan atmistim. O yuzden yogurdu ufleyerek yiyorum

Ben direk hamilelik resimlerimi koyucam onu görüp bi de şu anki halimi gördüğünüzde evrim geçirmişim gibi bişey olucak. ay ne saçma bi cümle bu böyle neyse yavv. spor kesinlikle boy uzatıyo. adam 50 yaşında 5 cm fark atmış boydan... düzenli sporla hemde. galiba omurga araları açılıyomuş, ve eklemlerde de açılma oluyomuş. bu kötü bişey değil. ya sendedemi barsak tembelliği var. ben ölüyom bu sıkıntıdan. ne içsem fayda etmiyo. koli basili içsem onda bile tık yok o derece yani....
1.71 için 63 çok iyi tatlım. illa altın oran olsun dersen 61 kg tamamdır. dahası anoreksik filan durabilir. gerçi insan öyle epey bi löp löp yağlarla vakit geçirince anoreksiklere bilem imreniyo yaaaa....

Cok haklisin gercekten. Nasihatlarini unutmucam. Bende aile yuzunden zamaninda nisan atmistim. O yuzden yogurdu ufleyerek yiyorum

ağzı yanan diye boşuna demiyolar. kızların akıllısı da başka oluyo güzelim. sonradan ağlayacağına baştan ağla, sonunda gül.... dimi yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…